Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Co tu się kurna dzieje no. Real nawala strzały cały mecz, nic, ich jedyny groźny zawodnik tępiony, chyba pierwszy swój strzał oddaje w 95. minucie i wygrywa im kolejny mecz. To przecież jest defensywny pracowity pomocnik z natury. Bellingham w pojedynkę zbawi Real i świat.

Odnośnik do komentarza

Kariera Yamala trwa, w debiucie dla Hiszpanii zdobył ładnego gola ustalając wynik na 7-1. Chyba jeszcze nigdy w historii futbolu koleś tuż po 16 urodzinach nie zdobył bramki w jednak punktowanym meczu z jednak profesjonalnym przeciwnikiem.

 

Dalej nie wiem za bardzo, kto to jest Luis de la Fuente, typ ma 62 lata i nic w wielkich futbolu mdr, ale po dość nędznym 2022, teraz wygrana w Lidze Narodów i to 7-1 mogą dawać lekki optymizm co do niegdyś wielkiej reprezentacji Hiszpanii. 

Odnośnik do komentarza

Niesamowity gol Cancelo wieńczy świetny debiut Portugalczyka. Także Joao Felix wypadł bardzo obiecująco. Cancelo, Felix, Yamal, jak przeciwnik nie uprawia jakiegoś rekordowego antyfutbolu to Barca może być w stanie robić prawdziwy skill show i joga bonito.

 

Lewandowski pokazał dziś, że w dominującym zespole to i Haaland może z powodzeniem grać na szpicy. Gol i dwie asysty, wydajny mecz ale też trochę pokazów skillu i sprytu w starym stylu, trudno przyczepić się dzisiaj do Lewandowskiego, któremu w ostatnim tygodniu wiele osób napisało już nekrolog. Może dwóch Żołałów jeszcze go ożywi.

Odnośnik do komentarza

Dobry był ten wczorajszy mecz Realu, intensywność i wertykalność przeciwko takiemu przeciwnikowi jak RSSS pozwala być ostrożnym optymistą. Nawet Joselu nie wyglądał jak ciało totalnie obce, widać pewne ograniczenia techniczne, ale miał z 2 czy 3 sensowne podania z pierwszej piłki, zastawia się też jak tur, więc drugim Benzemą nie musi być, by sprawić sporo radości. Kubo w drugiej połowie zgasł albo został odłączony, ciężko powiedzieć, bo w pierwszej wyglądał jak Messi, któremu się chce. Druga linia Realu świetnie kontrowała w drugiej połowie tempo spotkania, przy czym w pierwszej obie jedenastki grały bardzo szybko. Czyżby oznaczało to, że Real potrafi nie tylko ograć piłkarsko, ale też "obiec" każdego przeciwnika? Potencjału ciężko nie zauważyć. Osobne pochwały, według mnie, należą się Carvajalowi i Rudigerowi - znakomicie motorycznie wyglądali.

Odnośnik do komentarza

Po całej jeździe na reprezentacji, ja też sobie zacząłem myśleć: hm, Lewandowski to w sumie cienias jest, ale ma 35, to co się dziwić, skończony.

Niemniej, to jest środkowy napastnik, wiele zależy od tego, jak ogólnie wygląda mecz. Haaland też jak jest cichy mecz, to łatwo powiedzieć, że nie istniał w meczu, a z kolei gdyby Lewandowski grał w Man City, to dostawałby pewnie takie same gole i nagrody co Haaland. Kurna, Haaland ma czasem w tych meczach z cieniasami w Anglii tyle okazji, że Lewandowski od wielu lat czegoś takiego nie doświadczył ani razu. Wsadź Haalanda do polskiej reprezentacji, nie wiem jaki byłby efekt.

 

Na skończonego nie wygląda. Mało który ofensywny zawodnik gra 90 minut w każdym meczu - Lewandowski tak, po powrocie z kadr wrócił i zagrał trzy świetne mecze po 90 minut. Celta (która nie gra w pucharch) była zmęczona pod koniec meczu, a on nadal ciśnie i wsadził dwa jakże ważne gole. Trochę mi się to kojarzy z Cristiano Ronaldo w tym wieku, też myślałem "trochę leniwie ale strzela" hehe. Czyli może Lewandowski ma jeszcze rok albo dwa przydatności do użycia na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Tymczasem Real Madryt traci trzy gole po dośrodkowaniu i strzale główką. Dwa gole od niechcianego w Realu Moraty oraz jeden gol Griezmann'a (176 cm, 32 lata) pilnowanego przez Camavingę (182 cm, 20 lat). Tym razem Bellingham nie uratował dupy. I cyk, Barça na szczyt tabeli i wyrównana stawka w klasyfikacji strzelców.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Barcelona znowu gra, kurde ale to leci. Dzisiaj nawet Lewandowski na ławce. Ale wbrew wyobrażeniom fanów, wcale nie przyniosło to lepszej gry Barcy mdr. Trudny mecz, Lewandowski wszedł z ławki ale też wiele nie wniósł, choć zachowanie przy bramce na 2-2 klasa.

 

 

To o Xabim Alonso to po prostu powiedział jeden koleś. Nie jakiś znany z tego. Matias Prats, nie kojarzę by jakiekolwiek info z Realu wcześniej zapodawał. No i był w radiu i powiedział "jestem pewien, że nowym trenerem Realu będzie Xabi Alonso". Na pewno wydaje się faworytem, jest cenioną postacią i obecnie odnosi ogromne sukcesy. Ale nikt nie powiedział, że jest jakiś faktyczny kontakt i kontrakt.

Odnośnik do komentarza

Girona wygrała na Villarrealu i jest już samodzielnie liderem. Kurs na to, że zdobędą mistrza, spadł poniżej 100.

 

W sobotę grają z Realem, ciekawe jaki będzie po tym.

 

Niby Girona nic wielkiego. Ich najlepszy piłkarz został wypożyczony z grającego w drugiej lidze francuskiej Troyes. Drugi nie grał regularnie nawet w Eibarze. Yangel Herrera był wypożyczany z Man City bodaj 5 razy, zanim w końcu go ostatecznie odpuścili bez nadziei. Dwóch reprezentantów Ukrainy. Futbol grają przyzwoity, nie jakiś defensywny. Trochę szczęścia, jak z Sevillą. Zapewne daleko tak nie zajdą, ale zawsze już będą mogli powiedzieć, że raz byli liderami La Liga.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...