Skocz do zawartości

Cinema news


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Square napisał:

 

Na kinematograficzne świętości! Damn it! "Borderlands" w kinach? Ale że co? Ale że Kevin Hart i Lee Curtis... razem w jednym obrazie, którego spodziewałbym się w stylizacji graficznej a'la "Piąty Element" z uwzględnieniem bardziej nowoczesnych technologii przy takiej koncepcji? Cholibka do kwadratu! Ten news - jeśli to jest prawda, a nie wygenerowany bot - może przebić tylko np. jakaś ,,hot-plota" odnośnie nowego filmu ze stajni Gwiezdnych Wojen. 

 

 

Ciekawostka - ponoć to zwiastun z największą liczbą wyświetleń w Polsce, czyli najchętniej oglądany na YT ostatnimi czasy. Ponoć...

 

Zwiastun, faktycznie, ma pewien klimat, ale jego plusem jest to, że jako trailer do "The Nun 2" nie pokazuje wszystkiego - jedynie 

namiastkę atmosfery i zarys fabularny tytułu. Więcej nie trzeba - film kręcony jakimiś innymi kamerami/obiektywami, albo i na innej taśmie. Zresztą Michael Chaves będzie reżyserem tego obrazu, a to człowiek od "The Conjuring 3", który został całkiem dobrze przyjęty. 

 

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
Odnośnik do komentarza

"Barbie" reklamują wszędzie - kolosalnie duży (jak dla mnie) marketing tego ,,czegoś". Ten film rozprzestrzenia się jak jakiś sprytny wirus - jest na głównych banerach na stronach internetowych polskich sieci kin Helios czy Multikino, no i Cinema City, w Mediaexpert/Markt, także w drogeriach, gdzie reklamuje się w stylu Barbie artykuły dla kobiet: tuszy do rzęs i całą resztę. Paradoksem jest to, że "Oppenheimer" sir Krzyśka i "MI 7, part I", mogą mieć słabe albo średnie wyniki w ,,Global Box Office"... w porównaniu do "Barbie", na którą popyt jest... jakiś chory, ogromny! Nawet "Barbie" reklamuje się z tytułu ,,seansów dla kobiet"/,,Ladies Night"... 

 

"MI 7, part I"... w Box Office Global słabiutko... bardzo! Oczekiwałem po tym filmie wyniku w stylu: 1,5 mld. dol. amer. na świecie... A tu, jak będzie 700 mln. to będzie dobrze. 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Wojtq napisał:

To dane po ostatnim weekendzie z tego co kojarzę. Bańka może nie pyknie, ale liczę, że MIDR zarobi dobrą kasę.

 

A co do marketingu Barbie - to wygląda na lekki, łatwy i przyjemny film na lato, więc wcale mnie nie zdziwi jeśli zarobi najwięcej z wielkiej trójki blockbusterów.

 

Jaki jest trzeci blockbuster oprócz Barbie i Oppenheimera? Ten film z DiCaprio?

Odnośnik do komentarza
On 7/20/2023 at 3:12 PM, Faka said:

Barbie to ogólnie ciężki temat, bo marketingowo i medialnie zje tego Oppenheimera, po prostu to jest lekki film dla rodziny i tyle, a że oceny takie dobre zebrał, to tylko pogratulować kunsztu reżyserskiego, no i aktorzy, którzy tam grają też swoje robią.


Juz widze tych biednych chlopa ktorych dziewczyny chca zabrac na film :leo: Emocje wieksze niz na Zakonnicy 2 i Pile

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

spacer.png

 

Global Box Office w materii filmowej, stan na 9/08/2023r., wnioski:

 

1) "Barbie" nieoczekiwanie miażdży wpływami ze sprzedaży biletów konkurencję... Fenomen kulturowy, zjawisko godne ,,guilty pleasure" niejednego fana kina. Nie ma - tak na 80% - szans na to, że ten obraz przebije w wyniku GlobalBoxOffice rezultat ,,Mario Brosa" w tym roku. 

 

2) "Mission: Impossible 7, cz. 1" nieoczekiwanie zalicza finansową klapę; skoro średnio około 50% ceny z biletu na film idzie do kasy kina, to 50% idzie do Studia/Wytwórni, które zrealizowały/a dany tytuł, dlatego w tym przypadku budżet na "MI 7, part 1" ledwo co się zwraca, a jak mówimy o zyskach to bardzo okrojonych. Z mojej strony: zawód nie na twórcach i dystrybutorach ani marketingu, a na widowni... 

 

3) "Mała syrenka" od Disneya - a takie było pi*******e, że co do za szajs wchodzi do kin (mówię o głosach ogólnoświatowych), a tu proszę... prawie 600 mln filmodolarów wyniku filmu w Box Office.

 

4) Za dużo premier w jednym oknie premierowym; ogólnie i tak kino zarobiło, ale nie poszczególne filmy. Zwycięstwo kina!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Z cyklu ,,A co by było, gdyby... ?". No właśnie, tak się można zastanawiać, jaki byłby (jak wyglądał, jak ostatecznie byłby przyjęty, jak stylistycznie by się prezentował) film o agencie 007, gdyby za cały projekt bondowski wziął się C. Nolan. Jest to o tyle interesujące, że pan Nolan nie raz ocierał się w swych produkcjach o stylistykę filmów szpiegowskich bliskich współczesnej serii Jamesa Bonda: "Tenet", część "Mroczny Rycerz", "Incepcja". 

 

 

spacer.png

 

 

 

"Chłopi", jako produkcja polska, która z tego, co można dowiedzieć się o etapach jej powstania i ze zwiastuna czy różnych urywek filmu, które krążą po sieci, ma szansę na Oscara w odpowiedniej kategorii filmowej. Zastanawiać się można, czy "Chłopi" będą polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, czy będzie to "Zielona Granica" Holland. Potężne kandydatury, potężna wymowa obu dzieł, jednak są to filmy z dwóch różnych biegunów gatunkowych i sposobu realizacji całości materiału. Ciężko powiedzieć, na co osobiście stawiać. Technika produkcji "Chłopów" przemawia do mnie bardziej obiektywnie; to, co i jak, także w jakiej wizualnej formie, opowiada produkcja pani Agnieszki Holland natomiast przemawia do mniej bardziej subiektywnie. Na oba filmy mam zamiar wybrać się do kina... 

 

Jak nie teraz, to kiedy ten Oscar dla polskiego filmu... sam nie wiem. Padaka jakaś; oby pykło. Bo oba obrazy... zapowiadają się na przykład pięknego kina. 

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tematyka to może średnio mnie interesuje, ale wygląda to pięknie i pojde zobaczyc na duzym ekranie :obama:

Cytat

Gdy aktorska część projektu została zrealizowana, przyszedł czas na najtrudniejszy etap. Do jego realizacji zaangażowano aż 100 malarzy, którzy pracowali w 4 studiach: w Polsce, Litwie, Ukrainie oraz Serbii. Wbrew przekonaniu wielu, obrazy nie powstawały komputerowo. Każda klatka z filmu była przenoszona na płótno z wykorzystaniem farb olejnych, wzorem malarstwa okresu Młodej Polski, a dopiero później na ekrany. W ostatecznym etapie animatorzy mogli dokonać korekty, by całość nabrała spójności. Dotychczas proces malowania scen zajął twórcom ponad 200 tys. godzin.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest to według mnie odpowiedni dział na forum, związany z newsami filmowo-serialowymi i różnymi ,,kinówkami", które już ze swoimi premierami są tuż tuż, dlatego postanowiłem wrzucić link do zwiastuna animacji z ,,R-ką", z Uniwersum MK. Tak, stylistyka samej strony wizualnej filmu, jest co najwyżej dobra, jak dla animacji MK przystało. Ale... to, co produkcja "Mortal Kombat Legends: Cage Match" pokaże, i jak to wszystko połączy i zrobi, to już nieco inna bajka, jakby miało się mimo wszystko chęć obejrzeć nowy film z świata walk MK. Nie jest to na pewno coś popkulturowego typu ,,must see!", ale gdy już będzie można to obejrzeć, najlepiej na jakimś HBO Max w wersji z lektorem, to seans będzie pewny. :notsure:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...