Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

może trochę przesadziłem ale 13>13-2.nie mówię żeby ktoś nie spróbował bo każdy ma inne preferencje i oczekiwania. mi osobiście się nie podobała, tak samo jak 10-2 które też zakończyłem w pewnym momencie i już nie wróciłem, a ma takie same zarzuty, czyli kiepska fabuła, stękanie w zasadzie taką samą

Edytowane przez dApo
Odnośnik do komentarza

Coś w tym może być, wszakże gra tak potaniała, że bania mała ;) Ale jak patrzyłem na filmiki z gameplayu, miasta itd. to na pierwszy rzut oka wydaje się lepszą grą.

W trzynastce te poziomy w kształcie rynny równie dobrze mogłyby mieć swoją lokalizację w Nowym Jorku, bo chodziło tylko o to, żeby przejść z jednego końca na drugi, stoczyć mnóstwo walk lub lawirować pomiędzy stworami i popchnąć fabułę dalej.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1347129617' post='2682907']

Też uważam, że ostatni dobry Final to dziesiątka :)

 

FFXIII-2: fabuła jeszcze gorsza? To się da ;) O cholera... Pomimo tego, że nie podobała mi się trzynastka, mimo wszystko dam szansę XIII-2, choćby z braku laku.

Marzy mi się konwersja Xenoblade Chronicles, ale to pewnie niemożliwe.

 

FFXIII-2 gameplayowo i questowo jest dużo,dużo DUŻO lepszy niż XIII ale pod każdym innym względem jest gorszy...brzydszy,gorsza muzyka, słabszy klimat i gorsza fabuła.

 

Początkowo uważałem,że FFXIII-2 jest lepszy niż FFXIII ale po prostu byłem zauroczony tym,że tak szybko dostajemy w niej swobodę działania i cały system walki( w FFXIII chyba po 20-30h dopiero odblokowują się wszystkie opcje przy walkach). Po czasie i na spokojnie uważam,że FFXIII bezdyskusyjnie zjada całościowo FFXIII-2 na śniadanie

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

A jest szansa, że jako osobie, która nie trawi jRPGów ten Final mi się spodoba? LO rzuciłem po kilku godzinach, FFVII po kilkunastu, VIII i IX nie ruszyłem nawet. Jedyny jRPG, który przeszedłem i który mi się bardzo podobał to FFX (głównie ze względu na postacie)

Odnośnik do komentarza

trudno ocenić ale podobnie jak 10 to też taki korytarzyk i do gran pulse poznajesz wszystkich bohaterów i ich historie. według mnie są ciekawi i można ich polubić. jak się zdecydujesz to bierz na ps3 bo jest to lepsza wersja

Edytowane przez dApo
Odnośnik do komentarza

A jest szansa, że jako osobie, która nie trawi jRPGów ten Final mi się spodoba? LO rzuciłem po kilku godzinach, FFVII po kilkunastu, VIII i IX nie ruszyłem nawet. Jedyny jRPG, który przeszedłem i który mi się bardzo podobał to FFX (głównie ze względu na postacie)

 

Ja uważam, że szkoda Twojego cennego czasu ;) Ale jak chcesz zaryzykować, chętnie odsprzedam swój egzemplarz ;)

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

A jest szansa, że jako osobie, która nie trawi jRPGów ten Final mi się spodoba? LO rzuciłem po kilku godzinach, FFVII po kilkunastu, VIII i IX nie ruszyłem nawet. Jedyny jRPG, który przeszedłem i który mi się bardzo podobał to FFX (głównie ze względu na postacie)

jeżeli podobała ci się 10, to jest spora szansa , że 13 też ci podejdzie. tylko musiał byś się pogodzić z faktem, że nie ma tu praktycznie żadnej swobody (poza końcowymi etapami), idziesz jak po sznurku, poznając fabułę i toczysz walki. jeśli spodoba ci się historia to wsiąkniesz, a piękna grafika i muzyka bardzo w tym pomagają. walki są trudniejsze niż w 10, ciekawsze i cholernie efektowne, system rozwoju postaci bardzo podobny. dodam, że 10 to mój ulubiony fajnal.
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Męczę te Mission Hunt, na razie jakieś 40 misji za mną (aktualnie Titan's Trials). Niedługo pewnie podejdę do tej misji, gdzie zdobywa się Growth Egg.

Jak wiadomo, najlepiej ubić stwora czarem Death od Vanille. Jak najszybciej zdobyć tę umiejętność? Jest chyba na levelu 9 Saboteur'a, a ja się nie zbliżyłem jeszcze nawet do levelu 5. Możecie dać jakieś użyteczne rady?

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o sam lv 5 (to 5 to jest max) tylko o poziom całego Crystarium (o ile dobrze pamiętam to przechodziłeś już ostatniego bossa.. jesli tak to masz już odblokowany 10 poziom). Po prostu bij CP np. na bombkach w jaskini Mah'habara - miejsce gdzie wypada 6 bombek z dwóch jakby kontenerów. Ubijasz je (walka to 4-10 sekund), wracasz się do jakby rury, zawracasz i znowu do bombek. Pojedyńcza operacja to jak dobrze pamiętam ok 40 sekund. Oprócz dobrego CP bombki dają też Bomb Core, które są dosyć cennym źródłem exp przypodrasowywaniu broni i itemów (na 1 i 2 tierach).

Odnośnik do komentarza

Nie sądze aby to było 20h ;)

Ja ten czar odblokowałem przed ukończeniem gry bo chciałem zdobyć (i zdobyłem) Growth Egg przed wyruszeniem na końcówkę gry.

Wydaje mi się, że nie expiłem więcej niż.. jakieś 2-3h ponad program (wliczajac w to expienie w celu zwiększenia ilosci HP tak żeby Neochu nie zabijał mnie 1 strzałem). Za każdą walkę z bombkami masz ponad 7000 CP (bez 2xCP), co daje ponad 90,000 CP za 10 minut. Dobrze jest przy tym podrasować Belladonna Wand na Malboro Wand, co zwiększy nieco prawdopodobieństwo "zaskoczenia" Death.

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wierzę, że nie ma innego sposobu i chodziliście od bombek do rynny, by sie zrespawnowały i tak w kółko, by odblokować Death od Vanille :/ Przecież poszczególne umiejętności, HP, Magic, Strength wymagają ASTRONOMICZNYCH sum CP. Za te bombki jedna walka = 7000 CP. Czyli to jest łażenie w kółko i klepanie przycisku. Zrzygać się można. Ja chcę wykonać wszystkie Mission Hunt i potrzebny mi jest ten czar. Musi być szybszy sposób na zdobycie większej ilość CP!

Odnośnik do komentarza

Niestety.... to jest najszybszy sposób. Jedyną lepsza alternatywą było ubijanie tych bliźniaczych poczwarów (Jabberwocky i Bandersnatch) pod koniec gry w 13 chapterze. Za walkę z nimi wpada 32,000 CP (bez 2xCP).... ale niestety po walce z bossem nie ma już do nich dostępu.

Zresztą.. idąc w stronę Death nie musisz nabywać wszystkich umiejętności itd (tzn tych w bocznych odnogach) więc nie jest tego aż tak dużo.

Wiem, że jest to nudne.. ale zrób w ciągu dnia ze 3-4 podejścia po 20 minut i masz jakieś 350 tys CP.

Odnośnik do komentarza
' timestamp='1347904267' post='2688116']

Po tym co mi piszecie, to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że twórcy kompletnie nie przemyśleli mechaniki tej gry :confused:

chyba nie jest tak źle, nie pamiętam żebym jakoś bardzo siedział nad levelowaniem a przy ostatnich misjach nie miałem już co robić z CP

zresztą zawsze mogło być gorzej, tak jak w poprzednich finalach levele mogły iść tylko dla tych którymi się walczyło, tutaj jest super to uproszczone bo leci dla każdego

 

imo jedyne w tym finalu, co z takich rzeczy jest irytujące i na prawdę czasochłonne, to zdobywanie trapezów na wszystkie ultimejty

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Platyna/calak w tej grze są jednak trochę przegięte. Całe to farmienie po pewnym czasie staje się już z deka męczące. Niestety poza tymi misjami z ubijaniem potworów w grze nie ma więce nic ciekawegoj do roboty.

 

Teraz.. jak mam już to wszystko za sobą.. stwierdzam, że zdecydowanie najgorsze było farmienie itemów wartych dużo Gilów, żeby kupować za nie dobre komponenty, które dają duzo exp (plus konieczność zakupu kilku Adamantite'ów). Tzn.. w sumie są 2 opcje. Farmienie gotówki (gil) lub Trapezohedronów.. bo te drugie można "rozmnożyć", co pochłania jednak jakieś 1,5 miliona gilów.

Mamy 2x Trap, podrasowujemy na full belladonna Wand (Nirvana z gwiazdką) i "rozmontowujemy" ją, za co dostajemy 3x Trapezohedron + kilka pierdółek za ok 200tys gilów.

Na chwilę obecną nie wiem co jest lepsze.. farmienie wszystkich 6 Trapezohedronów czy 2 i potem bicie kasy.

 

Akurat levelowanie postaci skończyło się na długo przed zrobieniem platyny. Po wymaksowaniu postaci nazbierało się jeszcze znowu grubo ponad milion CP.

Odnośnik do komentarza

Platyna/calak w tej grze są jednak trochę przegięte. Całe to farmienie po pewnym czasie staje się już z deka męczące. Niestety poza tymi misjami z ubijaniem potworów w grze nie ma więce nic ciekawegoj do roboty.

 

Teraz.. jak mam już to wszystko za sobą.. stwierdzam, że zdecydowanie najgorsze było farmienie itemów wartych dużo Gilów, żeby kupować za nie dobre komponenty, które dają duzo exp (plus konieczność zakupu kilku Adamantite'ów). Tzn.. w sumie są 2 opcje. Farmienie gotówki (gil) lub Trapezohedronów.. bo te drugie można "rozmnożyć", co pochłania jednak jakieś 1,5 miliona gilów.

Mamy 2x Trap, podrasowujemy na full belladonna Wand (Nirvana z gwiazdką) i "rozmontowujemy" ją, za co dostajemy 3x Trapezohedron + kilka pierdółek za ok 200tys gilów.

Na chwilę obecną nie wiem co jest lepsze.. farmienie wszystkich 6 Trapezohedronów czy 2 i potem bicie kasy.

 

Akurat levelowanie postaci skończyło się na długo przed zrobieniem platyny. Po wymaksowaniu postaci nazbierało się jeszcze znowu grubo ponad milion CP.

 

Brat od tygodnia farmi na jakiś tam item - jak patrze tak z boku ile czasu przy tym siedzi to nadal się zastanawiam jak mu się to nie nudzi xD

Odnośnik do komentarza

Ostatnia misja ukończona. Vercingetorix padł i to na ocenę 5 ;) Nie miałem jakichś mega dopakowanych postaci, ani ekwipunku, ale nie urywam, że luknąłem na taktyki. Załatwiłem gnoja czarem Poison. Liczenie na to, że Vanille zainfekuje go Poison i potem obrona Sentinelami. Zrobiłem też myk z Eidolonem Vanille, tzn. zatrułem stwora i w czasie Gestalt Mode nic nie robiłem. Nawet ładnie energia schodziła :) Co jeszcze ciekawego można w tym Finalu porobić? Kusi mnie zrobienie wszystkich misji na 5 gwiazdek, ale ta misja z dwiema Raktavijami (tymi kulkami co mają osłony) jest dla mnie niemożliwa do wykonania na 5 gwiazdek.

 

EDIT: Ile zajmuje zrobienie calaka? Zostały mi 3 achievementy. Walki na 5 gwiazdek (obawiam się misji 62 z dwiema Raktavijami), Treasure Hunter i maksymalne levele u wszystkich postaci. Jeśli chodzi o maksymalne rozwinięcie postaci, to jest lepszy spot, niż klepanie w kółko walczącego Behemota z drugim stworem?

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...