Skocz do zawartości

Dragon's Dogma 2


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki mod jak ktoś gra na PC i bardzo tego chce. Jak dla mnie lepszy feeling jest kiedy postać się męczy, tym bardziej że walki są na każdym kroku praktycznie więc nie wiem czy to aż tak potrzebne

25 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

- pojedynki 1:1 z innymi postaciami to jest porażka, widać, że zostało to kompletnie olane 

?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tjery napisał:

czy potrzebne komuś czy nie to i tak powinno być od razu w grze

 

Nigdy nie słyszałem żeby komukolwiek to przeszkadzało w Zeldach. W Elden Ringu tak jest no i spoko ale jak postać biegnie to powinna się męczyć. Jakiś nowy głupi standard uproszczania gier na siłę. Ja np chciałbym żeby w Dogmie było też chodzenie a nie tylko trucht i sprint.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, XM. napisał:

Mordo, odpal sobie jedynkę - jest lepsza gra i nic nie straciła. Do tego ma fantastyczne dlc.

 

@Josh jak najbardziej spróbuj jedynkę, jest rewelacyjna, ma świetne dlc i z tego co widzę jest pozbawiona większości irytujących elementów z dwójki. DD Dark Arisen mam zainstalowaną na starym ps4 do tej pory i od czasu do czasu lubię sobie zrobić runa po Bitterblack Isle i powalczyć z Panią Śmierć. Polecam z czystym sumieniem :cool2:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, GearsUp napisał:

Jest taki mod jak ktoś gra na PC i bardzo tego chce. Jak dla mnie lepszy feeling jest kiedy postać się męczy, tym bardziej że walki są na każdym kroku praktycznie więc nie wiem czy to aż tak potrzebne

?

Pod koniec gry jest kilka bitek 1 vs 1, to zobaczysz o czym mówię. 

8 minut temu, GearsUp napisał:

 

Nigdy nie słyszałem żeby komukolwiek to przeszkadzało w Zeldach. W Elden Ringu tak jest no i spoko ale jak postać biegnie to powinna się męczyć. Jakiś nowy głupi standard uproszczania gier na siłę. Ja np chciałbym żeby w Dogmie było też chodzenie a nie tylko trucht i sprint.

this

W sumie w Dogmie nawet śmieszne jest jak postać się męczy wchodząc na górki itp. może i niedzisiejsze, ale jest w tym jakiś sens, zależy co kto lubi (w Zeldzie wszyscy chwalili xD) :)

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Podoba mi się bardzo w tej grze, że zaczynasz analizować co się opłaca a co nie, które miejsce odpuścić bo jednak zbyt niebezpieczne bo np można stracić pawnów. Zwłaszcza np przy wodospadach. W innej grze lecisz na pałę wiedząc, że zły ruch niczego cię nie kosztuje bo za chwilę wczytasz sejwa

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uważajcie przy endingu

Spoiler

mamy do wyboru 2 endingi,

- jak wybierzecie najpierw jeden z nich (sami zobaczycie który) to po nim możemy od razu zacząć z menu NG+ - nie róbcie tego, wczytajcie save'a i wybierzcie drugi ending po gadce przy napisach końcowych z jedną postacią, wtedy macie ten "endgame" odblokowany

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

Uważajcie przy endingu

  Pokaż ukrytą zawartość

mamy do wyboru 2 endingi,

- jak wybierzecie najpierw jeden z nich (sami zobaczycie który) to po nim możemy od razu zacząć z menu NG+ - nie róbcie tego, wczytajcie save'a i wybierzcie drugi ending po gadce przy napisach końcowych z jedną postacią, wtedy macie ten "endgame" odblokowany

 

 

Spoiler

A miałeś tego eternal wakestona? Gdzieś mi mignęło w necie, że przywraca do życia całą wioskę

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, GearsUp napisał:

@KrYcHu_89 czy gra lockuje nam jakąś część mapy w którymś momencie czy przez całą grę jest free roam?

 

Wiem, że na pewno po zgodzeniu się na wykonanie questa koronacja niektóre questy się wygaszają ale sam NPC nas o tym ostrzega akurat

tak, dużo questów da się zrobić tylko przed koronacją, to samo z true endingiem, który teraz robię. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, GearsUp napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

A miałeś tego eternal wakestona? Gdzieś mi mignęło w necie, że przywraca do życia całą wioskę

 

mam, jest taki item na nią

Spoiler

"one shot" arrow :D 

 

 

----

ale nie użyłem tego kamienia w grze :/ może się przyda w endgame, ciul Wie

 

 

 

 

 

@GearsUp endgame to jakiś horror, nie warto się śpieszyć z nim :D 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, GearsUp napisał:

Gierka jest chyba dobrze zabezpieczona bo obawiałem się, że pececiarze zaraz będą edytowac pliczki pomocników psując przy tym zabawę wszystkim 

Endgame chyba mi podbije ocenę do 8.5 za tą grę, jest to zrobione FANTASTYCZNIE i trzeba bardzo uważać używając save at the inn, bo mamy tylko

Spoiler

jedno życie i jak zginiemy to albo inn save, albo od nowa

 :).

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.03.2024 o 22:06, wojnar napisał:

Skończone

  Pokaż ukrytą zawartość

spacer.png

 

Jednak Thief > Spearhand.

 

Ogólnie, pierwsza połowa gry to zachwyt i miód. Potem zaczęła się powtarzalność, ciągle ci sami przeciwnicy gdzie 50% to gobliny i lizardy.

Fabuła taka se, rozczarowało to, że część postaci która pojawia się w trailerach jest w grze łącznie przez jakieś 5 minut i nara. Końcówka też rozczarowała,

  Pokaż ukrytą zawartość

aż musiałem na yt obejrzeć jeszcze raz bo myślałem że jakąś cutscenkę pominąłem przez przypadek bo nagle walczysz z Fake Arisenem i jego pionkami a potem nagle się urywa i już więcej nie słyszymy o tej postaci xD

Endgame o ile koncepcyjnie jest spoko to wykonanie jest słabe. Nie ma żadnego bossa na miarę Ur-Dragona czy też randomowego lootu w stylu BBI z pierwszej Dogmy. Najlepszy gear kupujesz w sklepiku (xD) a waluty dostajesz tyle że na luzie starcza na gear dla Ciebie i pionka. A i najlepsze, endgame to taki timed quest, masz 7 dni i koniec. Nic więcej, tylko NG+.

 

Nie wiem co tu się zadziało, przecież wiedzieli co się podoba fanom a co nie. Aktualnie, po skończeniu endgame'u nie widzę sensu żeby grać dalej. W NG+ nie wzrasta exp z tego co widziałem, cyklop padł na kilka hitów. 

 

Może jeszcze się wróci kiedyś jak wpadnie jakiś dodatek i poprawią endgame. 

 

To jest nieprawda Panie kolego, masz więcej czasu (prawdopodobnie nielimitowany), jak ubijesz 

Spoiler

beacony wszystkie i uratujesz miasta

nie wiem ile, ale już jestem tam 8 dni i dalej mogę zwiedzać krainę przed wejściem w NG+.

 

 

 

-------------UPDATE---------------

Zdecydowanie Endgame nie jest żadnym questem czasowym na 7 dni i jest on zrobiony znakomicie, nie wiem, co jest nie tak z internetem, że nie zrozumieli tej mechaniki i szkoda, że Internety same wprowadziły w błąd ludzi grających :D

 

true ending polega na

Spoiler

ratowaniu świata i przerwaniu pętli

i jak się zrobi to w odpowiedniej kolejności

Spoiler

1. beacony (bez ostatniego)

2. miasta

jesteśmy w stanie grać i farmić w true ending przed NG+ ile chcemy, limitowany czas jest tylko wtedy, jak zrobimy to źle i wtedy "boom" :D. 

 

Zrobiłem chyba w nim wszystko co ze story, ale potencjalnie możnaby tam grać do woli, tyle, że 

Spoiler

po ewakuacji miast i wyzwaniach z beaconów reszta to rzeczy raczej już randomowe, bossowie i farma, więc za długo tutaj nie posiedziałem, bo chciałem obejrzeć cutscenke, potem zaczynamy od nowa z naszym eq

 

 

True ending to też najlepsze 6 godzin gry imo i takie "ostateczne" wyzwanie, przynajmniej na razie, zakładam, że w DLC będzie tego więcej.

 

8.5/10

 

przed true endingiem polecam chwilę tylko się zastanowić i przeczytać ewentualnie tego posta, bo można łatwo zepsuć sobie zabawę i nie poznać tej części story

 

----

jak już się pojawimy w taki czy inny sposób przy napisie NG+

Spoiler

cała mapa odkryta

całe eq

skille

exp

także potencjał pod DLC ogromny

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Pytanie do tych co zrobili quest Sfinxa

  Pokaż ukrytą zawartość

mianowicie czy można go zabić tradycyjnie np mieczem, czarami itp czy trzeba wykorzystać tą "super strzałę"?

 

nie zrobiłem zagadek, użyłem 

Spoiler

strzały, żeby zdobyć eternal wakestone'a, może na NG+ kiedyś to porobie

ale podobno można, tylko jest to trudne, bo trzeba atakować ją od 

Spoiler

tyłka... :) 

 

Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Kiszczak też już przeszedł i co innego mówił.
A jednak to jest autorytet w branży giereczkowej.
Cnie koledzy?

Wysłane z pixela przez taptalk bo mnie stać


 

Taa przeszedł, i co mówił :D? 

Odnośnik do komentarza

Dość rzeczowo ocenił wiele elementów gry, mechaniki walki i warstwę techniczną.
Bez jakiegoś hejtu i dramy " dla wyświetleń"
Ogólnie sredniaczek do pogrania ale jako że promuje mikro to ebac tą gierkę, essa.
6/10.
Ogólnie to jak kiedyś wyjdzie jakieś goty i dadzą w abo a do tego będzie fajnie chodzić na np. PS5 pro to można pyknąć.
Na dziś dzień to nawet nie warto splunąć w stronę tej gierki .

Wysłane z pixela przez taptalk bo mnie stać

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dobrze że zrobiłem zapasowego sejwa przed ostatnią zagadką u Sfinxa

bo jako ostatnią gra wylosowała mi zadanie gdzie nagrodą jest ta uber strzała. Nie dałem rady ubić tradycyjnie Sfinxa bo po końcowej gadce, gdy zacząłem go okładać mieczem nawet nie załączył mu się pasek zdrowia i po chwili odfrunął, zostawiając mnie bez finalnej nagrody.
Przywróciłem sejwa i tym razem sprint do skrzynki po uber strzałę a kątem oka widzę że Sfinx już zaczyna machać skrzydłami, powolna animacja otwierania skrzynki, potem załadowanie strzały, wycelowanie w Sfinxa a ten już wzbija się w powietrze. Na szczęście trafiłem i po chwili odebrałem uber wakestone :) teraz mogę przywrócićdo życia mieszkańców stolicy

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...