Skocz do zawartości

Metroid Prime Remastered


Homelander

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem znacznie mniej % ukończone. Głównie zależało mi na Energy Tankach, bo one były kluczowe, więc je znalazłem praktycznie wszystkie. Rakiet zebrałem kilkadziesiąt, ale tyle zupełnie wystarczyło. Skany robiłem tylko gdy było to konieczne + z bossami, żeby wiedzieć jaka broń na nich działa. Cała gra zajęła mi więcej czasu, bym musiał sprawdzić,  ale zmieściłem się chyba w okolicach 15 godzin, tyle, że non stop grałem z podpowiedziami. Bez nich pewnie wyszłoby z 30 godzin.

 

Teraz pewnie zacznę grać w przyszłym tygodniu w Metroid Dread'a, którego też mam, ale leżał i czekał. Miałem w planach coś innego, ale jeszcze bym pograł w coś z Metroidów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Włącz sobie system podpowiedzi - zaoszczędzisz czas i przyjemniej będzie Ci się grało. Gra pokazuje gdzie masz się udać w następnej kolejności - tylko tyle. Jak dla mnie to też jedna z najlepszych gier tego roku, tyle, że nie mam konsol nowej generacji, więc nie jestem tutaj obiektywny bo sporo rzeczy mnie omija. 

Odnośnik do komentarza

Dread, o ile się nie wejdzie w odnogi po znajdzki, prowadzi za rączkę otoczeniem w nienachalny sposob i nie da się zgubić. Ale mi się zdarzało, bo zaglądałem wszędzie, schodziłem z głównej ścieżki i potem było szukane. Ale to dobrze.

 

Podobnie robił to zresztą Zero Mission i o wiele mniej subtelnie Fusion.

 

MP wymaga łączenia pewnych faktów w głowie, a ze gra jest dość abstrakcyjna, to czasem się łazi i łazi. Ale dobrym rozwiązaniem jest wtedy podpowiedź, a my podczas tego łażenia mamy czas na znalezienie zarówno głównego celu, jak i sekretów. Więc ostatecznie żaden czas nie jest stracony, po prostu progres w postaci znajdziek to też progres.

 

Dyskusyjna jest końcówka. Szukanie artefaktów, czyli ostatnia przejażdżka na znajomych torach. Z jednej strony boeing, z drugiej można wyczyścić całą mapę, bo mamy już wszystkie umiejętności.

 

Ostatecznie IMO fajnie, że da się zgubić i zatracić w tym świecie, a jak za długo nam to zajmie, to pojawia się dość nachalna podpowiedź, więc mi się podoba jak to jest rozwiązane. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ależ to jest fantastyczna gra, nie mogę się oderwać. Do tego wygląda dokładnie jak w moich wspomnieniach :) Odpaliłem dla porównania wersję z Wii na WiiU i różnica jest przeogromna. Jedyny minus względem wersji Trilogy to sterowanie. Wiilotem grało mi się nieporównywalnie lepiej niż joyconami. W dodatku przy sterowaniu dwugałkowym strzelamy albo triggerami co jest zbyt wolne, albo przyciskiem, ale wtedy nie da się ruszać kamerą. Więc w walce z bossami gram tak jakbym grał na GCN, czyli lock i nawalam. A w eksploracji dwiema gałkami. Druga rzecz wynika już z samej konsoli, gra jest niegrywalna w dzień nawet w cieniu. Kompletnie nic nie widać nawet na maksymalnej jasności. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minutes ago, Figaro said:

 

a dlaczego?

 

Praca, praca dodatkowa, inne obowiazki. Dla mnie żeby granie na telewizorze miało sens to muszę się odciąć, nie mieć z tyłu głowy, że ktoś będzie mi dupę zawracał,

albo, że na przykład za godzinę muszę kończyć. I jak już mam taki komfort od czasu do czasu to jednak wolę odpalić coś na Xboxie albo PS5, bo na Switchu zawsze

mogę pograć przenośnie na przerwie w robocie

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Zacząłem wczoraj i kurde wciągnęło na ponad godzinę. W tym czasie dotarłem do tego Incinerator Drone, uporałem się ale za jakiś czas zginąłem w kwasie. 

A save zrobiony z kwadrans wcześniej;) będę musiał pamiętać o tym braku autosejwa

Póki co jest ciekawie, aczkolwiek obawiam się że później gra się rozlezie i będę kluczył bez ładu i składu 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...