Skocz do zawartości

Quake 2


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Faka napisał:

A jedynka też jest tak dobrze wyremasterowana jak dwójka? 

Ta, też jest kosior jeśli chodzi o poziom remasterowania. Poprawione teksturki, modele, nowy dodatek, możliwość pobierania add-onów, tryb hordy... Nightdive przyłożyło się mocno do obu gierek i to widać.

Odnośnik do komentarza

Dobrze zrozumialem, ze dla posiadaczy q2 na stem ta wersja jest darmowa?

 

Swojego czasu bethesda rozdawala trzy czesci za free a potem gdy likwidowali swojego klienta to mozna bylo zmergowac sie ze stem. Ominela mnie jedynie trojka ale nie placze bo wiadomo, ze ut lepszy.

 

A q2 klasyk. Nie ma co powtarzac historii, ale nikt z was nie katowal pewnie dema w 320x200 na pentium 60 z s3trio. Doznania jak z psx ale sterowanie wygodniejsze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Mejm napisał:

Dobrze zrozumialem, ze dla posiadaczy q2 na stem ta wersja jest darmowa?

Tak, w formie patcha. Można też grać w oryginał jak ktoś ma taką ochotę.

9 minut temu, Mejm napisał:

Swojego czasu bethesda rozdawala trzy czesci za free a potem gdy likwidowali swojego klienta to mozna bylo zmergowac sie ze stem.

Też tam byłem, darmowe kłeje przygarnąłem. I te darmóweczki za darmo się zupgrejdowały, także miała tutaj miejsce swoista cebulocepcja :nosacz3:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mejm napisał:

Dobrze zrozumialem, ze dla posiadaczy q2 na stem ta wersja jest darmowa?

 

Swojego czasu bethesda rozdawala trzy czesci za free a potem gdy likwidowali swojego klienta to mozna bylo zmergowac sie ze stem. Ominela mnie jedynie trojka ale nie placze bo wiadomo, ze ut lepszy.

 

A q2 klasyk. Nie ma co powtarzac historii, ale nikt z was nie katowal pewnie dema w 320x200 na pentium 60 z s3trio. Doznania jak z psx ale sterowanie wygodniejsze.

 

To były czasy kiedy mogłem sobie pozwolić wyłącznie na dema z gazetek jak Gambler XD

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Dziwię się, że niektórzy wahają się czy brać jednego z najlepszych fps-ów w historii. Jest tak dopracowany i dobry, że do dziś może być przykładem akademickim "good game designu". Ten flow, mądre rozplanowanie poziomów, przeciwnicy do których się odpowiednio podchodzi, muzyka i te ciary, które przechodzągdy słyszysz za plecami "tresspassa!" albo co gorsza "aruba!". I niezapomniany odgłos Railguna czy Hyperblastera, o feelingu nie wspominając. Quake 2 był też odważnym skokiem w coś innego niż Quake 1, co też trochę podzieliło scenę, ale dzięki temu dostaliśmy naprawdę zjawiskowy klimat. Tajemnicza rasa obcych Stroggów, którzy zbierają żywą tkankę (były teorie, że to rasa przypominająca scyboganizowanych ludzi z przyszłości, którzy tęsknią za żywą skórą, choć później w Quake 4 wyjaśniono, że potrzebują jej do czegoś w rodzaju żywicy aby przetrwać). Klimat otoczenia z dreszczykiem to zapewne wkład Americana McGee (twórcy m. in. wykręconej wersji Alicji), który w tamtym czasie pracował w ID Software. No i soundtrack to nadal absolutnty top, heavy metal pompujący w nas wolę do napieprzania w tych paskudnych Stroggów.

 

Wy się nie zastanawiajcie, tylko bierzcie i obcujcie z czymś, co jest kwintesencją klasycznych FPS-ów ;)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Gram jak opętany w podstawkę od 17 na hardzie :kratoswoke:. Trochę mi zajęło ustawienie suwaczkow pod siebie,jakoś strasznie dziwnie mi się celowało na początku. Ale teraz to ide jak szatan do przodu, choć jest ciezko i sterowanie dalej nie jest idealne to opcja quicksave :drakeyeah: ratuje dupke. Soundtrack jest arcymistrzowski, sama gra, no cóż - gram jak opętany od ponad pięciu godzin, gdzie od dawna żadna z nowych gier mnie nie potrafi utrzymać na dłużej-wyłączając soulslike. Grać i cieszyć jape, aż bym przeczytał recke myszaqa w szmatlawcu tego dzieła, pamietam ze okładka tego nr była biała z miechem :wub:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Q2 sprawił, że przeniosłem się magicznie w czasy dzieciństwa i szarpania pierwowzoru na 3dfx. Tak jak @Szajka pisze, gierka wciąga jak mało która. Zamiast rozdmuchanego otwartego świata, setki znajdziek, ogromnej ilości pierdół jest dokładnie to co ma być, esensja grywalności, świetna muza, kozackie bronie. Q2 w momencie premiery faktycznie podzielił scenę, jedni kochali, inni nienawidzili, ale faktycznie z perspektywy widać, że to była bardzo ważna część. Brać i grać! :daddy:

Odnośnik do komentarza

Ależ ta gra wciąż robi :banderas:

Odpaliłem niby tylko na chwilę, jak to się rusza, jaka konstrukcja poziomów, dźwięk na headsecie wciąż gniecie mosznę :banderas:

 

Grałem lata temu w Q2 na PSX, potem też na PC, ale już nic nie pamiętam więc w sumie jakby pierwszy raz :reggie:

Komunikat "you found a secret area" zawsze ciareczki.

Q2 wciąga dupą te nowoczesne boomer shootery.

 

Odnośnik do komentarza

A chuj tam, kupiłem po raz drugi. Pierwszy zakup nastąpił w dniu premiery w 1997 roku (vide fotka). No niestety, nie mam za dobrych wiadomości odnośnie wersji na PS5. Gra jest zabugowana jak sam skurwysyn i wymaga solidnego patcha zwłaszcza w kwestii gry sieciowej. Singiel być może hula pico bello, ale akurat nim jestem zainteresowany mniej więcej jak życiem uczuciowym stułbii płowych na kielecczyźnie w XIX wieku. Co mnie doprowadza do szału? Dwie sprawy. Po pierwsze lagi i związany z nimi kompletny brak płynności rozgrywki. Klnę się na moje życie, że tuż po premierze wersji blaszanej o wiele lepiej to biegało na multi, choć grałem na modemie z pingiem 220. Tu niby mi pokazuje, że mam ok 80, ale gra mi się kurewsko źle :/ Szarpie przeokrutnie! Podejrzewam, że gdyby nie dość duże doświadczenie z dalekiej przeszłości i znajomość większości map to byłbym zgubiony jak przysłowiowa ciocia w Czechach. Strasznie to działa, naprawdę, a przecież mam internet światłowodowy 300MB/sek i takie Call Of Duty działa w multi bez lagów jak rozgrzane na patelni masełko z dobrym pingiem. Druga sprawa, która mi się cholernie nie podoba to crossplay, a raczej to, że jesteśmy w praktyce do niego zmuszeni, ponieważ azaliż jednakże jeśli ustawię tylko na PS5 to serwerów po prostu NIE MA :sapek: Mam nadzieję, że więcej ludzi kupi to na PS5 i będzie można jakoś na równych zasadach pograć, bo mam wrażenie, że gram z blacharzami (ikonka kuli ziemskiej) a tu wiadomo...szanse są niewielkie. Poza tym już widzę cheaty, bo jestem na kwadrylion procent pewien, że jeden blacharz (chyba) biegał na mapie z God Mode :yano: 

Póki co na razie raczej rozczarowanie. Spróbuję w najbliższych dniach pograć ze znajomymi i sprawdzę czy wrażenie ulegnie poprawie. Tyle na razie na gorąco.

IMG_20230811_233909893.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...