Skocz do zawartości

Assassin's Creed Mirage


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pewnie też day1 jako wyraz poparcia dla takich ruchów. Jakiś czas temu zacząłem powtarzać pierwsze gry z cyklu, obecnie jestem na etapie Brotherhood i jest bardzo przyjemnie.

 

Niesamowite jak zmieniało się postrzeganie tej serii na przestrzeni lat:

 

1) Nowe rewolucyjne IP - AC1

2) TOP gier AAA - Trylogia Ezio

3) Solidna, ale powtarzalna klasyczna formuła - AC3, Black Flag

4) Totalny przesyt serią, wszechobecne znaczniki, UBI game - Rogue, Unity, Syndicate

5) Zachwyty open-worldem, powiew świeżości, rpg - Origins

6) Solidna, ale powtarzalna formuła open world - Odyssey

7) Totalny przesyt serią, wszechobecne znaczniki, UBI game - Valhalla

 

A teraz ten Mirage wjeżdża, no ciekaw jestem :)

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jimmyyy8 napisał:

U mnie pewnie też day1 jako wyraz poparcia dla takich ruchów. Jakiś czas temu zacząłem powtarzać pierwsze gry z cyklu, obecnie jestem na etapie Brotherhood i jest bardzo przyjemnie.

 

Niesamowite jak zmieniało się postrzeganie tej serii na przestrzeni lat:

 

1) Nowe rewolucyjne IP - AC1

2) TOP gier AAA - Trylogia Ezio

3) Solidna, ale powtarzalna klasyczna formuła - AC3, Black Flag

4) Totalny przesyt serią, wszechobecne znaczniki, UBI game - Rogue, Unity, Syndicate

5) Zachwyty open-worldem, powiew świeżości, rpg - Origins

6) Solidna, ale powtarzalna formuła open world - Odyssey

7) Totalny przesyt serią, wszechobecne znaczniki, UBI game - Valhalla

 

A teraz ten Mirage wjeżdża, no ciekaw jestem :)

 

Robię to samo co Ty, teraz jestem na etapie Black Flag ;)

Mi to wygląda na restart serii i powrót do korzeni, co sam postulowałem - mniejszy świat ale ładniejszy. W obecnych czasach kupowanie gier w preorderze na premierę to duże ryzyko ale AC:Valhala nie zawiodła.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Shen napisał:

Narobiliscie mi ochoty na odswiezenie przygód Ezio, dobrze mieć najlepszy abonament na rynku, właśnie się ściąga kolekcja na ps5 :obama:

Do jedynki nie wróce, bo mi się nie podobała, początek spoko nawet, ale zbyt powtarzalna była ta gra na dłuższa mete.

 

Potwierdzam. Dekadę temu jeszcze jakoś można było godzić się na tą powtarzalność i szybko wdzierającą się nudę. Ja robiłem przerwy, bo inaczej się nie dało.

Teraz jak grałem to wybrałem wersję reżyserską na PC, bo jednak z perspektywy czasu gra już się sporo zestarzała, a mając za sobą doświadczenia z nowszymi częściami mogłoby mi się nie chcieć skończyć wersji z konsol.

Oczywiście grałem tak jak dekadę temu - na TV, po polsku i z padem, bo sterowanie na klawiaturze mnie przerastało. No i ja miałem fazę aby uzbierać całą kolekcję w pudełkach (wersje na x360 i xbox 1), a potem gry pojawiły się w abonamentach na konsolę... Remake trylogii wypada naprawdę fajnie. Na początku był zbugowany i sam krytykowałem, że to wydali ale jak ktoś chce wrócić sobie do korzeni to ten zestaw jest w sam raz. Szkoda, że z trylogią GTA im się to tak nie udało.

Odnośnik do komentarza

Jestem chyba jednym z niewielu, co przy każdym Asasynie od 1 aż do Valhalli nie nudził się ani minuty, po prostu to moja ulubiona seria Ubisoftu. Ale jestem bardzo zadowolony, że seria wraca do korzeni. 

 

Uwielbiałem te ogromne, rozjebane wręcz :) po granice części RPGowe, ale jednak Eziowa trylogia była najrówniejsza i po tych wszystkich latach to chyba cenię ją jednak wyzej niz trylogie RPGową. Londyn i Paryż to były fajne części, ale coś im brakowało. 

 

Czekam na tę część, aczkolwiek tym razem oczywiście nie blisko premiery, bo survival horrory mają pierwszeństwo :). Pewnie 2024. 

Odnośnik do komentarza

Gdybym był z serią na bieżąco to pewnie bym kupił day-one, bo zapowiada się naprawdę spoko i takiego powrotu do korzeni ta seria potrzebuje.
W sumie to cieszę się, że mam assassinowe zaległości, bo dzięki temu Alan 2 i Alone in the Dark wjadą w październiku, a tak bym miał wyrzuty sumienia, że ubisoftowe raczysko wspieram na premierę (mam w kolekcji prawie wszystkie AC, oprócz Valhalli, ale nigdy nie kupiłem żadnej premierowo i mam nadzieję, że tak pozostanie:D).

Odnośnik do komentarza
On 5/26/2023 at 11:04 PM, Elitesse said:

 

Potwierdzam. Dekadę temu jeszcze jakoś można było godzić się na tą powtarzalność i szybko wdzierającą się nudę. Ja robiłem przerwy, bo inaczej się nie dało.

Teraz jak grałem to wybrałem wersję reżyserską na PC, bo jednak z perspektywy czasu gra już się sporo zestarzała, a mając za sobą doświadczenia z nowszymi częściami mogłoby mi się nie chcieć skończyć wersji z konsol.

Oczywiście grałem tak jak dekadę temu - na TV, po polsku i z padem, bo sterowanie na klawiaturze mnie przerastało. No i ja miałem fazę aby uzbierać całą kolekcję w pudełkach (wersje na x360 i xbox 1), a potem gry pojawiły się w abonamentach na konsolę... Remake trylogii wypada naprawdę fajnie. Na początku był zbugowany i sam krytykowałem, że to wydali ale jak ktoś chce wrócić sobie do korzeni to ten zestaw jest w sam raz. Szkoda, że z trylogią GTA im się to tak nie udało.

Remaster nie remake

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Remaster nie remake

 

Oczywiście remaster :sir: Choć niewykluczone, że jak ta część się dobrze przyjmie to będą grzebać przy czymś w klimatach trylogii Ezio. Fajnie by było. Tak jak uważałem, że pierwsze części powinny dostać solidny remake, a nie remastery to teraz po ruchu z Mirage zamiast remaku zagrałbym w nową grę rozgrywającą się w tamtym okresie.

 

10 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Jestem chyba jednym z niewielu, co przy każdym Asasynie od 1 aż do Valhalli nie nudził się ani minuty, po prostu to moja ulubiona seria Ubisoftu. Ale jestem bardzo zadowolony, że seria wraca do korzeni. 

 

Uwielbiałem te ogromne, rozjebane wręcz :) po granice części RPGowe, ale jednak Eziowa trylogia była najrówniejsza i po tych wszystkich latach to chyba cenię ją jednak wyzej niz trylogie RPGową. Londyn i Paryż to były fajne części, ale coś im brakowało. 

 

Czekam na tę część, aczkolwiek tym razem oczywiście nie blisko premiery, bo survival horrory mają pierwszeństwo :). Pewnie 2024. 

 

To też moja ulubiona seria ubi. Pamiętam jak przy pierwszych częściach ogrom mapy i wszystkich znajdziek mnie przytłaczał - teraz po latach te mapy nie wydają się wcale takie duże i nawet poświęcam czas na ich przeszukiwanie i wykonywanie misji pobocznych. Jak unikam kupowania gier na premierę to pierwszą część zakupiłem chyba w okolicach premiery, a AC: V razem z xboxem x, teraz może sprawdzę w abonamencie ubi, a jak stanieje to na półeczkę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

I gdzie tutaj ten powrót do korzeni? Przecież to wygląda jak trzy ostatnie części w innej lokacji. Może chodzi im o to, że nie wiem, bronie nie będą miały statystyk i wywalili ze dwa ekrany w menu odpowiadające właśnie za gear?  :kekw:

  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Bzduras said:

I gdzie tutaj ten powrót do korzeni? Przecież to wygląda jak trzy ostatnie części w innej lokacji. Może chodzi im o to, że nie wiem, bronie nie będą miały statystyk i wywalili ze dwa ekrany w menu odpowiadające właśnie za gear?  :kekw:

Tak na szybko to miasto only, parkour ze starą mechaniką, wtapianie się w tłum, stary ekwipunek (np. noże do rzucania), brak elementów rpg (rozwoju postaci i itemów), siedziba bractwa i zlecenia zabójstw jako trzon rozgrywki.

 

Z nowych części to ten orzełek do trackowania przeciwników.

 

Można nie lubić tych gier, ale jeżeli to Ci bardziej przypomina nowe Asasyny niż stare to chyba dawno nie grałeś.

Odnośnik do komentarza

Grałem, grałem, od razu rozpoznałem wizualnie niemal 1:1 UI, prompty na ekranie, animacje i być może chyba skilla żywcem wyjętego z Valhalli (zabij jednego chopka po cichu, drugi gratis). Dopóki nie rzucą jakiegoś demka i nie da się przetestować gameplayu samemu to na razie absolutnie niczym nie przekonali mnie do tych korzeni, które zapowiadają.

 

A reszta, skupianie się na bractwie i tak dalej, to może być w tym samym rejonie, co rzekome skondensowanie Valhalli względem poprzednich części. Czytaj: bullshit po całości. Ktoś jeszcze pamięta szumnie zapowiadany powrót do stealth przez zakładanie kaptura na głowę, żeby działać skrytobójczo? Bo ja tak, i jeszcze trochę słodkich kłamstewek, które francuziki próbowały wcisnąć przed premierą odbiorcom, a które w zderzeniu z rzeczywistością wyglądały raczej na nieudany crash test niż spełnione obietnice.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2023 o 14:47, Bzduras napisał:

chyba skilla żywcem wyjętego z Valhalli (zabij jednego chopka po cichu, drugi gratis)


To akurat jest w ich grach od dawna - Far Cry też to ma chyba od trójki już.
 

21 minut temu, Faka napisał:

W dużym skrócie, ta gierka ma w ogóle jakiś otwarty świat, czy będą zamknięte lokacje?


Otwarty w obrębie miasta i może jakichś bezpośrednich przyległości - coś jak pierwsze dwie/trzy części.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...