Skocz do zawartości

GTA IV


Rekomendowane odpowiedzi

Słupek, pisałeś na ppe jakie byłoby najlepsze GTA... podsumujmy:

 

- scenariusz i fabuła z GTA IV

- ogrom miasta z GTA IV

- możliwości z GTA SA

- klimat z GTA VC

- grafika z RDR

- animacja twarzy z LA Noire

 

:wub:

 

Zgadzam się z tym wszystkim + poprawiona mechanika (cover system, celowanie i takie tam pierdoły, o których ktoś już wcześniej wspominał) + miejsce akcji nowego GTA to TYLKO USA, pewnie R* i tak daliby radę zrobic dobre GTA w innym państwie, jednak dla mnie jednym z największych plusów tej serii było wyśmiewanie typowo ''burgerowego'' myślenia i całej ''kultury'' USA. To muszą by stany.

 

 

Odnośnik do komentarza

Zobaczcie również, że tak naprawdę, to R* nie ma konkurencji na rynku. Przecież łatwiej zrobić przysłowiowego "FPSa" niż rozbudowanego sandboxa (który pociąga ze sobą olbrzymi budżet i masę czasu). Jednymi konkurentami na tym polu są Just Casue i Saints Row. Jednak one tak naprawdę nie dorastają GTA nawet do pięt (mimo, że teoretycznie SR i JC są bardziej rozbudowane, to jednak nie mają w sobie tego "czegoś" (nie są posypane szczyptą za(pipi)istości, jak to ktoś ładnie określił ;P)i granie w nie sprawia mniej radości niż cioranie w GTA). Kiedyś jeszcze była seria Driver, ale przepadła ;]

 

Dlaczego więc warto na GTA "V" czekać? Bo (w skrócie) będzie mega za(pipi)iste :)

 

Bo tak naprawdę i również napiszę z pełną odpowiedzialnością GTA to dla mnie jedyna gra/seria która nie ma konkurencji. Każde najlepsze gry praktycznie każdy gatunek ma mnóstwo konkurencyjnych tytułów a GTA nie, nie ma po prostu nie ma ;] (oczywiście nie liczę RDR i innych gier R* o czym zaraz). Oczywiście to jest moje zdanie ale ilu śmiałków próbowało wydać GTA killera a ilu chociaż udało się w połowie zbliżyć!? Żadnemu... wspomniane przez Ciebie SR to całkiem fajne sandboxy, lubię tą serię ale porównywać ją z GTA w sensie konkurencji to ... FAIL. Bo ta gra nie istnieje przy GTA w sumie jak żadna inna.

 

Assassin Creed, Infamousy często czytam, że je się porównuje do GTA bo sandboxy. Ale dla mnie to znowu fail bo to są całkowicie inne gry, ok łączy je worek sandbox ale to tak jakby porównywać film Shrek z Siedem tylko dlatego bo to filmy.

 

Jest jeszcze Mafia i z jednym się zgodzę pierwsza część jest naprawdę rewelacyjną gra. Ale znowu nie za bardzo widzę sensu porównywać ją z GTA, Mafia to nie sandbox a raczej liniowa-spójna gra.

 

Chodzi mi o to, że GTA jedynie ma konkurencję w postaci swoich części heh. Rockstar sam w sobie jest konkurencją dla siebie ;].

 

W ogóle R* jest najlepsze, bezkonkurencyjne robi najlepsze gry, GTA to najlepsza seria w historii gamingu, fani GTA to najlepsi fani, najlepiej czeka się na GTA i w ogóle super-hiper wszystko ;p. :potter:

 

A teraz poproszę o zapowiedź "piątki" i czas prawdziwe "spuszczanie" zacząć ;].

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zobaczcie również, że tak naprawdę, to R* nie ma konkurencji na rynku. Przecież łatwiej zrobić przysłowiowego "FPSa" niż rozbudowanego sandboxa (który pociąga ze sobą olbrzymi budżet i masę czasu). Jednymi konkurentami na tym polu są Just Casue i Saints Row. Jednak one tak naprawdę nie dorastają GTA nawet do pięt (mimo, że teoretycznie SR i JC są bardziej rozbudowane, to jednak nie mają w sobie tego "czegoś" (nie są posypane szczyptą za(pipi)istości, jak to ktoś ładnie określił ;P)i granie w nie sprawia mniej radości niż cioranie w GTA). Kiedyś jeszcze była seria Driver, ale przepadła ;]

 

Dlaczego więc warto na GTA "V" czekać? Bo (w skrócie) będzie mega za(pipi)iste :)

 

Bo tak naprawdę i również napiszę z pełną odpowiedzialnością GTA to dla mnie jedyna gra/seria która nie ma konkurencji. Każde najlepsze gry praktycznie każdy gatunek ma mnóstwo konkurencyjnych tytułów a GTA nie, nie ma po prostu nie ma ;] (oczywiście nie liczę RDR i innych gier R* o czym zaraz). Oczywiście to jest moje zdanie ale ilu śmiałków próbowało wydać GTA killera a ilu chociaż udało się w połowie zbliżyć!? Żadnemu... wspomniane przez Ciebie SR to całkiem fajne sandboxy, lubię tą serię ale porównywać ją z GTA w sensie konkurencji to ... FAIL. Bo ta gra nie istnieje przy GTA w sumie jak żadna inna.

 

Assassin Creed, Infamousy często czytam, że je się porównuje do GTA bo sandboxy. Ale dla mnie to znowu fail bo to są całkowicie inne gry, ok łączy je worek sandbox ale to tak jakby porównywać film Shrek z Siedem tylko dlatego bo to filmy.

 

Jest jeszcze Mafia i z jednym się zgodzę pierwsza część jest naprawdę rewelacyjną gra. Ale znowu nie za bardzo widzę sensu porównywać ją z GTA, Mafia to nie sandbox a raczej liniowa-spójna gra.

 

Chodzi mi o to, że GTA jedynie ma konkurencję w postaci swoich części heh. Rockstar sam w sobie jest konkurencją dla siebie ;].

 

W ogóle R* jest najlepsze, bezkonkurencyjne robi najlepsze gry, GTA to najlepsza seria w historii gamingu, fani GTA to najlepsi fani, najlepiej czeka się na GTA i w ogóle super-hiper wszystko ;p. :potter:

 

A teraz poproszę o zapowiedź "piątki" i czas prawdziwe "spuszczanie" zacząć ;].

 

Podbijam wszystko co napisałeś. Każda częśc tej serii ukradła (dosłownie!) co najmniej kilkaset godzin z mojego życiorysu, żadna mnie nie zawiodła, w każdej części widac po prostu ''ręce'' GRACZY, którzy robią gry dla graczy. Nie będę się więcej rozpisywał bo Słupek ładnie wszystko napisał, czekam na następne GTA z wywieszonym jęzorem i jestem pewien, że nie będę zawiedziony !

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słupek, pisałeś na ppe jakie byłoby najlepsze GTA... podsumujmy:

 

- scenariusz i fabuła z GTA IV

- ogrom miasta z GTA IV

- możliwości z GTA SA

- klimat z GTA VC

- grafika z RDR

- animacja twarzy z LA Noire

 

:wub:

 

Dodałbym do tego jeszcze fizykę pojazdów i zniszczenia z GTA IV oraz płynność animacji z Vice City na PS2 :)

Odnośnik do komentarza

ja sie przeogromnie jaram misjami typowo gangsterskimi. nie znaczy to ze nie lubie tych smiesznych, wrecz glupawych, ale to co spowodowalo u mnie opad szczeki do sasiada, to misja na bank. wszyscy co grali wiedza jak ta misja wyglada, nie wierze ze moze ona wypasc z glowy.

 

jedyne co mnie w tej odslonie boli, to epizod Johnny'ego, ktory okazal sie ci.pa. spodziewalem sie srogiego klimatu upodlenia, rzygania i sikania w gacie po strzale hery itd. Juz pierwsze artworki przedstawialy Klebitza, jako skur.wesyna z dziala na szyi i kawalku twarzy (max kozak) ale jednak okazal sie byc "tym dobrym", a szkoda, bo wolalbym jakby okazal sie ostatnim gnojem, zdradzil caly swoj gang i zyl zaszczuty do konca jak szczur.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem w 99% pewny, że Rockstar spełni wszystkie nasze oczekiwania. Tylko niech wreszcie już zapodadzą choćby jakieś oficjalne info, cokolwiek żeby dać graczom dobitny znak, że nowe GTA powstaje. Choć zapewne wszyscy wiemy o tym od dawna (podświadomie) to oficjalna notka wywołałaby euforię. Już nawet nie mówię o jakimś kilkunastosekundowym materiale z gameplay;u, który wszystkie serwisy analizowałyby na milion sposobów.

Odnośnik do komentarza

ja sie przeogromnie jaram misjami typowo gangsterskimi. nie znaczy to ze nie lubie tych smiesznych, wrecz glupawych, ale to co spowodowalo u mnie opad szczeki do sasiada, to misja na bank. wszyscy co grali wiedza jak ta misja wyglada, nie wierze ze moze ona wypasc z glowy.

 

No ja powiem, że misja na bank to dla mnie czołówka misji w serii GTA. Damn jeżeli nie najlepsza zaraz obok palenia pola zielska w SA ;p, kurevsko klimatyczna jest ta misja (bank). A już na pewno najlepsza z czwórki imo.

 

jedyne co mnie w tej odslonie boli, to epizod Johnny'ego, ktory okazal sie ci.pa. spodziewalem sie srogiego klimatu upodlenia, rzygania i sikania w gacie po strzale hery itd. Juz pierwsze artworki przedstawialy Klebitza, jako skur.wesyna z dziala na szyi i kawalku twarzy (max kozak) ale jednak okazal sie byc "tym dobrym", a szkoda, bo wolalbym jakby okazal sie ostatnim gnojem, zdradzil caly swoj gang i zyl zaszczuty do konca jak szczur.

 

Dokładnie.

 

Co prawda mnie tam nie jarają klimaty rockowo-harleyowe ale początek Lostów; jazda na motorze z ziomkami przez miasto. Zapowiadała gruby i konkretny klimat tak samo pierwszy trailer Lostów

"Brothers for live, Lost forever". A w praktyce po kilku pierwszych misjach klimacik, historia poszła w złym kierunku. Dostaliśmy Johnego: żydka, zdrajcę, ci.pkę, nawróconego ;p

 

Zresztą dużo razy narzekałem w temacie o to, no może tyle nie co narzekam co bardziej "zwracam uwagę co mi nie zagrało".

 

To nie znaczy, że historia czy dodatek były złe po prostu wolałbym inny kierunek. Ten z początku misji, hardcorowy, gang, więzy krwi, tak jak napisałeś sikanie w gacie itd. Ale za to Ballada trafiła ze wszystkim w 100% ;]

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Help, mam pytanie do posiadaczy Complete Edition.

 

W dodatkach "Episodes from LC" na płycie jako bonus Rockstar dorzucał bodajże 3 stacje radiowe w tym VC FM. W wersji cyfrowej nie było tego bonusu, a jak wygląda sprawa z Complete Edition? Są te bonusowe stacje (VC FM)?

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Z tą przeróbką jest jeszcze trochę pracy i osobiście czekam na kolejną wersję (sam instaler jest po(pipi)y i zajmuję "slot" po TBOGT co między innymi oznacza że San Andreas RAGE i Vice City RAGE nie mogą obok siebie egzystować , bo obie korzystają z tej samej ścieżki) , jedna z wysp też nie działa np. Na razie przyznam dużo większe wrażenie zrobił na mnie San Andreas RAGE , i na tym etapie w niego się zagrywam . Postowałem już do twórców o zrobienie edycji nie wymagającej podstawki tzw. stand-alone i nie byłem sam , trza czekać (do GTAV jeszcze czas heh).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...