Skocz do zawartości

Cinema news


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię pisać w ten sposób: ,,ciekawość fanów zawsze zwycięża, zawsze". I w przypadku tegorocznej Gali Oscarowej również tak było. Pierwsze co, gdy miałem chwilę wolnego... rura i sprawdzanko na smartfonie, kto, jaki film, w jakiej kategorii etc. etc. wygrał, wygrała lub wygrało tegoż to słynnego Oscara. I okazało się, że... powodów do narzekań na rezultaty takowego wydarzenia raczej za bardzo nie miałem i mieć nie będę.

Jedyne w swoim rodzaju blichtrowe jak zawsze Oscary 2024 mogę podsumować krótko i następująco, ale ,,krótko" tylko w kategorii największych zaskoczeń, i to ,,bardzo bardzo największych!" A tym ,,biggest ever!" w wynikach tegorocznej Gali Oscarowej według mnie był... niebywały sukces, który odniósł film "Chłopiec i Czapla" - światowa premiera obrazu Miyazakiego (tak, tego Mizayakiego!) to rok 2023. Mamy Anno domini 2024, a ten właśnie zgarnął, no a co tam, pięknego Oscara! Za najlepszy film animowany! W tej kategorii rok 2023 należał do Ghibli, a nie do superbohaterszczyzny i Marvelozy. xD. To drugi raz w historii marki i Studia Ghibli zarazem! Coś ultra-niesamowitego!

 

Następne zaskoczonka, a będzie ich jeszcze 4 z takowej ceremonii wręczenia Oscarów:

 

- Robert Downey Jr. - za rolę drugoplanową w Oppenheirze
- Emma Stone - za rolę drugoplanową w "Biedne Istoty"
- "Biedne Istoty" za ilość statuetek. Sztos! (Ten film nie miał takiego marketingu i wydźwięku co "Oppenheimer"; gdyby było inaczej, to "Biedne Istoty" wygrałyby z dziełem Nolana. Przeważyło nazwisko i styl reżysera. Szkoda, bo liczyłem na niespodziankę)
- "Barbie" za porażkę... 

 

 

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Screenshot_2024-03-13-20-07-10-64_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.a779d2e9377b48524f67a23438aceb5d.jpg

 

 

SONY staje na wysokości zadania. Jako solidny twórca i scenarzysta, Kelly Marcel (co było wiadomo już dawno) da marvelowskiemu światu trzeciego Venoma. Aż nie chce się czekać do 25 października 2024, gdy ten nowo-nazwany film "Venom: The Last Dance" zadebiutuje. Kurłaaaa, z tym SMU to jest taki kanał, że istna masakra: po "Madame Web" ludzie zapomnieli o filmie o Kravenie Łowcy i czymś tam jeszcze z Sony Marvel Universe, o ile Sony za rok czy dwa nie zostanie wchłonięte przez Disney i Marvel Studios. A tu patrz, nagle okazuje się, że jeszcze Venom będzie debiutował w tym roku... Może być ciekawie, ale... SONY nie wiele chce zdradzać - zwiastun "V3" powinien wpaść na YT i do kin po Świętach Wielkanocnych. 

 

W dniu 11.03.2024 o 16:25, Shankor napisał:

Emma dostała oscara za główną rolę kobiecą, nie za drugoplanową rolę.

 

Kibel i kaszana w jednym - popełniłem gafę, mój błąd. Oczywiście, zasłużony Oscar dla Emmy Watson za główną rolę żeńską. Tak na dobrą sprawę "Oppenheir" nie zdominował Oscarów 2024 - większość tak zwanych statuetek padła łupem tego filmu, fakt, no ale... wielkie uznanie należy się "Biednym Istotom" czy "Strefie Interesów". Nie wiem czy jest to powód do dumy lub wstydu, że Hollywood nie docenia film produkowanych przez potentatów telewizji streamingowej. Porażka czy nie: obrazy Scorsese i Scotta... Hmmm. 

Odnośnik do komentarza

Beztytuu.jpg.a782ceebb81f120fd3d5eb930a079f51.jpg

 

Pobudzający geeków technologicznych w kinematografii, a także popkulturowiczów nastawionych na eksplorację kina rozrywkowego wszelkiej maści news. Nowy ,,Supek" od Gunna w całości kręcony kamerami IMAX (albo w większości) - brzmi to rewelacyjnie pod każdym względem. Chętnie ujrzę styl Gunna, pracę operatorów, sposób montażu i efekty specjalne VFX w formacie IMAX, i to w kinie superbohaterskim! 

 

 

W dniu 14.03.2024 o 20:59, Plugawy napisał:

Może być fajne, ale to nie kruk :) i jeszcze ta muzyka. Niestety nic nie przebije oryginału. Glowny aktor ok, jest brutalnie, ale zrobią z tego nowoczesnego średniaka. 

 

8j9w6d.jpg.f2e7d67cbe4d6b4eef6370fd2530a22a.jpg

 

 

Chris Brown napisał taki kawałek, zagrał go bodaj z Busta Rhymes i Lil Waynem: ,,Look at me now!". Tekst tego utworu, powiedzmy sobie... będzie idealny do podsumowania nastrojów, jakie panują wokół bardzo dziwnie stylistycznie, pod względem doboru aktorów, adaptowanego, czy raczej ,,realizowanego inaczej" słynnego Kruka. Tak się zastanawiam, czy Bill Skarsgård jako główna postać filmu, to dobry wybór: czy jego rola w "It" nie będzie takim pryzmatem, przez który będzie się postrzegać bohatera, którego tak emocjonalnie wcieli się w "Kruku". Powiedzmy, że do tego obrazu mam 50% zaufanie, jak i 50% przeczucie, że to ,,jako tako po japońsku" w miarę się uda. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

:banderas:

 

Screenshot_2024-03-21-08-47-50-71_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.95c9d24327413ee827fc88030efc4691.jpg

 

 

 

,,Offowe czwartki" w Multikinie... damn it! Po raz kolejny zaskakują! I to jak! I to z jakim klasycznym, stylowym repertuarem! "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" z 1939 roku, w wersji na swój sposób zremasterowanej?! Taaaak! Taki tytuł będzie emitowany w 28 marca 2024, w krakowskim Multikinie. Jeśli macie możliwość, powinniście śmiało uderzyć na seans takiej ikony kinematografii. Gdybym miał wybrać jeden film w ten konkretny, kurewsko konkretny dzień, który to obraz mógłbym obejrzeć, ale tylko jeden, nie dwa czy pięć, no pewnie że wybrałbym ,,Oza", nawet kosztem nowej Diuny w IMAXie lub Godzilli x Kong w IMAX 3D! Arcydzieło światowego kina, które za dekadę z hakiem będzie miało 100tkę na karku - obejrzenie go w kinie to jak... przeniesienie się w czasie do dnia premiery tej produkcji! AMAZING, k***a amazing!

 
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

 

 

:banderas:

 

Screenshot_2024-03-21-08-47-50-71_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.95c9d24327413ee827fc88030efc4691.jpg

 

 

 

,,Offowe czwartki" w Multikinie... damn it! Po raz kolejny zaskakują! I to jak! I to z jakim klasycznym, stylowym repertuarem! "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" z 1939 roku, w wersji na swój sposób zremasterowanej?! Taaaak! Taki tytuł będzie emitowany w 28 marca 2024, w krakowskim Multikinie. Jeśli macie możliwość, powinniście śmiało uderzyć na seans takiej ikony kinematografii. Gdybym miał wybrać jeden film w ten konkretny, kurewsko konkretny dzień, który to obraz mógłbym obejrzeć, ale tylko jeden, nie dwa czy pięć, no pewnie że wybrałbym ,,Oza", nawet kosztem nowej Diuny w IMAXie lub Godzilli x Kong w IMAX 3D! Arcydzieło światowego kina, które za dekadę z hakiem będzie miało 100tkę na karku - obejrzenie go w kinie to jak... przeniesienie się w czasie do dnia premiery tej produkcji! AMAZING, k***a amazing!

 

Oglądałem wielokrotnie za dzieciaka. Po cartoon network odpalał się kanał ze starymi filmami. Tylko potem się naczytałem jak Czarnoksieznik powstał i troche niesmak jednak co za zwyrole wtedy pracowali w hollywood.

Jeszcze Wehikuł czasu był świetny

 

Odnośnik do komentarza

 

Film człowieka, który dał światu odświeżone, wg. niektórych zbyt nierówne i kontrowersyjne "The Evil Dead" z 2013 roku, no i epickie, trzymające nóż na gardle i powietrze w płucach...  "Nie oddychaj". Tak, oto i on, zwiastun do "Obcy: Romulus"! I jest to pierwszy z materiałów promujących i zapowiadających film Alvareza! I jaki ten teaser ma klimat, jak gęstą, w opór cierpką i pełną ,,tego czegoś, co czai się w każdym zakamarku każdej przestrzeni wokół ciebie!" atmosferę! A tym samym (mam nadzieję!) cały ,,Romulus", który dopiero zadebiutuje z premierą w sierpniu tego roku... będzie miał ku*****o mocny klimat! MUST SEE, ASAP! Now! Czuć kurłaaa mocną rękę twórczą, i zabranie się solidnie za Uniwersum Alien, a nie jak przez ostatnie 2 filmy od ,,dupy strony". Jeśli to będzie wyglądać jak wygląda w teaser-trailerze... to Łej Panie, czeka nas zaskakująco dobry film. 

 

 

W dniu 21.03.2024 o 23:01, Shen napisał:

Oglądałem wielokrotnie za dzieciaka. Po cartoon network odpalał się kanał ze starymi filmami. Tylko potem się naczytałem jak Czarnoksieznik powstał i troche niesmak jednak co za zwyrole wtedy pracowali w hollywood.

Jeszcze Wehikuł czasu był świetny

 

 

Ta emotka potwierdza jak piękny, dający masę ultra-pozytywnych emocji i doświadczeń jest to film: :banderas: Tą wersję ,,Wehikułu" widziałem ostatni raz z 7-8 lat temu. Fakt, trzeba to obejrzeć ponownie, najlepiej w dobrym, ale niezbyt nachalnym remasterze! Ha!

 

P.S. A teraz, przenieśmy się ,,wehikułem czasu", xD, o 7 lat kinowych premier wstecz... Wtedy debiutowała pierwsza tak ważna dla kina adaptacja książki H.G. Wellsa, pt. "Wojna Światów". Przykład filmu, który wyprzedził swoje czasy. Proste efekty specjalne, w tym praktyczne, ale solidny i pełny przestrogi dla cywilizacji przekaz! Wojna totalna w tak specyficznym ujęciu. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Masakrycznie zajebiście! Ano dlatego, że "Civil War" od A24 zbiera same dobre opinie, ba!, mega, mega dobre, jak na gatunek, obsadę aktorską i realizację przystao... I to mordę cieszy. Teraz tylko obejrzeć to cudenko w IMAXie! Bo będzie w tym immersyjnym formacie emitowane! Przykładowe okna premier w krakowskim IMAXie, czy ogólnie w CC Zakopianka! :) Bang! 

 

Screenshot_2024-03-27-09-09-33-29_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.f600b2eeca133a92937b0dba55d2a3c5.jpg

 

Aha, żeby było dziwnie: Studio A24 współtworzy, czy całkowicie odpowiada za produkcję/realizację filmu, z którego na pierwszy rzut oka nie jest kojarzone: "Strefa Interesów" - tegorocznego laureata Oscarów (2x). "Strefa Interesów" czy taki "Civil War" - zupełnie dwa różne bieguny filmowej sztuki. I to jest w tym Studiu niesamowite! 

 

Odnośnik do komentarza

 

,,Godzilla x Kong" z 2024 roku: w wynikach BoxOfficeGlobal pnie się w górę! Film ma już blisko 200mln. dol. amer. przychodu z tego tytułu, albo i więcej. Niespodzianka maks, że jest aż tak dobrze! No i o to chodzi gawiedzi!  WB Discovery. nie powinno być zawiedzione takimi wynikami. Diuna 2 przecież zarabia - teoretycznie ich dwa filmy mogą zgarnąć 1-1,2 mld dol. z GBO, przy czym podzielmy to na 2 (50% z ceny biletu dla kin i temu podobne), więc 600 - 700mln dol. amer. jakby udało się zainkasować ,,Warnerowi" i współ-wytwórniom, to było by wyśmienicie.

 

Screenshot_2024-04-03-11-42-38-12_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.7a176cc1594429d38eb79af1179f1bb5.jpg

 

W dniu 28.03.2024 o 13:16, Masorz napisał:

 

O Boże, ale guwno obesrane.

 

Dla mnie tylko część pierwsza z ,,Bad Boys" ma znaczenie - reszty nie tykam. Najlepszy Will Smith z lat 90-tych, to właśnie w "Faceci w Czerni", "Dzień Niepodległości" i "Bad Boys" (kolejność najlepszych ról w tej trójce filmów dowolna). Jeśli macie PS Core na abo PS Plus Premium, to "Bad Boys" jest dostępny w ofercie bez wypożyczania w najwyższej jakości obrazu i dźwięku oraz w rozszerzeniu wizualnym IMAX Enhanced.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...