Skocz do zawartości

Metroid Prime Remastered


Homelander

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Homelander napisał:

U mnie 100% wszystkiego w całej trylogii, jedynkę znam na pamięć :) Razem z Wind Wakerem i RE to była moja pierwsza gra na GCN i pamiętam doskonale jakie wrażenie cała trójka robiła na posiadaczy PS2 :) 

Trójka była na Wii i juz takie wrazenia nie robiła. To jedynka miała najwiekszy impact i efekt wow. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Homelander napisał:

No chodziło mi o pierwszego Metroida, Zeldę WW i REmake.

 

Metroid Prime 3 graficznie nie mógł robić wrażenia. To były czasy Uncharted i Gears of War. Ale gameplayowo wymiatał, do tego sterowanie było i jest doskonałe

Mnie wlasnie sterowanie odrzucilo. Nie wiem, czy mialem chociaz godzine ugrane w tej czesci. Trojeczke niestety odposcilem totalnie. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, bebbop napisał:

Ja ogladalem z 1h jakis walkthrough i powiem, szczerze, ze takze nic nie pamietam. Jak udalo sie 100% nabic w obu to ladnie wymiatales. Ja niestety nie wiem, czy ukonczylem jakakolwiek czesc. Zawsze mialem problemy z ostatnim bossem. Na 100% nie dalem rady w 2-iej czesci. Nie pamietam jak bylo z jedynka, mimo to mam do niej mega sentyment. Najlepsza czesc i topka moich gier ever. Pozostaje zakup pro controllera i bedzie w marcu grane. Ciekawe w ogole, kiedy pojawia sie preordery na fizyczna wersje. Cos wszedzie dziwnie cicho na ten temat. 

 

Upgradey do rakiet itp. znalazłem sam, ale z głównymi znajdźkami potrzebnymi do przejścia gry pomogłem sobie opisem (dwoma w MP, a w sequelu już nie pamiętam). Tylko, że ja w tych grach trochę się nabiegałem, miałem na liczniku coś ponad 20h w MP, a w sequelu może nawet więcej. Lubiłem w tych grach biegać bez celu, bo projekty lokacji były piękne i dzięki przemianie w kulkę było to szybkie przemieszczanie, wystarczyło też w drzwi strzelić z daleka, żeby „ominąć loadingi”.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Trójka była na Wii i juz takie wrazenia nie robiła. To jedynka miała najwiekszy impact i efekt wow. 

 

Tak, w trzeciej części ulotnił się gdzieś klimat zaszczucia, z jakiegoś powodu nie skończyłem, jednak drugą część traktuję na równi z pierwszą, może nie było już tego efektu wow jak przy pierwszej części, ale dalej trzymała wysoki poziom, a etapy z kulką były jeszcze lepsze, w tym nawet walki z bossami.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Homelander napisał:

No chodziło mi o pierwszego Metroida, Zeldę WW i REmake.

 

Metroid Prime 3 graficznie nie mógł robić wrażenia. To były czasy Uncharted i Gears of War. Ale gameplayowo wymiatał, do tego sterowanie było i jest doskonałe

Święta trójca na Gamecube’a, ile człowiek się w to nagrał a GaCka miałem akurat w bundlu z MP ze szkiełkiem z motywem za uwaga 799zł z Ultimy.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, zdrowywariat napisał:

 

Tak, w trzeciej części ulotnił się gdzieś klimat zaszczucia, z jakiegoś powodu nie skończyłem, jednak drugą część traktuję na równi z pierwszą, może nie było już tego efektu wow jak przy pierwszej części, ale dalej trzymała wysoki poziom, a etapy z kulką były jeszcze lepsze, w tym nawet walki z bossami.

Ja dwojke zapamietalem jako zbytnie pojscie w dark. Przeskakiwanie miedzy 2 swiatami bylo ciekawym pomyslem, ale pamietam, troche mnie to meczylo pozniej. Jedynka jest dla mnie idealnie wywazona. Jest wyalienowanie, zaszczucie, ale w takiej snieznej lokacji, czy podwodnej mozna bylo odpoczac, podziwiac widoczki przy spokojniej muzyce. Dwojka jakby jeszcze bardziej poszla w to zaszczucie i przedobrzyla i byla meczaca. Przynajmniej tak ja zapamietalem. Moze teraz odebralbym ja inaczej. 

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak remake? Wydanie tej gry to dobry znak, że MP4 jest już prawie gotowe i może wyjdzie jeszcze w tym roku, pod koniec? Zwykle Nintendo miało dwie bomby, na początku i na końcu każdego roku. Dobrze to też rokuje, że Retro dalej jest w formie, może rzeczywiście jako małe studio wzięło się za kilka projektów naraz i wyda jeszcze coś, oprócz MP4 w niedalekiej przyszłości?

 

Znalazłem to:

 

https://nintendoeverything.com/retro-studios-made-metroid-prime-remastered-but-iron-galaxy-and-others-involved/

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Wyobraź sobie, że Switch dobija do tego drugiego czy nawet pierwszego miejsca na słupkach sprzedaży - przecież nikt tego nie porzuci od tak. Zwłaszcza, że spodziewam się, że Switch 2 będzie wstecznie kompatybilny z poprzednikiem, wiec kuć będą ile się da.

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę, nie myślałem że w 2023 cokolwiek na switchu mnie jeszcze zachwyci pod względem technicznym. Przez samą grę się wręcz płynie, a sterowanie dwoma gałkami jak w każdym współczesnym fps. 

 

Retro udowadniają że po tylu latach ciszy pod względem AV są ogarnięci, teraz niech pokażą że dalej mają głowę pełną pomysłów gdy tworzą coś nowego...MP4 patrzę na Ciebie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.