Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Graficznie? To jest najmniejszy dla mnie problem jestem nastawiony głównie na grywalność, Forza 2 przeszedłem na 100% i mimo, iż zrobienie kilkuset rekordzików na cyberscore.net nie zrobiłoby mi żadnego problemu to właśnie zerowa grywalność...
Nie widać żadnych twoich osiągnięć w FM2, ani Bibik (nick z WCG) ani Bibiking nie istnieją (ani nawet *bibi*). Może robiłeś to offline?

 

Ja mógłbym mieć komplet czyli ok.800 pierwszych miejsc na cyberscore ;) choć nie jestem nawet graczem Top100. A niejaki TRC GeorgiaDawg gdyby się wpisał to miałby komplet, a też to nie jest gracz z Top50, a może i 100. Po prostu pojechał wszystko, a rekordy na cyberscore to żadne wyzwanie.

 

Powinieneś grać online, nawet jako hotlapper (HLC, klany itp.) i wtedy jest po co grać. Nie tak jak w GT4 grze bez online (skandal!). Teraz zamówiłem to demko GT5P bo ma online (!!!), jak pogram to ocenię. Mam nadzieję, że jest tam jakiś ranking online, jak też że host nie może cheatować grając ciągle jedną trasę. Przydałby się system z PGR4-matchmaking i TrueSkill, random tracks & cars (zero szans dla cheaterów).

Odnośnik do komentarza
Graficznie? To jest najmniejszy dla mnie problem jestem nastawiony głównie na grywalność, Forza 2 przeszedłem na 100% i mimo, iż zrobienie kilkuset rekordzików na cyberscore.net nie zrobiłoby mi żadnego problemu to właśnie zerowa grywalność...
Nie widać żadnych twoich osiągnięć w FM2, ani Bibik (nick z WCG) ani Bibiking nie istnieją (ani nawet *bibi*). Może robiłeś to offline?

 

Ja mógłbym mieć komplet czyli ok.800 pierwszych miejsc na cyberscore :P choć nie jestem nawet graczem Top100. A niejaki TRC GeorgiaDawg gdyby się wpisał to miałby komplet, a też to nie jest gracz z Top50, a może i 100. Po prostu pojechał wszystko, a rekordy na cyberscore to żadne wyzwanie.

 

Powinieneś grać online, nawet jako hotlapper (HLC, klany itp.) i wtedy jest po co grać. Nie tak jak w GT4 grze bez online (skandal!). Teraz zamówiłem to demko GT5P bo ma online (!!!), jak pogram to ocenię. Mam nadzieję, że jest tam jakiś ranking online, jak też że host nie może cheatować grając ciągle jedną trasę. Przydałby się system z PGR4-matchmaking i TrueSkill, random tracks & cars (zero szans dla cheaterów).

BIBIKING napisał, że "zrobienie kilkuset rekordzików na cyberscore.net nie zrobiłoby mi żadnego problemu". To zmienia postać rzeczy ;). Jednak co do rekordów na Cyberscore.net to masz rację. W wielu przypadkach te rekordy to czysta amatorszczyzna. Ludzie idą na ilość, a nie jakość przez to niektóre rekordy są takie sobie. W dodatku jest dość sporo cheaterów, albo ludzi, którzy wysyłają czasy z kosmosu, a potem je nie potwierdzają (bo niby jak skoro je zmyślili).

 

Lepszym sprawdzianem własnych umiejętność jest online. Szczególnie w wyścigach z rywalami, gdzie liczy się równa, bezbłędna i szybka jazda. Rankingi online to też fajna sprawa pod warunkiem, że nie ma w nich cheaterów. Kiedyś byłem w top 100 rankingu F1 05 na PS2 mimo, że pierwsze czasy były robione na ścinki, a ja tego nie robiłem. Mi gra nie zaliczała okrążenia ze ścinką, ale czołówka jakoś to ominęła i dzięki temu robiła np. 1min07 na Monza. Ja miałem 1min19 chyba. Z resztą kiedyś grałem z gościem na pierwszym miejscu w rankingu i udało mi się go pokonać w wyścigu mimo, że na każdym torze w time trialu miałem od niego sporo wolniejszy fastest lap. Gd razem jechaliśmy byliśmy równi. Więc rankingi online to fajna sprawa, ale jak nie ma cheaterów. W Forza 2 ponoć też były nieczyste czasy w rankingu, ale zostały usunięte.

 

Arek_ w GT5P jest ranking, całkiem rozbudowany i na chwilę obecną nie ma czegoś takiego jak "host" bo nie ma możliwości tworzenia pokoi prywatnych. Jednak w możliwość tworzenia własnych pokoi tak jak komunikacja głosowa jest już potwierdzona i pojawi się w jednej z aktualizacji po wydaniu gry.

 

Mam nadzieję, że my tu wszyscy z forum kiedyś się spotkamy na torze by wreszcie się bezpośrednio skonfrontować w wyścigu, a nie w czasówkach.

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza

Arek_ nie widać żadnych moich osiągnięć ponieważ nigdy nie podłączyłem x-boxa 360 do internetu. Zaliczyłem wszystko co można było offline, on-line było chyba tylko jedno wyzwanie "nabić xxxxx kredytów" ( chyba milion, ale nie bede strzelał bo to było pół roku temu). Z miłą chęcią bym pośmigał on-line w jakąkolwiek grę, lecz niestety obecna prędkość łącza jaką posiadam nie zachwyca i zapewne tak już będzie nadal dopóki jakiś inny operator nie wkroczy na taką wioskę jak Gryfów Śląski ( w tym miejscu chciałbym pozdrowić k#rewską Telekomunikację Polską oraz Netia S.A. i Jupiter Net*) marzy mi się żeby Vectra wprowadziła u mnie na prowincji do oferty internet. Myślę, że kiedyś będzie mi dane zmierzyć się z forumowiczami PE w sieci.

Co do cyberscore.net to masz rację co do sporej części rekordów widniejących na tej witrynie, wystarczy spojrzeć np. na Forza Motorsport 2:) i na oficjalny ranking z tej gry który skutecznie miażdży wyniki z CS. Tak jak już napisał Piotrek pojawiają się niekiedy rekordy z kosmosu tak jak w Carbonie gdzie kiedyś podczas wyścigu w Canyonie "cudowny chłopiec" robił wyniki po ok 1 mln pkt. gdzie "czołówka" mąciła wyniki po 300k.

Wy już gracie w GT5:P a ja muszę dalej ciułać flotę na konsolkę.... echhhhhhhh;p :zgon: :zgon: :zgon: :zgon: :zgon: :zgon: :zgon: :zgon: :zgon:

Odnośnik do komentarza

Premiera wersji BD jest 26 a na pss 27 :) Oficjalna notka prasowa sony poland

 

Uwaga miłośnicy wyścigów samochodowych! Sony Computer Entertainment Europe oraz Polyphony Digital z przyjemnością ogłasza premierę najbardziej oczekiwanej gry Gran Turismo 5 Prologue, na PLAYSTATION 3. Gra będzie dostępna zarówno w formacie Blu-ray ( BD ) już od 26 marca 2008 roku, jak i do ściągnięcia z PLAYSTATION@Network od 27 marca, w takiej samej cenie 139 złotych.
Odnośnik do komentarza
Arek_ nie widać żadnych moich osiągnięć ponieważ nigdy nie podłączyłem x-boxa 360 do internetu. Zaliczyłem wszystko co można było offline (...) Z miłą chęcią bym pośmigał on-line w jakąkolwiek grę, lecz niestety obecna prędkość łącza jaką posiadam nie zachwyca...

I to jest powód czemu Forza2 Cię rozczarowała, bo:

-kariera offline jest beznadziejnie nudna jak w GT

-Exhibition gorsze niż Arcade w GT4

-Time Triale offline są gorsze niż Licencje w GT

Dopiero online, nawet na koncie Silver rządzi, gdy możesz walczyć na rekordy, oglądać replaye, ściągać/wysyłać (lub nie) setupy itd.

 

A co do łącza to potrzebujesz uploadu 128kbps - trudno mieć coś gorszego, no i stabilny ping do onet.pl <40ms (w Burnout nawet na 300ms da się grać, a w Forza2 już 100ms to za dużo). Niedługo pogram w GT5P i napiszę ile wymaga (16graczy to sporo i pewnie to będzie 256kbps)

Odnośnik do komentarza
Na forum GO jest już pierwsza osoba (MarcePan) która od piątku gra juz w GT5: P

Możecie poczytać wrażenia

http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=4787.1905

 

Przecież sporo osób już gra w wersję PAL :), więc nie ma się czym podniecać. Tymbardziej, że gra jest tylko dobra. Niestety szwankuje fizyka i S.I. Plansze wieją pustką. Tylko samochody są pierwszorzędnej jakości. Gryby nie to, że tak bardzo przyjemnie się gra na kierownicy to bym tej gry nie kupił tak szybko.

 

Pozdrawiam

hacik

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to bardzo dobra gra... oim zdaniem fizyka lepsza... czesc3 i 4 to tak jak u EA.. ciagle to samo ale tutaj jakby powrócili do GT1, bardziej dynamiczny wyścig, teraz samochody nie jezdza po sznurku.. przy 16 dziela sie na grupy (peletony) i widac ze walcza miedzy soba.. AI jest poprawione zauwazalnie.. oczywiscie nie jest to Toca czy Forza.. ale w porównaniu z GT4 jest lepiej.

 

Nadal niestety zbyt duzy handicap.. przeciwników "zalicza" sie jak w arcadówce (podobnie do Ridge Racer), jeden po drugim... szkoda.. ale w online sie to zmieni :) dlaczego czekamy.

Dzwieki.. hmm troszek lepiej ale nie zaduża zmiana.. pisk opon bardziej zróznicowany (zaleznie od samochodu) ale jednak wciąż taki sam jak był.. chociaz mnie to nigdy nie przeszkadzało.

 

ps. Gram na Driving Force Pro i mam zestaw 5.1

Odnośnik do komentarza
Arek_ nie widać żadnych moich osiągnięć ponieważ nigdy nie podłączyłem x-boxa 360 do internetu. Zaliczyłem wszystko co można było offline (...) Z miłą chęcią bym pośmigał on-line w jakąkolwiek grę, lecz niestety obecna prędkość łącza jaką posiadam nie zachwyca...

I to jest powód czemu Forza2 Cię rozczarowała, bo:

-kariera offline jest beznadziejnie nudna jak w GT

-Exhibition gorsze niż Arcade w GT4

-Time Triale offline są gorsze niż Licencje w GT

Dopiero online, nawet na koncie Silver rządzi, gdy możesz walczyć na rekordy, oglądać replaye, ściągać/wysyłać (lub nie) setupy itd.

 

A co do łącza to potrzebujesz uploadu 128kbps - trudno mieć coś gorszego, no i stabilny ping do onet.pl <40ms (w Burnout nawet na 300ms da się grać, a w Forza2 już 100ms to za dużo). Niedługo pogram w GT5P i napiszę ile wymaga (16graczy to sporo i pewnie to będzie 256kbps)

Niestety Cię zapewne zadziwię na tym łączu które mam upload wynosi 32kb/s czyli jakieś 4KB/s. Więc jak nie zmienię dostawcy internetu to mogę się pożegnać z graniem online...

Odnośnik do komentarza

Pograłem dłużej i jak dla mnie zapowiada się najlepsze GT. Tryb PRO przy wyłączonych systemach trakcji na kierownicy z 900 stopni obrotu sprawdza się idealnie. Opanowanie mocniejszych wozów czy wygranie wyścigów w wyższych klasach na złoto to nie lada zadanie. Model jazdy zmienił się całkowicie, zdecydowanie na plus i teraz wreszcie możemy mówić o Real Driving Simulator (pomijam zniszczenia :) ). Graficznie jest genialnie aczkolwiek może wydawać się zbyt sterylnie. Jednakże dzięki temu gra wygląda tak realistycznie. Ja jestem bardzo zachwycony nową odsłoną GT. Do tej gry bez kierownicy lepiej nie podchodzić. Dopiero kółko pozwala poczuć moc i zachowanie aut. Świetnie wykorzystany Force Feedback daje nam wyczuć każdy moment utraty przyczepności, każdą nierówność i pozwala odczuć różnicę w ustawieniach auta. Kombo w stylu PS3+DFP lub G25+GT5:P to IMO jedyny słuszny zestaw jeśli chcemy pograć w dobra symulację wyścigów.

 

Po GT3 i GT4 odechciało mi się tej serii. W GT4 pograłem troszkę i szybko odstawiłem. Na szczęście teraz GT wciągnęło mnie ponownie i nie pozwala odejść od konsoli. Pokłady grywalności dzięki nowej fizyce w trybie PRO to jest to na co czekałem w GT5:P.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...