Skocz do zawartości

PSX Extreme 313


Rekomendowane odpowiedzi

Kmiot to idealny redaktor dla mnie do szmatlawca. Myślę że wniósł by powiew swiezosci do gazetki, może nawet przywrócił by 'glos ludu' i idealnie połączył świat forumka z tym redaktorskim szlifem, który demostruje od wielu lat w temacie 'wlasnie ukończyłem'.

Ile gier zagrałem dzięki jego zdolności przekazywania emocji/przemyśleń o grach na pismo recenzenckie to nie zliczę.

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Kolega Kmiot już kiedyś napisał, że zdaje sobie z tego sprawę, że i tak z jego recenzji w zasadzie nic potem nie wynika (w sensie wprowadzenia zmian). A pisze, bo lubi ? A może z powodu tradycji, bo tradycja to coś ekstra. Ekstradycja. Gdyby przełożyć to na obowiązek z terminem, to wtedy już nie musi to działać tak samo.

Natomiast takie spostrzeżenia:

- za dużo tam jedzenia sobie z dzióbków ; zbytnie chwalenie źle wpływa na chwalonego - taką dewizę życiową mam

- notoryczne dojeżdżanie Hiva, chociaż tenże się nie udziela na forumku (w sumie go rozumiem dlaczego), a na przykład felietony Walkiewicza zawsze (a tak mi się wydaje) są pomijane.

 

A z tymi ostatnimi ja mam akurat problem (podobnie jak z jego reckami na filmwebie), bo zasadniczo mało kiedy jestem w stanie wyciągnąć z nich końcowy przekaz. Kiedyś Michał był gościem w radiu, gadali o filmach i mówił normalnie, jak człowiek, natomiast jego teksty to już zupełnie inna para kaloszy: wydumania, kilka rzadko stosowanych słówek, parę nieznanych (mi) odniesień, a na końcu domyśl się, o co chodzi. Widocznie żaden ze mnie erudyta.

Odnośnik do komentarza

Zax był, jest i będzie największą pomyłką w historii Szmatławca. Wyrób pismakopodobny, który powinien zniknąć z powierzchni planety. Splunąć się nie chce nawet. Można zwalić winą na… Stara – uciekł do Irlandii, przestał grać w gry wideo i od tamtego czasu skazani jesteśmy na wyrób pismakopodobny. A niech Cię Star! ;)

A teraz serio. Z tym wyborem recenzenta to wcale nie taka prosta sprawa. Fanboy – wiadomo. Zaksowi nie dawać nic do pisania o grach Bethesdy, a Rzeźnikowi nic o świetlówkach i TLoU. To jest jakieś wyjście.
Z drugiej jednak – pomijając sympatie i antypatie, ci goście jednak są obeznani z serią, z gatunkiem. Inaczej później powstają takie kretynizmy jak recka MGS2 HiVa, czy recenzja (z Interii, czy innego internetowego portalu), gdzie koleś pisze reckę Silent Hilla (Homecoming, czy Downpour, już nie pamiętam) i na samym wstępie zaznacza, że nigdy nie grał w żadną część (plus za szczerość, minus za całą resztę). Sorry Gregory, to ja już wolę chyba przeczytać Zaxa czy Butcha, którzy się jednak „znajom” i siedzą w temacie.

Kiedyś Koso pisał felieton, że dziś, by się nie podjął recenzji FIFY, bo dawno się zatrzymał na śledzeniu tej serii i w żaden sposób w tekście nie mógłby się odnieść do poprawek, tego co zostało zmienione, jakie są nowości itp., gdyż wypadł dawno z piłkarskiego obiegu. Pewnie reckę napisałby znakomitą (jak to Koso), ale pewnie nie tak dobrą jak ktoś, kto ogrywa rok rocznie każdą odsłonę.

Czy lepiej oddać głos osobie, która siedzi w temacie, jest na bieżąco, kocha i ubóstwia serię (nawet na granicy fanbojstwa), czy komuś, kto podejdzie do tego neutralnie, na luzie, ale jednocześnie zupełnie na zimno i jakikolwiek emocji na zasadzie "pograłem 10 godzinek, napisałem tekst i spadam"? Ja nie pokuszę się o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...