Skocz do zawartości

PSX Extreme - numer Zerowy


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kanabis napisał:

Najlepsze to byly zlota 4 i zlota 5.

4 lub 5 gier. I zadna sie nie powtarzala!

 

Były też inne turbo składanki.

4 in 1:

- X Men

- Metal Gear (!)

- Indiana Jones

 

Czwartej gry nie pamiętam.

Albo 168 in 1.

Nigdy nie skończyłem Dizzy'ego ze złotej piątki (na evercade jest fajny składak z serią Dizzy, pozdro dla kumatych).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jakbyście wydawali PSX Extreme Retro albo jako retro , albo jakby magazyn był pół na pół to ja bym to brał w ciemno. Młodzi gracze nie kupują gazet tylko grają w Fortnite albo czytają PPE albo Gryonline albo YT.  Więc target jest ustalony (o ile w ogóle jest na tyle duzy żeby taki magazyn był rentowny), ja nie znam żadnego sensownego portalu w necie o retro PO POLSKU (ale też nigdy specjalnie nie szukałem) ani żadnego magazynu na ten temat więc why not? 

 

Mam nadzieję, że mnie nie wypunktujecie tu zaraz w 5 sek. :D 

Odnośnik do komentarza

Mi troche ten koncept nie pasuje z pegasus extreme. W sensie ok, kazdy gral w to 168 in 1 ale pewnie kazdy mial inny zestaw gier xD No bo nie bylo, ze gra na kartcie to oficjalne wydanie czy cos, pewnie nawet miedzy soba pojedyncze tytuly sie roznily bo ripowal je inny zespol. Jako pokazny wielostronnicowy artykul tak, ale osobne pismo niebardzo. Ale to moze z tego faktu, ze mam mniejsza nostalgie do pegaza mimo, ze do reklamy z ta grajaca rodzinka bardzo wzdychalem.

Odnośnik do komentarza

@Roger przegenialny pomysł z tym numerem 0. Nie mogę się już doczekać. Jestem z Wami niemalże od początku, aż sobie z sentymentu wygrzebałem stare numery Szmatławca, by wczuć się ponownie w klimat tamtych lat :hi:

 

TDC850B.jpg

 

A pomysł z Pegasus Extreme też brałbym w ciemno. Chętnie dowiem się czegoś więcej o dwóch rodakach, właścicielach firmy BobMark, co to zakupili u tajwańczyków kontener konsol wzorowanych na NES i wymyślili dla tego tworu nazwę Pegasus. Model IQ-502 w pięknych pastelowych barwach mam do dzisiaj.

 

Pewnie znajdą się osoby, które nie wiedzą, że nazwa Pegasus to ich dzieło a gdy popularność konsoli spadła niemalże do zera, panowie się przebranżowili i założyli nową firmę... Hoop Cola :)

 

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Emtebe napisał:

@Roger przegenialny pomysł z tym numerem 0. Nie mogę się już doczekać. Jestem z Wami niemalże od początku, aż sobie z sentymentu wygrzebałem stare numery Szmatławca, by wczuć się ponownie w klimat tamtych lat :hi:

 

TDC850B.jpg

 

A pomysł z Pegasus Extreme też brałbym w ciemno. Chętnie dowiem się czegoś więcej o dwóch rodakach, właścicielach firmy BobMark, co to zakupili u tajwańczyków kontener konsol wzorowanych na NES i wymyślili dla tego tworu nazwę Pegasus. Model IQ-502 w pięknych pastelowych barwach mam do dzisiaj.

 

Pewnie znajdą się osoby, które nie wiedzą, że nazwa Pegasus to ich dzieło a gdy popularność konsoli spadła niemalże do zera, panowie się przebranżowili i założyli nową firmę... Hoop Cola :)

 

 

Wow, cóż to za Encyklopedia PSX po prawej? To z wydawnictwa 69 też? Nie kojarzę tego.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, LeifErikson napisał:

 

Wow, cóż to za Encyklopedia PSX po prawej? To z wydawnictwa 69 też? Nie kojarzę tego.

 

Hhok77H.jpg

 

godxNNT.jpg

 

 

Z takich ciekawych starych wydawnictw, to fajne były jeszcze kompedia od wydawców Oficjalnego Polskiego PlayStation Magazynu.

 

fCIB5Nb.jpg

 

Ale poradniki Extreme, były klasę wyżej.

Edytowane przez Emtebe
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LeifErikson napisał:

O kurła, faktycznie encyklopedia. :yao:

 

 

Ano faktycznie:

 

Cytat

Encyklopedia [gr. egkýklios 'tworzący krąg', 'całkowity', paideía 'wykształcenie'], wydawnictwo informacyjne zawierające zbiór wiadomości ze wszystkich dziedzin wiedzy (encyklopedia ogólna, uniwersalna, powszechna) lub jednej dziedziny, dotyczące jednej epoki, jednego terytorium itp.

 

Odnośnik do komentarza

Zamówione i odliczam do wysyłki. Przy okazji wygrzebałem rocznicowe numery (100,200,15 lat) do obadania ponownego. A poniżej skrin, jak już niektórym dupska pękają, bo ktoś śmiał prowadzić biznes i zażądać ceny na jaką miał ochotę. W sumie to Roger trochę zrypaliście, bo ja bym nawet 39,90 za to dał. :teehee:

 

IMG_20220708_194054.jpg

Edytowane przez don LOV
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Emtebe napisał:

konsoli spadła niemalże do zera, panowie się przebranżowili i założyli nową firmę... Hoop Cola :)

Próbowali jeszcze wejść już oficjalnie z sega Saturn, ale ta przegrała bitwę z plejakiem.

Wlasnie, tak jak ktoś wyżej napisał, tych tekstów o starych komputerach: amigach, commadorach, tego było multum. Ale o początkach konsol w Polsce?

Wkrecilem się w zbieranie Top Secret - reedycje od retronics i tak sobie czytam i tam jeden koleś pisał ze ma NESa z USA (1990 rok) i ze szuka kogoś na wymianę gier :obama:

27 minut temu, SlimShady napisał:

Czekam na wydanie specjalne Polystation Extreme, bo taką wersję właśnie miałem:

image.thumb.jpeg.196943915a95fba74f16e1a6dd117b43.jpeg

Współczuje :/ 

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam była chyba tego reklama w magazynie PlayStation Plus/PlayerStation Plus. To chyba ich wydawnictwo było. Można było to zamówić bezpośrednio od nich, wpłacając gotówkę na wydrukowanym w gazecie blankiecie, za pośrednictwem poczty. 

 

Mega oldskulowy klimat :)

 

Pamiętam, że jeszcze reklamację to nich pisałem kilka razy, bo zapłaciłem a encyklopedię dostałem jakoś po 2-3 miesiącach. Jakieś problemy z drukiem mieli albo zrobili falstart z preorderem.

 

Edit: https://strefapsx.pl/encyklopedia-psx-1995-2000/

 

 

48 minut temu, grzybiarz napisał:

Próbowali jeszcze wejść już oficjalnie z sega Saturn, ale ta przegrała bitwę z plejakiem.

 

 

A z tą segą to chyba też klon był jakiś? Oficjalnie tej konsoli chyba nie dystrybuował Bobmark?

 

 

PS. Jestem bogaty 

 

https://m.olx.pl/d/oferta/encyklopedia-psx-ksiazka-bardzo-rzadka-poradnik-extreme-dvd-ps2-CID767-IDKCLYT.html

 

;D

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Aaa... i wszystko jasne. Dzięki.

 

Aż na fali zazdrości kupilem sobie przed chwila impulsywnie historie Sierry z wydawnictwa Kosa :) a Press Reset jeszcze nieskończone.

 

A co do wydań tematycznych raz za czas to extra numer o Pegasusie czy N64 jest super pomyslem. I widac ze wziecie by bylo. A tak w ogole to mi sie marzy wieksza publikacja na 300 stron z tekstami redaktorow o erze x360 i PS3. Niby zadne retro ale naprawde te naście lat temu wiele trendow sie uksztaltowalo a w Polsce rodzilo sie analityczne spojrzenie na gry. Takie "Subiektywne Kompedium Rzeczy Waznych Lub Wcale". Bardziej z tekstami nie o konkretnych grach ale trendach, rozwoju technologii, przenikaniu gamingu do popkultury. No ale to takie moje male marzenie bo okres w lokalnej literaturze malo eksploatowany. Bo niby niedawno a jednak dawno

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, ping napisał:

 

Więcej retro poproszę i dawać PINGERA na pokład. Mam tony starych gier wideo i potrafię pisać.

 

Jak zobaczyłem okładkę zerówki, to bryknął, a jednocześnie smutek wielki mnie ogarnął, że kiedyś pozbyłem się praktycznie wszystkich szmatławcow jakie miałem zachomikowane.

Na Saturnie grałeś? 

2 godziny temu, don LOV napisał:

Zamówione i odliczam do wysyłki. Przy okazji wygrzebałem rocznicowe numery (100,200,15 lat) do obadania ponownego. A poniżej skrin, jak już niektórym dupska pękają, bo ktoś śmiał prowadzić biznes i zażądać ceny na jaką miał ochotę. W sumie to Roger trochę zrypaliście, bo ja bym nawet 39,90 za to dał. :teehee:

 

 

Nie widzę problemu żebyś dopłacił różnicę, np. na Patronite ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...