Skocz do zawartości

Metroid Prime Remastered


Homelander

Rekomendowane odpowiedzi

Na GaCku były ciężkie momenty, ale na Wii nic właściwie nie zmienili, mimo że celowanie ruchowe czyniło walki znacznie łatwiejszymi. Aż mnie to wtedy irytowało bo się tak szło jak przecinak, chociaż trudność typu "nie wiem gdzie iść kurna fak" dotknie chyba każdego, kto zagra pierwszy raz w tę grę, bez względu kiedy.

Odnośnik do komentarza

Tego to jeszcze nie słyszałem. Z celowaniem można w ogóle kompletnie inaczej podejść do tych walk, i rozwalić bossa tak szybko i łatwo jak to nie było w ogóle planowane. Skakanie też imo dużo łatwiejsze. Celowanie jest po prostu bardzo szybkie i wygodne i jednoczesne z poruszaniem w porównaniu do niecelowania. Dziś nie miałbym ochoty grać w jakikolwiek inny sposób niż celowaniem ruchowym, chociaż łatwo zauważyć że gra nie powstawała z myślą o nim.

Odnośnik do komentarza

Gra Nintendo-exclusive chodząca na Switchu w 60fps, sprzedawana za 150zł w wersji pudełkowej na premierę? Ale jak to? Trafiłem do jakiegoś świata alternatywnego, czy jak?

 

Nigdy nie grałem w żadnego Metroida. Trochę kupuję w ciemno w tym przypadku, ale gra wygląda ciekawie, więc może czas najwyższy. Bo rozumiem to nie platformówka, a przynajmniej nie w takim stopniu, co wersje 2D?

 

No i niech ta konsola się wreszcie na coś przyda.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Suavek napisał:

Gra Nintendo-exclusive chodząca na Switchu w 60fps, sprzedawana za 150zł w wersji pudełkowej na premierę? Ale jak to? Trafiłem do jakiegoś świata alternatywnego, czy jak?

 

Nigdy nie grałem w żadnego Metroida. Trochę kupuję w ciemno w tym przypadku, ale gra wygląda ciekawie, więc może czas najwyższy. Bo rozumiem to nie platformówka, a przynajmniej nie w takim stopniu, co wersje 2D?

 

No i niech ta konsola się wreszcie na coś przyda.

 

Skakania jest od groma, strzelania, rozwiązywania zagadek, eksplorowania z masą sekretów, żeby zwiększyć ilość slotów na energię i rakiety (po 5 aż do 250), a te są dobrze poukrywane i dają satysfakcję.

 

To jak wpletli różne umiejętności w widok FPP to zasługuje na pochwałę, bo MP nic, a nic się nie zestarzał i gra się w to zupełnie tak samo jak 20 lat temu.

 

Z „minusów” to można się zaciąć, co kończy się chwilowym błądzeniem, ale po odkryciu rozwiązania człowiek puka się w głowę, jak mógł to przeoczyć, albo dlaczego od razu na to nie wpadł, taka już natura metroidvani. A drugi to taki, że po zgonie zaczyna się od stacji, gdzie się zapisuje stan gry, więc zwykle jest to kilka, czy kilkanaście lokacji do przejścia jeszcze raz, zanim będzie okazja do kolejnego saveu, dlatego radzę korzystać z zapisywania, nawet gdy trzeba trochę zboczyć z głównej drogi.

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że biomy są świetne, w każdym inna pogoda, flora i fauna, każdy oferuje inne doświadczenie. Design lokacji poraża.

 

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Suavek napisał:

Gra Nintendo-exclusive chodząca na Switchu w 60fps, sprzedawana za 150zł w wersji pudełkowej na premierę? Ale jak to? Trafiłem do jakiegoś świata alternatywnego, czy jak?

 

Nigdy nie grałem w żadnego Metroida. Trochę kupuję w ciemno w tym przypadku, ale gra wygląda ciekawie, więc może czas najwyższy. Bo rozumiem to nie platformówka, a przynajmniej nie w takim stopniu, co wersje 2D?

 

No i niech ta konsola się wreszcie na coś przyda.

 

Nie spodoba ci się, lepiej odpalić SMT 3 (oczywiście na steamie).

  • Haha 2
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Brzmi jakby kogoś irytowało strzelanie w FPSie. Pod koniec gry jest trochę backtrackingu, bo trzeba artefakty jeszcze odnaleźć i o to niektórzy mają ból, ale jak jesteś dosyć kumaty to nie ma tego, aż tyle, bardziej wynika on z błądzenia, gdy nie wiesz co zrobić. Zresztą tak jak już pisałem w opcjach są defaultowo włączone hinty, który po kilku minutach się uaktywnia, a wtedy rozwiązanie jest w ostaniej lokacji odkrytej po drodze do nowej, tej ze znakiem zapytania.

 

MP to wzór metroidvani, podobnie jak Super Mario 64 jest wzorem dla platformerów, a Zelda: BOTW dla sandboxów, ach to Nintendo ciągle wyznacza kierunki. Co ciekawe nie ma drugiej takiej gry jak Metroid Prime, jest bezkonkurencyjny, czy coś przeoczyłem?

Edytowane przez zdrowywariat
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, właśnie dlatego jakoś mnie nie ciągnie do grania w to kolejny raz.

 

Pod względem jakości, Metroid Prime nie bez powodu był przez tyle lat najlepszą grą wszech czasów. Piękno, konstrukcja i klimat są niesamowite, a ze sterowaniem ruchowym poruszanie się to sama przyjemność, gra niesamowicie angażuje w ten świat. Po prostu włączasz i wow, jedna z tych kilku gier, że nadal trudno uwierzyć, jakim cudem wyszły aż tak idealnie.

 

Ale jak myślę o zbieraniu artefaktów pod koniec jeszcze raz... Meh. Ja nawet wiem gdzie one są, ale i tak mi się na zapas nie chce.

 

Żeby nie było, podobnie myślę o większości starych gier, nowych w sumie też.

 

 

Najbardziej chciałbym po prostu nową grę, żeby była jak to, tylko miała nową współczesną konstrukcję. Potencjał jest ogromny i o dziwo ciągle niewykorzystany, Metroid Prime 3 poszedł w innym kierunku i na swój własny sposób też był zarąbiście przyjemną grą, ale ogólnie mimo że niby od lat wychodzą rocznie setki zrzyn z Metroida to potencjał do zrobienia współczesnego Metroida pozostaje wielce niezrealizowany. Więcej ciekawej eksploracji angażującej sterowaniem w oryginalny sposób, zimnej jak lód historii, urozmaiconej rozgrywki bez przerw na gadanie... Większość dużych gier FPP idzie albo w samo strzelanie, albo powolny horror, albo w powolne i dość wtórne RPG, w którym eksploracyjnie mało się robi. Neon White to pierwsza od prawie 20 lat naprawdę wybitna gra akcji FPP.

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Donatello1991 napisał:

No obejrzałem parę gameplay i wygląda kozacko, ale jak ze sterowaniem? Spoko jest? 

 

Jak w FPSie, a do tego mechanika jest bardzo dopracowana, że przez grę się płynie, skok i inne umiejętności (nie chcę zdradzać jakie) są tip top, poruszanie kulką również, przejście z kulki w widok FPP i z powrotem, no wszystko.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
39 minutes ago, Donatello1991 said:

No obejrzałem parę gameplay i wygląda kozacko, ale jak ze sterowaniem? Spoko jest? 

 

Masz różne konfiguracje sterowania (dual stick czyli jak w standardowym fps, pointer czyli jak w Trilogy i classic czyli jak na Gamecube). Do tego każda z tych opcji jest w pełni konfigurowalna, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wybrał opcję dual stick a do tego wspomagał się żyroskopem i tak dalej. Na pewno znajdziesz rozwiązanie wygodne dla siebie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...