Skocz do zawartości

Saturn Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jakbu napisał:

Oj, widziałem trochę narzekań ludzi na FB odnośnie ogłoszenia piątej okładki - w sumie się im nie dziwię. Kto zarządza tym profilem w ogóle?

Profilem "wydawca". Projektem Ja, w przypadku nowej okładki, zresztą wszystkich to sytuacja że były jeszcze w procesie dogadywania/ustalania detali, ale ktoś się pospieszył...

 

Tymczasem jedna z niespodzianek jakie będą czekać w numerze ;)


https://www.facebook.com/photo?fbid=795452158750190&set=a.575049590790449

  • Lubię! 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2023 o 13:09, Konsolite napisał:

Wszystkie okładki miały być wrzucone w jednym czasie, jak będą dopięte, ale ktoś się pospieszył :(

Skonczylem tego octopatha i zarzucilem ten rimejk Panzer Dragoon. Z czasem jest kiepsko wiec zaliczylem tylko dwa pierwsze epizody. Zapowiada sie dosc ciekawie. Nie ma szalu ale jest przyjemnie. Ma ten smak segi czyli takiego ich charakterystycznego drewna. 

Edytowane przez Jontek80
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2023 o 18:09, mitra napisał:

SSX zamowiony. Czacie SSX, Szmatławiec Saturn eXtreme :pawel:

Czaimy.

Tymczasem, nie chce nikogo poganiać, ale fajnie by było coś do Sega.NET  wrzucać - zapodawajcie jakieś "urocze" wpisy w wątku.

Ja wracam do składania itp. Kolorowych i udanej majówki
Archer GIFs | Tenor

Edytowane przez Konsolite
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.04.2023 o 23:37, Konsolite napisał:

Czaimy.

Tymczasem, nie chce nikogo poganiać, ale fajnie by było coś do Sega.NET  wrzucać - zapodawajcie jakieś "urocze" wpisy w wątku.

Ja wracam do składania itp. Kolorowych i udanej majówki
Archer GIFs | Tenor

Wysłałem list do Rogera, liczy się? Dłużej poprawiałem konfigurację serwera pocztowego (bo macie bardziej rygorystyczne ustawienia niż większość internetu:D) niż pisałem jego treść, ale cóż!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Napsztykam tu swój tekścik, w razie gdyby pojawił się Saturn Extreme forumowicze będą mieli early access :gigachad:

 

Saturn pojawił się u mnie dość późno, bo gdzieś około 2012 roku. Dostałem go od kolegi za darmo, ponieważ był niekompletny i nie do końca sprawny, a sam nie miał ochoty przy nim dłubać. Co było z nim nie tak? Brak kabla AV i poprzerywane przewody we wtyczce pada. O ile z padem nie było problemów przy naprawie (działa do tej pory), z kablem AV był trochę większy problem: Brak funduszy na kupno nowego. Wtedy jeszcze chodziłem do szkoły, a w domu delikatnie ujmując nie przelewało się. Trzeba było więc trochę pokombinować i podrutować. Jako że gniazdo AV w saturnie trochę przypomina S-Video, tylko ma więcej otworów, przyszedł mi do głowy pomysł: Do kabla chinch dolutować dwa cienkie druty, i włożyć je w odpowiednie otwory w gnieździe. Akurat miałem trochę szpilek, a były wystarczająco sztywne, więc to właśnie one mi posłużyły jako pseudo wtyczka. Zrobiłem sobie dwa, jeden od obrazu a drugi od dźwięku. Pozostał problem lokalizacji odpowiednich otworów. Szybka pomoc od wujka google, i wszystko jasne. Nadeszła chwila testu. Podłączyłem to coś, co służyło jako kabel AV w taki sposób, żeby szpilki się nie dotykały, włączyłem-jest obraz, ale konsola zawiesza się w różnych momentach. Nosz kurrr... Wielokrotne resety konsoli pomogły. Z konsolą miałem dwie płyty- Sega Flash vol.1 i World Cup 97. Obie działały, jakiś sukces. W międzyczasie zainteresował mnie slot na rozszerzenie pamięci. Wtedy miałem jeszcze wysłużonego w boju Mega Drive 2 i trochę gier, a pamięć RAM do saturna była dość podobna do cartów z MD. Chyba się domyślacie o czym wtedy pomyślałem i się zawiodłem. Koniec końców problem zawieszania się konsoli czasem powraca, i nie mam pojęcia co może być przyczyną. Przez jakiś czas nawet zawieszały się tylko gry w 3D, te w 2D działały normalnie. Dorzucę jeszcze do tego problem z padami- oryginalny działa, licencjonowany zamiennik z retrobit nie działa, a testowałem dwie sztuki, z kolei chiński szajs działa. Tak wyglądało i dalej wygląda moje "Sega Saturn experience".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To, że będzie tutaj trudno o jakiekolwiek opinie ze styczności z Saturnem to było wiadome. Już samo to, że w tym dziale dotyczącym czasopisma siedzi ledwie garstka ludzi mocno ogranicza możliwości. W dodatku to garstka wychowana głównie na sprzętach Sony. Ale to nie koniec wymagań: spośród tych ludzi wypadałoby, aby ktoś (wtedy bądź obecnie) miał styczność z Saturnem, a z racji nikłej popularności konsoli (wtedy i obecnie) będą to zapewne jednostki. Do tego komuś musiałoby się chcieć cokolwiek napisać i coś więcej niż "no miałem tom konsolę i grałem w takie gry jak: [wymienia tytuły], pozdrawiam".

Z połączenia tych mocy powstałem ja - Kapitan Brak Opinii o Sedze Saturn.

 

Ja na numer specjalny czekam głównie z powodu takiego, że najpewniej poszerzy mi horyzont gierkowy i wybiorę sobie jakieś gry warte ogrania dzisiaj w ramach apetytu na retro. Praktycznie wszystko w tym numerze będzie dla mnie nowością i pewnie nie tylko dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...