Skocz do zawartości

Assassin's Creed Mirage


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co najbardziej rzuca się w recenzjach to to, że ta "stara formuła" jest obecna, ale w żaden sposób nie jest rozwinięta i nie robią z nią nic ciekawego na przestrzeni całej gry. Czytam to tak, że jak ktoś chciał w miarę asasynowego asasyna to powinien być zadowolony. Poczeka się na jakieś solidne promo i obada, a może wpadnie do jakiegoś abo po drodze (Ubisoft+ nie liczę, bo to dziwny i drogi twór).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po 8 godzinkach w tej grze sam nie wiem co o niej myśleć.

Odczuwalna jest skala mikro, są liczne uproszczenia, ale i jakoś ciągnie żeby dalej rozwiązywać śledztwa, brnąć w fabułę, czy realizować proste zadania poboczne w celu rozwijania postaci (tu właśnie kłania się mikro skala) czy dodatkowych narzędzi (strzałek, bomb dymnych, pułapek i innych podobnych), które to urozmaicają rozgrywkę. Dobra muza przygrywa w trakcie granka; nie pamiętam w poprzednich odsłonach czy mi się podobała, ale tu jest dobrze i klimatycznie. Czasem jakieś elektroniczne bity wjeżdżają w arabskim stylu. To jest mała gra próbująca być czymś więcej niż przerośnięte dlc, którym miała być.

Cały czas bawi to skradanko po krzakach, usypianie strażników, stopniowe zbliżanie się do grubych ryb celem cichej eliminacji. 

Kilka skrinów:

Spoiler

 

eccd08ba-8e40-4a71-92e9-f8d5ca91a97b.png


d36a5980-9f0d-463d-afcd-6b2fa6a19f55.png


d2024b0a-7e08-4235-b902-33d268e83e17.png

 

 

 

Edytowane przez Crazy Horse
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pograłem 10h i mam już dość. Jakąś taka mdła ta gra. Fabuła nijaka, parkour z valhalli czyli kiepsko się po dachach skacze i porusza. No mi się nie podoba. Więcej po ziemi biegałem xd miasto też takie średniawe i spadek formy w tworzeniu światów. Widać, że to powinno być zwykle dlc. Nic po za tym. Trzeba czekać na nową duża część z oby innym silnikiem i parkourem. Takie 6/10. Może kiedyś wrócę z braku laku zrobić final.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Fabuła w tej części to tragedia. Nie czuć w ogóle żadnego związku z bohaterami. Poza główną postacią, oraz murzynem i mentorką-babą ciężko połapać się kto jest kim bo wszyscy mają takie same arabskie gęby i podobne imiona.

Ich motywacje są niejasne. Wykonując jakieś zadanie w jego połowie już tak na prawdę nie wiemy co tu robimy ani po co i kogo zabijamy oprócz tego, że to jakaś szycha zakonu. Ja jestem w połowie gry i męczę już tylko to po to żeby skończyć. 5/10.

Edytowane przez Przemas10pl
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, balon napisał:

No ale tak całkiem serio. Mirage jest naprawdę tyle gorszy od takiej Valhalli? Wygląda na coś podobnego tylko inna otoczka w bardziej skondensowanej formie (co akurat powinno być na plus).

Jak Ci się podobał parkour w Valhalli? Jest żywcem przeniesiony do Mirage i podstawa rozgrywki w sumie, a ten parkour jest najgorszy w serii. Nawet świat nie robi wrażenia co w każdej części to była mocna strona.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

No ale tak całkiem serio. Mirage jest naprawdę tyle gorszy od takiej Valhalli? Wygląda na coś podobnego tylko inna otoczka w bardziej skondensowanej formie (co akurat powinno być na plus).

Nie, nie jest gorszy, dla mnie przyjemniejszy w odbiorze bo piasek pustyni, słońce i stare arabskie klimaty. Kwestia gustu. Jest spokojniejszy, bardziej korytarzowy i mniej przytłaczający. Ale nawet przy pozytywnym nastawieniu to kolejny, nic nie wnoszący Assasssin’s Creed. Historia bardzo średnia i faktycznie jak ktoś zna już serię na wylot to się znudzi w mig i może nie przebrnąć nawet przez te 12h. Liczyłem osobiście na lepszy odbiór a tak, czasem zagram jak mam nastrój ale bez ekscytacji. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bardzo lubię światy robione przez ubisoft w serii AC, działają na moją wyobraźnię, ale niekoniecznie przepadam za ich grami. Do tego lubię historię, więc ich przywiązanie do detalu tutaj mi robi robotę. Ogólnie gra to takie 7/10, ale jako, że jest krótka, to spokojnie dokończyłem.

35 godzin to u mnie główny wątek, większość pobocznych misji oraz punkty historyczne, te były bardzo fajne, w końcu nie zbieranie śmieci, plecaków, kamieni i innych syfow, a coś co daje nam kawałek historii tego konkretnego miejsca.

Co do parkour to nie wiem o co chodzi, bardzo dobrze się biegało po budynkach, gameplay raczej klasyczny, jak go sobie sami nie urozmaicie to można szybko wpaść w nudę.

Za 70 zł z ubi plus spoko deal.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...