Skocz do zawartości

PEGASUS EXTREME 1 / 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dotarł i mój egzemplarz. Dzisiaj miałem trochę czasu żeby poczytać i jestem wniebowzięty. Jak numer zerowy spłynął po mnie jak po kaczce (nigdy nie miałem PSX więc nie czułem "tego czegoś" i nawet nie przeczytałem go do końca) tak tutaj nostalgia na całego. Odżyło całe moje dzieciństwo i te wszystkie wspomnienia gdy z bratem i kuzynami cioraliśmy w te wszystkie gierki przez całe dnie. Nawet publicystyka niezwiązana z grami jest tutaj dużo lepsza niż w numerze "zerowym". Jednak nie byłbym sobą gdybym się do czegoś nie przyczepił:

1. Recki trzeba było ułożyć alfabetycznie

2. Screeny powinny być większe

3. Sporo literówek

4. Szkoda, ze wydanie szyte a nie klejone. Takie specjale powinny mieć grzbiety żeby można je było postawić na półce.

5. Czasami dziwne oceny - w sensie niektóre (według mnie) crapy mają noty na poziomie 6-7 a znowu inne, całkiem fajne gierki 5.

6. rusek na okładce powinien być z małej ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dostałem i ja. Świetne wydanie, a przede wszystkim ekstra pomysły na felietony! Szczególnie kreskówki od Hanna Barbara <3 Dzięki.

Ja co prawda nie miałem Pegasusa i edukację grową zacząłem od Amigi, ale mój kuzyn ostro cisnął na Pegasusie, więc zawsze jak się do Niego przyjeżdżało, to grało się godzinami :) Oczywiście królowała Contra i Mario.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, K.Adamus napisał:

Siła nostalgii.

Zapraszam do Bulowic, choć troszkę się mogło pozmieniać od tamtych lat :)

 

Wyczuwam w tym potencjał na tekst... :philosoraptor:

 

Cytat

Legenda
Na terenie wsi znana jest legenda o jeleniach. Według niej, w latach 50 XX wieku, nastąpiły aż 3 tragiczne wypadki z udziałem dzieci i jeleni. Wszystkie z nich zginęły śmiercią poprzez przebicie porożem. Jednym z domniemanych dowodów na prawdziwość tej historii są niepodpisane groby na cmentarzu katolickim w Bulowicach. Nie znaleziono jednak innych poszlak, przez co dużo osób nie wierzy w tę historię. Do dziś we wsi podchodzi się do jeleni ze szczególną ostrożnością[9].

 

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bulowice 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, SlimShady napisał:

Powiem wam, że dojebaliście do pieca z tymi reckami, na chyba 40 stron. Fajnie sobie powrócić myślami nawet na podstawie samego screena, czy nazwy. Na razie jedyny zarzut jaki mam, to dosyć spora ilość literówek, może nie na tyle, żeby odebrać smak życia, ale jednak.

Retro pełną gębą, więc i literówki muszą być, to taki bonus :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ten tekst Konsolki o romhackach przypomniał mi sporo moich cyferkowych Mario: 9 to było Adventure Island, 14 to nie wiem co to było, jakimś jakby ninją się chodziło z kijem, 18 to był Joe & Mac. Miałem też jakiegoś Felixa gdzie na końcu walczyło się z piratem, i nie tak dawno kumpel mi powiedział że takiego Felixa nie było.

Przy okazji, do robienia screenów z epoki może być dobry shader VHS w retroarch. Wygląda to tak:screen.thumb.jpg.13e6129d7de6e3b37697d52fc408dce8.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Obiecałem - przyszło wszystkie 8, to publikuję fotę.

 

W tle moja półka wypełniona wszystkimi numerami PSX-a. Trochę tego jest :D

 

@Roger, kapitanie, liczę na lajka za zapewnienie (jeśli dobrze liczę, i sprzedało się 3009) 0,266% sprzedaży Pegasusa Extreme mymi ryncami! ;)

20230218_195411.jpg

  • Plusik 5
  • Lubię! 3
  • Haha 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Fajna gazetka, dostałem numer z Contrą, powertowałem i parę recek poczytałem. Minusy? Imo te reklamy z tym Spongebobem i te Hogwarty psują efekt gazetki retro, mogło się obejść bez tego. Już lepiej było walnąć jakąś retro reklamę z poprzednich lat, jak to kiedyś wyglądało. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...