Skocz do zawartości

Saturn Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem lekturę, więc pora coś naskrobać o drugiej połowie i całości.

Keio Flying Squadron brakuje tytułu, jest dziura.

Publicystyka jak zwykle trzyma poziom. Z tekstu o tłumaczeniach dowiedziałem się kilku nowych rzeczy, serię Lunar jakoś do tej pory omijałem, a Mazzi fajnie ją opisał. Widać też że Adamus zrobił dobry risercz na temat Segaty Sanshiro.

Natomiast w sadze powstania Panzer Dragoon jest wzmianka o tekście na temat remake'u PD, a takowego nie uświadczyłem. Chyba ktoś nie dostarczył materiału :D

Faktycznie mały odzew jeśli chodzi o Sega Mail, bo tylko czterech nas tam jest. Mogłem napisać dużo, dużo więcej, ale nie chciałem przynudzać.

Dwa moje wpisy SegaNet?! Czuję się zaszczycony.

Plakacik w pytkę. Na najbliższym EP turniej FV na same Honey z dodatkowymi punktami za całkowite rozebranie? :boski_miszcz:

 

Całościowo wydanie podobało mi się chyba najbardziej z tych specjalnych, pomimo drobnych problemów technicznych z tekstami, aromatem farby drukarskiej 4/10 i papieru jak w "Życie na gorąco". Może dlatego że znam magię Segi i ich gier. Wszak moją pierwszą legitną stacjonarną konsolą był Mega Drive 2, a w zeszłym roku po ponad 20 latach kupiłem Dreamcasta. Wciąż jest sporo materiału do przerobienia jeśli chodzi o Saturna, więc może za kilka lat doczekamy Saturn Extreme 2?

 

Oto słowo Mariana.

 

A teraz idę grać w Panzer Dragoon Zwei, bo podobno mam używać blastera w piątym epizodzie ;)

Chyba ADEC wywaliło mi w kosmos, bo mam cały ekran w tych małych popierdółkach.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Melduję, że ukończyłem Panzer Dragoon Zwei. Protip z blasterem pomógł, dzięki :D

Za to przy ostatnim bossie miałem ciekawą sytuację: padłem na drugiej formie, później kilka razy na pierwszej (atak ogonem), a jak już dałem radę dojechać pierwszą formę po raz drugi, to tej drugiej formy nie było, tylko cutscenka. Chyba poziom trudności się przeskalował.

 

Dla ciekawskich: Jest możliwość zmiany regionu konsoli bez dodatkowych akcesoriów. Na płycie głównej są takie zworki i można je sobie przelutować, co zmienia region konsoli.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No cześć evrybady :P Saturna Ekstrim kupiłem sztuk dwie. Żeby były też dla wnuków w przyszłości. Saturna nigdy nie miałem bo jak wychodził to na chleb mówiłem beb a na stara-siara :P. Nigdy nie miałem Saturna. Pierwsza konsola PS3 więce chyba jesteś retro-wieśniakiem na tle innych LOL ale gierki na Saturna i Dreamcasta zawsze mnie fascynowały. Te wszystkie bijatyki, Pancerne smoki i inne. Musiałem takoż kupić Szmatławca Extreme.

 

Plusiki:

1. Segata Sanshiro sztosik wypasik.

 

2. Artykle w pytonga najlepsze z któych się dowiedziałem rzeczy o których nie wiedziałem wcześniej: Nights, Last Bronx, Panzer Dragoon, Burning Rangers, Sexy Parodius, Deep Fear, Golden Axe Duel. Yeah!.

 

3. Lejałt trochę jak z lat 90tych. Super

 

4 Wielkie screenszoty jak bimbały Honey plus!!

 

5. Hydepark -  super że jest bo wiadomo PSXe

 

6. Niektóre gierki perełki co nie znałem. Wielki plusior dla was

 

Teraz wady, żeby nie było za dużo cukrowania

 

1. ***jowy papier ale rozumiem że takie czasy

 

2. Niektóre recenzje są za(pipi)istym sztosem, gdzie widać że autorzy się znają i grali lata temu przy premierze czyli czuli klimat oryginalnie :P. To te co wymieniłem w 2 punkcie Plusów. Są też recenzje no gorsze w których widać, że autorzy grali w EMU i/lub po latach. Te subiektywnie uważam za trochę słabsze, ale to nie wina autorów akurat że są młodsi od Segi Saturn hehe młodziaki jak ja.

 

3. To zasługuje na osobny punkt: recenzja Virtua Figter2 największego growego-sztosu Segi z(pipi)ana dokumentnie. Takie bleblanie bez ładu i składu o (pipi)otach jak po tanim browarze pod budką z piwem.  To powinna być gwiazda numeru a jest kupą numeru napisana chyba na od(pipi)-się czytelniku. Kilka innych artykułów o grach też jest takich sobie i źle wypadają poziomem do tych wymienionych w Plusach :/

 

4. Literówki. Korekta chyba była w lesie. Nawet w spisie treści <DIe HArd Arcade>. Choć ok, żadnych strasznych literówek nie ma w pisemku raczej takie drobne w stylu takich co się robi na szybcika z nieuwagi np. zjedzona literka. Not a big deal. Czasem wydawało mi się też, że niektóre literówki są intencjonalne żeby zachować retro klimat .  Poza jedną lietrówko-z(pipi)ką mega, która łamie czytelnikowi mózg: Nie rozumiem pierwszego zdania w recenzji SonicR: " ZabJest trochę ironii w tym, że jedyną opracowaną w pełni z myślą o Saturnie grą, którą gwiazdą był Sonic z ekipą, okazał się racer zrobiony nie w pełni przez Japończyków" koniec cytatu. Co kur*a? Mózg mi się złamał przy tym zdaniu. Nie rozómię ni ch.... z tego :D

 

5. Dlaczego k**** tego nie ma w kioskach? ***jowa konkurencja z Breslau pyszni się na półce a wy co ?

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kloperfield napisał:

3. To zasługuje na osobny punkt: recenzja Virtua Figter2 największego growego-sztosu Segi z(pipi)ana dokumentnie. Takie bleblanie bez ładu i składu o (pipi)otach jak po tanim browarze pod budką z piwem.  To powinna być gwiazda numeru a jest kupą numeru napisana chyba na od(pipi)-się czytelniku.

Ciekawe kto jest autorem.

<przegląda swój egzemplarz>

O boże, o kurwa :notlikethis:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, kloperfield napisał:

1. Segata Sanshiro sztosik wypasik.

Dziękuję;) Pisanie tego konkretnego tekstu to była czysta przyjemność. Dawno się tak nie bawiłem podczas researchu.

 

Powiedziawszy to usowam się w cień w tym wątku, bo Saturn Extreme ma innych bohaterów, którzy włożyli maaaaaaasę pracy, żeby wyszło jak wyszło. A wyszło świetnie.

 

Konsolce jako ogarniaczowi i każdemu z autorów który musial wbić tekst do Saturna kinem między regularnymi numerami/inna pracą/zyciem gromkie brawa :)

SmartSelect_20230611_164326_Chrome.jpg

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
10 hours ago, K.Adamus said:

Konsolce jako ogarniaczowi i każdemu z autorów który musial wbić tekst do Saturna kinem między regularnymi numerami/inna pracą/zyciem gromkie brawa :)

SmartSelect_20230611_164326_Chrome.jpg

 

Wtóruje! I bonusowe brawa za to, że pozwolił na elastyczne terminy i nie trzeba było pisać z nożem na gardle :)

Edytowane przez Mazzi
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...