Skocz do zawartości

Need for Speed: Unbound


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem w trial z 5 godzin, jest dużo fajnych zmian w stosunku do Heat - w karierze mamy wyznaczone konkretne cele, sama historia jest nienajgłupsza, poziom trudności na duży plus - początkowe wyścigi zwykle można było przejechać z zamkniętymi oczami, a tutaj bez ulepszania samochodu jest naprawdę ciężko, do tego mamy ograniczone możliwości restartowania wyścigów, a nagrody pieniężne na starcie są na tyle niskie, że trzeba się zastanowić czy kupić zderzak czy ulepszyć silnik, tym bardziej że dla danej klasy samochodu mamy w danej porze dnia zaledwie kilka wyścigów do przejechania. Na minus niestety model jazdy, 200% arcade, drifty moim zdaniem są totalnie nieprzewidywalne i trudne do wykonania jak należy, modele aut i grafika nie zachwycają, jednak cel-shadingowe wstawki o które było tyle krzyku wypadają moim zdaniem fajnie i pasują do gry. Miasto mdłe i nudne, uwierzyłbym jakby ktoś mi powiedział mi że to miasto przeniesione 1:1 z Heat. No ale ogólnie spodobało mi się na tyle, że myślę o zakupie pierwszego NFSa chyba od czasów Hot Pursuit z 2010 roku.

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w trial i jestem pozytywnie zaskoczony. Taka gierka na okres świąt w sam raz nostalgicznie wejdzie. Aż przypomniały się nfs-y za czasów underground grane w święta . Sentyment robi swoje. A olałem serię nfs-ów na carbonie. 

Jak nie utknę po patchu do Wieśka w Velen to lecę na olx po Unbound ;)

Edytowane przez Plackus
Odnośnik do komentarza

Model jazdy straszny, a szkoda, bo nie byłoby to takie złe. Wygląda całkiem ładnie (momentami bardzo ładnie) i nawet te kreskówkowe efekty pasują.

Widać chcieli zrobić coś świeżego i za to plusik. No ale ten nieszczęsny model jazdy i ten dziwny zupełnie nie intuicyjny system driftowania... ja nie ogarniam :dunno:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Michał102 said:

Model jazdy straszny, a szkoda, bo nie byłoby to takie złe. Wygląda całkiem ładnie (momentami bardzo ładnie) i nawet te kreskówkowe efekty pasują.

Widać chcieli zrobić coś świeżego i za to plusik. No ale ten nieszczęsny model jazdy i ten dziwny zupełnie nie intuicyjny system driftowania... ja nie ogarniam :dunno:

 

Wyłącz tap brake to drift, tap gas to drift, zmniejsz martwą strefę na padzie do zera, trochę pomaga to wszystko, plus suwaczki w opcjach auta, żeby nie driftowało jak pojebane. Ale zgadzam się, po 3h triala wychodzi mi, że model jazdy to najsłabszy element gry, aczkolwiek jeszcze zobaczymy mocniejsze auta. A no i wzorem najlepszych need for speedów AI ma tak potężny rubber banding, że to nawet śmieszne nie jest, na hardzie w zasadzie się nie da wygrać niektórych wyścigów, bo już ludzie na reddicie obliczyli, że pod koniec wyścigu jeśli prowadzisz AI dogania Cię z prędkością ok 720 km/h :kekyayaya:

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to zgadzam się z Qra, gra to taki usprawniony Heat z ciekawym systemem progresu podzielonym na dni/noce. Te elementy anime pasują do gry i nadają uroku. Uważam że ten NFS jest sporo lepszy od poprzednich 3-4 odsłon. Model jazdy jest podobny do Heata, można go sobie zoptymalizować pod własne preferencje a że jest 60fps sprawia, ze jest responsywniej.

 

Też rzeczywiście jest syndrom jeszcze jednego wyścigu i trochę gra zalatuje starymi Undergroundami, gdzie musiałeś dbać o swoje auto i ciułać kasę na każdy upgrade. To jest świetne i odświeżające po Forzie która rzyga na ciebie autami co chwila

 

CBLYgBA.jpg

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Oj tak to jest bardzo odświeżające, że przez pierwsze godziny nie stać Cię na nic i powoli idziesz w góre. W Forzie system progresu w zasadzie nie istnieje, w piątce zostałem legendą zanim ukończyłem w ogóle wszystkie misje festiwali, bo nabiłem expa historiami, forzathonami i tygodniowymi wyzwaniami :kekyayaya:

Odnośnik do komentarza

Jeszcze to co jest fajna to system policji, w końcu ta ucieczka ma sens i można pościg zgubić inteligentnym używanie skrótów, skręcaniem w ostatniej chwili itp zagrywkami, przez co policja naprawdę gubi się i nie jest w stanie cię zlokalizować szybko jeśli po paru takich manewrach znikniesz im ze wzroku. Oczywiście im wyższy Heat level tym trudniej, ale nadal policja jest fair. W poprzednich NFSach policja miała wallhacka, turbo itd przez to taki Heat w nocy to czasem była mordęga i stres że stracisz kasę.

 

Fajny motyw to wyłączanie silnika i świateł, przez to można schować się w jakiejś alejce i policja wtedy ma mniejszy zasięg pola widzenia. Już parę razy to mnie uratowało przez pościgiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Model jazdy dla mnie kicha i największa wada tego NFSa, graficznie dawno nie było tak nierównej gry, raz wygląda ładnie, raz wygląda jak gówno z 2012.

Miasto brzydkie, nudne, puste, bez polotu, budynki chyba figaro projektował na zapleczu są tak słabe, za dużo wszelkich filtrów z efektami na ekranie przez co jest mleko z płatkami, jeszcze te odbicia na masce samochodu xD

Za to gra potrafi wyglądać ładnie przy zachodzie słońca, oświetlenie to zawsze był mocny punkt frostbite, gdzieś tam jest 1% Undergrounda, otoczka gry z ''ziomami'' bardziej mi podchodzi niż słodkie kolorowe pierdzenie Meksykańców w FH5.

 

 

wstępnie dałbym 7/10  do pogrania jak wpadnie do Nadpassa

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Civic to chyba najlepszy wybór z tych początkowych aut, też go wybrałem. W pewnym momencie dają nam do prowadzenia Aventadora i tu już śmiga się bardzo fajnie, więc w miarę postępów powinno być lepiej.

Gra dalej kusi aby kupić, ale wizja, że w przyszłym roku ma być w abo za grosze studzi trochę emocje, a tak nie byłoby problemu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...