Skocz do zawartości

PSX Extreme 309


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że słowo niecodzienne, ale walnąć taką literówke w tytule mając obok poprawny zapis, to chyba tylko korekta psxe potrafi przeoczyć XD

Numer ogólnie ciekawy, ja jestem z tych co wolą recenzje w formie pisemnej jeśli chodzi o gry, w które chce bardzo zagrać, więc dobrze poczytać o Zeldzie, Jedi czy Redfallu dla beki. @K.Adamus Twoja publicystyka bardzo spoko, ciekawe tematy

IMG_20230528_114427.jpg

Odnośnik do komentarza

@Konsolite z tą oceną Afterlife, to chyba przesadziłeś XD napaliłem sie jak szczerbaty na suchary po Twojej recenzji, spodziewałem się czegoś wow i nieprzeciętnego, ale jak zobaczyłem jak wykonane są postacie i animacje, to dałem se spokój. Znienawidzony przeze mnie styl jak z gier mobilnych, w ruchu wygląda jak gierki flashowe. Czaje, że można lubić metroidvanie, ale rynek jest zarzygany podobnymi grami i 9/10 dla kolejnego nic nie wnoszącego do gatunki tytułu, to lekka przesada. Porównując, to takie Hollow Knight, Ori itp powinny dostać 12/10

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, number_nine napisał:

@Konsolite z tą oceną Afterlife, to chyba przesadziłeś XD napaliłem sie jak szczerbaty na suchary po Twojej recenzji, spodziewałem się czegoś wow i nieprzeciętnego, ale jak zobaczyłem jak wykonane są postacie i animacje, to dałem se spokój. Znienawidzony przeze mnie styl jak z gier mobilnych, w ruchu wygląda jak gierki flashowe. Czaje, że można lubić metroidvanie, ale rynek jest zarzygany podobnymi grami i 9/10 dla kolejnego nic nie wnoszącego do gatunki tytułu, to lekka przesada. Porównując, to takie Hollow Knight, Ori itp powinny dostać 12/10

Waifu się nie podoba? Rozumiem;)
Jednak wizualnie Afterimage to wysoka półka, z Hollow Knight nie ma co porównywać, zupełnie dwa inne style wizualne. HK przy AfterImage wygląda jak bazgroły. Ori jest piękne, ale na inny sposób. Natomiast animacje w AI są naprawdę ładne i płynne, sorry, ale to nie jest poziom mobilek, tylko poprawna, ręcznie rysowana animacja. Daj szansę, sprawdź demko.

Metroidvani to przerobiłem masę, prawie wszystkie jakie wyszły w ostatnim czasie, przynajmniej sprawdziłem i zgadzam się że jest masa szrotu, AfterImage nic nowego nie wnosi do mechaniki, ale wszystko ma dopracowane w praktycznie najmniejszym stopniu. Zresztą system, mapy (są ogromne) i łamanie sekwencji + genialne tempo. 
Mogłem dać 10/10 jak za jakiś remaster ;)
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Konsolite napisał:

Mogłem dać 10/10 jak za jakiś remaster ;)

może wyjdzie i wtedy zrobisz drugą recenzję :D ogólnie rozumiem Twoje argumenty, ale dla mnie recenzja była mega zachętą, a po zobaczeniu gameplayu raczej meh. Nie wiem czemu, no ale nie pasi mi totalnie ten styl animacji i jak wspomniałem, kojarzy mi się z gierkami flashowymi. Możliwe, że kiedyś zagram, bo ogólnie gra wygląda ładnie i lubię ambitne soundtracki. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Kmiot napisał:

Generalnie FFXVI sprzedał mi już ostatnio Adamus ze swoją zapowiedzią, a Komodo teraz tylko potwierdził, że gram od premiery.

FFXVI? To nie ja. Czeski błąd z tytułem? ;)

 

Co do turpizmu to sam proponowałem 2 strony. Zamysł był taki, żeby zrobić raczej taki esej na pograniczu gier i teorii sztuki, krotszą impresje. Jak zażre może będzie tego więcej, kilka pomyslow mam a świetnie mi się pisało. Jak powrót na studia:)

 

A co do jednostki 731 to i tak starałem się nie prezentować najbardziej chorych przykładów, epatowanie makabrą wydawało mi się jakoś tak nie ma miejscu. Ale jest tego sporo i choć znałem wcześniej temat to faktycznie, po zagłębieniu się człowiek jest w szoku. Może się śnić po nocach.

 

I jak zawsze dziękujemy za poświęcony na lekturę i zapis przemyśleń czas. Jak zawsze klaniamy się, jak zawsze liczymy ze to nie ostatnia recenzja. Jeszcze kilka takich i wydasz w postaci książki ;)

 

I miło że analizujesz tez twórczość redaktorów, którzy pojawiają się na łamach od niedawna (nie zebym ja byl dlugo, ale wiesz o co mi chodzi). Taki feedback to zawsze potężny zastrzyk dopaminy i często jak się już po kolejnym weekendzie nad tekstem nie chce, jakos się po takiej informacji zwrotnej znajduje parę.

 

Będzie, że kokietuje, chuj, ale naprawdę uważam że taki dialog i w takiej przestrzeni to super sprawa i właściwy sens tego, po co się to robi.

 

Poza kabrioletami, ciężarówkami guldenow i organizowanymi przez Rogera imprezami z hostessami. Ale sam pewnie wiesz ze bogactwo i splendor mogą się znudzić zaś dobre słowo jest bezcenne.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, K.Adamus napisał:

FFXVI? To nie ja. Czeski błąd z tytułem? ;)

Kurde, coś sobie wbiłem do głowy i byłem na tyle przekonany, że musiałem to zweryfikować. No i faktycznie, nie pisałeś o FF16 xd

Natomiast pisałeś o The Lords of Fallen i o tamtym materiale myślałem, bo był bardzo zachęcający. 

O FF16 kilka miesięcy temu wstępnie pisał Zax i już wtedy gra zaczęła wchodzić na mój radar.

2 godziny temu, K.Adamus napisał:

Będzie, że kokietuje, chuj, ale naprawdę uważam że taki dialog i w takiej przestrzeni to super sprawa i właściwy sens tego, po co się to robi.

Czepiam się czasami i może nie zawsze w uzasadniony sposób i po próżnicy, ale po prostu czasem niektórych rzeczy się nie czuje. Nie to, że sam wiele z tych tekstów napisałbym lepiej, bo z pewnością nie. Ale szukam zaczepki, choć szanuję każdego autora w PE, nawet HIVa (głównie ze względu na dawne zasługi, bo ostatnio odwala manianę, ale jednak jakąś tam estymą go darzę za wkład w czasopismo).

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Kmiot napisał:

Nintendo dojebało marketing do tego stopnia, że nawet w PE - medium umierającym - wykupiło dwie strony na reklamę nowej Zelduni.

Oglądam jutuba na tv (tam nie ma adblocka, niby się da jakoś z rutera zablokować… ktoś wie?) No i tam reklamy zeldy są codziennie. Wrył mi się w oczy wielki napis „gra po angielsku” :) 

—-

20 godzin temu, Kmiot napisał:

Atari Jaguar. Początek całkiem żwawy. A potem dochodzę do fragmentu:

No dokładnie, gość ma wiedzę ale chyba dziś każdy może miec w dobie Wikipedii i YouTube. Może tez jest zakręcony jak ja, czyli czasem coś palnie, ale ogólnie fanatyk retro. Wejdź na ich stronkę www.pixelpost.PL - tutaj niusy wszystkie są od Voyagera. A jest ich chyba kilka tysięcy!

 

20 godzin temu, Kmiot napisał:

Stopka wymaga koniecznych korekt. Wstyd, by Konsolite był w rubryce "współpracują", gdy pośród Zgredów mamy nieaktywnego od 10 lat Urala

Właśnie Na co mi czytac jakieś „strażnicy staruchy”… wywalić to kompletnie. Co mnie obchodzi jakiś zgred co tam pisał w 1899 roku. To ma być ukłon dla tych co narzekają ze „to już nie ten sam extrim?” Niedawno jakiś typ napisał na fejsie ze to już nie to samo co kiedyś. No kurla chłop pewnie dalej jest taki sam jak 12-latek czytający w 1998 roku Psx Extreme…

9 godzin temu, K.Adamus napisał:

A co do jednostki 731 to i tak starałem się nie prezentować najbardziej chorych przykładów,

Może daj w spoiler jeszcze jakiś przykład jednym zdaniem. Dla mnie to było na tyle ciekawe ze wyniosłem z extrima coś do życia realnego: siedzę wieczorem z laską i mówię „Ty a słyszałaś o takiej japońskiej jednostce?” :) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Może daj w spoiler jeszcze jakiś przykład jednym zdaniem. Dla mnie to było na tyle ciekawe ze wyniosłem z extrima coś do życia realnego: siedzę wieczorem z laską i mówię „Ty a słyszałaś o takiej japońskiej jednostce?”

Ty to wiesz jak zrobic nastrój XD

 

(I serio polecam ksiazke H. Golda, tam jest tego sporo a dobrze napisana rzecz, miejscami mocno emocjonalna)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...