Skocz do zawartości

Cinema news


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, LukeSpidey napisał:

John Woo powraca.

 

 

John Woo, najbardziej znany na Zachodzie i najlepszy scenarzysta i reżyser kina akcji z elementami ,,gangsterki" i ,,kina kopanego" spośród wszystkich tego typu specjalistów wywodzących się z Chin czy Hongkongu. ,,Kiego wała!", nie ma nikogo obecnie lepszego od Johna Woo w tym względzie (nie wiem czy reżyser serii "John Wick" go przebije. Zastanawiam się dlaczego Woo nie wziął się za Wicka), a to, że powstaje "Silent Night" to nic - najlepsze obrazy Woo to wg. mnie, a wymienię kilka z nich: "Dzieci Triady", "Killer", Łej Panie, i chyba jeden z najlepszych o choreografie scen walk w historii filmów sprzed epoki efektów specjalnych i cyfryzacji kina, "Ręka Śmierci", z Jackie Chanem w jednej z ról. Filmy Woo, to takie produkcje, które są wizualnie cholernie ponętne i atrakcyjne: strzelaniny, ekspresyjne sceny walk, niespodziewane zachowania postaci etc. Na dniach będę oglądał "Ręka Śmierci" właśnie, a potem coś od pana Woo, ale nieco bardziej współczesnego! 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Humulus napisał:

 

 

Essere! Essere Ferrari! Tak się zastanawiam, jak bardzo ,,poprawny" i zgodny z prawdą będzie film o najlepszym i najważniejszym człowieku o imieniu Enzo w dziejach! Czy Familia Ferrarich miała swój ,,udział" w kontrolowaniu treści obrazu, czy też nie - zastanawiające. W każdym razie, dla geeka motorsportu rzecz obowiązkowa! Zobaczyć taki film, z taką obsadą, to czysta konieczność! 

 

Pamiętam jak ponad dekadę temu roznosił się w eterze taki slogan: ,,takie rzeczy tylko w erze". No to teraz trochę to zmieńmy, ,,takie rzeczy tylko w USA":

 

Beztytuu.jpg.c5cee3e95ff5f8e9d3abf4c5d616834e.jpg

 

 

 

           ALIEN: ROMULUS - dostaniemy film, który jest osadzony w Uniwersum Alien/AvP, ale stanowi on przykład ,,jednostrzałowca", czyli takiego tam obrazu osadzonego w tym Świecie, ale nie wiążącego się w żaden sposób (chyba - jeśli wierzyć temu, co piszą portale popkulturowe) z czymkolwiek, co zostało wykreowane dotychczas. Na ,,Romka" w kinach trzeba czekać prawie cały rok, o ile nie będzie żadnych dokrętek i dodatkowego ,,crunchu", aby dopiąć wszystko tak, jak chce Studio lub reżyser, oraz reperkusji związanych z dość dużym strajkiem m.in. w Hollywood, o którym wszyscy dobrze wiemy. Podejrzewam, że zwiastun do nowego xenomorphicznego filmu zobaczymy w okolicach lutego, pewnie na Super Bowl 2024. Must see, ASAP! 

 

Beztytuuss.jpg.62f5f9b6d97cbbfe7357afc92557888f.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

I już mam obawy, że dostaniemy "family protagonists" zamiast konkretnej drużyny młodzików pod kierownictwem Winstona. Nietrafione pomysły z rodzinką w Shazam 2 i Blue Beatle powinny dobitnie pokazać, że raczej nie tego oczekują widzowie. 

Ale Afterlife było na tyle przyjemnym kinem, że Reitman ma ten kredyt zaufania... tyle, że Reitman oddał stołek Kenanowi, a sam ogarnia scenariusz.  Lepiej żeby tego nie spierdolili.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.11.2023 o 19:43, MEVEK napisał:

Małpki powracają w Maju :banana:

 

 

 

,,Paradoks Doliny Niesamowitości"... Inaczej się raczej nie da tego opisać, bo gatunkowo wg. klasyfikacji ciężko by to określić (trochę naukowych sprzeczności), ale powiem tak, ,,Humanoidalne szympansy" w najnowszej "Planecie Małp" - bez względu na to jak wypadnie całość filmu i wizualnie i fabularnie - zostały tak wykreowane w całej gamie technik VFX effect, że osiągają wygląd piękniejszy, bardziej wyrazisty niż ludzie, co zarazem zachwyca, ale jest na granicy, bo również odtrąca. I to jest niesamowite - i będzie jak to obejrzy się na IMAXowym ekranie lub w salach kinowych z 4K i Dolby Atmos! - że szympansy/małpy w tej produkcji będą bardziej ludzcy niż ludzie: dosłownie i w przenośni. 

 

A'propos samego nowego filmu z Uniwersum Pogromcy Duchów... hohoho, nawet nie wiedziałem, że w ogóle film powstaje. :reggie: Zapowiada się bardziej intrygująco fabularnie niż zachwycająco wizualnie; szał ciał z takiego obrazu Sony nie będzie, raczej.  Człowiek wszystkiego nie ogarnie - wyjdzie bardzo, bardzo dużo nowych Wielkich budżetem i tych Wielkich wydźwiękiem a małych budżetem obrazów w 2024 roku: kino, streaming. Nawet ,,kalendarzyka" z datami premier się nie opłaca prowadzić - być zorientowanym w temacie... owszem, ale nie aż tak, bo mózgowie rozsadzi w p***u. XD

 

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

"Wonka" z fenomenalnie grającym w filmie Timothée Chalametem (byłem, widziałem; film ocenię na: 9/10; seans w polskim dubblarzem; Timothee skradł widowisko grą niewerbalną!) chyba... zaliczy wtopę finansową. GBO nie wygląda dla tej produkcji dobrze - perspektywy szacują zysk dla tego obrazu w BoxOffice w okolicy: 300 mln. dol. amer. maks, nie więcej. Życzę Wonce jak najlepiej w GBO! Niech taki film, a ma on klasę, zarabia jak najwięcej! 

 

P.S. Nie chcę zaczynać wypowiedzi odnośnie "Akademia Pana Kleksa (2023)" od słów ,,nie wygląda to za dobrze", bo widziałem tylko zwiastun do tej polskiej ,,hiper-produkcji", ale niestety będę musiał to zrobić. Nie wygląda to za dobrze: jeśli Akademia Pana Kleksa, która zadebiutuje w okołoświątecznym oknie premier kinowych będzie miała graficznie taką jakość, jak na zwiastunach puszczanych czy to w jakości DolbyVision czy w ,,zwykłej" w kwestii parametrów obrazu, to... z perspektywy coraz bardziej wybrednego widza, krytyków, osób znających się fachowo na pracy nad efektami komputerowymi w filmie, produkcja ta nie wypadnie dobrze; film nie kupi uwagi widza, nie zawojuje gustów. Być może... możliwe, że sam trailer powstał na etapie wcześniejszej post-produkcji i teraz w jakimś studiu pracuje się nad całością materiału bardzo, bardzo intensywnie, aby graficznie, montażowo wypadł jak najlepiej. Zwiastun według mnie pokazuje braki wizualizacji/efektów komputerowych (tyczy się to też praktycznych, jak scenografia i charakteryzacja w gatunku fantasy/sci-fi) w ich płynności, ostrości, kontraście, głębi, a przede wszystkim obranego w szacie graficznej stylu. Obraz bardziej mi tu przypomina wyplutą, niedopracowaną mamałygę niż coś konkretnego. Zostaje jedynie obsada aktorów, która coś może zdziałać. :dafuq:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.12.2023 o 16:27, Fanek napisał:

Timothée Chalametem jeden z moich ulubionych aktorów nowego pokolenia, straszny kot, polecam z nim Hot Summer Nights :hi:

 

Jako Paul Atryda Timothee sprawdza się kapitalnie - nie znam Uniwersum Diuna, książek z tej seri jeszcze nie czytałem. To ten typ fantastyki, który jestem w stanie bardziej zrozumieć (bo tak to do mnie przemawia najlepiej) poprzez formę filmu lub serialu, po prostu coś z bodźca audiowizualnego. Widziałem pierwszą Diunę filmową z 2021 roku, więc jestem w stanie ogarnąć i przyjąć do świadomości ten rodzaj świata przedstawionego i zasady w nim (od praw fizyki po zasady moralne) obowiązujące. I to właśnie w obrazie Denisa Villeneuve sprzed 2 lat największe wrażenie wśród postaci zrobił na mnie Paul Atryda T. Chalamete'a - kapitalnie przemawiająca do widza rola, kapitalnie odegrana; postać, która dzięki temu aktorowi, dla całości Uniwersum Diuna na sens i określone znaczenie, tym bardziej dzięki temu ten świat m.in. staje się logiczny i konsekwentny.

 

Widząc w takiej aparycji, potężnej i stanowczej pozie Paula Atrydę, mogę śmiało stwierdzić, że:

 

spacer.png

 

- kwestią czasu będzie, gdy kompania Warner Bros i DCEU postanowią obsadzić Chalamete'a w roli np. dojrzalszego już nieco syna Kal-Ela, albo jako odtwórcę postaci Terry'ego McGinnisa, czyli Batmana Przyszłości, gdzie podstarzałym Waynem byłby Ben Affleck. Ten młody człowiek sprawdziłby się również jako Spectre, Wally West, Green Arrow czy nowy Hal Jordan. W MCU natomiast widziałbym go w angażu do roli Michaela Korvaca (jedna z najpotężniejszych postaci w historii Marvela... ever! Której potęgi nie chcą albo i nie potrafią dostrzec liczni twórcy pracujący przy Marvelu bądź MCU!) Doctora Dooma, Beyondera lub syna Thanosa. Naprawdę kwestia czasu... 

Odnośnik do komentarza

James Wan - jeden z najambitniejszych i najzdolniejszych twórców a zarazem artystów w branży kinowej, jacy pojawili się w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Jego styl prowadzenia film, budowania atmosfery i napięcia, a także przelewania wizji tego jak ma wyglądać cały świat przedstawiony w danym filmie na podstawie wytycznych scenariusza, czy to w mocnym thrillerze i kinie grozy czy w kinie superbohaterskim, jak m.in. w przy produkcji "Aquaman" z 2018 roku - wszystko to sprawia, że filmy Jamesa Wana w większości zapadają bardzo pozytywnie w pamięci na długie lata. Jak można się dowiedzieć na stronie ,,FdbPl", gdzie widnieje wstawiony ciekawy news dotyczący tego twórcy, Wan będzie spełniał swoje marzenia i realizował wielki projekt z Uniwersum Lovecrafta albo - jeśli to się jednak tak nazywa - Uniwersum Ctulhu.

 

Jeśli Wan nakręci "Zew Ctuhlu" i film się przyjmie wśród widzów i krytyków, to sądzę, że będzie to ,,pilotowy" obraz otwierający cały ten świat lovecraftowskich wizji makabry i grozy w adaptacjach filmowych; według mnie byłby to pierwszy z 4 czy 5 takich tytułów. Znam twórczość Wana z jego dwóch pierwszych odsłon Uniwersum "The Conjuring" - odpowiada mi jego wizja i styl przeniesienia scenariusz na modłę realnego filmu, więc... czemu by tego rodzaju horror nie miał być czymś fenomenalnym, czymś innym... Keep going James! 

 

dsdsdddddddd.thumb.jpg.d1e6d2c8e86e4efe705f7fba8b51ecb1.jpg

 

 

W dniu 21.12.2023 o 18:57, Fanek napisał:

@JaskinieTerrigenoweMarvela  jeśli nie widziałeś z nim The King 2019 od netflixa to musisz zobaczyć!  Mega rola i sam film bardzo widowiskowy.

The_King_poster.jpeg

 

https://www.imdb.com/title/tt7984766/

 

Netflixowski "Król" z 2019 roku - ajć, byłbym zapomniał, że grał w nim Timothée Chalamet. Film widziałem jakiś rok z hakiem temu. To solidny dramat historyczny, który sądzę stroni od popkulturowego, narzucanego pompatyzmu tych wielkich średniowiecznych bitew i batalii zalewających ekran. Wizualnie "Król" pokazał kawał dobrego rzemiosła (zdjęcia skrajnie surowe, depresyjne, naturalne dla epoki wydarzeń) oraz przekrój świetnie oddanych postaci, w tym jak zwykle charyzmatycznego Chalamete'a. Ode mnie "Król" otrzymał: 8/10. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A24... i taki obraz?! :obama: "Civil War", prawdopodobna premiera: kwiecień 2024... Temat produkcji ciężki, w tym przypadku będzie to kino w miksie gatunkowym: dramat wojenny z elementem fabularyzowanego reportażu... Na to wygląda. Podejrzewam, że film może przejść bez większego ,,szału ciał" na świecie. Jeśli w Polsce "Civil War" pojawi się w kinach sieciowych, chętnie się na to wybiorę. Teoretycznie jest to prosty i przewidywalny tytuł, ale gdy do gry wchodzi tu motyw okrucieństw wojny, nieprzewidywalności konfliktów, bólu i dramatu zwykłych obywateli podczas wojny (tym bardziej konfliktu wewnętrznego!), gdzie jakikolwiek atak może odbyć się w każdym momencie i wszędzie, to sam film w takim układzie... taki prosty już nie jest. I to może dać nam bardzo pozytywne zaskoczenie w odbiorze "Civil War". I oby tak było! :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Po latach niepewności dowiedzieliśmy się, że Chad Stahelski nakręci wreszcie swojego "Highlandera". Twórca serii "John Wick" rozwija ten projekt od 2016 roku. Będzie to jego kolejny film po zeszłorocznym "Johnie Wicku 4". Gwiazdą produkcji ma być Henry Cavill.

 

Zielone światło na realizację nowego "Highlandera" to część nowej umowy, jaką Chad Stahelski podpisał ze studiem Lionsgate. Tak jak seria "John Wick", która za pośrednictwem serialu "Continental" rozprzestrzeniła się w świecie telewizji, nowy "Nieśmiertelny" również ma być multimedialną franczyzą obecną zarówno na dużym, jak i na małym ekranie.

Nie zjebcie tego, jednen z filmow dzieciństwa:niki:

https://www.filmweb.pl/news/Następny+film+Chada+Stahelskiego+"Nieśmiertelny"-153675

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...