Skocz do zawartości

The Crew Motorfest


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Emet said:

14-17 września będzie dostępny trial 5 godzinny. Będzie można sprawdzić jak wygląda na żywo i najważniejsze jaki jest model jazdy, bo ten w poprzednich częściach był tak bezpłciowy, że aż niegrywalny.

Z (asfaltowych) arcadeówek najlepszy model jazdy jest w Forzach Horizon i Driveclubie.

 

No tu jest dużo lepiej, niż w Kru 1 i 2, do Forzy jeszcze sporo brakuje, ale na pewno jest lepiej niż chociażby w ostatnim Need for Speedzie, po wyłaczeniu wszystkich wspomagaczy całkiem przyjemnie się gra. Na PS5 pewnie must buy dla fanów arcadówek, ja raczej poczekam na przeceny, bo mam mimo wszystko przesyt tej festiwalowo-bananowej otoczki wyścigów, wszechobecnej też w Motorfest.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pograłem chwilę i jest całkiem dobrze, a na pewno lepiej niż w Crew 1 i 2. Model jazdy jest poprawiony ale nadal można się do niego przyczepić, jak bym miał do czegoś porównać to trochę bardziej arcade'owy Driveclub ale ze zwiększoną grawitacją, bo jest odczuwalna zamuła w sterowaniu (nawet jak się jedzie formułką) a podczas skoków samochód jest jakby dociskany do ziemi, mogło by być lepiej pod tym względem. Odnośnie oprawy to mi się podoba i nie tyle pod względem technicznym co designu, kolory są raz soczyste, mocno kontrastowe a innym razem bardziej wchodzą w ciepłe palety. Na pewno łatwiej jest zapamiętać wyścigi bo nie zlewają się w jedną monotonną wizualnie papkę. Ten trial jest na 5h więc jeszcze pogram a pełna wersja wpadnie kiedyś w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
W dużym skrócie - jest to jakiś konkurent FH5 czy to zupełnie inna liga? Czy to nie stało koło FH?

Napiszę tak, PlayStation potrzebowało takiej gry, Xbox niekoniecznie. Nie wiem czy konkurent dla FH5 (w zasadzie to FH 4,5) pod niektórymi względami faktycznie jest lepiej np. Zdobywanie aut.

Oprawa po pewnym czasie faktycznie zyskuje, mam wrażenie, że po prostu niektóre wyścigi wyglądają gorzej + dla mnie gra dużo lepiej wygląda w dzień niż w nocy.

Mam tylko wrażenie, że poziom trudności jest źle zbilansowany. Jedna playlista, ten sam poziom trudności, 2 wyścigi wygrane z przewagą 10-12sek nawet, by trzeci wyścig na tym samym poziomie każdy w plecy -4/5sek.

Poza tym gra na pewno podoba mi się bardziej po tych paru godzinach, niż na początku.
Odnośnik do komentarza

Pograłem dzisiaj triala na pc przez 4 godziny. Dobra kopia FH w niektórych miejscach o wiele lepsza. Jedna rzecz któa Mi przeszkadza to praktycznie każde auto jeździ tak samo, nie zależnie czym jadę czuje się jakbym jechał cał czas tym samym autem, czasami tylko któryś słabiej skręca ale model jazdy zbyt bardzo arcade, wszystko pozatym na bardzo fajnym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Ja też dzisiaj chwilke pograłem i w sumie już mogę odpowiedzieć na pytanie @Faka.

To chyba najlepsza gra samochodowa ostatnich lat! Znakomity system jazdy oferujący genialną adrenalinę, fantastyczną oprawę, która potwierdza, że nawet cross-generacyjne gry mogą zachwycać. Zestaw ponad 500 pięknych samochodów, do tego przepiekne, zróżnicowane i zachwycające miejsce, które przyjdzie nam zwiedzać - no cała oprawa jest wręcz spektakularna - szczególnie na PC w ustawieniach EXTREMALNYCH!

Do tego soundtrack jak w każdej częsci trzyma bardzo wysoki poziom! Sam byłem juz tą serią znudzony a pykło spokojnie 60h i na pewno do gry nadal będę wracał!

Tyle o Forzy... 

 

Jeżeli chodzi o jej cover w wykonaniu Ubi rodem z najgorszego pubu w Radomiu, to pomimo kilku unikalnych pomysłów nie dorównuje nawet w najmniejszym stopniu Turn10.

Rzekłem! :cw:

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
58 minutes ago, easye said:

Ja też dzisiaj chwilke pograłem i w sumie już mogę odpowiedzieć na pytanie @Faka.

To chyba najlepsza gra samochodowa ostatnich lat! Znakomity system jazdy oferujący genialną adrenalinę, fantastyczną oprawę, która potwierdza, że nawet cross-generacyjne gry mogą zachwycać. Zestaw ponad 500 pięknych samochodów, do tego przepiekne, zróżnicowane i zachwycające miejsce, które przyjdzie nam zwiedzać - no cała oprawa jest wręcz spektakularna - szczególnie na PC w ustawieniach EXTREMALNYCH!

Do tego soundtrack jak w każdej częsci trzyma bardzo wysoki poziom! Sam byłem juz tą serią znudzony a pykło spokojnie 60h i na pewno do gry nadal będę wracał!

Tyle o Forzy... 

 

Jeżeli chodzi o jej cover w wykonaniu Ubi rodem z najgorszego pubu w Radomiu, to pomimo kilku unikalnych pomysłów nie dorównuje nawet w najmniejszym stopniu Turn10.

Rzekłem! :cw:

 

Bez sensu jest w sumie istnienie Horizona, odkąd powstał przestały mi siedzieć wszelkie NFSy, Gridy, Crew i wszystko inne właśnie przez model jazdy :frog:

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie w tym problem. Ostatnią arcadeową samochodówką poza Horizonami, która miała dobry model jazdy był DriveClub... (ewentualnie Dirt 5, robiony w dużym stopniu przez ludzi z Evo, ale to głównie arcade szutrowy)... ale jebane Sony....

 

Pograłem trochę i mimo, że poprawa względem poprzedników jest duża to... nadal to nie to. Model jazdy jest sztuczny i nienaturalny. Samochody są przez to nieprzewidywalne. Jadę w zakręcie, gaz w podłogę i samochód ledwo skręca... po czym nagle gra jakby stwierdzała... "a jebniemy w trzeciej sekundzie tryb driftu..." ni z dupy ni z ptaka.

W porównaniu do upośledzonych NFSów z ostatnich 10 lat i tak da się w to grać... ale nie daje to satysfakcji.

Dam jeszcze szansę i dzisiaj zagram... ale jakoś nie widzę potencjały.

A szkoda... bo właśnie gra ma ogromny potencjał. Gdyby tylko ktoś ogarnął model jazdy.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Emet said:

Właśnie w tym problem. Ostatnią arcadeową samochodówką poza Horizonami, która miała dobry model jazdy był DriveClub... (ewentualnie Dirt 5, robiony w dużym stopniu przez ludzi z Evo, ale to głównie arcade szutrowy)... ale jebane Sony....

 

Pograłem trochę i mimo, że poprawa względem poprzedników jest duża to... nadal to nie to. Model jazdy jest sztuczny i nienaturalny. Samochody są przez to nieprzewidywalne. Jadę w zakręcie, gaz w podłogę i samochód ledwo skręca... po czym nagle gra jakby stwierdzała... "a jebniemy w trzeciej sekundzie tryb driftu..." ni z dupy ni z ptaka.

W porównaniu do upośledzonych NFSów z ostatnich 10 lat i tak da się w to grać... ale nie daje to satysfakcji.

Dam jeszcze szansę i dzisiaj zagram... ale jakoś nie widzę potencjały.

A szkoda... bo właśnie gra ma ogromny potencjał. Gdyby tylko ktoś ogarnął model jazdy.

 

W becie pomagało trochę wyłączenie wszystkich wspomagaczy i pogrzebanie w ustawieniach sterowania, ale na padzie nadal było dziwnie, na kierownicy ciut lepiej, ale nadal tak jak mówisz jedziesz i jest pełna przyczepność i nagle jeb drift, albo jeb podsterowność ni z gruchy. Ale i tak postęp ogromny w stosunku do Crew 1 i 2. Na PS5 pewnie będzie popularne, ale jak ktoś grał dużo w Godrizona to raczej do ogrania w jakimś abonamencie albo jak będzie poniżej stówki (Akurat połatają do wtedy co tam mają do łatania).

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, easye napisał:

Ja też dzisiaj chwilke pograłem i w sumie już mogę odpowiedzieć na pytanie @Faka.

To chyba najlepsza gra samochodowa ostatnich lat! Znakomity system jazdy oferujący genialną adrenalinę, fantastyczną oprawę, która potwierdza, że nawet cross-generacyjne gry mogą zachwycać. Zestaw ponad 500 pięknych samochodów, do tego przepiekne, zróżnicowane i zachwycające miejsce, które przyjdzie nam zwiedzać - no cała oprawa jest wręcz spektakularna - szczególnie na PC w ustawieniach EXTREMALNYCH!

Do tego soundtrack jak w każdej częsci trzyma bardzo wysoki poziom! Sam byłem juz tą serią znudzony a pykło spokojnie 60h i na pewno do gry nadal będę wracał!

Tyle o Forzy... 

 

Jeżeli chodzi o jej cover w wykonaniu Ubi rodem z najgorszego pubu w Radomiu, to pomimo kilku unikalnych pomysłów nie dorównuje nawet w najmniejszym stopniu Turn10.

Rzekłem! :cw:

 

Czytając recenzje już myślami bylem w sklepie.

 

A pozniej przeczytałem druga część :pechowiec:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem jeszcze trochę dziś i... niektórymi autami jeździ się calkiem ok, a inne to zagadka.

Graficznie jest dobrze, nawet bardzo, chociaż mi bardziej podoba się Horizon 4 i 5 ze swoją bardziej naturalną kolorystyką. 

Po dzisiejszych testach myślę, że będzie można ograć ale jak cena spadnie do max 100zł lub wpadnie do abonamentu. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Smiti napisał:

Jak mnie wkurza niedopracowanie nawet tak podstawowych szczegółów jak brak strugi wody pod kołami, kiedy jedziemy po mokrym albo jak przejeżdżamy przez kałuże. Wyglada to tak jak by podmienili tekstury asfaltu na mokra a reszta została bez zmian.

No a z drugiej strony masz poruszanie rękoma na przemian przy obrocie kierownicą o 360 stopni,spuszczanie szyby i zimny łokieć przy powolnej jeździe, odczuwającego uderzenia avatara i dochodzenie po siebie po takim zdarzeniu, zapadanie się takich aut jak lambo w piasku, albo ruszające się przedmioty na pace, gdy jedziesz np. takim Fordem Bronco. Masa detali, których w Forzie nie uświadczysz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, MYSZa7 napisał:

No a z drugiej strony masz poruszanie rękoma na przemian przy obrocie kierownicą o 360 stopni,spuszczanie szyby i zimny łokieć przy powolnej jeździe, odczuwającego uderzenia avatara i dochodzenie po siebie po takim zdarzeniu, zapadanie się takich aut jak lambo w piasku, albo ruszające się przedmioty na pace, gdy jedziesz np. takim Fordem Bronco. Masa detali, których w Forzie nie uświadczysz.

Ponadto mamy formuły, quady, motocykle, lodzie i samoloty które osobno wymagały tworzenia modelu jazdy, wielką mapę i przede wszystkim multiplatforme

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...