Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Na FMCB to nie uruchomisz żadnej kopii akurat (chyba,że oryginalne - wtedy całe 100%). To tak jeśli chodzi o ścisłość.

 

Do uruchamiania kopii służy ESR i to z nim może być gra mniej, więcej lub wcale kompatybilna.

 

edit:

 

P.S. Berion, mówiłem że Sonic Unleashed nie działa, to mi nie wierzyłeś

 

To było dawno i nieprawda. ;D

Trzeci Ratchet też nie, ale takich gier jest na szczęście garstka (tych z górnej półki). :/ ESR nie będzie już rozwijany (tak się zarzeka ffg), podobnie jak i src, który nie będzie upubliczniony (a więc raczej nie ma szans na inne tego rodzaju programy).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem: posiadam ps two, zestaw kina domowego samsung ht-tz215 i telewizor lcd samsung le32a551 (32 cale). TV jest połączony z kinem kablem hdmi. Nie wiem jak podłączyć ps2, tak, żeby dźwięk płynął przez kino. Jak i jakim kablem? Proszę o pomoc (proszę także o przykłady kabli na allegro), z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza

Oryginały nie, ale jak je skopiujesz to tak, więc będziesz się jednak musiał zainteresować. ;)

 

> oryginalne gry dla PS2 tylko z tego samego regionu. Kopie z obu (a w przypadku CD niezbędna "konwersja" na DVD).

> oryginalne gry dla PSX tylko z tego samego regionu. Kopie żadne.

 

 

...I nie FMCB, a ESR bo to jest aplikacja pośrednicząca, dzięki której możesz pograć na kopiach.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

<!--quoteo(post=1688780:date=7 12 2008, 22:05:name=Demon7777)--><div class='quotetop'>CYTAT(Demon7777 @ 7 12 2008, 22:05) 1688780[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec-->Właśnie wpadłem na componen do PS2 na allegro i zastanawiam sie czy to poprawi jakość obrazu pod LCD<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

 

Tylko i wylacznie w grach dzialajacych w 480p. W wersjach PAL jest ich doslownie kilka, troszke wiecej w NTSC (z co bardziej znanych tytulow: Resident Evil 4, Shadow of the Colossus, God of War 1&2).

 

No właśnie, też sie ostatnio napalilem na ten kabel, kupilem co prawda najtanszy chyba (23zl), ale rzecz w tym ze on nie dziala, tzn znieksztalca mi obraz, smiesznie to wyglada bo tam gdzie byl kolor czerwony, teraz jest zielony i z dzwiekiem tez cos nei tak. Zadzwonilem do sprzedawcy a ten mi powiedzial, ze tv jest do d*** . Czy mam mu wierzyc ? Czy chcial po prostu "bronic" swojego kabla , bo moze to nie tv a kabel jest do d*** ? W takim raz jezeli ktos ma pojecie to prosze aby napisal jaki kabel i za ile warto kupic jezeli to ma jakis wplyw ? Bo skoro tv ma to zlacze to chyba nie dla picu ????? Mam LCD marki nordmende. Fajnie byloby gdybym kupil funkcjonalny kabel bo moze nie zalezy mi tyle na podniesieniu grafiki na grach z PS2 jak z PSXa , bo niedosc, ze PS2 wygladza tekstury to jeszcze component polepszyl by jakosc A/V wtedy gry z PSXa moglyby wygladac ciekawie :)

Odnośnik do komentarza

ja mam ten kabelek

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-n-77-2-49-en-70-2lob.html

i jesli gra jest w 480p to widac to.

 

widze że wyglada identycznie jak moj, poza tym, ze jest multi. Tylko jak rozpoznac ze gra jest w 480p ? A moze jest tak, ze moj kabel bedzie dobrze wyswietlal gry w tej rozdz. a we wszystkich innych obraz sie pier****, chociaz watpie w ta teze.

Odnośnik do komentarza

Tu znajduje się lista gier które obsługują tryb progressive scan, nie wiem czy jest uaktualniona o najnowsze pozycje na ps2.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_games_with_HD_support

 

Jak widać w przypadku wersji ntsc jest lepiej. W niektórych grach tryb progressive scan aktywuje się w opcjach w innych zaś trzeba przy starcie gry przytrzymać z tego co pamiętam przycisk x oraz trójkąt.

Według mnie warto wyposażyć się w dobry kabel component bo w jakimś tam stopniu jest lepiej na lcd (posiadam component sony i jest ostrzej niż na composite) ale wiadome że cudów i tak nie będzie i ps2 lepiej prezentuje się na poczciwym crt. Oczywiście gry obsługujące progressive wyglądają już naprawdę w porządku np. mortal kombat armageddon, shadow of the collosus, black, re4 itd.

Ostatnio bawiłem się także programem xploder hdtv - pozwala on uruchomić każdą grę w trybie progressive co jest już naprawdę dobrą sprawą ( w moim przypadku gry uruchamiają się w okienku i są niewielkie ramki ale nie przeszkadza mi to absolutnie - posiadam spory monitor), program ten pozwala także wyświetlić gry w trybie 720p i wzwyż ale nie każda gra go obsługuje inne zaś są niepoprawnie wyświetlane ale do w trybie progressive jest ok. Więcej o tym programie rozpisałem się w tym wątku gdzie razem z Panem berionem próbowałem go uruchomić razem z hdloaderem:

 

http://www.psxextreme.info/topic/35014-hdloader-hdadvance-usbextreme/page__st__20

 

Ostatnią opcją która nie jest mi jeszcze znana ale zapowiada się naprawdę fajnie jest urządzenie firmy xcm - HDMI BLASTER. Może być świetnie jak na prezentacji filmowej ze strony producenta lub totalne dno:

 

http://www.xcm.cc/xcm_hdmi_blaster.htm

Odnośnik do komentarza

Dzieki za obszerna informacje. Nie wiem jak to sie stalo ale ten sam kabel ktory wczoraj mi mieszal kolory , dzisiaj po odpaleniu tych samych gier wszystko jest w normie(nie obsluguja one ps ), nie wiem co jets tego przyczyna ale bardzo sie ciesze ze bede mogl korzystac z tego kabla grajac we wszystkei gry(mimo ze wiekszosc z nich nie ma ps ale wazne ze kabel juz nie miesza kolorow) Natomiast sprawdzilem gry z ps ktore znalazlem na podanej przez Ciebie liscie i tryb ps zostal uaktywniony, tyle ze ciezko jest mi zauwazyc roznice,i wlasciwie nie wiem czy to dziala na moim tv. Wydaje mi sie ze minimalnie gra sie zcina wiec to moze potwierdzaloby poprawe ostrosci. A program ktory uaktywnia progressive scan we wszystkich grach to moze byc cos ciekawego, tyle ze chyba nie mamy co marzyc zeby obslugiwal rowniez gry z PSXa ??

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Orson

Otóż jak w opisie- czasem "rozłącza" mi pada podczas gry- muszę go odpiąć i na nowo wetknąć. Pada mam oryginalnego, konsole Fat.

 

Nie jest to strasznie często, da się grać ale...

 

Można temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Właśnie CHYBA coś z portem , gdyż czasem podłączam tego pada do pc i nie stoii fochów. Gdzieś, kiedyś czytałem, że należy przetrzeć papierem ściernym styki portu (nie jestem pewny czy tak się to nazywa ale wiecie op co kaman :teehee: ) ,da to coś?

Odnośnik do komentarza

Niby duperela ale wolę spać spokojnie. Z jakiegoś powodu jedna śrubka mojego Network Adaptora nie chce się dokręcić. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK, ale mogę kręcić w nieskończoność a ta i tak będzie luźna. Co prawda gdy konsola leży wszystko jest w porządku a dysk twardy działa bez problemów, ale mimo wszystko chciałem się upewnić czy ma to jakikolwiek wpływu na działanie sprzętu lub ewentualne przyszłe konsekwencje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...