Skocz do zawartości

PEGASUS EXTREME 1 / 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, trochę się droczę z tym Adamem, ale powiedzmy, że byłby rozgrzeszony, gdyby było z czego rozgrzeszać. Po prostu trochę tęskniłem i brakowało mi tego trzeciego ze "Złotej Trójki" (tym razem nie na żółtym kartridżu od Bobmarku + Codemasters).

 

3 godziny temu, K.Adamus napisał:

Co do tekstu o blaszanym gliniarzu i zawirowaniach licencyjno-produkcyjnych przy grach, to pierwotnie nad tekstem pracować miałem ja i po wstępnym researchu... .chyba z godzinę prosiłem Darka, żeby wziął to w cholerę ode mnie. Najpierw trzydzieści minut próbował mi tłumaczyć co, kto i czemu, potem kolejny kwadrans zapewniał, że będzie dobrze a ostatecznie obiecał zająć się tematem. I jak widać dobrze się stało, bo artykuł smakowity wyszedł.

Tymczasem Konsolite:

Spoiler

konsolite.jpg.d4f38a8d52a5a8d1c98a5c39875f74d2.jpg

 

Z tymi Jaskiniowcami to tak naprawdę pierdoła i nawet google traktuje obie nazwy bliźniaczo (nie sugeruje "czy chodziło ci o FlinTstones?"), no więc... 

Zastanowiło mnie to tylko w sumie i już sam zgłupiałem jak powinno być poprawnie. Co ciekawe przy pierwszej lekturze nawet tego nie odnotowałem, zauważyłem dopiero podczas ponownego kartkowania czasopisma na potrzeby spisania wrażeń. Takie "błędy" to żadne błędy, ważne, że tekst całościowo jest w pytę.

 

Jeszcze co do działu najbardziej nostalgicznego, czyli recenzji.

Cieszą epizody Sobka czy też Kosa. Cieszy, że większym zaufaniem został obdarzony Grabarczyk, bo zrecenzował dość ważne tytuły (np. Contra i Double Dragon), a jak już wyżej wspomniano, o Tank, czyli grze banalnej w konstrukcji udało się ciekawie zapełnić całą stronę. Jednocześnie trudno mi te recenzje oceniać pod względem merytorycznym, bo ostatnio w te gry grałem około 30 lat temu, więc moje wrażenia mogą być złudne, delikatnie pisząc.

 

Generalnie doskonała robota Panowie, biorąc pod uwagę, że to projekt poboczny i jeszcze bardziej pasjonacki, niż samo PSX Extreme.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Alastor84 napisał:

Virtua Fighter 2 spokojnie może rywalizować z Tekken 3. Jeśli chodzi o grafikę. Głównie gry ekskluzywne na Saturna pokazują "pazur" w 3D. Jasne, multiplatformy w większości przypadków ładniejsze/płynniejsze były na PS1, ale to nadal nie była ogromna różnica/przepaść. Ten gość stwierdził, że różnica jest ogromna, co jest bzdurą wg mnie. 

Różnice były zazwyczaj w teksturach i przezroczystości, która na Saturnie funkcjonowała zazwyczaj jako mesh (ditering), jeśli np. patrzy się na Toshindena na PS i Toshindena Remix na Saturnie to wiadomo. Jednak wiele gier miało lepsze porty na Saturnie (Exumed, Duke 3D), kwestia tego co się miało do porównania, dla osoby lecącej po łebkach - niewątpliwe, szybkie przebicie się przez kilka gier może dać takie wrażenie. 

VF2 ukazał się przed Tekken 3, który z kolei trafił do przerobienia wizualnego jak Namco zobaczyło Virtua Fighter 3, w efekcie uznali że nie będą starali się konkurować.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Kmiot napisał:

 

O Turtlesach czytało się doskonale, choć oczywiście nie tak dawno temu miałem okazję podobny tekst od Konsolite czytać w ramach PE+. Mimo to teraz przeczytałem ponownie i ponownie jestem ukontentowany zawartością, więc niech to zaświadczy o jakości.

Witam w gronie nielicznych co mieli okazję przeczytać E+ :)

 

14 godzin temu, Kmiot napisał:

RoboCop. Aż nabrałem ochoty na ponowny seans, ale na wygodnie dostępnych dla mnie serwisach jest tylko ten z 2014 roku. To jeden z tych filmów, przy których człowiek jest zaskoczony, że głównej roli nie grał w nim Schwarzenegger/Stallone, choć ten pierwszy był oczywiście brany pod uwagę. Materiał od Darka (Konsolite) jak zwykle charakteryzuje się profesjonalizmem i zdradza dużą tematyczną wiedzę autora, choć ten jednocześnie bardzo sprawnie unika własnych wtrętów i opinii. To też metoda. Grunt, że czyta się bez zatwardzeń stylistycznych. Tylko pod koniec musiałem się mocniej skupić, by nadążyć na temat tego, kto w końcu zrobił grę na Pegasusa.

Tutaj miało być o grach, jednak prawdę powiedziawszy, zarówno w książkach o historii Ocean, RetroGamer i innych publikacjach są same smuty. Bla, bla, bla, wywiad, bla, bla, kupiliśmy licencje za bezcen, bla, bla, super się sprzedało, bla, bla, bla, wersje na Atari, Amigę, PC i nowe konsole, bla, bla, bla, byliśmy wydawcą a robotę wykonali inni. Więc uznałem że jak ma być o Robo, to o Robo a nie o bandzie gości co mieli szczęście bez wyliczanki gier. Chciałem jeszcze dowalić trochę ciekawostek z produkcji (jak nie kochać dodatków na DVD itp?), o komiksach więcej napisać ale papier nie z gumy.
Co do seansów to niestety, albo DVD/BR albo szerokie wody obecnie, bo Orion od lat nie istnieje, a prawa autorskie to własność MGM, które z Amazonem się dogadało, więc prawdopodobnie tam będą filmy za jakiś czas.

Godzinę temu, Kmiot napisał:

Tymczasem Konsolite:

  Pokaż ukrytą zawartość

konsolite.jpg.d4f38a8d52a5a8d1c98a5c39875f74d2.jpg

 

 

Biorąc pod uwagę to jak ten special powstawał...

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Kmiot napisał:

Fantastic Adventures of Dizzy? Faktycznie fantastyczne i nostalgiczne. Podchodziłem wielokrotnie, nigdy nie przeszedłem, ale i tak bawiłem się wyśmienicie za każdym razem.

Chip i Dale obie rewelacyjne, wiadomo. Wiadomo też, że preferowałem "dwójkę". Naprawdę nie wiem z czego wynikały moje ciągoty do "dwójek". 

Tsubasa? No co tutaj strzępić klawiaturę? Grało się równie namiętnie, co oglądało serial. Nieprawdopodobne, z jakim uporem potrafiłem walczyć z tymi krzaczkami.

Micro Machines doskonałe, choć późniejsze etapy mocno mnie zniechęcały (helikoptery ;/)

Kunio? No kurwa, znak jakości. Goal 3 to ponadczasowy sztos, któremu pod względem popularności na podwórku dorównało dopiero ISS Pro 98. Ale Kunio-koszykówka też była grana zawzięcie, podobnie jak "zbijak" i bijatyka 2 vs 2. Synonim pegasusowskiego kanapowego grania (które najczęściej odbywał się na dywanie).

Do dziś mnie zastanawia, czy ktoś w tamtych czasach ukończył Dizzy bez żadnego poradnika. Po lekturze nawet mnie naszła ochota, żeby teraz spróbować przejść bez żadnej pomocy.

Chip and Dale jeden z ulubionych coopów który katowałem z kumplem co mieszkał drzwi obok. Tak samo Monster in my pocket które Rayos dość nisko ocenił. A właściwie to Batman i Flash, bo taką wersje miałem.

 

Micro Machines nigdy nie przeszedłem, zawsze na jakims time trial odpadałem, nie pamietam juz ktorym, ale w coopie miodzio.

Z Kunio miałem Goal 3, hockey który był chyba nawet lepszy od piłki dzięki różnorodności drużyn i gra po którą sięgalismy najcześciej

 

 

Niektóry gry jak GI Joe, Saint Seiya to nawet nie wiedziałem, że byly dostępne na naszym rynku.

Szkoda, że tylko krótka wzmianka w tabelce o Adventure Island 2, była to moja ulubiona odsłona dzieki dodanej jezdzie na dinozuarach.

Największy nieobecnym z mojej topki gier to

swojego czasu anime lecialo na jakims kanale, a gra wpadła mi w łapy przypadkiem, bo na naklejce było oczywiście coś innego.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Kmiot napisał:

Gry, których nie było. Jak już panowie wcześniej wspomnieli - temat jest znacznie głębszy i trudniejszy do ogarnięcia, więc raczej nie warto próbować. A mimo to Konsolite spróbował, przynajmniej niektóre z rom-hacków przetestować. I za to chwała, bo zapewne nie zawsze było warto. Osobiście nie mam żadnych głębszych refleksji w temacie, bo jakimś cudem tego rodzaju wynalazki mnie omijały, albo nawet nie byłem świadomy, że gram w rom-hacka.

Nawet nie niektóre, ale wszytskie o których była mowa w artykule. Samych Mario było "naście", FFVII to chyba 4 różne sprawdzałem, aż zostałem przy ostatecznym romie ;)
Z punktu czystej ciekawości warto, bo niektóre technicznie były ciekawe, choć to może być moje zboczenie graficzne.
Możliwe że grałeś, tylko nie wiedziałeś że to hack, choć jeśli miałeś XXX in 1 to w sumie grałeś, gdyż tam większość gier to mniejszy-większy rom-hack był, ;)  

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Kmiot napisał:

Czy brakowało mi jakichś gier w recenzjach? Całego mnóstwa, ale to raczej oczywiste, że niemożliwym było pokrycie wszystkich. gdyby kiedyś miał powstać Pegasus Extreme #2, to podrzucam podpowiedź: Batman Returns, Eliminator Boat Duel, Gun Smoke, Hook, James Bond Jr., Last Action Hero, Little Mermaid, Panic Restaurant, Prince of Persia (moja pierwza styczność z serią to właśnie ten port), Rollergames, Salomon's Key 2 (Fire 'n Ice), Samurai Pizza Cats, Snake Rattle 'n Roll, Tom & Jerry i wszystkie "dwójki", o których wspominałem wyżej xd

 

Mi brakowało Blaster Master na pegaza. Miałem karta z tą grą a na obrazku był powrót do przyszłosci i tak na to mówiłem XD w ogole gdzieś przewinął mi się tytuł Blaster Master metafight X, nie wiem skąd to się wzięło, może jakiś hack.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Łyknąłem ten numer w ekspresowym tempie. NES to temat rzeka i ewidentnie temat na doskonałą mini serię PE:-) Jak dla mnie fajnie by było gdyby było to w jakiś sposób zorganizowane, np. opisujemy sensowne gry o tytułach zaczynających się od A-C w pierwszym numerze i w kolejnym D-F etc. Taka jajcarska encyklopedia w wydaniu PE. Trzeba by było włożyć wysiłek w nieprzegapienie czegoś istotnego. (tylko prośba o "normalny" grzebiet!).

Odnośnik do komentarza

Wysłałem wczoraj wiersz. Pewnie trochę pójdzie bo z UK. 

Kto się jeszcze wysilił i coś napisał.

Nawet ręcznie długopisem pisałem więc już powinienem mieć punkty dodatkowe. Zrobiłem ksero kuponu bo przecież nie potnę szmatławca.

Gładko się czyta i tak właśnie myślałem że ten tekst o żółwiach już wcześniej poznałem. Chociaż wcześniej miałem go tylko w pdfie.

Odnośnik do komentarza

Po przeczytaniu połowy pomyślałem czy by sobie jakiegoś klona nie kupić.  Nigdy nie miałem pegazusa. C64, amigę 500 i cd32. 

Który z tych nowych klonów daje radę?

Nie chce starego bo drogi i ceny gier drogie.

To Duck tales wygląda fajnie i kilka innych tytułów. Najlepsze byłoby coś na hdmi z wgranymi grami. Czy lepiej nesa mini kupić i tam dograć gier?

Odnośnik do komentarza

Jak masz Xbox'a (albo po prostu na PC) to sobie machnij retroarcha, potem jakiś shader CRT, to może nie będzie aż tak boleć.

Pixeloza podpięta na sucho na obecnych telewizorach/monitorach może wyglądać odpychająco.

Ewentualnie jak chcesz coś małego i przenośnego to poszukaj Raspberry Pi i jak na tym odpalić emulatory.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, sph! napisał:

Jak masz Xbox'a (albo po prostu na PC) to sobie machnij retroarcha, potem jakiś shader CRT, to może nie będzie aż tak boleć.

Pixeloza podpięta na sucho na obecnych telewizorach/monitorach może wyglądać odpychająco.

Ewentualnie jak chcesz coś małego i przenośnego to poszukaj Raspberry Pi i jak na tym odpalić emulatory.

W sumie nigdy nie sprawdzałem czy ten pad z segi mini działa pod kompem. Lubie czuć efekt retro, a jakoś go nie ma na padzie od xboxa. Szkoda ze się nie da albo ja nie mam przejściówki od pada do snesa mini.

Może cos pokombinuje i taniej wyjdzie. Choć nie lubie grać na laptopie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.03.2023 o 21:46, Jontek80 napisał:

Wysłałem wczoraj wiersz. Pewnie trochę pójdzie bo z UK. 

Kto się jeszcze wysilił i coś napisał.

Nawet ręcznie długopisem pisałem więc już powinienem mieć punkty dodatkowe. Zrobiłem ksero kuponu bo przecież nie potnę szmatławca.

Gładko się czyta i tak właśnie myślałem że ten tekst o żółwiach już wcześniej poznałem. Chociaż wcześniej miałem go tylko w pdfie.

Teraz na papierze i w kolorze :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry, 

Mam pytanie. Czy będą może jeszcze dodrukowane egzemplarze z okładką z gry "Duck Hunt"? Jestem tu nowy i nie wiem, gdzie mam się o to zapytać, a o istnieniu specjalnego wydania tego magazynu dowiedziałem się dopiero teraz, a na Allegro nie ma i nie wiem, czy zamawiać z inną okładką, czy czekać, aż spowrotem będą dostępne z tą grą na okładce. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Pozdrawiam!  : )

P.S.: Przepraszam, że dwa razy, ale w trakcie rejestracji chrome mi się scrashował i myślałem, że mi się to wszystko nie zapisało

Edytowane przez Detonator
Post robiłem przed rejestracją. W trakcie robienia konta Chrome mi się wyłączył samo z siebie i myślałem, że wpis się nie zapisał i dlatego są dwa identyczne posty ode mnie.
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie było dodruków, ale dodam ze za niedługo premierę będzie miał Saturn Extreme, numer w całości poświęcony konsoli od Segi. Tez będzie miał kilka okładek do wyboru. 
Z takich ciekawostek wyszedł jeszcze Psx Extreme numer zerowy, czyli recenzje z psxa l, sprzed tego co było w PE w 1997, oraz reedycja pierwszego numeru PE.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...