Skocz do zawartości

Jakie słuchawki ?


zolwik777

Rekomendowane odpowiedzi

Bez kabla? To nadal dość rozwijający się rynek, ceny i jakość są nadal dużo gorsze. Chociaż z roku na rok przepaść jest nieco mniejsza, to mało kto chce wydawać tysiące, żeby mieć jakość za setki, a w przypadku np. opóźnienia nawet niższą. Dlatego mało się mówi o słuchawkach gamingowych bez kabla. 

 

SteelSeries Arctis 7P+ są bez kabla, używają nadajnika USB, co nadal pozwala na znacznie lepszą jakość niż Bluetooth, zwłaszcza na niektórych sprzętach do grania które z reguły nie pozwalają na wiele. Jeśli chodzi o łatwość instalacji, w zależności od sprzętu będzie lepiej albo gorzej niż z bluetoothem. Sprzęt jest biało-czarny, czy ładny? Cóż, ładniejszy niż PS5, w porównaniu do konkurencji sprzęt jest gustowny, mikrofon jest wsuwany (niestety, tak, te Logitechy to jedne z ładniejszych słuchawek dla gejmerów jakie są, mdr. Nie wiem czemu to wszystko wygląda tak odpustowo. A tak, bo nikt dorosły nie wyda tyle kasy na słuchawki do grania).

Raczej nie są to słuchawki dla audiofili, ale bez opcji bluetooth nie mają też zamiaru być do muzyki. Mają mony dobry dźwięk do nowych gier, z dobrym efektem przesteni. Nie jestem pewien czy obecnie działąją z Xboxem, oczywiście jest inny model, czarno-zielony do tego.

edit: Napisałem że czasem ciężej czasem łatwiej, ale jeśli chodzi o ogół konsol to ten USB właściwie czyni te słuchawki wyjątkowo uniwersalnymi w porównaniu do wielu innych. I do Switcha idzie włożyć dongla.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Praktycznie to samo co wyżej tylko w wersji na kablu. 500 zeta wirless, około 300 zł z kablem, taka jest zasada

 

SteelSeries Arctis 3 to byłoby chyba najlepsze

 

LOGITECH G935

 

Jak dopłacisz to Beyerdynamic MMX 100 bo fajne też do muzyki

 

Ja sobie wziąłem ostatnio tego polecanego Logitech G733 bez kabla i w sumie fajne. Najwięcej tam robi oprogramowanie i design.

Odnośnik do komentarza

Zależy, jaki jest priorytet. Jak do gierek to zakładam, że headset, z jakością komunikacji i szybkością reakcji ważniejszą od samego dźwięku.

 

Klasyk gamingu to teraz HyperX Cloud Alpha, 250 zł, jak dla mnie to piękne to one nie są, no ale. Mają dużą konstrukcję dla ludzi grających cały dzień, i zapewniają dobre czucie przestrzeni w grze. Dobre sterowanie, odczepiany mikrofon. Niezły dźwięk jak na tę cenę.

Oczywiście tak samo opcją klasyczną pozostają poprzednie Cloudy. Cloud 1 to generalnie Takstar Pro80, czyli naprawdę dobre słuchawki, przerobiony nieco do grania. 

 

Bardziej niszowy klasyk to Cooler Master MH751, model który przez lata powoli się przebija. Ma bardziej growy profl od HyperX-ów, nieco bardziej stonowany wygląd (nadal głupi, ale mniej widocznie). Są też chyba jeszcze większe i wydają się lżejsze, dla wielu osób będą najwygodniejsze na głowie. Scena dla niektórych lepsza, dla niektórych gorsza. W Polsce zazwyczaj droższy, nawet 350 zł.

 

 

Bardzo popularny teraz model to Steelseries Arctis 1. Stonowany wygląd, dźwięk nie najgorszy jak na tę cenę, z wygodą to bardziej kwestia gustu. 

 

Corsairy to też naprawdę solidniaki i mają dobre opcje przewodowe, które idzie kupić poniżej 200 zł. Generalnie HS50 Pro to klasyk, HS60 dodaje kilka lekkich zmian w użytkowaniu i wtyk na "surround" (jak dla mnie zbyteczne), HS70 jest bezprzwodowe i z tej racji oczywiście idzie na kilka kompromisów. 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Andreal napisał:

A co napiszecie o CORSAIR HS70 PRO Wireless? Opinie są ok, wydają się spoko, a i brak LEDów na plus.

Zastanawiałem się nad tymi korsarzami, dokładnie nad tym modelem

 

Wszyscy byli zgodni. Design i wykonanie na plus. No są chyba najładniejsze w tym segmencie, zwłaszcza w białej wersji jak dla mnie). Niestety minusy przesądziły - kiepski mikrofon, taka sobie aplikacja, TRAGICZNA bateria (ładowanie co 5-8 godzin) i podobno szumią przy niskiej głośności, co dla mnie od razu daje dyskwalifikację 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
W dniu 12.08.2022 o 18:58, ogqozo napisał:

Bez kabla? To nadal dość rozwijający się rynek, ceny i jakość są nadal dużo gorsze. Chociaż z roku na rok przepaść jest nieco mniejsza, to mało kto chce wydawać tysiące, żeby mieć jakość za setki, a w przypadku np. opóźnienia nawet niższą. Dlatego mało się mówi o słuchawkach gamingowych bez kabla. 

 

SteelSeries Arctis 7P+ są bez kabla, używają nadajnika USB, co nadal pozwala na znacznie lepszą jakość niż Bluetooth, zwłaszcza na niektórych sprzętach do grania które z reguły nie pozwalają na wiele. Jeśli chodzi o łatwość instalacji, w zależności od sprzętu będzie lepiej albo gorzej niż z bluetoothem. Sprzęt jest biało-czarny, czy ładny? Cóż, ładniejszy niż PS5, w porównaniu do konkurencji sprzęt jest gustowny, mikrofon jest wsuwany (niestety, tak, te Logitechy to jedne z ładniejszych słuchawek dla gejmerów jakie są, mdr. Nie wiem czemu to wszystko wygląda tak odpustowo. A tak, bo nikt dorosły nie wyda tyle kasy na słuchawki do grania).

Raczej nie są to słuchawki dla audiofili, ale bez opcji bluetooth nie mają też zamiaru być do muzyki. Mają mony dobry dźwięk do nowych gier, z dobrym efektem przesteni. Nie jestem pewien czy obecnie działąją z Xboxem, oczywiście jest inny model, czarno-zielony do tego.

edit: Napisałem że czasem ciężej czasem łatwiej, ale jeśli chodzi o ogół konsol to ten USB właściwie czyni te słuchawki wyjątkowo uniwersalnymi w porównaniu do wielu innych. I do Switcha idzie włożyć dongla.

A czym się różnią od nich trochę tańsze 7+ ?

 

Jeszcze znalazłem coś takiego: https://www.amazon.pl/SteelSeries-Arctis-Nova-7P-Bezprzewodowy-dp-B0B7X6WRNY/dp/B0B7X6WRNY/ref=dp_ob_title_ce

 

Trochę droższe ale mają w 100% wsuwany mikrofon, przez co dużo fajniej to wygląda.

 

No i jeszcze ciekawe, czemu 7P są droższe niż 7X skoro te drugie są chyba kompatybilne ze wszystkim:?

 

https://www.amazon.pl/SteelSeries-Arctis-Nova-7P-Bezprzewodowy-dp-B0B7X8M694/dp/B0B7X6WRNY/ref=dp_ob_title_ce?th=1

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Różnica ceny może zależeć od dostępności, nie wiem. W środku to jest praktycznie to samo, 7+ są dostosowane pod Xboxa, a P pod PS5, także wyglądem jak widać (co też oznacza że P mają dość wyjątkowy design i jak dla mnie fajny jak na ten segment).

 

Jak jest z Novą dokładnie to jeszcze nie wiem. Z tego co rozumiem, to jest to generalny ugprade. Te słuchawki mają bluetooth (nie wiem jak z jakością przez bluetooth ale często fajnie po prostu mieć jakiś dźwięk bez noszenia czegokolwiek, albo od razu sobie przeskoczyć na laptopa czy telefon), USB-C (nie ma co, kto z nas chce jeszcze trzymać jakikolwiek stary kabel), design to kwestia gustu. Zakładam że są generalnie lepszą wersją starej serii 7.

Odnośnik do komentarza

Też jest. Ale ogólnie pierwsze wrażenie jest takie, że jakość spadła względem arctisów. Headband sztywniejszy i go po prostu czuć no ale ja jestem duży, kumpel zmienił z 9x i mu bardziej pasują bo jest mniejszy. Dźwiękowo wypadają trochę lepiej. Mikro ten sam poziom.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Ehh no to dalej nie mogę się zdecydować. Panowie chcę żeby słuchawki były bezprzewodowe ( ale z wejściem na minijacka), pasowały do PC, XSX, PS5, Switcha i mogły się również bezproblemowo łączyć z telefonem. Zależy mi na dosyć dobrym wytłumieniu dźwięków z otoczenia i wygodzie. I mniej "gamingowy" wygląd tym lepiej. Budżet max 700 zł, co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza

Nic nie jest perfekt za 700 zł (zwłaszcza na konsolach, gdzie trudniej dopasować różne funkcje i zmienić brzmienie), ale no tak naprawdę ta poprzednia seria Steelseries 7 i 9 i teraz Nova 7 z ww. unowocześnieniami (cena już zeszła do 700 zł) to najbardziej popularne sprzęty nie bez powodu. Nic nowego tyle nie kosztuje, więc to samo co wymieniałem wyżej nadal pasuje. HyperX-y wyglądają "bardziej gamingowo", Logitechy raczej też... szczerze mówiąc to prawie wszystkie słuchawki robione pod konsole wyglądają jak z Trona, a ze względu na brak bluetootha inne słuchawki nie będą funkcjonalne.

Tak na ślepo to Steelseries to dobry typ. Wygrywają każdy ranking nie bez powodu, i nie tylko w kategorii do 700 zł ale w kategorii ogólnej jakości do ceny. Chociaż gwarancji nie ma, że tobie akurat przypasuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.