Skocz do zawartości

Star Wars: Dark Forces Remaster (Nightdive Studios)


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

We're excited to announce Star Wars™: Dark Forces Remaster!

Created in collaboration with Lucasfilm Games and fully remastered through our KEX engine, Star Wars: Dark Forces Remaster supports up to 4K at 120FPS and features advanced 3D rendering, modern gamepad support, trophies and achievements, and more!

Star Wars: Dark Forces Remaster is coming soon to PS4, PS5, Xbox One, Series X|S, Nintendo Switch, and PC (Steam). Stay tuned for a release date announcement later this year!

 

 

Szkoda że zasrane Star Warsy, ale może ta gierka z 1995 roku będzie jadalna. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

No po Quake 2 wszystko może wyglądać smutnie :) Turok nawet trochę mnie ciekawi, nie wiem czy mi się chce wracać do Dark Forces, bo akurat nigdy się nie podjarałem. Mam nadzieję, że w końcu zabiorą się za Kingpin, Aliens vs. Predator, Kiss Psycho Circus czy Soldier of Fortune ;)

Odnośnik do komentarza

Turok 3 nigdy nie wyszedł poza n64 i podejrzewam, że nikt stąd nawet go nie ogrywał więc taki remaster jak najbardziej.

Dark Forces ogrywałem trochę parę lat temu, ale nie skończyłem, bo nie wiedziałem gdzie iść. Jak ktoś lubuje się w takich starych DN3D/Doom strzelaninach to warto dać szansę.

Odnośnik do komentarza

Grałem niemało w Dark Forces za dzieciaka, ale już wtedy mnie ta gra nie porwała jakoś szczególnie. Problemem tego "remastera" jest to, że nie upiększa on w żadnym stopniu gry. Ok, ostrzejsze tekstury, poprawione sprite'y (pewnie przez algorytm), oświetlenie, ale to w takiej monotonnej i mało urozmaiconej grze to jest mimo wszystko nic. Otoczenie dalej jest puste i kanciate a tekstury proste i nudne.

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że obecna/klasyczna wersja wypada ciekawiej, bo przynajmniej ma ten stary, klasyczny, DOSowy klimat.

 

Ogólnie jeśli wypuszczają "remaster" w takiej postaci, to niech przynajmniej cena będzie adekwatna. Bo jak zażyczą sobie więcej niż 30zł, to trochę beka.

 

Ale to Star Wars, więc oczywiście, że będzie drożej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsza gra fps (a raczej 'doomowiec', bo tak sie wtedy na ten gatunek mowilo) gdzie mozna bylo patrzec gora/dol. Demko jako mlodociany psychofan SW katowalem niepomiernie a klimatu tej grze odmowic nie mozna. Jednak faktycznie, poza cut scenkami, nie wyglada to obiecujaco.

 

Kurde, gdyby tak jak te cski odswiezyli calego x-winga i tie-fightera.

 

Turok tez spoko. Dwojka byla bardzo fajna i bardziej "miesista" od jedynki, chociaz cos tam z ostatnim bossem nie gralo, chyba byl zbyt przegiety. Trojka wyglada na ten sam desen.

Odnośnik do komentarza

Te cut-scenki jak dla mnie wyglądają gorzej przez to wygładzenie - jak z mobilki jakiejś.
Faktycznie, w porównaniu do innych shooterów tego typu i niedawnych odświeżeń to wygląda mocno biednie, ale i tak bym chciał mieć takiego klasyka w kolekcji, bo zawsze chciałem zagrać, ale nigdy nie miałem okazji (na Amidze nie było:sweat:).

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 23.08.2023 o 21:21, Dr.Czekolada napisał:

Turok 3 nigdy nie wyszedł poza n64 i podejrzewam, że nikt stąd nawet go nie ogrywał więc taki remaster jak najbardziej.

Dark Forces ogrywałem trochę parę lat temu, ale nie skończyłem, bo nie wiedziałem gdzie iść. Jak ktoś lubuje się w takich starych DN3D/Doom strzelaninach to warto dać szansę.

Skończyłem dzisiaj prawie dwa razy tego turok 3 na xboxie. Przejście 1 postacią zajęło mi 3 godz. Gra drugą postacią trochę się różni dostępnymi brońkami, gadżetami i skrótami.

Więc cena 130zł może być trochę zaporowa (na szczęście w arg 35zł).

No gra się dobrze, strzelanie fajnie, jest system rozwalania ciał i odstrzeliwania głów znany z poprzednich części, gra jest bardziej liniowa i współczesna niż 1 i 2 ale przez to leci się przez nią jak przecinak i jest bardzo przyjemnie.

Cringowe scifi z początku lat 2000 i dubbing tak chujowy, że myślisz że to żart to moje klimaty.

Nigdy nie grałem w oryginał, a ten remasterek jest kozacki.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.08.2023 o 20:42, Mendrek napisał:

No po Quake 2 wszystko może wyglądać smutnie :) Turok nawet trochę mnie ciekawi, nie wiem czy mi się chce wracać do Dark Forces, bo akurat nigdy się nie podjarałem. Mam nadzieję, że w końcu zabiorą się za Kingpin, Aliens vs. Predator, Kiss Psycho Circus czy Soldier of Fortune ;)

Kingpin ma jutro premiere na Steam:

 

Kingpin: Reloaded na Steam (steampowered.com)

 

Niestety nie robi tego Nightdive studios.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...