Skocz do zawartości

Jakie słuchawki ?


zolwik777

Rekomendowane odpowiedzi

W którym sklepie dostałeś te słuchawki?  :sorcerer:

Większość rzeczy kupuję na allegro bo można sobie porównać cene i wybrać najniższa, ale ceneo unikam bo wcale nie pokazują najniższych cen. Pare dni temu szukałem gry dis(nene)les 3, na ceneo ponad 40zł, a na allegro kupiłem za 9,99 i to z dodatkiem :), sorki za taki mały offtopic, ale jak ktoś chce kupic naprawde tanio to polecam allegro

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam zamiar kupić sluchawski. MAM 3 TYPY

Creative Aurvana Live.

Sony MDR-V55

akg k518 dj

 

kTORE?

jeśli słuchawki to żadne sony, Philips, Creative itd. Kupuj coś co zajmuje się wyłącznie produkcja słuchawek. Sennheiser,AKG itd. Tylko debile pokroju Yetiegi jaraja się słuchawkami sony w cenie 249 zł, bez urazy yeti :D ja prawdopodobnie sprzedam swoje Monster ntune , bo używam ich sporadycznie. Dodam tylko ze powinni je sprzedawać w zestawie z prezerwatywami bo słuchanie na nich muzyki to czyta rozkosz :D
Odnośnik do komentarza

Widzę, że kolega chris85 aż błyszczy wiedzą...

Zacznijmy od tego, że Creative Aurvana Live to niegdyś kultowy, nie mający konkurencji w swoim przedziale cenowym model. Obecnie z uwagi na rozrost tego przemysłu i pojawienie się dużej ilości nowych firm/modeli już tak nie opłacalny ale dalej jest solidnym wyborem.

 

Jeśli chodzi o Sony to w przeszłości mieli wiele dobrych modeli(akurat V55 do nich nie należy) obecnie też jakieś się znajdą(nie dawno wypuścili ciekawe modele słuchawek dokanałowych) także nie ma co deprecjonować tej firmy w dziedzinie audio

 

Z Philipsem kolega wyskoczył jak przysłowiowy Filip z konopi ponieważ seria Fidelio(L1, X1) jest ogromnie ceniona wśród audiofilów. Z trochę tańszego segmentu cenowego(okolice 100zł) też pamiętam, że było kilka przyzwoitych modeli.

 

Z polecaniem Sennheisera to spóźniłeś się o kilka lat, obecnie po światowych podwyżkach cen firma przestała być konkurencyjna, jest kilka klasycznych modeli jak HD 650 czy Momentum ale w przedziale 0-500zł praktycznie się tej firmy już nie poleca.

 

Jeśli chodzi o wybór z kilku postów wyżej odnośnie k518 vs Creative to wiele zależy od upodobań dźwiękowych i preferowanych gatunków muzycznych, Do elektroniki czy hip hopu zdecydowanie lepsze będą AKG,  z kolei w muzyce gitarowej czy jazzie wygrają Cal.

 

Ps. Superlatyw w kierunku słuchawek firmy monster nawet nie będę komentował...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@up Łap plusa za samą prawdę.

Osobiście od dobrych kilku lat (bodaj 2008 r.) mam wspomniane Creativy i na tę chwilę tylko AKG 181 DJ grały wyraźnie lepiej (oczywiście to inna półka cenowa).

K518 DJ ma mój kumpel i ja sam też sobie sprawię na dniach. Charakterystyka trochę inna niż Creative (tak jak wspomniano, do innego typu muzyki), ale jednak bardziej wygodne jeśli chodzi o mobilność ze względu na składane głośniki.

Przyznam, że Creative po 2-3 godzinach zaczyna mi uciskać czubek głowy, ale to raczej kwestia indywidualna.

 

W ogóle, pytanie "poza konkursem" - są na świecie jakieś dobre pchełki, czy nie ma szans na osiągnięcie takich walorów dzwiękowych jak choćby w Aurvanach z takich małych głośniczków?

Pytam, bo wymieniłem niedawno stockowe telefonowe pchełki na Sennheisery CX300II i żadnej poprawy nie ma :/

Odnośnik do komentarza

No są nawet pchełki dużo, dużo lepsze niż CALe. No są też dużo, dużo droższe. Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz. Ja osobiście msm pchełki Brainwavz alpha i jestem mega zadowolony, najlepsze 'małe' słuchawki jakie miałem, a nie kosztują nawet stówki. Nie patrz na opisy, że 'wow bass i w ogóle grają samymi dolnymi', bo to bzdura, są to jasno grające i bardzo szczegółowe słuchawki.

Odnośnik do komentarza

Te CXy to nie pchełki a dokanałowe. Polecane pchełki to Vedia SRS300, Laberg L100 albo można się szarpnąć na senki MX980, ponoć niespotykany dźwięk jak na taką budowę.

 

Z dokanałowych czyli tych głębiej wkładanych w ucho mogę polecić Sony MH1 albo TDK EB950(w Polsce 50zł, za granicą około 100$, nikt nie wie czemu). Sam z ciekawości kupiłem te drugie i jak za taką cenę jestem zachwycony, wolę je dźwiękowo niż brainwaiz proAlpha czy soundmagic E10.

 

Też kiedyś CAL lekko cisnęły mnie w głowę a z tego co wiem k518 niektórzy porównują do imadła ze względu na ucisk. Ja jestem wrażliwy pod tym względem i preferuję konstrukcję otwartą, obecnie posiadam akg k520 i na razie jestem zadowolony, świetne są do klasyki, jazzu czy muzyki nastawionej na wokal. Do innych gatunków raczej nie polecam ze względu na małą ilość niskich tonów.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że kolega chris85 aż błyszczy wiedzą...

Zacznijmy od tego, że Creative Aurvana Live to niegdyś kultowy, nie mający konkurencji w swoim przedziale cenowym model. Obecnie z uwagi na rozrost tego przemysłu i pojawienie się dużej ilości nowych firm/modeli już tak nie opłacalny ale dalej jest solidnym wyborem.

 

Jeśli chodzi o Sony to w przeszłości mieli wiele dobrych modeli(akurat V55 do nich nie należy) obecnie też jakieś się znajdą(nie dawno wypuścili ciekawe modele słuchawek dokanałowych) także nie ma co deprecjonować tej firmy w dziedzinie audio

 

Z Philipsem kolega wyskoczył jak przysłowiowy Filip z konopi ponieważ seria Fidelio(L1, X1) jest ogromnie ceniona wśród audiofilów. Z trochę tańszego segmentu cenowego(okolice 100zł) też pamiętam, że było kilka przyzwoitych modeli.

 

Z polecaniem Sennheisera to spóźniłeś się o kilka lat, obecnie po światowych podwyżkach cen firma przestała być konkurencyjna, jest kilka klasycznych modeli jak HD 650 czy Momentum ale w przedziale 0-500zł praktycznie się tej firmy już nie poleca.

 

Jeśli chodzi o wybór z kilku postów wyżej odnośnie k518 vs Creative to wiele zależy od upodobań dźwiękowych i preferowanych gatunków muzycznych, Do elektroniki czy hip hopu zdecydowanie lepsze będą AKG,  z kolei w muzyce gitarowej czy jazzie wygrają Cal.

 

Ps. Superlatyw w kierunku słuchawek firmy monster nawet nie będę komentował...

 

Piszesz o Sennheiser, że są drogie a sam wyskakujesz z Philipsami i Sony  za 800 zł. Ja wiem, że większość firm ma w ofercie coś dobrego za wyższe pieniądze ale Szprota szuka czegoś w przedziale ok 200 zł. W Tych pieniądzach Sony i Philips to tania kupa, przyznam szczerze, że z CAL nie miałem styczności, ale nigdy nie byłem zadowolony z tej firmy.  ani z interfaceów audio, ani kart dzwiękowych ani tym bardziej słuchawek.

Gramofonista z ręką na sercu miałem styczność z Monster N-TUNE ? Ja wiem, że BEATS są przereklamowane ale wierz mi te zupełnie inna bajka. Twierdzę, że dla polski B tanie słuchawki to tylko od kogoś kto zajmuje się wyłącznie produkcją słuchawek.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Philips SHP 2500-35zł

SHP 3000-40zł

Kiedyś były jeszcze 5401 albo 5500 i kilka innych. Philips miał sporo całkiem dobrych budżetowych słuchawek...

 

Nie słuchałem tego modelu ale jak znam firmę produkująca szajs za grubą mamonę, który niszczą słuchawki za niecałe 100zł to jakoś ciężko mi uwierzyć, że olśnił ich geniusz i wypuścili dobrze brzmiące. Z tego co widzę kosztują one 600zl(te po 350 na allegro to jak mniemam podróbki) a za te pieniądze gwarantuję Ci, że znajdziesz tonę lepszych słuchawek.

 

ps. Do 200zł warto rozejrzeć się w ofercie firmy Superlux, kiedyś mocno hypowane były HD 681 a z tego co kojarzę pojawiło się sporo nowych modeli.

Odnośnik do komentarza

Te CXy to nie pchełki a dokanałowe. Polecane pchełki to Vedia SRS300, Laberg L100 albo można się szarpnąć na senki MX980, ponoć niespotykany dźwięk jak na taką budowę.

 

Z dokanałowych czyli tych głębiej wkładanych w ucho mogę polecić Sony MH1 albo TDK EB950(w Polsce 50zł, za granicą około 100$, nikt nie wie czemu). Sam z ciekawości kupiłem te drugie i jak za taką cenę jestem zachwycony, wolę je dźwiękowo niż brainwaiz proAlpha czy soundmagic E10.

 

Dzięki, chodziło mi o dokanałowe właśnie. Przetestuję wspomniane Sony MH1, TDK EB950 i Brainwaizy.

Generalnie budżet nie ma raczej znaczenia - szukam po prostu dobrych, wygodnych słuchawek: jednej pary dokanałowych do zastapienia CX-ów na rower i jednej pary nausznych do dalszych podróży (pociąg, samolot), bo CAL się sprawdza raczej w domu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli "budżet nie ma znaczenia" i szukasz wygody, to może warto by było dokupić do nich pianki Comply? Sam mam jakieś "niemarkowe", dołączone do doków i muszę przyznać, że niebo a ziemia pod względem wygody w porównaniu do gumowych tipsów.

Teraz pewnie będę kupował właśnie Comply, bo o ile ze słuchawkami o mniejszej tulei nie jest u mnie tak źle, tak te większe są dla mnie bez pianek po prostu niewygodne (albo to te dołączone gumki były słabe). Powinny też lepiej izolować, ale to zależy od silikonów z którymi się porównuje - może nie być wielkiej różnicy.

 

Wadą jest, że się po prostu zużywają i kosztują chyba 60 zł za 3 pary, czyli jednak trochę trzeba co jakiś czas wydać. I chyba trochę ocieplają dźwięk, co nie do każdego sprzętu pasuje.

 

 

No, ale to taki bonus, bo mi się przypomniało. Najpierw kup te słuchawki. ;)

 

 

 

[EDIT]

Ups, źle przeczytałem - że te do podróży też dokanałowe. :/

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

Dobrze doczytałeś - na rower dokanałowe, więc nad piankami na pewno się zastanowię. Nie sądziłem, że "głupie" tipy mogą mieć wpływ na otrzymywany dźwięk, ale to w gruncie rzeczy logiczne. Generalnie na wygodę przy zwykłych silikonowych/gumowych nie narzekam, ale liczy się dla mnie idealny dźwięk jaki chcę uzyskać.

Natomiast do dalszych podróży raczej zdecydowałem się na TDK 518 DJ, więc tutaj pozostaje kwestia koloru ;) Aktualnie mam CAL, ale są mało poręczne na wyjścia z domu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość Beka Wnusiu

Mam przed sobą dwa zakupy:

- dokanałowe (obecne wciąż mam i działają, ale trochę stare już są, nie wszystko się da doczyścić)

- headset do PC/konsoli, bezprzewodowy

 

Co polecacie?

mam przed soba zakup samochodu osobowego, jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza

Mam przed sobą dwa zakupy:

- dokanałowe (obecne wciąż mam i działają, ale trochę stare już są, nie wszystko się da doczyścić)

- headset do PC/konsoli, bezprzewodowy

 

Co polecacie?

Cena do jakości polecam Skullcandy PLYR 1

Działają na PC PS4, dekoder NC+ czy Smart TV samsung...

Edytowane przez TrueGrand
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam przed sobą dwa zakupy:

- dokanałowe (obecne wciąż mam i działają, ale trochę stare już są, nie wszystko się da doczyścić)

- headset do PC/konsoli, bezprzewodowy

 

Co polecacie?

Raven jak bys budzet podal to by bylo ci latwiej doradzic. Do konsoli i pc to Astro albo Turtle beach. Ew. Sony Gold ale to tylko do pc i konsol sony.

Odnośnik do komentarza

OK, jeśli chodzi o budżet to na pewno nic za kilkaset złotych. Powiedzmy max 300 zł jeśli będzie naprawdę warto, ale wolałbym jakieś 200 zł (oczywiście dolnej granicy nie ma, im taniej tym lepiej). Nie gram jakoś mega ostro, nie chcę na tym słuchać muzyki czy coś, nie musi to być sprzęt z najwyższej półki, chciałbym po prostu mieć jakiś wygodny sposób na rozmowy podczas gry online i Skype'y przy biurku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...