Skocz do zawartości

Dragon's Dogma 2


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co skończyli grę, co jest pięć z tym true ending itp.

 

Spoiler

Od premiery przysiadłem mega mocno, wciągnęła mnie ta gra bardziej niż FF7 :D Ale mam do Was pytanie, nie czytam nie szukam aby nie natknąć się na jakieś informację, które mogą mi coś popsuć.

Pokonałem ze 4 smoki i poleciałem z głównym questem (zabiłem Giganta zanim doszedł do miasta), później mamy przywołanie smoka i tak:
- zaataowałem go, pogadali sobie i mamy scenę jak lecimy na smoku

- doleciałem, smok dostał wciry

- mamy napisy końcowe, porozmawiałem dwa razy z duchem, napisy końcowe się skończyły i dalej mamy pętle, lecę na smoku i tak w kółko

 

New game plus mi się w opcjach nie pojawił, to co piszecie o mistach, beaconach itp. to tego nie uświadczyłem:(

 

Co zrobić, aby odblokować New Game plus? Mam save w INN przed walką ze smokiem więc mogę sobie tylko do tego momentu cofnąć

 

Odnośnik do komentarza

Mnie ciekawi jak jest w tej grze z rozpoczęciem nowej gry lub zrobieniem drugiego sejwa? W końcu można czy nie można zrobić drugiego sejwa bez płatności? Jak ostatnio na to zwróciłem uwagę (nie grałem w grę) to ktoś na tym forum powiedział, że powtarzam głupoty. Teraz czytałem, że Capcom zastanawia się nad umożliwieniem tego za darmo. O co tutaj chodzi?

 

Tak samo chciałem się zapytać czy to prawda, że podczas levelowania nie można kustomizować statystyk, tylko gra autoleveluje postać?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KOMARZYSKO napisał:


 


Gra jest tak zaprojektowana że można mieć aktywną tylko jedną postać, gdy klikniesz Nowa Gra to dostaniesz info o nadpisaniu sejwa z wcześniejszą postacią.aa71db25f28c2390de2929085985f201.jpga9cbd1c79e8895c836e1112cf4016b57.jpg

Anegdotka, dzisiaj wpadłem na newsa, że tak byl w DD1, po czym w ktoryms patchu to wyrzucili xD i znowu dodali w Dark Arisen. W ogóle to teraz beda ludzie płakać, że sobie wyczyścili save'a...

2 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

Będzie lepszy sklep/kowal od tych z Bakbattachl, nie wiem czy tam przepuszczać swój majątek bo fajne itemki w szopikach mają.

Tak, w endgame true endingu i ng+, ale to nie do końca tak, że wszystko zostawić na koniec warto, na tym etapie gry opłaca się robić 3/4 upgrade, bez tych smoczych, smocze na najsilniejsze itemy z endgame

 

2 godziny temu, messer88 napisał:

Podobno z gemami się lepiej wstrzymać, jaspery itp, że służą też do upgrade. 

Na endgame leci tego wszystkiego dużo więcej, większość mi się udało zrobić na 4/4, ale nie wszystkie, na to trzeba więcej czasu/cykli, w sumie najgorsze jest upgradowanie lvl 1-3 dla konkretnego itemu, bo lvl 4 ma matsy, które są dostępne w setkach sztuk w endgame

2 godziny temu, Faranell napisał:

Pytanie do tych co skończyli grę, co jest pięć z tym true ending itp.

 

  Ukryj zawartość

Od premiery przysiadłem mega mocno, wciągnęła mnie ta gra bardziej niż FF7 :D Ale mam do Was pytanie, nie czytam nie szukam aby nie natknąć się na jakieś informację, które mogą mi coś popsuć.

Pokonałem ze 4 smoki i poleciałem z głównym questem (zabiłem Giganta zanim doszedł do miasta), później mamy przywołanie smoka i tak:
- zaataowałem go, pogadali sobie i mamy scenę jak lecimy na smoku

- doleciałem, smok dostał wciry

- mamy napisy końcowe, porozmawiałem dwa razy z duchem, napisy końcowe się skończyły i dalej mamy pętle, lecę na smoku i tak w kółko

 

New game plus mi się w opcjach nie pojawił, to co piszecie o mistach, beaconach itp. to tego nie uświadczyłem:(

 

Co zrobić, aby odblokować New Game plus? Mam save w INN przed walką ze smokiem więc mogę sobie tylko do tego momentu cofnąć

 

Musisz się zajebać, dosłownie xD. 

Spoiler

Wbij sobie ten sztylet fabularny w serce, jak lecisz na smoku 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KJL napisał:

Mnie ciekawi jak jest w tej grze z rozpoczęciem nowej gry lub zrobieniem drugiego sejwa? W końcu można czy nie można zrobić drugiego sejwa bez płatności? Jak ostatnio na to zwróciłem uwagę (nie grałem w grę) to ktoś na tym forum powiedział, że powtarzam głupoty. Teraz czytałem, że Capcom zastanawia się nad umożliwieniem tego za darmo. O co tutaj chodzi?

 

Tak samo chciałem się zapytać czy to prawda, że podczas levelowania nie można kustomizować statystyk, tylko gra autoleveluje postać?

Tutaj chodziły plotki, jakoby gra zabierała możliwość kilku slotów postaci i dawała je płatne. Nic takiego nie ma miejsca, taki jest projekt tej gry i taki był też pierwszej części gry, jeden slot na raz i nikt nie ma więcej. 

 

Teraz dodali tą nową grę, czyli czyścimy sobie stary postęp w to klikając i tyle. 

 

Co do item shopa to poza może początkiem gry na siłę demonizując temat nie ma w nim zupełnie nic przydatnego na dalszą część gry, bo wszystko pięknie nam wpada podczas GRANIA :). 

 

Nie ma żadnej customizacji levelowania, przypisywania np. siły itp. po prostu leci exp I nam leveluje wszystkie staty z góry.

 

To co tutaj możemy ulepszać sami to są nasze skille i dodatkowe perki, które możemy rotować, trochę inny system niż w większości RPG, ale ciekawy. Na plus, że właściwie nigdy nie będzie Ci potrzebna nowa postać, po prostu na jednej możesz mieć wszystko, bo w każdym momencie możesz się zmienić na dowolną klasę, bez żadnych kosztów. 

 

Mamy też swojego giermka, który jest permanentny i towarzyszy nam przez całą grę, również jego można sobie do woli customizować. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza



Robiłem questa spellbound...
Prawda to że jest tydzień czasu na ich ożywienie a potem papa npc na dobre?

Kurde ja tego questa spellbound zepsułem bo zabiłem gówniarę :)
U mnie w kostnicy od bardzo dawna leży dwóch wieśniaków których będę musiał wskrzesić do questa z zakonnicami. Cały czas tam są i nigdzie się nie wybrali.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, messer88 napisał:

Robiłem questa spellbound i cały czas ta sama kwestia, no i też się okazało że 

  Ukryj zawartość

babka guwniary gdzieś zginęła i musiałem ją wskrzesić w stolicy i dopiero poszło dalej. 

 

Prawda to że jest tydzień czasu na ich ożywienie a potem papa npc na dobre?

Nie wiem jak z tym tygodniem jest, u mnie to chyba nie zadziałało, w postgame i tak większość w piachu, a w ng+ dopiero ożyli :). 

Odnośnik do komentarza

Giereczka ukończona oczywiście nie miałem pojęcia o tym że jest jakiś endgame i aby go odblokować muszę ponownie walczyć z ostatnim boss-em co jest zbyt żmudne więc odpadam. Ogólnie jak pisałem giereczka to mocne 8/10, bardzo fajny gameplay i śliczna grafika, fabuła po prostu jest i tyle, nie odczuwałem też specjalnej satysfakcji z eksploracji bo najlepsze co znajdowałem w skrzyniach to przedmioty, które na sam koniec i tak mogłem kupić u handlarza. Jak wyjdzie DLC napewno ogram jak w przypadku Dark Arisen ale obecnie giereczka leci na półeczke i czas wejść mocniej w Ronin-a by na spokojnie skończyć FF VII Rebrith.

Odnośnik do komentarza

U mnie 48lvl i biegam po Meksyku. No czasem mnie denerwuje ograniczony fast travel i konieczność łażenia z buta ale jak się wkręciłem w upgrade i eksplorację to pewnie pod 100h tu spędzę. Smoki już gaszę jak kiepy :) a co jeszcze irytuje, co chwile te słabe mobki trzeba bić, akurat nie leveluje żadnej wokacji więc to tylko wydłuża drogę do celu. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, messer88 napisał:

Właśnie znalazłem finder's token, gdy już dawno Sfinks jest w innym miejscu :niki: No i grubo się pomyliłem że miało by to być gdzieś przy początkowych wioskach, szukałbym na marne. Może przejdzie na NG+? 

 

Daj znać czy działa w NG+ Pewnie gdzieś przy Vermund znalazłeś? :D Moja musiała być w początkowych bo pobiegałem w kilka miejsc według tego filmu 

 

 

ale nie zczaiłem kiedy wpadło do plecaka więc jak podniosłem z 10 zacząłem się zastanawiać i coś mnie cknęło żeby sprawdzić w inv, patrzę i jest :niki:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...