Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Perez napisał:


Ale o jakich zmianach mowisz? 

 

Jeśli zapomniałeś o moich prośbach o ankietę (lub jej namiastkę), to już mnie zdołowałeś ;))

 

Do wykonania graficznego w połączeniu z czcionką w ostatnim numerze było raczej więcej zastrzeżeń niż zwykle, więc choćby w tej kwestii oczekiwałbym progresu. 

 

A tak w bliższej niż dalszej przyszłości - wyraźnej zmiany layoutu, nie takiej jaka podobno była (przy okazji podwyżki), bo zasadzie to nie było jej prawie w ogóle. 

 

Okay, fajnie się stało, że wziąłeś pod opiekę Szmatławca, ale nie chciałbym, aby to tylko skończyło się na poprawieniu strony sklepu, kwestii reklamy, prenumeraty, dostępności pisma i komunikacji z czytelnikami. To są wszystko istotne sprawy - niektóre nawet bardzo - dla istnienia pisma, ale w ostateczności, jako czytelnik, jestem ja i ten plik kartek. Jeśli nie będzie mi się przyjemnie go czytało, dalej będę dostawał przypalony kotlet, to cóż mi po tym? Cieszyć się z tego, że nadal jest?

 

Trochę mało.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, macGyver napisał:

 

Jeśli zapomniałeś o moich prośbach o ankietę (lub jej namiastkę), to już mnie zdołowałeś ;))

 

Do wykonania graficznego w połączeniu z czcionką w ostatnim numerze było raczej więcej zastrzeżeń niż zwykle, więc choćby w tej kwestii oczekiwałbym progresu. 

 

A tak w bliższej niż dalszej przyszłości - wyraźnej zmiany layoutu, nie takiej jaka podobno była (przy okazji podwyżki), bo zasadzie to nie było jej prawie w ogóle. 

 

Okay, fajnie się stało, że wziąłeś pod opiekę Szmatławca, ale nie chciałbym, aby to tylko skończyło się na poprawieniu strony sklepu, kwestii reklamy, prenumeraty, dostępności pisma i komunikacji z czytelnikami. To są wszystko istotne sprawy - niektóre nawet bardzo - dla istnienia pisma, ale w ostateczności, jako czytelnik, jestem ja i ten plik kartek. Jeśli nie będzie mi się przyjemnie go czytało, dalej będę dostawał przypalony kotlet, to cóż mi po tym? Cieszyć się z tego, że nadal jest?

 

Trochę mało.

 

Layoutu nie zmienimy w 2 tygodnie i to w środku prac nad numerem - wolałem się upewnić, czy o to Ci biega, dlatego pytałem :). Pamiętam sugestie o ankiecie i grafice, ale ten numer i najpewniej kolejny powstaną na obecnej makiecie, tego nie zmienimy z dnia na dzień przy 116 stronach i iluś stałych działach. Przerabiałem to - ktoś musi nad tym pomyśleć całościowo, robi się próbny wydruk, bo co innego na kompie, co innego papier. Natomiast na czerwiec jest pomysł, aby ogólnie pismo odświeżyć, bo faktem jest, że makieta ma już z 10 lat.

 

Natomiast jak przeglądam PDF-y tego numeru to wydaje mi się, że jest, hmm, czyściej, mniej kombinacji z jakimś przenikaniem tytułów przez tło (no, jeden jest). Też starałem się zwracać uwagę, żeby było nieco równiej, bo faktycznie bywało, że np. kolumny nie były na jednej wysokości. 

 

Daj jeszcze chwilę :). I oczywiście czekam na uwagi z tego numeru. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Perez napisał:

 

Layoutu nie zmienimy w 2 tygodnie i to w środku prac nad numerem - wolałem się upewnić, czy o to Ci biega, dlatego pytałem :). Pamiętam sugestie o ankiecie i grafice, ale ten numer i najpewniej kolejny powstaną na obecnej makiecie, tego nie zmienimy z dnia na dzień przy 116 stronach i iluś stałych działach.

 

 

Dlatego napisałem: z tym numerem nie wiązałem jeszcze wielkich oczekiwań ;-)

 

35 minut temu, Perez napisał:

Natomiast na czerwiec jest pomysł, aby ogólnie pismo odświeżyć, bo faktem jest, że makieta ma już z 10 lat.

 

Nie da się ukryć: ten płot wymaga pomalowania, więc takie wieści mnie budują.

 

35 minut temu, Perez napisał:

Natomiast jak przeglądam PDF-y tego numeru to wydaje mi się, że jest, hmm, czyściej, mniej kombinacji z jakimś przenikaniem tytułów przez tło (no, jeden jest). Też starałem się zwracać uwagę, żeby było nieco równiej, bo faktycznie bywało, że np. kolumny nie były na jednej wysokości. 

 

Daj jeszcze chwilę :). I oczywiście czekam na uwagi z tego numeru. 

 

Dziesięć lat (nie sprawdzałem dokładnie) czekałem, więc tyle jeszcze dam radę.

Będziemy oglądać, oceniać, a jak trzeba - marudzić ;-)

 

Po gościu, który odbiera poród i załatwia hotel jednocześnie, spodziewam się sporo ;D

 

Dzięki!

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza

Mówili już o tym Adam z Darkiem na podcaście, aby nie spodziewać się zauważalnych zmian w piśmie przez pierwsze miesiące, bo tego typu rzeczy trzeba "usiąść i na spokojnie, synek", a i bez tego jest co robić wokół pisma. Na wszystko przyjdzie pora.

Ja to widzę w ten sposób, że na początku trzeba zadbać o stabilizację tego, co jest, uporządkować sprawy, ułożyć je pod siebie. Z mojej perspektywy wystarczy, żeby przez pierwsze miesiące PE trzymało terminy, a że czasem czcionka wyjdzie chujowa, albo nagłówek zbyt fikuśny? Będzie się zdarzać zawsze. 

Zmierzam do tego, że my jako czytelnicy możliwe, że przez pierwsze miesiące nawet nie wyłapiemy znaczących różnic, bo widzimy zaledwie produkt końcowy. Ale zmiany już się dzieją "na zapleczu" pisma, w tym jak ono funkcjonuje, jak wygląda komunikacja na linii autor/recenzent - redaktor naczelny - wydawca, jak się wszystkim nad tym numerem pracuje i śmiem zakładać, że to zmiany wyłącznie pozytywne.

No ok, jako czytelnicy widzimy jeszcze jedną zmianę: wreszcie jest komunikacja wydawca - czytelnik i jest wzorowa. Więc wyobraźcie sobie, że podobnie to zaczyna funkcjonować w redakcji i nawet Roger może się skupić na robocie, zamiast tłumaczyć się z wybryków wydawcy.

 

Tak jak MacGyver pisze: czekaliśmy XX lat, poczekamy kolejne miesiące, ale czuję, że będzie fajnie i dużo frajdy.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Zawartość pisma to najmniejszy problem, poprawić coś  zawsze można i widać, że Perez jest otwarty na propozycje.

Najbardziej kulało to zaplecze jak Kmiot napisał i mimo sentymentu do pisma, to odpuściłem np ten patronite, bo widziałem do kogo idzie ta kasa.

Ogarnięcie strony pisma, odświeżenie sklepu, aktualizacja patronite, może poprawa wysyłki prenumeraty, to są moim zdaniem najbardziej palące tematy.

Nadal czekam na nowy próg, żeby mógł co miesiąc wysyłać do Pereza kase na flaszke.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, PiotrekP napisał:

Oby tylko na obietnicach się nie skończyło. Choć nie wiadomo co przyszłość przyniesie. 

O to bym się nie bał, bo na zapleczu już zmiany są i to na lepsze. Najpierw pozwólmy Perezowi upewnić się, że na okręcie nie ma dziur i enmoże dokonczyc rejs, potem zadbajmy, by kolejne odbywały się regularnie i bezpiecznie z zadowoloną brygadą i spokojnymi o swój los pasażerami a kladłub będziemy malować później :D bo pomalujemy, w to wierzę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...