Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, PiotrekP napisał:

Numer zakupiony bez problemu w Świecie Prasy, choć były tylko 4 sztuki. Wstępnie przeględniąty i obwąchany (piękny zapach) no i komentarz w GL.

Dzień dobrze się zaczął.

 

Takie 3-4 sztuki to norma. Tych punktów, wbrew pozorom, w Polsce jest kilkanaście tysięcy jak nie lepiej i jak dasz na każdy nawet te 2 sztuki to już robi się konkret liczba. Inna rzecz, że to też rotuje, bo np. raz na kwartał kolporterzy sprawdzają, co się dzieje i jak np. punkt przez 3 miechy dostawał 3 numery i nie sprzedał nic, no to obcinają i przerzucają. 

1 minutę temu, Shen napisał:

a w skrzynce pusto:wujaszek:

 

Ja też jeszcze nie dostałem, a mieszkam ze 20 km od tego oddziału poczty. No ale niby mają jeszcze czas max do jutra zgodnie z tym nadaniem marketingowym, a może dzisiaj się ogarnie listonosz. Na Insta jeden z Czytelników napisał, że już wczoraj miał. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, zorro666 napisał:

@Perez Duża wtopa z PDF na Nexto. Wszystkie strony są pomieszane. Ogarnij aby ludzie się nie wkurzali :)

 

Poprawione, dzięki za info!

 

A od razu udało się ogarnąć, że od kolejnego wydania będą dostawali jeden plik i jak coś będzie pokręcone to ja :D. Bo teraz dostali, tak jak kiedyś, poszatkowany numer na strony, no i gość mi tu tłumaczy, że no nie wie jak to się stało, ale się pomieszało. 
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Warszawski Ursus - mały objazd po bliskich punktach w ramach rozpoznania ewentualnych zmian.

- kiosk (niezrzeszony) - nigdy nie trafiłem, więc i tym razem nie było

- kiosk (niezrzeszony) numer dwa - "Dawno temu miałem osoby, co odbierały. A to się jeszcze ukazuje?"

- kolporter - jest

- empik - jest

Koniec objazdówki ;-)

 

Numer - pierwsze wrażenia.

 

Okładka jest (bez znaczenia), zapach chyba standardowy, czyli intensywny.

 

Nowych trendów (zgodnie z zapowiedzią) czy symbolicznych zmian nie odnotowałem. Chyba ze dwie strony reklam więcej.

 

Zerknąłem do stopki (czy była odwaga na ruszenie pomników?): zmieniono tylko kolejność na zgodną z alfabetyczną (patronom też można by ten zabieg zrobić), plus nowy wydawca, oczywiście. Fun fact: Perez nadal jest w alei zasłużonych (czyli tych, co już dawno się z PE pożegnali) ;).

 

Za jasne teksty na ciemnym tradycyjnie pochwał nie dam, wręcz odwrotnie.  Na plus, że nie było wpadek czcionkowych jak ostatnio. Malinę za najgorzej zrobioną stronę dostaje numer 64.

 

W liczbach numeru: jednostki są znane, ale nie trzeba dodawać plusów przed ilościami sprzedanych sztuk, przychodu itp; nie można sprzedać czegoś minus 15 mln sztuk. Podobnie nie trzeba dublować ujemnych: "-47 procent gorszy wynik".

 

W listach HIV nic nie pomylił, drugi raz już (za ostatni numer) nie przepraszał. :)

 

Tyle z pierwszych wrażeń, a po pełną  recenzję, to do Kmiota;-)

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, macGyver napisał:

Nowych trendów (zgodnie z zapowiedzią) czy symbolicznych zmian nie odnotowałem. Chyba ze dwie strony reklam więcej.

 

Ale już na kolejny numer zmiana fontu z 8,5 na 8,8! Większe zmiany na wydane czerwcowe. 

 

13 minut temu, macGyver napisał:

Zerknąłem do stopki (czy była odwaga na ruszenie pomników?): zmieniono tylko kolejność na zgodną z alfabetyczną (patronom też można by ten zabieg zrobić), plus nowy wydawca, oczywiście. Fun fact: Perez nadal jest w alei zasłużonych (czyli tych, co już dawno się z PE pożegnali) ;).

 

Aleja zasłużonych niech sobie jest. Patronom też ustawiłem kolejność alfabetyczną, zresztą w stopce też to poprawiałem - takie zboczenie. Ale doceniam wprawne oko! No i tak, chyba mogę się wyciąć z tej Alei.

 

16 minut temu, macGyver napisał:

Za jasne teksty na ciemnym tradycyjnie pochwał nie dam, wręcz odwrotnie.  Na plus, że nie było wpadek czcionkowych jak ostatnio. Malinę za najgorzej zrobioną stronę dostaje numer 64.

 

Wiesz, z tym tekstem jasnym na ciemnych to ciężko, to zawsze jest inne wrażenie niż odwrotna opcja, ale znowu zrobić wszystko czarnym na białych stronach to powiecie, że pismo nudne i wszystko takie same. Malinę wręcz osobiście grafikowi! ;)

 

18 minut temu, macGyver napisał:

W liczbach numeru: jednostki są znane, ale nie trzeba dodawać plusów przed ilościami sprzedanych sztuk, przychodu itp; nie można sprzedać czegoś minus 15 mln sztuk. Podobnie nie trzeba dublować ujemnych: "-47 procent gorszy wynik".

 

W sumie racja z tym. Pamiętam usuwałem z tego myślniki, bo jeszcze to dziwnej wyglądało, ale można i te +/-, bo z tekstu wynika. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Perez napisał:

Aaa, OK :). Dobra, myślałem, że jak się dodaje PDF-a to z automatu leci powiadomienie (tak to działało na PPE), a po prostu PDF wpada na konto - wszystko jasne. 

To kiedyś wpadało. Jeszcze chyba pdfy wyglądały wtedy inaczej bo były wtedy podpisane moim imieniem i nazwiskiem :potter:

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, number_nine napisał:

W Poznaniu po staremu, czyli w Empiku na dworcu pkp brak, relay brak, inny salonik prasowy na dworcu też brak. No nic, może za miesiąc sie uda XD


Dzieki za info! Relay to tak jak wspominalem - od jutra wyjatkowo. Empik az wydzwonie - czy nie dostali lub czy dostali i zeszlo. Ewentualnie daj znac co jeszcze za salonik to wybadam. Najwyzej zostane wrogiem punktow prasowych w Polsce, ale co mi tam :D

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Perez napisał:

Az zadzwonilem :) I fakt, na dworcu (to ta Avenida?) nie ma, ale nie wiedziala babeczka, czy nie ma, bo nie dostali, czy juz zeszlo. Posnania niby ze 7 wgz., King Cross ze 3 jeszcze, ale schodza jak szalone! ;) 

na empik.com można dostępność patrzeć :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Pix napisał:

Lepiej tu nie ściemniajcie Perezowi z dostępnością magazynu, bo jak widzicie chłopak jest gotowy pojechać do waszej wioski i sprawdzić osobiście. 

Jak najbardziej zapraszam do wsi Poznań, bo nie wiem który to już raz straciłem czas na szukanie psxe :) specjalnie zamówiłem książke do salonu a nie paczkomatu żeby kupić przy okazji magazyn, no ale jak nie ma, to kolejny raz tego czasu juz nie będę tracił, sorry. Jak sie poprawi sytuacja z prenumeratą to sie może wtedy na nią zdecyduje

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, number_nine napisał:

Jak najbardziej zapraszam do wsi Poznań, bo nie wiem który to już raz straciłem czas na szukanie psxe :) specjalnie zamówiłem książke do salonu a nie paczkomatu żeby kupić przy okazji magazyn, no ale jak nie ma, to kolejny raz tego czasu juz nie będę tracił, sorry. Jak sie poprawi sytuacja z prenumeratą to sie może wtedy na nią zdecyduje

No to decyduj się ekolego. Skrzynka dziś pełna, przesyłka w terminie co nigdy za ideahead się nie zdarzyło. Jeszcze za czasów advertigo kilka razy przyszło w terminie. A tu jak widać święty @Perez obiecał i słowa dotrzymał. Oby tak dalej i niech nakład cały schodzi, żeby Perez się wzbogacił a PE trwał dłużej niż Orkiestra Owsiaka :platinum:

 

IMG20240411170433.jpg

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza

Melduję wykonanie zadania panie Prezesie.

Dobra zmiana nadeszła.

 

Panie Prezes udało się Panu sprawić, że ostatni numer (starej) prenumeraty(odnowiłem, jak tylko okazało się kto przejął stery ), jest pierwszym

który dotarł zgodnie z zapowiedzią,( zdaje się że pierwszym od lat) miało być nadane w poniedziałek 08.04 i do dziś dojść - wszystko zgodnie z planem,( aż dziwnie móc tak

szybko wciągać zapach świeżego wydania) 

 

 Zadziwiające jak odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu jest w  stanie dzięki swoim działaniom i ciężkiej  pracy zatrzymać zjazd po równi pochyłej w przepaść, i odwrócić wózek w dobrym kierunku.

 

Panie Prezes dałeś Pan radę wepchnąć ten nasz wózek na dobre tory i zrobić doskonałe pierwsze wrażenie zaraz od progu, widać że masz Pan chęci, pasję i zapał, jestem pełen optymizmu co do przyszłości PE za Pana rządów.

(Jak tak dalej pójdzie to chyba w ramach wdzięczności pomyślę nad jakimś datkiem na patronite) - za dobrze wykonaną pracę należy się zapłata, nie trać Pan więc zapału, ja  będę za Pana plecami, murem za Prezesem!

 

Perez na Prezydenta!

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Perez napisał:

 

Ale już na kolejny numer zmiana fontu z 8,5 na 8,8! Większe zmiany na wydane czerwcowe. 

 

Z zadowoleniem przyjmę nawet różnicę o 0.3 ;-) Na wielkie zmiany czekam z niecierpliwością, chociaż - co już zdążyłem wyrazić po obwieszczeniu o powrocie - w dobrą zmianę z Romkiem to nie wierzę. Po prostu miał na to mnóstwo czasu, a nie zrobił z tym nic. Zrozumieć tego nie potrafię jak udało mu się zrobić radykalny przewrót z makietą z numeru na numer, że to przeszło i zostało na tyle lat. Tak, jakby poprzednia wersja została wykasowana, bez możliwości adaptacji. Z rzeczy, które zupełnie zaprzepaszczono: wcześniej tytuły gier były w formie logo, po Romanie tylko zostały tylko zwykłe napisy. Wiem, więcej roboty, ale jak estetycznie. Ostatni raz ten patent widziałem w specjalu PS2 - przy którym pracował jeszcze inny grafik (za drogi?).

 

5 godzin temu, Perez napisał:

Aleja zasłużonych niech sobie jest. Patronom też ustawiłem kolejność alfabetyczną, zresztą w stopce też to poprawiałem - takie zboczenie. Ale doceniam wprawne oko! No i tak, chyba mogę się wyciąć z tej Alei.

 

Tutaj małe nieporozumienie: nie chciałem wywalić AZ, lecz chodziło mi o przestawienie zgredów i współpracowników, którzy już dawno nimi nie są ;).

 

Faktycznie, patronom też ten zabieg sortowania zrobiłeś, tylko przez pryzmat imion/ksyw, a nie nazwisk (jak w stopce). Po imieniu jest odbierane z większą sympatią, mniej urzędowo ;-).

W spisie treści recenzje kiedyš były też alfabetycznie - miało to sens i użytkowe znaczenie, więc na przyszłość możesz i tam przypilnować :).

 

5 godzin temu, Perez napisał:

Z tym tekstem jasnym na ciemnych to ciężko, to zawsze jest inne wrażenie niż odwrotna opcja, ale znowu zrobić wszystko czarnym na białych stronach to powiecie, że pismo nudne i wszystko takie same. Malinę wręcz osobiście grafikowi! ;)

 

Gdyby cały numer miał tylko białe tło, to sam bym napisał, że jest zbyt sterylny ;). Natomiast można zrobić mnóstwo jasnych kombinacji, z tyloma zabiegami graficznymi i kolorami, że argument o konieczności utrzymania czarnego tła odrzucam.

 

Przykład strony 64 tylko pokazuje jak wiele miejsca jest zmarnowane jakimś bezsensownym wyolbrzymnieniem czcionki (tekst autora był za krótki, czy co?), a gdzie indziej się drobi. W Listach u Hiva to widać aż za dobrze: wielgaśna czcionka we wstępniaku, a list miesiąca pisany ściśniętą czcionką, która jest na dodatek wyboldowana (co tylko ścisk i nieczytelność powiększa). I na odwrót (to również scheda po Romanie), czyli dawanie screenów 21x16mm (co na nich widać? nic) z przyklejonym ostrym, pastelowym (!) paseczkiem o powierzchni 30x10.

 

W każdym razie jest rozmowa - jest nadzieja. Wcześniej nie było żadnego dialogu, więc :good:.

Edytowane przez macGyver
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...