Skocz do zawartości

Jakie słuchawki ?


zolwik777

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Jak chcesz coś ładnego, to ja bym polecał jakieś Sony MDR (V300?) albo Audio-Techniki (ATH-FC700?). Chociaż w sumie nie wiem. Kwestia gustu może. Tanie Sennheisery IMO nie są dobre do muzyki. Jeśli można, to myślę, że warto dopłacić i kupić PX 200. Nawet dla Sansy. Różnicę czuć i słychać, a i "wyciek" jest zdecydowanie mniejszy.

 

PMX 100 to te same przetworniki, inny jest tylko design. Wyglądają na mniej wygodne, ale nie wiem, jak to jest na dłuższą metę z nimi.

Odnośnik do komentarza

Wyśmiewany? Chyba przez prostaków. Ja zawsze się uśmiecham, jak widzę osobę z KPP na mieście. "Ho, mój człowiek, wie, co dobre!", wyrażam swoimi radosnymi oczami. Z kolei osoby noszące lansiarskie słuchawki typu WeSC czy Skullcandy nigdy nie mogą liczyć na mój uśmiech, prędzej na grymas pogardy. "Ty debilu", mówią im moje oczy.

Ale 99.9 % osób pomysli "ehe, idzie koleś z protezą czaszki". Nie ma się co spierać, słuchawki dobrze grają, ale są idiotycznie brzydkie (użyłam słowa idiotycznie, bo się kurde zastanawiam jak idiota obdarzył tak wspaniałe słuchawki tak brzydkim wyglądem).

 

 

A sam mam soundmagicki, szczerze polecam, ale i bez mojego polecania mozna wyczytać w necie, że to najlepszy wybór do pewnej granicy cenowej (czytaj. tanie). Z moim iriverem E30 grają naprawdę ślicznie

Odnośnik do komentarza

no to ja chyba nie będę oryginalny i polecę Creative Aurvana Live! Używam od 2 lat i jestem coraz bardziej zadowolony ;]

 

 

Ja też używam, ale po kilku godzinach boli mnie od nich głowa. Może mam krzywą czaszkę, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

no to ja chyba nie będę oryginalny i polecę Creative Aurvana Live! Używam od 2 lat i jestem coraz bardziej zadowolony ;]

 

 

Ja też używam, ale po kilku godzinach boli mnie od nich głowa. Może mam krzywą czaszkę, nie wiem.

Nad nimi też się zastanawiałem bo mój kumpel je ma i grają elegancko, ale nie posiadam tyle kasy i są trochę za duże do słuchania muzy na mieście. Toście mnie pojechali z tymi Kossami i co ja mam teraz zrobić? :unsure:

Odnośnik do komentarza

Kupuje Kossy< nonkonformista>.

No i dobry wybór. Ja bez połączenia KPP + mój iRiver nie ruszam się na miasto. Jeszcze nigdy nikt nie śmiał się z wyglądu moich Kossów, a jak kiedyś przez przypadek zostawiłem u znajomego to przez tydzień nie chciał oddać i przepraszał, bo sam z nimi łaził po mieście. Jak dla mnie to właśnie wyglądają zaje'biście dobrze i kilka razy zostałem zapytany co to za słuchawki i czy można posłuchać jak grają - ludzie byli zaskoczeni. W Trójmieście spotkałem jak na razie 2 gości i 1 pannę, co mieli KPP (ona w dodatku miała edycję 25th Anniversary) i wydaje mi się, że jedyna ich wada to beznadziejna izolacja - weźmiesz nieco głośniej i już ludzie naokoło będą szumy słyszeć.

 

 

Odnośnik do komentarza

tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że na miasto mimo wszystko zapewne lepsze od PX100 i PX200 (tutaj pewny nie jestem, bo te mają tłumienie) będą dokanałówki, chociaż nie chciałem ich ze względu na destrukcje ucha. Najprościej byłoby kupić creativy ep630, ale w co drugiej opinii jest że bas masakra, ale słaby środek i góra. W związku z tym chciałem się dowiedzieć, czy Senny bądź Kossy oferują jakieś dobre dokanałówki do powiedzmy 130, 150 zł. Z Kossami pewnie będzie problem, bo też pewnie są przebassowane, ale może się mylę. Ważne dla mnie, żeby były dosyć trwałe, bo szalenie wku.rwia mnie jak siadają któreś kanały po pół roku, a tak często jest w pchełkach i dokanałówkach. Co prawda to nie problem naprawić je przy jacku i już wiele razy to robiłem, ale jak uszkodzi się przy słuchawce przewód to du.pa zbita.

 

edit, kurde, co pół godziny zmieniam zdanie, jednak się namyślę na te XP100, ale na powyższe też chętnie posłucham opinii.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem!

Kupiłem kilka miesięcy temu nowe słuchawki - Kossy, wszystko fajnie, ale uszkodził mi się kabel (chyba się naderwał przy rozgałęzieniu - ale nie jestem pewien!), same słuchawki są działające.

Jak to naprawić? Gdzie można kupić SAM kabel do słuchawek na jacka 3.5? Może ktoś zarzucić linkiem do alledrogo z taką aukcją?

Odnośnik do komentarza

nie mam paragonu ani nic takiego ;/ tak wiem, kretyn ze mnie! poza tym przerwanie/naderwanie kabla było by objętę gwarą?

 

widział ktoś gdzieś takie kable? jakiejś dobrej jakości?

 

Natknąłem się w necie na jakieś forum audiofili, nie jednak nie chcę dobrej jakości kabla, wystarczy średnia albo kiepska jakość kabla :)

Edytowane przez Jordan23Carolina
Odnośnik do komentarza

nie mam paragonu ani nic takiego ;/ tak wiem, kretyn ze mnie! poza tym przerwanie/naderwanie kabla było by objętę gwarą?

 

widział ktoś gdzieś takie kable? jakiejś dobrej jakości?

 

Natknąłem się w necie na jakieś forum audiofili, nie jednak nie chcę dobrej jakości kabla, wystarczy średnia albo kiepska jakość kabla :)

Kretyn z ciebie.

 

Jeżeli chcesz sam naprawiać to się przygotuj na babranie typu lutowanie i takie tam ;>

Odnośnik do komentarza

tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że na miasto mimo wszystko zapewne lepsze od PX100 i PX200 (tutaj pewny nie jestem, bo te mają tłumienie) będą dokanałówki, chociaż nie chciałem ich ze względu na destrukcje ucha. Najprościej byłoby kupić creativy ep630, ale w co drugiej opinii jest że bas masakra, ale słaby środek i góra. W związku z tym chciałem się dowiedzieć, czy Senny bądź Kossy oferują jakieś dobre dokanałówki do powiedzmy 130, 150 zł. Z Kossami pewnie będzie problem, bo też pewnie są przebassowane, ale może się mylę. Ważne dla mnie, żeby były dosyć trwałe, bo szalenie wku.rwia mnie jak siadają któreś kanały po pół roku, a tak często jest w pchełkach i dokanałówkach. Co prawda to nie problem naprawić je przy jacku i już wiele razy to robiłem, ale jak uszkodzi się przy słuchawce przewód to du.pa zbita.

 

edit, kurde, co pół godziny zmieniam zdanie, jednak się namyślę na te XP100, ale na powyższe też chętnie posłucham opinii.

 

Jeśli chodzi o dokanałowe, to zaproponuję Ci coś z innej beczki. IMO warto się zainteresować słuchawkami NuForce. Sam stałem przed podobnym dylematem jakiś czas temu i zdecydowałem się postawić na NuForce'y NE-6, które nie bez powodu zostały okrzyknięte odkryciem 2009 ;) Miałem porównanie z Kossami i brzmienie NuForce'ów jest dla mnie przyjemniejsze.

  • Plusik 3
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że na miasto mimo wszystko zapewne lepsze od PX100 i PX200 (tutaj pewny nie jestem, bo te mają tłumienie) będą dokanałówki, chociaż nie chciałem ich ze względu na destrukcje ucha. Najprościej byłoby kupić creativy ep630, ale w co drugiej opinii jest że bas masakra, ale słaby środek i góra. W związku z tym chciałem się dowiedzieć, czy Senny bądź Kossy oferują jakieś dobre dokanałówki do powiedzmy 130, 150 zł. Z Kossami pewnie będzie problem, bo też pewnie są przebassowane, ale może się mylę. Ważne dla mnie, żeby były dosyć trwałe, bo szalenie wku.rwia mnie jak siadają któreś kanały po pół roku, a tak często jest w pchełkach i dokanałówkach. Co prawda to nie problem naprawić je przy jacku i już wiele razy to robiłem, ale jak uszkodzi się przy słuchawce przewód to du.pa zbita.

 

edit, kurde, co pół godziny zmieniam zdanie, jednak się namyślę na te XP100, ale na powyższe też chętnie posłucham opinii.

 

Jeśli chodzi o dokanałowe, to zaproponuję Ci coś z innej beczki. IMO warto się zainteresować słuchawkami NuForce. Sam stałem przed podobnym dylematem jakiś czas temu i zdecydowałem się postawić na NuForce'y NE-6, które nie bez powodu zostały okrzyknięte odkryciem 2009 ;) Miałem porównanie z Kossami i brzmienie NuForce'ów jest dla mnie przyjemniejsze.

 

 

Nie chodziło o dokanałowe, ale nauszne. A jeśli kogoś interesuje, zakupiłem koss ur40 i jestem mega zadowolony. 149 zł w mp3store, dźwięk naprawdę świetny, duża przestrzeń dźwięków, zrównoważenie tonów, bas przyjemny, z pier.dolnięciem kiedy trzeba, ale nie jest natarczywy i nie zagłusza reszty. Pasują mi do każdego rodzaju muzyki, a jak coś nie brzmi to equalizer nadrabia.

Bardzo lekkie, nie czuje się że ma się je na głowie. Do tego składają się, więc można w każdej chwili wrzucić je do torby / plecaka, bez obaw że się połamią, pomimo, że wizualnie wyglądają na kruche. Nie każdemu może pasować nosić tak duże słuchawki po mieście, ja tam się jaram ;]

Konstrukcja otwarta, czyli nie izolują, ale to nie problem. Po podgłoszeniu nawet w metrze słyszę w miarę dobrze (aczkolwiek oczywiście bez porównania gorzej niż w domowym zaciszu), a głośna muzyka na uszach nie przeszkadza innym w komunikacji, bo jak autobusy czy metro jest głośne, to nie ma opcji, żeby inne osoby słyszały dostatecznie głośno twoją muzykę.

 

Do tego są przepiękne i siateczka na głowie powoduje bardzo dobry przewiew głowy ;]

 

751287803.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie miśki chciałbym kupić dobre słuchawki nauszne. Głownie zamierzam słuchać rocka i muzy klasycznej. Cena nie gra roli co polecacie?

na twoim miejscu stawiałbym tylko i wyłącznie na sennheisery. Nie wiem co to dla Ciebie znaczy "dobre" ale dobre sennheisery kupisz juz w okolicy dwóch stówek (osobiście posiadm i jestem zadowolony z hd-202), zaje.biste od 500-1000zl a jeśli jesteś mega-audiofilem to byś nie pytał tylko wiedział co chcesz, załóżmy jednak że cena nie gra roli, napisz do sennheisera że potrzebujesz słuchawki i opisz im swoj problem to zrobią Ci na zamówienie takie jakie zechcesz, oczywiście tylko wtedy jeśli kwota około 10-40 tysięcy złotych nie jest dla ciebie zadnym problemem :woot:

Edytowane przez mlokon
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
nie przesadzaj z tym "NAPRAWDE"... owszem słuchawki bardzo dobre ale nie wywyższajmy ich tak ;]

 

to juz lepiej troszke doplacic i kupic senki 555 [chyba, ze otwarte słuchfony to problem]

 

No Coa, jak dla mnie (nie jest jakimś audiofilem, ale słoń też mi na ucho nie nadepnął (: ) i jestem za(pipi)iście z nich zadowolony. Grałem już na słuchawkach Thomsona, Sony, ale te AKG naprawdę dają radę. Zwłaszcza grając w horrory :) Nie są może ósmym cudem świata, ale za taką (niewygórowaną) cene to naprawdę świetny zakup. Ma drobne wady (nie są szczególnie szczelne, więc ludzie mogą słyszeć czego słuchacie), ale takiego bassu nie słyszałem jeszcze nigdzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...