Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Metroid Prime Remastered

Featured Replies

Opublikowano

Ja miałem znacznie mniej % ukończone. Głównie zależało mi na Energy Tankach, bo one były kluczowe, więc je znalazłem praktycznie wszystkie. Rakiet zebrałem kilkadziesiąt, ale tyle zupełnie wystarczyło. Skany robiłem tylko gdy było to konieczne + z bossami, żeby wiedzieć jaka broń na nich działa. Cała gra zajęła mi więcej czasu, bym musiał sprawdzić,  ale zmieściłem się chyba w okolicach 15 godzin, tyle, że non stop grałem z podpowiedziami. Bez nich pewnie wyszłoby z 30 godzin.

 

Teraz pewnie zacznę grać w przyszłym tygodniu w Metroid Dread'a, którego też mam, ale leżał i czekał. Miałem w planach coś innego, ale jeszcze bym pograł w coś z Metroidów.

  • Odpowiedzi 416
  • Wyświetleń 49,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpopularniejszy posty

  • Homelander
    Homelander

    Ja z kolei nie rozumiem zupełnie haseł typu: golenie graczy. Przecież jest wolny rynek, chcesz kupujesz, nie chcesz nie kupujesz. Remaster Ci się nie podoba? Olej go. Podoba Ci się, ale za drogi? No t

  • pare dni temu mialem krotkie l4, nudzilo mi sie to kupilem na switcha ten remaster gry, o ktorej slyszlaem chyba juz od 20 lat ze genialna, chcialem sprawdzic, co w niej takiego fantastycznego, wreszc

Opublikowano
  • Autor

Ja zrobiłem 100% w jedynce kilka razy, a ostatnio przeszedłem trylogię jakoś ze 3 lata temu i po odpaleniu remastera stwierdziłem, że zbyt wcześnie. Dla mnie jedynka to jedna z gier życia, a cała trylogia zdecydowanie w ulubionych markach. Za to Metroidów 2D z Dreadem na czele bie bardzo lubię

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Wczoraj zacząłem i co tu dużo mówić, kolejna perełka na switchunia. Chyba nawet lepsze pierwsze wrażenie zrobiło od Dreada. Zwiedzam, skanuję, i czytam LORE, zobaczymy jak dalej i czy będzie mi przeszkadzać brak nowoczesnych wygodnych rozwiązań, jak np teleport z Dreada. 

Opublikowano

Też dzisiaj zacząłem na urlopiku w Polsce. Klimat miażdży. No i chyba nawet backtracking polubię. 

Chociaż można się pogubić, ale na razie jeszcze bez youtuba. Jak dobrze pójdzie to Goty jak nic. No i gram na Casual, ale daje w kość.

Edytowane przez Donatello1991

Opublikowano

Włącz sobie system podpowiedzi - zaoszczędzisz czas i przyjemniej będzie Ci się grało. Gra pokazuje gdzie masz się udać w następnej kolejności - tylko tyle. Jak dla mnie to też jedna z najlepszych gier tego roku, tyle, że nie mam konsol nowej generacji, więc nie jestem tutaj obiektywny bo sporo rzeczy mnie omija. 

Opublikowano

A to nie jest defaultowo włączone? Mi czasem piknie właśnie taka transmisja jak się wracam z nowa umiejętnością do wcześniejszych lokacji bo nie wszystko pamiętam co gdzie było i gra chyba uznaje ze się zgubiłem xD 

Opublikowano
  • Autor

Standardowo jak błądzisz jakiś czas to gra ci pokazuje. Przynajmniej w oryginalnej grze tak było

Opublikowano

Super gra, zwłaszcza jak ktoś zaczął przygodę z nintendo w tym roku może być w głębokim szoku.

Opublikowano

Dread, o ile się nie wejdzie w odnogi po znajdzki, prowadzi za rączkę otoczeniem w nienachalny sposob i nie da się zgubić. Ale mi się zdarzało, bo zaglądałem wszędzie, schodziłem z głównej ścieżki i potem było szukane. Ale to dobrze.

 

Podobnie robił to zresztą Zero Mission i o wiele mniej subtelnie Fusion.

 

MP wymaga łączenia pewnych faktów w głowie, a ze gra jest dość abstrakcyjna, to czasem się łazi i łazi. Ale dobrym rozwiązaniem jest wtedy podpowiedź, a my podczas tego łażenia mamy czas na znalezienie zarówno głównego celu, jak i sekretów. Więc ostatecznie żaden czas nie jest stracony, po prostu progres w postaci znajdziek to też progres.

 

Dyskusyjna jest końcówka. Szukanie artefaktów, czyli ostatnia przejażdżka na znajomych torach. Z jednej strony boeing, z drugiej można wyczyścić całą mapę, bo mamy już wszystkie umiejętności.

 

Ostatecznie IMO fajnie, że da się zgubić i zatracić w tym świecie, a jak za długo nam to zajmie, to pojawia się dość nachalna podpowiedź, więc mi się podoba jak to jest rozwiązane. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dobra panowie zabieram sie w koncu za Prime’a. Jak najlepiej bedzie mi sie gralo, na TV z padem 8 bitdo czy w trybie przenosnym z Hori split padem i sluchawkami?

Opublikowano

Najlepiej mi się grało rozdzielonymi joyconami z funkcją machania nimi.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Ależ to jest fantastyczna gra, nie mogę się oderwać. Do tego wygląda dokładnie jak w moich wspomnieniach :) Odpaliłem dla porównania wersję z Wii na WiiU i różnica jest przeogromna. Jedyny minus względem wersji Trilogy to sterowanie. Wiilotem grało mi się nieporównywalnie lepiej niż joyconami. W dodatku przy sterowaniu dwugałkowym strzelamy albo triggerami co jest zbyt wolne, albo przyciskiem, ale wtedy nie da się ruszać kamerą. Więc w walce z bossami gram tak jakbym grał na GCN, czyli lock i nawalam. A w eksploracji dwiema gałkami. Druga rzecz wynika już z samej konsoli, gra jest niegrywalna w dzień nawet w cieniu. Kompletnie nic nie widać nawet na maksymalnej jasności. 

Opublikowano
  • Autor

Nie mam czasu grać na telewizorze w domu, więc gram w trybie handheldowym. Ale ogólnie wolałbym grać na telewizorze Dualsensem. Chociaż na Switchu OLED gra wygląda na prawdę super

Opublikowano
35 minut temu, Homelander napisał:

Nie mam czasu grać na telewizorze w domu

 

a dlaczego?

Opublikowano
  • Autor
39 minutes ago, Figaro said:

 

a dlaczego?

 

Praca, praca dodatkowa, inne obowiazki. Dla mnie żeby granie na telewizorze miało sens to muszę się odciąć, nie mieć z tyłu głowy, że ktoś będzie mi dupę zawracał,

albo, że na przykład za godzinę muszę kończyć. I jak już mam taki komfort od czasu do czasu to jednak wolę odpalić coś na Xboxie albo PS5, bo na Switchu zawsze

mogę pograć przenośnie na przerwie w robocie

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Zacząłem wczoraj i kurde wciągnęło na ponad godzinę. W tym czasie dotarłem do tego Incinerator Drone, uporałem się ale za jakiś czas zginąłem w kwasie. 

A save zrobiony z kwadrans wcześniej;) będę musiał pamiętać o tym braku autosejwa

Póki co jest ciekawie, aczkolwiek obawiam się że później gra się rozlezie i będę kluczył bez ładu i składu 

Opublikowano

Defaultowo jest włączone że jak dłuższy czas chodzisz bez celu to na mapce pojawia się punkt gdzie masz iść

 

Gra świetna i absolutnie jak na możliwości switcha wygląda i działa obłędnie. Choć i tak wolę metroidy 2d

Opublikowano

Tylko polecam jak już grasz to grać i skończyć. Ja pograłem z 15h i zacząłem coś innego to ciężko wrócić bez pamięci i chyba kiedyś będę zmuszony zacząć od nowa. 

Opublikowano

No ja teraz mam system że gram na dużej konsoli w jedną grę i na Switchu jedną przenośnie ;)

Ale muzyczka jest mocna w tej grze, trochę mi się skojarzyło z pierwszym Halo podczas normalnego grania 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Wróciłem po Dread i zacząłem od nowa. Klimat mega, rewelacyjnie sie w to gra, muza, efekty na hełmie, znajdzki,  zagadki.

Trochę backtracking irytuje, ale trochę.

 

Ale. Doszedłem do Phazon Mines i cóż save to jakiś żart któryś kosmita mnie zarąbał, bo życia mało i cyk 0,5h w plecy. Niby nei za dużo, ale irytuje. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.