Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem Goodrama z agito.pl, microSD 32GB za około 70 zł (teraz cena nieco wyższa), a do tego dokupiłem na allegro adapter z microSD na Memory Stick za... 4,99 zł. Wszystko działa znakomicie. Widzę, że są też tańsze karty. Tylko sam adapter trzeba by dokupić. Ogólnie ja szukałem jak najtańszej karty, nie patrzyłem na markę i widzę, że się opłaciło. Nie ma żadnych problemów.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

No i kupiłem microSDHC 32GB (class 6) i przejściówkę.

I zaczynają się schody :(

Najpierw wkładając do PC z czytnikiem kart windows XP nie chce sformatować karty.

Więc włożyłem kartę do PSP (z CFW 5,50 Prometheus) i  sformatowałem ją.

Ok, teraz PC i PSP ją zobaczył, więc ucieszony znowu ją wrzucam do PC i kopiuję soft.

I teraz masakra:

Dopóki skopiowałem np. 2,8 GB, wkładam do PSP, wszystko widzi, gry hulają.

Gdy dokopiowałem softu aż przekroczyłem 4GB danych (łącznie) = PSP nie widzi karty i woła ze ja trzeba sformatować.

Dopóki karta jest w PC mogę na nią skopiować ile chcę (np. 27GB). Wyciągnę ją i włożę z powrotem do PC to dalej ja widzi (i soft nagrany też).

Ale gdy włożę do PSP: konsolka woła że jest karta do formatowania. Nie formatuję jej, tylko wkładam z powrotem do PC, i w PC już jej nie można otworzyć.

Formatuję w PSP, zgrywam od nowa ponad 4gb softu i znów to samo.

I w kółko.

Karta na pewno ma 32GB bo sprawdziłem programem testującym (zresztą kupiona ze sklepu internetowego, Samsung w blisterze). Więc o co chodzi ? Jakiś limit na 4GB przez CFW ?

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

No i kupiłem microSDHC 32GB (class 6) i przejściówkę.

I zaczynają się schody :(

Najpierw wkładając do PC z czytnikiem kart windows XP nie chce sformatować karty.

Więc włożyłem kartę do PSP (z CFW 5,50 Prometheus) i  sformatowałem ją.

Ok, teraz PC i PSP ją zobaczył, więc ucieszony znowu ją wrzucam do PC i kopiuję soft.

I teraz masakra:

Dopóki skopiowałem np. 2,8 GB, wkładam do PSP, wszystko widzi, gry hulają.

Gdy dokopiowałem softu aż przekroczyłem 4GB danych (łącznie) = PSP nie widzi karty i woła ze ja trzeba sformatować.

Dopóki karta jest w PC mogę na nią skopiować ile chcę (np. 27GB). Wyciągnę ją i włożę z powrotem do PC to dalej ja widzi (i soft nagrany też).

Ale gdy włożę do PSP: konsolka woła że jest karta do formatowania. Nie formatuję jej, tylko wkładam z powrotem do PC, i w PC już jej nie można otworzyć.

Formatuję w PSP, zgrywam od nowa ponad 4gb softu i znów to samo.

I w kółko.

Karta na pewno ma 32GB bo sprawdziłem programem testującym (zresztą kupiona ze sklepu internetowego, Samsung w blisterze). Więc o co chodzi ? Jakiś limit na 4GB przez CFW ?

 

 

Nie wyjmuj karty z PSP. Sformatuj ją z poziomu konsoli, podłącz KONSOLĘ do PC kablem USB i tak zgrywaj dane. Karty nie wyjmuj, niech siedzi cały czas w konsoli. Może dane będą się wolniej kopiować, ale wszystko powinno działać jak należy.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Szukając ładowarki do PSP którą gdzieś zagubiłem trafiłem na jakąś starą ładowarkę, kiedy spróbowałem podłączyć psp do ładowania to się zorientowałem że końcówka jest zepsuta, kilka minut później znalazłem tą właściwą ale jak próbuje podłączyć do ładowania to końcówka wchodzi tylko do polowy, dalej nie chce iść. Ładuje mi się tylko, kiedy mocno przytrzymam, ale nie będę siedział przecież 2h przy gniazdku icon_smile.gif mógłbym ładować za pomocą USB, ale jak wiadomo jest to dłuższe, mam nadzieje że mnie zrozumieliscie, bo trochę chaotycznie napisałem.
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem drugie PSP - model 3004. Czy jest jakaś opcja, żeby ekran utrzymał mi ustawioną jasność, a nie przyciemniał się do minimum jeśli przez minutę nie wciskam przycisków? Strasznie to irytujące, jak nawet w trakcie gier, np. podczas oglądania cut-scenek, ekran nagle robi się ciemniejszy. Sprawdziłem wszystkie opcje i jedyne co widzę, to całkowite wyłączenie ekranu po X minutach bezczynności.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zależy jak innym. Pamiętam któryś nowszy CFW wieki temu trochę namieszał i popsuł wszystkie stare save'y. Niemniej jednak generalnie wszystko powinno dać się bez problemu przenieść i odpalić na innym sprzęcie.

 

Moje pytanie dwa posty wyżej nadal aktualne - strasznie mnie irytuje, jak po około minucie bezczynności (np. oglądania filmiku) ekran mi przygasa. A tak jak na modelu 2k spokojnie mogłem grać na najniższym poziomie jasności, tak na 3k jest już trochę za ciemno.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Interesuje mnie odpalanie gier z PSX na PSP. Wiem, że granie na PSP bez analogów może być nieprzyjemnie, więc pomyślałem o zakupie PSP GO, które posiada imitację analoga. Czy jest sens? Na co powinienem zwrócić uwagę?

 

???????????????????????????

 

Przecież PSP GO nie ma żadnych dodatkowych przycisków względem oryginalnego PSP :gayos:

 

ja osobiście polecam PSP GO, bo wbrew temu co mówią, ta wersja jest bardzo fajna i wygodna i idealnie sprawdza się w roli emulatora różnorakich konsol :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nigdy żadnych problemów nie miałem, wygodnie się gra. Wbrew pozorom nie aż tak dużo tych najlepszych tytułów na PSXa korzystało z drugiego analoga, więc to nie problem. najgorzej z R2/3 L2/3, ale teżjakoś idzie ogarnąć. IMO nie zagrasz bez stresu we wszystko, ale w klasyki typu Crash, Spyro, FF itd. itp, bez problemu 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Postanowiłem zacząć kolekcjonować gry na PSP nawet już kilka tytułów kupiłem choć samej konsolki jeszcze nie mam. Słyszałem jednak że podobno napęd UMD rysuje dyski podczas odczytywania danych. Ile w tym prawdy? Bo jeśli tak jest w rzeczywistości to wolę chyba gry dalej zbierać ale samą konsolkę przerobić i odpalać z karty SD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...