Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

- W grze jest ponad 70 samochodów. Oczywiście w porównaniu z innymi grami z serii Gran Turismo ta liczba może nie wydać się aż tak imponująca, ale jeśli porównania dokonamy z innymi grami z gatunku okazuje się, że GT5:Prologue oferuje dużo więcej niż większość gier samochodowych (Ridge Racer 7 ma 40 samochodów, Formula One: Championship Edition ma 22, Need For Speed Carbon ma 50)

 

Więcej info - http://www.ps3site.pl/gt5prologue-niedlugo-recenzja

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze odnośnie jazdy testowej Yamauchiego GT-R'em. Był wyraźnie zadowolony ze swojego wyniku. Jadnak w tym samym numerze jest test GT-R'a z Porsche 911 Turbo. Teraz taki cytat z magazynu:

 

"Człowiek ma wrażenie, że wyczynowy kierowca wycisnąłby z '911' ostatni gram mocy, ale w Nissanie tego samego dokonałaby wasza matka"

 

:P

Więc osiągnięcie Yamauchiego nie jest niczym szczególnym.

 

 

Oto kilka sporych poprawek i nowości względem japońskiej wersji Prologue:

 

- Quick Tune, teraz w tym menu można tak ustawić osiągi auta, że będzie możliwe wygranie niektórych eventów w fizyce Professional (których normalnie się nie da)

- w Quick Tune można teraz założyć wszystkim furom opony S i N (zobaczymy jak teraz będzie się jeździło Corvettą na tych oponach :))

- w trybie online naturalnie nie będzie takich lagów jakie były, gdy europejczyk grał na japońskich serwerach

- będzie można ustawiać fury (w ograniczonym stopniu i pewnie niektóre fury)

 

 

EDIT:

 

Jeszcze ponoć wyścigowy Ford GT zaje.biście się prowadzi na Pro.

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza
- W grze jest ponad 70 samochodów. Oczywiście w porównaniu z innymi grami z serii Gran Turismo ta liczba może nie wydać się aż tak imponująca, ale jeśli porównania dokonamy z innymi grami z gatunku okazuje się, że GT5:Prologue oferuje dużo więcej niż większość gier samochodowych (Ridge Racer 7 ma 40 samochodów, Formula One: Championship Edition ma 22, Need For Speed Carbon ma 50)

 

Więcej info - http://www.ps3site.pl/gt5prologue-niedlugo-recenzja

Z tego co wiem to recenzja pojawi się już jutro.

Odnośnik do komentarza
Wszystko ładnie pięknie, ale w tym samym artykule czytamy o rzędowym silniku w 911 Turbo, więc uważałbym z takim dosłowym łykaniem wszystkiego co tam napisano :wink:

Brawo, ja tego nie zauważyłem (silnik typu boxer). Jednak chyba nie myślisz, że się pomylili co do prowadzenia. Z resztą nie ma co się dziwić skoro Porsche ma silnik całkowicie z tyłu.

 

 

Jestem ciekawy czy gdy w Quick Tune wybiorę najmiększe opony dla F2007 to będą one miały białe paski. Tak jak w prawdziwej F1. Często się mówi, że GT słynie z dopracowania, więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Niewiem o co tyle szumu robicie z tą ferrarką:P Jeżeli była w wersji JAP. to wiadomo, że w PAL i NTSC rownież się pojawi;)

mam ver Japan i nie jest dostępna chyba, że będzie update...i nie jaram się tylko podaję fotki dla zainteresowanych, dla mnie jest to pomyłka umieszczanie takich furek w GT

Obejrzałeś wszystkie fotki które są pod tym linkiem który podałeś ? Może nie jestem jakimś specjalistą ale na screenie gdzie jest podana cena bolidu ( http://www.ene3.com/ps3/gt5p/f12007g.html ) są jakieś krzaczki i jako, że miałem kilka gier w swoim życiu po japońsku ( np. Gran Turismo 2) to wydaje mi się, iż tymi "krzaczkami" porozumiewają się małe, żółte i na dodatek skośnookie ludziki.

Odnośnik do komentarza

Niewiem o co tyle szumu robicie z tą ferrarką:P Jeżeli była w wersji JAP. to wiadomo, że w PAL i NTSC rownież się pojawi;)

mam ver Japan i nie jest dostępna chyba, że będzie update...i nie jaram się tylko podaję fotki dla zainteresowanych, dla mnie jest to pomyłka umieszczanie takich furek w GT

Obejrzałeś wszystkie fotki które są pod tym linkiem który podałeś ? Może nie jestem jakimś specjalistą ale na screenie gdzie jest podana cena bolidu ( http://www.ene3.com/ps3/gt5p/f12007g.html ) są jakieś krzaczki i jako, że miałem kilka gier w swoim życiu po japońsku ( np. Gran Turismo 2) to wydaje mi się, iż tymi "krzaczkami" porozumiewają się małe, żółte i na dodatek skośnookie ludziki.

Może i są krzaczki,ale w wersji jap.bolidu nie ma.

Tak samo przecież było ze zdjeciami ,a nawet filmikami z GT HD na których był stuningowany NISSAN 300 Z chyba-w zadnej wersji gry go jednak nie było.

Odnośnik do komentarza

Człowieku, ban dla Ciebie powienien być. Tak profilaktycznie.

 

Może i to jest wyciąganie kasy, może i demo wielkiej gry, może już tak było (GT4 prolog, które swoją drogą, muszę kiedyś dorwać), może...

Ale to i tak nie zmienia faktu, że to demo jest większe od niejednej pełnej wersji gry. Chociażby wszystkich need for speedów. Zreszta, nie będę powtarzać kolegi, looknij sobie kilka postów do góry.

 

Co do Forzy 2 - może lepsze, może gorsze. IMO obie gry kopią tyłek równo. A takim fanbojom jak ty powinno się dawać bany z miejsca.

 

Chociaż z jednym się zgadzam - śmieszne jest to, że gry się instaluje. Masakra. Co to ma być?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

buheehhehehehhheehehh ożesz ja pie*dole:O Forza 2? hehe kupilem X-box 360 specjalnie dla tej gry i..... i się zawiodłem wyrzuciłem 1699 zł w błoto to jakaś kpina wiem, że na X niema porzadnych wyścigów. Zakup X-box 360 mnie tylko w tym utwierdził i w ogóle niewiem jak można porównywać demko GT 5 z Forza 2? heh Forza można porównywać co najwyzej z Gran Turismo 4 zresztą każdy tak robi nigdy by mi się na myśl nie nasunęło żeby porównywać Forze do gry która ją miażdży:O

Odnośnik do komentarza
buheehhehehehhheehehh ożesz ja pie*dole:O Forza 2? hehe kupilem X-box 360 specjalnie dla tej gry i..... i się zawiodłem wyrzuciłem 1699 zł w błoto to jakaś kpina wiem, że na X niema porzadnych wyścigów. Zakup X-box 360 mnie tylko w tym utwierdził i w ogóle niewiem jak można porównywać demko GT 5 z Forza 2? heh Forza można porównywać co najwyzej z Gran Turismo 4 zresztą każdy tak robi nigdy by mi się na myśl nie nasunęło żeby porównywać Forze do gry która ją miażdży:O

Miażdzy jedynie graficznie i to wcale nie aż w takim duzym stopniu jakby sugerowały to zdjecia (grałem w obydwie pozycje),ale jeśli tylko tego szukasz w wyscigach to ok.

Odnośnik do komentarza
buheehhehehehhheehehh ożesz ja pie*dole:O Forza 2? hehe kupilem X-box 360 specjalnie dla tej gry i..... i się zawiodłem wyrzuciłem 1699 zł w błoto to jakaś kpina wiem, że na X niema porzadnych wyścigów. Zakup X-box 360 mnie tylko w tym utwierdził i w ogóle niewiem jak można porównywać demko GT 5 z Forza 2? heh Forza można porównywać co najwyzej z Gran Turismo 4 zresztą każdy tak robi nigdy by mi się na myśl nie nasunęło żeby porównywać Forze do gry która ją miażdży:O

Miażdzy jedynie graficznie i to wcale nie aż w takim duzym stopniu jakby sugerowały to zdjecia (grałem w obydwie pozycje),ale jeśli tylko tego szukasz w wyscigach to ok.

Graficznie? To jest najmniejszy dla mnie problem jestem nastawiony głównie na grywalność, Forza 2 przeszedłem na 100% i mimo, iż zrobienie kilkuset rekordzików na cyberscore.net nie zrobiłoby mi żadnego problemu to właśnie zerowa grywalność odpycha mnie od tego tytułu. Już wolę pograć w Gran Turismo na emulatorze gdzie grafika nie zachwyca, a i tak jest bardziej emocjonującą grą niż crap o nazwie Forza Motorsport... i tyle z mojej strony:)

Odnośnik do komentarza

Zamknijcie japy, nie chcemy tu kolejnych wojenek hejterow GT vs Fm.

 

Jeden lubi to, drugi tamto i jesli nie jestescie zeszmaconymi bachorami, to sie obydwaj przyciszcie.

 

przynajmniej posiadam jakis poziom, na tyle wysoki, aby wniesc jakas inicjatywe przeciwko tym dziecinnym przekrzykiwaniom.

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza
Zamknijcie japy, nie chcemy tu kolejnych wojenek hejterow GT vs Fm.

 

Jeden lubi to, drugi tamto i jesli nie jestescie zeszmaconymi bachorami, to sie obydwaj przyciszcie.

Ech,wypowiedż na poziomie.... :)

GT i Forza sa najlepszymi przedstawicielami swego gatunku na konsolach i niemozliwe jest nieporównywanie jednej pozycji do drugiej.Nie zdziwyłbym się jakby okazało się że twórcy tych gier przegrali więcej w konkurencyjny tytuł niz niejeden z nas.

Zanegowałem jedynie jakoby te tytuły dzieliła jakaś wielka przepaść graficzna,wiec siłą rzeczy musiało paść tu porównanie jednej pozycji do drugiej....zresztą nie mam zwyczaju wchodzić w polemikę,ale panuj nad językiem czasami ;)

Odnośnik do komentarza
Khem to może następnym razem porównuj Forza Motorsport 2 np. do Forza Motorsport? albo NFS:PS ? Na porównywanie z Gran Turismo , Forza zbytnio nie zasługuje...

GT Prologue nie jest grą która odstawia Forzę na tyle żeby ta nie zasługiwała na porównanie z dziełem Polyphony.

Po spedzeniu kilkudziesięciu godzin z GT P,szczerze mówiąc nie sądze żeby wogóle jakoś odstawiała,.Ok,ale konkrety :

1-Grafika

-niestety,ale w czasie gry nie jest juz tak ładnie jak na zdjęciach z replay,ów,ale to już standard w przypadku serii,mimo wszystko GT P jest ładniejsze,ale nie jest to tak kolosalna róznica o której mówia niektórzy.Poza Londynem,pozostałe trasy wcale nie wygladaja tak extra.

-deski rozdzielcze,na pierwszy rzut oka kosmos,ale radzę zwrócić uwagę na trzy rzeczy,pierwszy to brak mozliwości rozgladania sie po kabinie,dwa- bezwładność głowy kierowcy a więc zmiana perspektywy deski jest w minimalnym stopniu odwzorowana jedynie przy hamowaniu i przyspieszaniu,a nie ma jej przy zakręcaniu,trzy-cienie rzucane przez trójwymiarowe elementy deski są hmmm....oszukane?ok,ktoś zapyta o co mi biega-cóż ,wydaje mi sie że pełna trójwymiarowość kokpitów jest nieco dyskusyjna...

-16 wózków na trasie,szkoda tylko że porozrzucanych w raczej nienaturalnych jak na wyscigi odległościach,przypomina to nieco sytuację z Ridge Racer gdzie teoretycznie scigaliśmy sie z 16-20 przeciwnikami a praktycznie widzielismy 4-5,podobnie jest tutaj.Sprytnym zabiegiem Polyphony rzuca sloganem "16 aut na trasie",który został przez niektórych zinterpretowany "16 aut na ekranie"

2 -Model jazdy

Po wyłączeniu wspomagaczy i ustawieniu "Pro",mamy naprawde spory krok naprzód,model jazdy naprawdę może zachwycić i zaoferować konkretną wczuwkę brawa dla Polyphony!!.Warto wspomnieć że Forza wcale tu nie ustepuje

3-Kolizje

Cóż,tutaj każdy wie jak jest,obijanie sie kartonowymi pudłami,odbicia od band.Próbowano temu zapobiec stosując system kar-szkoda że czasem dostajemy karę jeśli to ktos nas uderzy :)

Mimo wszystko w Forzie musieliśmy uważać,bo po konkretnej kraksie małe szanse były na ukończeniu wyscigu na 1 miejscu

Ktoś powie-ale to są realistyczne wyscigi a nie gra w obijanie samochodów,PROSI jeżdzą bez uderzania w bandy -.....hmmm,cóż powiedz to Kubicy,uważasz ,że jesteś lepszy ? :P Wypadki i stłuczki są również częścia wyścigów,więc ...

4-online-jak juz mówiłem samochody rozstawione sa w dość dużej odległości od siebie,tak więc jeśli na trasie spotka sie parę osób o podobnym skillu to jest duze prawdopodobieństwo że kolejność na mecie będzie wygladać jak kolejność w chwili startu.żeby nie być gołosłownym,pierwszego dnia po odpaleniu gry startując w wyścigu w którym brały udział same Swifty byłem pierwszy,dlatego bo miałem taka pozycje startową,odległosci są na tyle duże że ktoś ze srodka stawki nie ma raczej szans wygrać grając z równorzednymi przeciwnikami ;)

Podsumowując,grało mi sie przyjemnie,ale jeśli ktoś uwarza że GT.P jest nową jakością w wyscigach to hmmmm.....niech zagra dłużej ;)

Aha,przy cenie 129 pln tłumaczenie niektórych wad statusem "dema" jest chyba nieporozumieniem ;)

Odnośnik do komentarza

No dobra.

 

A ja powiem, ze jakbym mial teraz wrocic do GT, to po pierwszej przejazdzce tymi drewnianymi klodo-szczotkami bym chyba zasnal... No i jeszcze ten szelest, doslownie szelest opon, no i taka choby piana wydobywajaca sie spod samochodu, kiedy chcemy przypalic lacia, szok, profanacja.

 

To by bylo na poczatku, co pewnie przywaliloby mi w morde, kiedy bym rozpoczal wyscig... A dalej? No chyba przewracal bym oczami podczas tego koszmaru.

 

Oczywiscie to moje osobiste zdanie i jak najbardziej nikt nie musi sie z nim zgadzac, ludzie, pokój :) albowiem zbawieni beda ci, co oodstopia zony blizniemu (czy jakos tak).

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza

Kuźwa, nie macie co robić? Nudzi Wam się po godzinach?

Bibiking i adi, weźcie się grzecznie odsuńcie od tego tematu i załatwiajcie problemy poprzez PW. Myślę, że nie jest to ani tak plastikowe jak GT, ani rozbudowane jak Forza i nie stworzy większych problemów z wymianą zdań.

 

Zamulacie temat panowie.

A jeżeli PW jest dla Was zbyt nieoficjalne wyżyjcie się tutaj:

http://www.psxextreme.info/index.php?showt...orza&st=120

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...