Skocz do zawartości

Metroid Prime Remastered


Homelander

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to napiszę jeszcze raz, może faktycznie niejasno napisałem.

 

Ogólnie uważam, że gry powinny być dostępne w sprzedaży, jeżeli jest na nie popyt. Wiele gier jest niedostępnych (od Nintendo dla przykładu) i nie można ich nigdzie kupić, żeby w nie zagrać. Dlatego jak taki Metroid Prime jest w sprzedaży to jest coś normalnego i nie uważam, żeby to było golenie graczy jak niektórzy mówią. Zresztą wiele tytułów i na Xboxa i na PC od momentu wyjścia nawet w 2002 roku do dnia dzisiejszego były nieprzerwalnie dostępne i taki stan jest jak najbardziej ok. Dla przykładu teraz na Xboxa możesz kupić Halo, Morrowinda, Hitmana, Splinter Cell od ręki za małe pieniądze) i tego się nie uznaje za golenie graczy - a już remastery niedostępnych nigdzie gier - uznaje się za golenie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KJL napisał:

Ok to napiszę jeszcze raz, może faktycznie niejasno napisałem.

 

Ogólnie uważam, że gry powinny być dostępne w sprzedaży, jeżeli jest na nie popyt. Wiele gier jest niedostępnych (od Nintendo dla przykładu) i nie można ich nigdzie kupić, żeby w nie zagrać. Dlatego jak taki Metroid Prime jest w sprzedaży to jest coś normalnego i nie uważam, żeby to było golenie graczy jak niektórzy mówią. Zresztą wiele tytułów i na Xboxa i na PC od momentu wyjścia nawet w 2002 roku do dnia dzisiejszego były nieprzerwalnie dostępne i taki stan jest jak najbardziej ok. Dla przykładu teraz na Xboxa możesz kupić Halo, Morrowinda, Hitmana, Splinter Cell od ręki za małe pieniądze) i tego się nie uznaje za golenie graczy - a już remastery niedostępnych nigdzie gier - uznaje się za golenie.

 

Dobry remaster, czy remake, do którego przyłożyli się twórcy nie jest żadnym goleniem. Tym bardziej gdy ulepszona gra wychodzi 20 lat później od premiery.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, zdrowywariat napisał:

 

Dobry remaster, czy remake, do którego przyłożyli się twórcy nie jest żadnym goleniem. Tym bardziej gdy ulepszona gra wychodzi 20 lat później od premiery.

 

Trzeba od tego zacząć, że Metroid Prime należał do gier w które legalnie nie można było nigdzie zagrać. To, że w ogóle jest w sprzedaży to już jest plus, nawet jakby starą wersję wypuścili na Switcha byłoby to jak najbardziej ok. Wszyscy tak robią, więc czemu nie ?

Odnośnik do komentarza

Imo wydaje mi się, co @KJL ma na myśli i w sumie podzielam jego pogląd. Nie ma praktycznie większych problemów z dostępnością gier sprzed 20 lat (głównie jednak chyba mowa o PC) i jak po prostu chce to kupuje. Gorzej, gdy tytuły nie są dostępne, ale tutaj trochę wbijamy już w wady past genów - musisz mieć primo pierwotny sprzęt i dorwać fizyczną wersję (tu już różnie z dostępnością, a Nintendo to w ogóle), cyfra to tak naprawdę dopiero od PS3/X360 istnieje na konsolach, a i tak w całości zagrajmer uzależniony jest od widzimisię danego producenta do którego sklep należy. Pewnie stąd to wrażenie, że wydawcy "golą" za ten sam tytuł 2 razy, gdy wychodzi na kolejną platformę - ale ja tu winę zrzucam raczej na brak kompatybilności wstecznej, architektury poszczególnych generacji etc.

Konsole nie są tak jednolitą platformą jak PC, gdzie można sobie pozwolić na taką bezproblemową kwestię "legacy" tytułów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale, że co, ciśnienie problemem? Miałem, wziąłem, wezmę pudło, żyje się tylko raz. Nie wiem co ludzie mają z tym czekaniem, jeśli hajs się u nich zgadza? Chcę zagrać to gram.

 

Jesli ktoś posiada Switcha, a nigdy nie grał w MP, no i ma akurat w skarpetce na zbyciu 40e, to nie wiem nad czym się zastanawia? To był system selller, ta gra sprzedawała kostki, razem z RE4 była najbardziej zaawansowaną technicznie grą na GameCuba.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

Jeżeli mają zamiar wydać całą serię w takiej jakości to nie mam żadnego problemu.

Ogólnie jest szansa na kolejne części trylogii:

a) gra była już gotowa od 2 lat (rating w Niemczech miała 18 miesięcy temu)
b) Retro planowało odświeżyć całą trylogię, jednak ze względu na to ,że przejeli po Namco MP4, prawdopodobnie remake MP2 i MP3 zrobi inne studio.
Iron Galaxy dużo pomagało przy remasterze MP1 i dobrze im się współpracuje z Nintendo i Retro, stawiałbym na nich
 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Cytat

Wiele gier jest niedostępnych (od Nintendo dla przykładu) i nie można ich nigdzie kupić, żeby w nie zagrać.

 

Metroid Prime jest tutaj złym przykładem, bo pojawił się na każdej kolejnej konsoli po GameCube'ie. Na Wii są to porty z serii new play control. Na WiiU w postaci VirtualConsole Wii (kompilacja Trilogy na eShop za 80zł). I teraz na Switch jako remaster. Także tytuł ten można było ograć na każdej ówczesnej konsoli bez zabawy w retrogaming.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Homelander napisał:

Ja z kolei nie rozumiem zupełnie haseł typu: golenie graczy. Przecież jest wolny rynek, chcesz kupujesz, nie chcesz nie kupujesz. Remaster Ci się nie podoba? Olej go. Podoba Ci się, ale za drogi? No to nie kupuj, czekaj aż stanieje. Masz ciśnienie? No to w tym momencie to Twój problem

Wpis, hipokryzja niektórych to jest lv master, remaster w takim stylu 20letniej gry to dojenie fanów ale w 9 lat trzy razy tlou1 to spoko sprawa. Remaster 20 letniej gierki to golenie ale za np starszego od Metroida takiego MGS1 w nowej oprawie to by dali się pokroić i proszę tu moje 350zl piękny kawalerze.

 

Btw ciekawe info o Retro, dużo by to wyjaśniało 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za tę wrzutkę @blakuś, ja cały czas miałem w głowie wersję sprzed kilku lat, że Retro remasteruje (lub nawet ma już zremasterowaną) całą trylogię. Luźne wnioski póki co:

- insajderzy rak;

- szkoda, że Retro osobiście nie pociągnie kolejnych dwóch remasterów, ale (o ile w ogóle dojdzie do produkcji) oby studia ogarnęły i faktycznie przyjęli nową wersję Metroid Prime jako wzorzec dobrej roboty;

- coraz mniej wierzę w Metroid Prime 4 na Switch; w najlepszym razie cross-gen jak Zelda BOTW swego czasu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przechodzę grę drugi raz po prawie 20 latach i teraz jeszcze bardziej doceniam jaki to musiał być w 2002 roku sztos, skoro gra nawet dziś powoduje opad szczęki. Imersja niesamowita, nie dość, że jest się na obcej planecie zupełnie samemu, to jeszcze w kombinezonie, który robi robotę, dzięki efektom na szybce, para wodna od ciepła miażdży. Do tego poruszanie się postacią jest mega płynne, a w tym wszystkie dodatkowe umiejętności idealnie wpleciono w widok FPP.

 

Phendrana Drifts <3 Już się nie mogę doczekać Underwater Frigate, które mocno wryło mi się w pamięć.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Badus napisał:

Dzięki za tę wrzutkę @blakuś, ja cały czas miałem w głowie wersję sprzed kilku lat, że Retro remasteruje (lub nawet ma już zremasterowaną) całą trylogię. Luźne wnioski póki co:

- insajderzy rak;

- szkoda, że Retro osobiście nie pociągnie kolejnych dwóch remasterów, ale (o ile w ogóle dojdzie do produkcji) oby studia ogarnęły i faktycznie przyjęli nową wersję Metroid Prime jako wzorzec dobrej roboty;

- coraz mniej wierzę w Metroid Prime 4 na Switch; w najlepszym razie cross-gen jak Zelda BOTW swego czasu


No w sumie to daleka od prawdy plotki nie odbiegały jak się okazuje. Remasterowali w tym czasie jedynkę :D

Myślę że jeżeli Nintendo zleciło remaster kolejnych 2 części innej firmie, to mimo wszystko mają pieczę razem z Retro nad jakością. Bo myślę że w 18 miesięcy, mając gotowy silnik graficzny mogą dużo zdziałać.

 

No i jestem przekonany że zobaczymy jednak MP4 na Switchu. Nie bez powodu grę którą trzymali prawie 2 lata gotową puszczają teraz, myślę że takie wydawanie co 4 miesiące następnych części aż do premiery MP4 to dobry ruch marketingowy

Odnośnik do komentarza

Jak już tu pisaliśmy w którymś z tematów, patrząc na gigantyczna bazę użytkowników switcha to śmiało można założyć że nawet przy premierze nextgena jeszcze dluuuuugo Nintendo będzie robić crossgenowe gierki. Czyli MP4 na switchu pewnie tak ale bankowo pewnie też na nextgenie

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Kiedy premiera? Jak z poziomem trudności?

 

3 marca, są 2 do wyboru easy i normal, ale dojdzie hard po przejściu, jeśli dobrze pamiętam. Gra nie jest trudna, na każdego jest stylak, warto robić często savea w wyznaczonych do tego stacjach. Za to łatwo się zaciąć, bo zagadek nie brakuje, niby proste, a jednak nieraz coś przeoczyłem, na szczęście, gdy zaczynasz błądzić to gra rzuca podpowiedź, gdzie się udać. Gra jest tak przemyślana, że nie nudzi, bo raz się strzelała, raz się zagadkę rozwiązuje, raz się walczy z kimś większym, raz się przechodzi etap kulką. Nie ma drugiej takiej gry, moim zdaniem to wzór metroidvani 3D. Gra ma też momenty, które wryły mi się w pamięć, jak menu, zatopiony statek kosmiczny, ostatni boss (mnie się podobał) itd., do tego za każdym razem jak widzę jakiś efekt na szybce to mam ciarki, a każdy za pierwszym razem powoduje WOW.

 

Poza tym dochodzą ciągle nowe umiejętności, w tym wizjery (które są mega), gra robi wszystko, żeby trzymać człowieka przy konsoli, choć jest sporo chodzenia po tych samych lokacjach, no i błądzenia, ale przecież to metroidvania, co nie?

 

No i OST buduje klimat niesamowicie, 11/10, muzyka zmienia się w zależności od sytuacji, nie dość, że buduje go obca planeta, efekty wizualne na „szybce”, świetnie zaprojektowane miejscówki, duża różnorodność oponentów, od małych, przez większych, aż po bossów, to jeszcze muzyka robi ogromną robotę.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...