Skocz do zawartości

Star Ocean: The Second Story R


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Daffy napisał:

Chrono cross absolutnie nie nadaje się na odświeżenie na tym silniku, co innego trigger, wręcz stworzony jest pod to i chyba o to chodziło Xm bo trigger dostał dużo wersji ale wszystkie to porty wg mnie

No tak Trigger nie miał remastera tak naprawdę, tylko różne wersje tej samej gry. 

 

Trigger/ XenoGears, FF Tactics to wszystko idealne pod remake tego typu. Square to nazwal 3d-2d :D. 

Może inaczej Trigger na HD-2D,

Xeno i FF na 3D-2D. 

Odnośnik do komentarza

Nie no akurat dwojka to moja ulubiona czesc (chociaz przyznam ze gralem tyulko w 2,3 i 4). Bardzo chcialem zobaczyc remaster a tutaj widze graficzny remake. Moze i sprity gryza sie z tlami ale i tak wyglada cudowanie. Nie mialem okazji zagrac w edycje z PSP, gralem w wersje z PSXa i niesamowicie mi sie podobala. Inna sprawa, ze Xenogears i CT to delikatnie wyzsza liga. Ja sie jaram tylko niech ktos w koncu przeniesie temat do dzialu RPG (lepiej tam niz ogolnych to temat zniknie duzo szybciej).

Odnośnik do komentarza

Nie grałem w 2 więc w sumie nie mam o czym pisać. Poczekam aż wyjdzie to zagram. Nie mam jakoś specjalnej podjarki tymi 2D-HD/3D czy jak tam się zwą. Dobry jrpg wciągnie mnie niezależnie od grafiki a takiemu Octopath np się nie udało.

Odnośnik do komentarza

Ukończyłem z 4 razy i tak, to jest bardzo dobra gra. Nie poziom najlepszych gier Squaresoftu z tamtych latach ale mi podobała się bardziej niż np. Suikoden 2. Bardzo fajny system walki, sensowna ilość postaci które mają różne umiejętności (w tym parę opcjonalne i takich które przyłączają się tylko do danego bohatera), rozbudowane systemy (crafting, gotowanie i wiele więcej), sensowny poziom trudności z opcjonalnymi miejscówkami. Do mało czego można się było przyczepić.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie jestem jakimś wielbicielem tego "silnika", bo to też żaden sposób na ulepszanie samej gry. No ładnie wyglądają te gry na obrazkach, te efekty, wow, ale dotychczasowe gry są w praniu niemal tak samo sztywne, jakby grać na SNES-ie, tempo i zakres poruszania się, interakcja, czas reakcji na wciskanie przycisków. Aby "ożywić" scenki, twórcy dodają teksty mówione, które jednak mało pasują do nastawionego na wyrazistą melodię OST designu dźwiękowego oryginału, i ogólnie nie pasują do tempa i reżyserii scenek.

 

Widać to doskonale na przykładzie Live a Live, gra jest dobra bo już była dobra, ale w sumie bardzo mało faktycznie tam unowocześniono po niemal 30 latach. Z jednej strony to dobrze historycznie, bo ktoś może doświadczyć oryginału dość wiernie. Z drugiej, no nie jest to największy możliwy komplement dla technikaliów gry, powiedzieć "bardzo podobne jak 30 lat temu".

 

Wszystkie 3 gierki dotychczasowe były dość sztywne IMO, ale z racji na zawartość na pewno zasłużenie znalazły swoich fanów... ciekaw jestem jak wypadnie to w gierce jednak żwawszej i 3D. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ograłem demo i jest dużo zmian. To jest odświeżenie mniej więcej na poziomie tego co było robione przy RE1 Remake, czyli bazę mamy taką samą ale wszystko zostało przebudowane/dopakowane tak żeby grało się lepiej. Ze zmian które nie były ujęte powyżej to: lokacje są bardziej rozbudowane, czasem jest dodatkowe piętro ze skrzynką, korytarz więcej itd. i nie ma loadingów przy zmianie pomieszczenia w danym budynku (przy wejściu do budynku jest sekundowy); mapa świata jest większa i lepiej czuć skalę (są też skrzynki do zebrania); jest gildia u której można robić dodatkowe zadania; speciale nie upgrade'uje się przez używanie ale przez punkty umiejętności; skille są czytelniej podzielone; walka jest szybsza (można robić podstawowe combo mieczykiem), a ten motyw z unikiem i rozbiciem tarczy to fajny element high risk-high reward, bo jak się uda to są benefity, a jak nie to można po sekundzie gryźć piach.

Ogólnie szykuje się bardzo dobry remake i gameplayowo wszystkie zmiany mi przypadły do gustu, jedynie oprawa otoczenia mogła by być lepsza (powiedzmy że to poziom PS3) ale wszystkiego mieć nie można.

Odnośnik do komentarza

Wspaniała to będzie gierka!
Klimat jest nieziemski, muzyczka mega.
Grafika daję radę choć mogli podciągnąć te sprajty bo trochę się gryzie imo(pewnie na małym ekranie jest ok)
Technicznie jest super, zerowe loadingi, szybka podróż, skróty do leczenia na mapie świata, przyśpieszenie x 2.
Pacing gry bardzo zyskuje, nic tylko naqrwiac.
System walki nadal daje radę, perfect unik dziale legancko.
No i jest trudno, pierwszy boss mnie nieźle sponiewierał.
Voice acting jakiś wybitny mi się nie wydaję, ake fajnie że jest.
Rewelacyjna wielka gra na długie zimowe wieczory.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...