Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Shadows


Rekomendowane odpowiedzi

Just now, Paolo de Vesir said:


Nie wierzę w to co czytam. Gościu, to jest gra oparta na postaci historycznej ale umieszczona w grze będącej tworem fantazji. Rzeczy które SirFrancis Drake zostawił dla Nathana w gierce też nie są prawdziwe. I co z tego? To gra, w dodatku nie mówiąca że jest STRICTLY HISTORICALY ACURATE.

 

Naprawde jestem w stanie uwierzyć, że gdyby wybrano japońca, białego, chińczyka czy Koreańczyka za bohatera i o nawet tutaj byś nie zawitał. Bo nie chodzi o zgodność historyczną a jedynie kolor skóry bohatera. Zero wątpliwości.

 

Pablo, tego jest po prostu za dużo i się ulewa. Czarna Kleopatra, Herkules, Syrenka, Aragorn i tak dalej. Ciężko nie stać się rasistą. Mimo, że jak pisałem, w tym wypadku ma to jakieś kulawe, ale wytłumaczenie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja z się z tobą też zgadzam, bo nie jest to gra edukacyjna ani film dokumentalny o czarnym samuraju, a fantazja Ubisoftu nt. jego historii. Oczywiście, że nieprzypadkowym jest, że wybrali akurat tego bohatera z powodu koloru skóry.

 

Tu nie ma cenzury obecnie nieakceptowanych sformułowań, ani przepisywania historii. To po prostu fantazja w którą ktoś wciągnął akurat taką nietuzinkową postać. To trochę jakbym miał się srać, że BF i CoD są grami historycznymi (bo opowiadają o realnych konfliktach) a są tam postacie czarne czy niepełnosprawne.

Odnośnik do komentarza

Paolo nie widzi większego obrazka i nie rozumie, że tu nie chodzi tylko o jakiegoś murzynka Bambo z francuskiej gierki fantasy, tylko o to, że ludzie mają dosyć wpierdalania wszędzie czarnych tam gdzie nie pasują, a Ubisoft zrobił to celowo po raz kolejny, żeby pielęgnować propagandę którą próbuje wciskać swoim odbiorcom już od dawna. Najpierw cioty w Saints Row, później czarny Książę Persji (za chwilę fioletowy, byle nie biały!!), a za chwilę nieco ciemniejszy samuraj, który z faktycznym samurajem ma tyle wspólnego co moje pierdy z perfumami z Sephory. Nie ziomuś, nie chodzi o to, że Yasuke jest ciekawą postacią, którą warto przedstawić szerszej publiczności. Nie chodzi o to, żeby go jakoś fajnie wykorzystać w scenariuszu. To jest tylko i wyłącznie element agendy. 

 

Ewidentnie dyskuja go przerosła, cały jej sęk uleciał gdzieś obok, a termin "blackwashing" pewnie kojarzy mu się z praniem czarnych ubrań

 

 

spacer.png

Edytowane przez Josh
  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

W epoce gdzie 99,999% mężczyzn w Japonii było koloru żółtego robi się bohatera (nawet potwierdzonego historycznie) murzyna. Wcale to nie jest propaganda :)

 

Już widzę jak ktoś robi w obecnych czasach grę o konflikcie w afrykańskim państwie i jako głównego bohatera robi białego. Potok lewackiego bólu dupy byłby nie do zatamowania.

  • This 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Josh napisał:

Paolo nie widzi większego obrazka i nie rozumie, że tu nie chodzi tylko o jakiegoś murzynka Bambo z francuskiej gierki fantasy, tylko o to, że ludzie mają dosyć wpierdalania wszędzie czarnych tam gdzie nie pasują, a Ubisoft zrobił to celowo po raz kolejny, żeby pielęgnować propagandę którą próbuje wpajać swoim odbiorcom już od dawna. Ewidentnie dyskuja go przerosła, cały jej sęk uleciał gdzieś obok, a termin "blackwashing" pewnie kojarzy mu się z praniem czarnych ubrań

 

 

spacer.png

 

blackwashing historii czarnej postaci, odjebało ci już Kazek fest


Pamietajcie, koniec końców możecie głosować portfelami, a na wasze nieszczęście mamy jeszcze coś takiego jak wolność twórcza. Nawet jeśli niektórzy sprawiają wrażenie jakby największą zbrodnią w dziejach ludzkości było zniesienie Apartheidu i zaprzestanie kamieniowania homoseksualistow.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Sep napisał:

Już widzę jak ktoś robi w obecnych czasach grę o konflikcie w afrykańskim państwie i jako głównego bohatera robi białego. Potok lewackiego bólu dupy byłby nie do zatamowania.

 

Już była taka awantura w momencie Resident Evil 5. Akcja działa się w Afryce, biały Leon strzelał do czarnych zombiaków i całe światowe lewactwo się zesrało wzywając do bojkotu. Teraz czarny w Japonii będzie mordować żółtych to lewactwo całe w skowronkach jaka wspaniała diversity. Ale tu wcale nie chodzi o propagande xd

 

Aczkolwiek RE5 był dawno temu - 15 lat temu to inne czasy, teraz za taką grę Capcom byłby zbombardowany przez homokomando.

 

6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Nawet jeśli niektórzy sprawiają wrażenie jakby największą zbrodnią w dziejach ludzkości było zniesienie Apartheidu i zaprzestanie kamieniowania homoseksualistow.

 

I jest - mamy to! Lewackie zesrańsko wyższego poziomu! Nie podoba ci się wciskanie wszędzie czarnych na siłę - na pewno jesteś za apartheidem i kamieniowaniem homoseksualistów. 

 

xD

Edytowane przez Observer
  • This 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Observer napisał:

 

Już była taka awantura w momencie Resident Evil 5. Akcja działa się w Afryce, biały Leon strzelał do czarnych zombiaków i całe światowe lewactwo się zesrało wzywając do bojkotu. Teraz czarny w Japonii będzie mordować żółtych to lewactwo całe w skowronkach jaka wspaniała diversity. Ale tu wcale nie chodzi o propagande xd

 

Czaicie mieć rozterki przy zabijaniu zbitki czarnych pikseli? 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Pupcio napisał:

Typowe. Nie podoba się to nie kupujcie/nie patrzcie a potem przez odwracanie wzroku cała popkultura staje się ściekiem bo jest na to przyzwolenie :banderas:


Na tym polega wolny rynek i wolność wypowiedzi, co jest przeciwieństwem cenzury i centralnego planowania treści. Niesamowitą jest ironią, że właśnie o nią zdają się walczyć forumowi wrogowie „lewackiego spisu”.

Odnośnik do komentarza

No wiadomo, że nie kupimy, raczej mało kto na forum ma ochotę wspierać finansowo takie syfiaste zagrywki.

 

Also, miesiąc po premierze: "ale czemu nikt nie kupuje naszej gry? A już wiem, wina tych ohydnych rasistów i homofobów!" ;( 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Josh napisał:

Also, miesiąc po premierze: "ale czemu nikt nie kupuje naszej gry? A już wiem, wina tych ohydnych rasistów i homofobów!" ;( 


No i wyjebane w sumie w ich płacze jak i wasze narzekanie, bo koniec końców jesteście dwoma stronami tego samego medalu.

Odnośnik do komentarza

W sumie jestem w stanie uwierzyć, że na tyle nie mają nic do zaoferowania, poza standardowo - wirtualną turystyką - więc łapią się czegokolwiek, żeby wywołać szum, no i to się oczywiście uda. Ludzie będą sprawdzać, żeby się przekonać, czy odwrócili proporcję, i czy to może czasem nie on kupił Nobunagę, żeby tamten opierdalał mu knagę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:


Na tym polega wolny rynek i wolność wypowiedzi, co jest przeciwieństwem cenzury i centralnego planowania treści. Niesamowitą jest ironią, że właśnie o nią zdają się walczyć forumowi wrogowie „lewackiego spisu”.

Był taki jeden na forum (fan autostrad playstation) który mówił że po co na coś narzekać w internecie. W tamtym przypadku chodziło o cene produktu. Okazało się że jakimś cudem marudzenie w internecie przyniosło efekt :miner: Dlatego nie widze powodu dla którego ktoś nie może sobie napisać że w 15 wiecznej Japonii nikt nie chce graćczarnym ani białym bohaterem 

Odnośnik do komentarza

Pablo, ale to nie jest zwykła wolność artystyczna. To wyszło już dawno ponad to. Przecież są nawet listy oficjalne do Oscarów mówiące ile masz zatrudnić nie-białych. To jest zwyczajnie chore. Powiedziałbym, że to jest przeciwieństwo wolności artystycznej. Ja serio nie dziwię się, że ludzie alergicznie reagują na czarnoskórego samuraja. 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

ale co wam to tak przeszkadza, no kurde, to tylko gierka, a to taki trolling prawaków w słusznej sprawie (pamiętacie? xd), żeby mały murzynek nie czuł się gorszy niż jego odpowiednik, biały sebek. no wciskają na siłę, ślepy by nie zauważył, ale to oni robią grę, więc oni mają prawo walczyć o co chcą, wy możecie po prostu nie kupić. dla mnie to tylko gierka, dla czukuwukwy smutne żyćko, jestem w stanie przymknąc oko, bo to drugie wydaje się jednak istotniejsze w ogólnym rozrachunku. za bardzo macie w oczach obraz tych murzynów-cwaniaczków ze złotymi łańcuchami na szyi co rapują że ruchają białe suki

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, krzysiek923 said:

ale co wam to tak przeszkadza, no kurde, to tylko gierka, a to taki trolling prawaków w słusznej sprawie (pamiętacie? xd), żeby mały murzynek nie czuł się gorszy niż jego odpowiednik, biały sebek. no wciskają na siłę, ślepy by nie zauważył, ale to oni robią grę, więc oni mają prawo walczyć o co chcą, wy możecie po prostu nie kupić. dla mnie to tylko gierka, dla czukuwukwy smutne żyćko, jestem w stanie przymknąc oko, bo to drugie wydaje się jednak istotniejsze w ogólnym rozrachunku. za bardzo macie w oczach obraz tych murzynów-cwaniaczków ze złotymi łańcuchami na szyi co rapują że ruchają białe suki

 

To by była tylko gierka gdyby nie takie rzeczy jak słynna lista Oscarowa, jak Sweet Baby, jak Kathelyn Kennedy i Disney i tak dalej. I serio, nie mam nic przeciwko silnym kobietom. Nie mam nic przeciwko czarnoskórym bohaterom. W Boysach mamy zamienione płcią postaci takie jak Stormfront czy Stilwell. Ktoś narzeka? Nie, bo są to zmiany świetnie zrobione i mają rewelacyjną podbudowę. Ktoś narzeka na czarnoskórego Milesa w dodatku z latynoskimi korzeniami? Nie, bo to kolejna świetnie napisana postać. Tylko tyle i aż tyle. Oby bohater Assassina znalazł się w tym gronie. A jaką podbudowę mają czarnoskóry Herkules, Kleopatra, czy latynoska Śnieżka? Żadnej. Za to argumenty przeciwko są, i to logiczne. No ale wyjebane. Bohater Assassina ma przynajmniej uzsasadnienie. I to serio nie jest kwestia wolności artystycznej. To jest po prostu chora propaganda, tylko kompletnie nie wiem czemu ma służyć. Bo prawie każdy, poza twiterrowymi aktywiszczami ma tego dość. Skąd wiem? Popatrz na wyniki finansowe Disneya to zobaczysz jak ludzie mają dosyć ich gównianych propagandowych wysrywów

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To tylko gierka, to tylko film, to tylko serial, to tylko komiks, po co zwracać uwagę :). A może po to żeby wiedzieli że się nie podoba ich wciskana na siłę propaganda. Jak tak każdy będzie machał ręką i mówił "nie przeszkadza mi to", to sobie pozwolą na jeszcze więcej.

  • Plusik 4
  • This 4
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy są jakieś wzmianki o czarnych samurajach w Wielkiej Księdze Faudalnej Japonii :fsg:

 

 

Będzie siekane murzynkiem. Za każdym razem jak będę masakrował jakiegoś białego, słabego samuraja to będę miał w głowie komentarze z tego tematu i feeling się WZMOCNI :)

Odnośnik do komentarza

ja w tym wadę widzę właśnie taką, że cel mają dobry, wartościowy, tutaj się chyba zgodzimy, ale reakcje jakie wywołuje ta metoda forsowania równości sugerują, że jednak cięzko stwierdzić, czy wyrządza to więcej pożytku, czy może bardziej szkodzi czarnym. chyba bardziej szkodzi, no ale jak to policzyć. czyli nierobienie nic = dyskryminacja (gdyby jej nie było, to nie byłoby tej propagandy, dla mnie oczywiste), a propagandfa też zła. kiedyś w filmach samuel l. jackson, apollo creed, no i masa innych gwiazd, a jednak sytuacji czarnych to nie poprawiło ogółem, więc może stąd trakie drastyczne narzucanie, żeby czarni faktycznie nie byli tylko epizodem (nie chodzi rolę, tylko o ilość aktorów czarnoskórych - no jak to uzasadnić?) jak mace windu i lando w SW

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, krzysiek923 said:

ja w tym wadę widzę właśnie taką, że cel mają dobry, wartościowy, tutaj się chyba zgodzimy, ale reakcje jakie wywołuje ta metoda forsowania równości sugerują, że jednak cięzko stwierdzić, czy wyrządza to więcej pożytku, czy może bardziej szkodzi czarnym. chyba bardziej szkodzi, no ale jak to policzyć. czyli nierobienie nic = dyskryminacja (gdyby jej nie było, to nie byłoby tej propagandy, dla mnie oczywiste), a propagandfa też zła. kiedyś w filmach samuel l. jackson, apollo creed, no i masa innych gwiazd, a jednak sytuacji czarnych to nie poprawiło ogółem, więc może stąd trakie drastyczne narzucanie, żeby czarni faktycznie nie byli tylko epizodem (nie chodzi rolę, tylko o ilość aktorów czarnoskórych - no jak to uzasadnić?) jak mace windu i lando w SW

 

Oczywiście, że szkodzi. Zobacz chociażby ten temat. Przeszkadza ludziom (nie tylko na forumku naszym) czarnoskóry samuraj. Nieważne, że uwarunkowany historycznie. Nieważne, że może sie to okazać ciekawym pomysłem. I to przeszkadza absolutnie wszystkim, nie tylko białym. Po prostu się ulewa

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...