Skocz do zawartości

Quake 2


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Mam to samo na PS5 

Raz,że granie tylko z konsolami graniczy z cudem bo 99% populacji gra na pc,to dwa jeśli nawet gram na cross to lagi jak szparagi.

To chyba najgorszy online jaki grałem od lat,tego gówna chyba nikt nie testował.

 

Tak dokładnie jest. Grę kupiłem głównie, można powiedzieć jedynie dla Multiplayera, aby wskrzesić cudowne wspomnienia. Umawialiśmy się weekendami ongiś z pięcioma kumplami z pracy w osiedlowej  tzw Gralni. Mając ze sobą jakieś piwko i furę chipsów braliśmy pod pachę swoje kompy, łączyliśmy się w sieć i od 22-giej do 6-7 rano nakurwialiśmy w Q2 czy to po LAN-ie czy przez internet:banderas:To były czasy!:obama:

Tymczasem od teraźniejszej wersji na PS5 dostałem potężną, nabitą ćwiekami lagą przez łeb:frog: Gdybym o tej nowej iteracji wiedział tyle co wiem teraz to na trylion procent bym jej nie nabył. Szkoda nawet tych 40-tu złotych :/ 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Plugawy napisał:

Jak dla multi to rzeczywiście nie warto :)

Obserwując epic dramę i szamboburzę wywołaną ocenami Starfielda tj dlaczego tylko 87, a nie powiedzmy 90 i więcej bardziej  należało by zapytać z jakiej racji Quake 2 na PS5 otrzymał niebotyczną średnią 84/100?!

Ja bym ocenił tak: Singiel - ocena 9/10, Multiplayer - 2/10, a więc średnia z obu składowych co najwyżej 6/10 na "zachętę". Skąd więc się wzięło u recenzentów 8,4? Nie mam bladego pojęcia...:reggie:

Pamiętam jak kiedyś w jakimś starym miesięczniku o grach, bodaj Resecie niejaki RooS, skądinąd znany gracz w Quake`a i recenzent pierwszego Unreala przyznał uczciwie, że singiel (w Unrealu) jest fenomenalny, natomiast Multi po prostu nie działa.

Dopiero późniejszy Unreal Tournament diametralnie odmienił sytuację w kwestii rozgrywki wieloosobowej.

Wracając do Q2 to zabrakło mi tej elementarnej uczciwości u recenzentów.

Edytowane przez Czezare
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Może po prostu nie wszystkich interesuje multi, zwłaszcza w Q2:dunno:

Uczciwie byłoby zrobić osobną recenzję dla obu trybów.

No chyba se jaja kolego robisz.

Z resztą... co ja będę "szczempił" ryja. Najwyraźniej nie pamiętasz tamtych czasów, nie grałeś wówczas, stąd napisałeś to co napisałeś. Rozumiem:dunno:

A to drugie zdanie jak najbardziej popieram. O tym właśnie pisałem...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Dla mnie Q3 dopiero stał multi. Wszystko wcześniej dopiero kiełkowało i nikt w moim otoczeniu nie grał, ani nie wspominał 2. Nawet w internetach nie słyszałem żeby ktoś specjalnie wspominał Q2 poza małą grupą ludzi, cisnących CTF z jakimiś customowymi addonami na linkę.

 

Nie zabieram ci wspomnień w każdym razie. Szanuję, a nawet trochę zazdroszczę. Po prostu zdecydowana większość ludzi chce ogrywać te stare fpsy dla singla takie są fakty.

  • beka z typa 1
  • This 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czezare napisał:

No chyba se jaja kolego robisz.

Z resztą... co ja będę "szczempił" ryja. Najwyraźniej nie pamiętasz tamtych czasów, nie grałeś wówczas, stąd napisałeś to co napisałeś. Rozumiem:dunno:

A to drugie zdanie jak najbardziej popieram. O tym właśnie pisałem...

 

Witam w klubie :) Jestem weteranem tej gry, klany, tysiące godzin spędzone w multi :)

Nawet byłem jako widz w Mistrzostwach Polski w 1999 r. w Grudziądzu, organizował je Optimus Kluski ;)

Mieliśmy mega sukcesy jako Polacy w Q2, Scooby i Jego team Synthesis wszystkich w Europie lali jak leci, gdyby nie gówniane pingi mogliby być najlepsi na świecie.

Zresztą gra żyje cały czas:

 

http://cup.planetquake.pl/quake2/plq2/

 

A to było forum, na którym skupiała się cała Polska scena Q2. Niestety sekcja pogawędki już wyleciała.

 

http://www.fajnyboard.planetquake.pl/

 

Nawet czasami w grupie Secret Level organizowane są nocne grania, a i na jakimś serwerze na Sylwestra grali całą noc, nawet wpadłem na chwilę pograć.

 

Rozumiem, że konsolowe multi jest kiepskie/martwe? Nie warto kupować?

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, [InSaNe] napisał:

 

Zresztą gra żyje cały czas:

 

http://cup.planetquake.pl/quake2/plq2/

 

A to było forum, na którym skupiała się cała Polska scena Q2. Niestety sekcja pogawędki już wyleciała.

 

http://www.fajnyboard.planetquake.pl/

 

 

 

o kurwa, jak bym się przeniósł 15 lat wstecz z tym designem strony <3 kocham

Odnośnik do komentarza

Ten chłopina też dobry, gość wymiata w duelach.

 

https://gracz.org/polak-wygral-turniej-quake-2-na-quakecon-2017/

 

Tak patrzę na te składy PLQ2 i niektórzy goście grają w to już prawie 25 lat :obama: Nieźle. Sam zaczynałem w 1998 roku, modemik Asmax, oczywiście po kablu telefonicznym. Astronomiczne rachunki za telefon, przepotężne lagi i modły, by ping był poniżej wartości 200 :yao:

 

Natomiast grać zacząłem oczywiście dzięki zajawce RooS'a i Jego kąciku w miesięczniku Reset. Zresztą Reset postawił kilka serwerów, na których można było grać i miały niskie pingi. Kiedyś to było coś... To były czasy. Dla obecnych dzieciaków to jest prehistoria :) Ściąganie 12 mb z mapami do Q2 i najnowszych patchy to były dwa dni ściągania i jeszcze jak przerwało połączenie lub starzy chcieli gdzieś zadzwonić to trzeba było pobierać od nowa :kekw:

 

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

To jeszcze montaż fajnych fragów z Polish Frag Festival II ;) Szkoda, że na konsolach to multi jest martwe. Na swoim 12 letnim pc nie mam tych steamów itd.  

 

 

Od 21.05 jest kilka fot ze zlotów i turniejów, może Ktoś rozpozna kilka znajomych gęb z tamtych czasów ;)

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...