Skocz do zawartości

Platformery w które grasz


Rekomendowane odpowiedzi

Crash 1. Oj kapitalny gameplay, przy nim chce mi się jeszcze bardziej obniżyć ocenę trochę drętwego Spyro 1 ( patrz wyżej ). Chociaż to trochę inny typ rozgrywki więc zostawię już ; d

 

Kapitalne zaprojektowane charakterystyczne plansze które od razu się zapamiętuje ( zerwany most, cudo, zresztą za dużo by wymieniać ). Idealne motywy zręcznościowe. Z minusów to brak fabuły, bossowie, czasem za duże maskowanie "mgłą" i paskudny system sejwów. Reszta pierwsza klasa. Muza bardzo dobra chociaż jeszcze nie idealna w niektórych planszach moim zdaniem. Ocena wstępna 8/10 ( trzeba zostawić furtkę ocen na kolejne prawdopodobnie lepsze odsłony, grałem w nie kiedyś ale malutko co pamiętam, na pewno miały o wiele lepszych bossów i normalny system sejwów ).

 

Tak czy siak fenomenalny platformer i nawet trudnawy. Chyba go wymasteruje, w razie czego spodziewać się odpowiedniego zdjęcia w odpowiednim ( celowe powtórzenie ; ) dziale ; d

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Donkey Kong Country na SNES-a, gierka z czasem się rozkręca i mamy naprawdę skomplikowane i trudne sekcje zręcznościowe z furą pomysłów. Szkoda tylko , że robienie 100% to najgłupsze patenty w tego typu grach ("2D") w stylu rzucania się na pałę w każdą przepaść z nadzieją , że będzie tam jakiś ( punktowany procentowo ) sekret. Z tego tytułu odpuszczam masterowanie. Dajcie mi niemożliwe elementy zręcznościowe do "calaka" a nie jakieś loteryjne bzdury.

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o platformery w ktore gram to czasami odpalam pierwszego Spyro z PS1, ktorego niedawno kupilem uzupelniajac trylogie - super gra. Jakis czas temu skonczylem dwojke, troche pogralem w trojke do ktorej jeszcze wroce (zaczne od nowa bo save "poszedl").

Na obecnej generacji brakuje mi takich gier, na szczescie mozna grac wlasnie w takie Spyro czy Crasha do ktorych zawsze chetnie wracam.

 

 

Donkey Kong Country na SNES-a, gierka z czasem się rozkręca i mamy naprawdę skomplikowane i trudne sekcje zręcznościowe z furą pomysłów. Szkoda tylko , że robienie 100% to najgłupsze patenty w tego typu grach ("2D") w stylu rzucania się na pałę w każdą przepaść z nadzieją , że będzie tam jakiś ( punktowany procentowo ) sekret. Z tego tytułu odpuszczam masterowanie. Dajcie mi niemożliwe elementy zręcznościowe do "calaka" a nie jakieś loteryjne bzdury.

 

Ja w drugiej czesci zrobilem wszystko co sie dalo uzyskujac 102%, ostatni szef byl totalnym hardcorem, ale sie udalo. Wiele rzeczy bylo poukrywanych, ale sama gra byla miejscami bardzo trudna i to sprawialo wiekszy problem bo monety mozna poszukac w jakims opisie, a przejsc trzeba juz samemu co takie proste nie jest.
Dodam, ze gralem na konsoli SNES, a nie jakims emulatorze z robieniem save w dowolnym momencie.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

 

Dodam, ze gralem na konsoli SNES, a nie jakims emulatorze z robieniem save w dowolnym momencie.

nie powiem, fajnie jest miec orginalnego snesa ale grac na emulatorze tez mozna bez sejwowania choc moze byc pokusa. to podobnie tak jak z graniem w gry np. na normalu kiedy dostepne jest easy, czlowiek wie, ze moze sobie ulatwic ale honor nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

Chariot

 

dziwne, że tak spokojnie o tej grze. Mógłbym ją porównać do Raymana, czyli mojej ulubionej platformówki. Jest tak samo ladna , a może nawet bardziej i na pewno o wiele trudniejsza:) no i ma świetny coop

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem dziś Jaka 3 (dotąd nie grałem)  no i kurde, momentalnie mnie wciągnęło, każdy ruch, skok to przyjemność, dobrze jakby ND zrobiło kiedyś jeszcze jakiegoś platformera, bo to im najlepiej wychodziło,

Niestety, płyta jest strzelona i gra się zawiesza, więc przygoda się skończyła dosyć szybko. Muszę namierzyć na aukcjach.

Odnośnik do komentarza

Kontynuacje albo rebot, to pewno zobaczymy jak świtania niebo. Dzisiejsze ND jest zbyt dumne, aby robić platformówke dla dzieci. W zamian już szykują filmowe pif paf na jeden raz z czasem przejścia na poziomie The Ordynarne(pipi) 1886 - o multi nie mówię, bo mam je w (pipi)e.

 

@kotlet, jeśli masz PS3e, to atakuj wersje HD. Nie tykaj broń boże wersji na Vite, bo to jakieś techniczne nieporozumienie, za które kilka osób powinno grubo beknąć. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niedawno skończyłem Sly: Złodzieje w czasie na. To był mój pierwszy kontakt z serią, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Pomijam już kwestię jak ta gra fajnie wygląda na Vicie i jest ładnie "pocelshadingowana". Bardzo fajne doświadczenie, a do tego bardzo długie. Natomiast ktoś kto wpadł na pomysł, aby wrzucić żółwia - Bentleya na wózek inwalidzki, miał....pomysł. :)

Cały mój zamysł jest taki, aby kupić wszystkie te trylogie platformowych gier z PS2, które następnie wydano na Vicie (Sly, Jak, Ratchet) i na spokojnie przejść, zwłaszcza, że mając PS2 ograłem bardzo mało gier - kupiłem w późnej fazie życia konsoli.

Mało grałem w ten gatunek przez ostatnie 10 lat, a faktem jest, że to bardzo sympatyczne pozycje, które stopniowo zostawały wyparte przez gry akcji TPP. Coś jak swego czasu z przygodówkami p&c.

 

Teraz czas dokupić trylogię i ograć, a póki co Tearaway.

Odnośnik do komentarza

Też zacząłem przygodę ze Slay'em od czwóreczki i w nic innego nie grałem póki nie przeszedłem (a potem splatynowałem). Potem przyszła pora na klasyczną trylogię Ratcheta, a teraz też właśnie przymierzam się do poprzednich przygód szopa-złodzieja.

 

A co do Bentleya, to z tego co mi wiadomo to jego wózek ma związek fabularny, bo od początku chyba na nim nie był.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio skończyłem Sly Raccon na PS2 i pomijając zachwyt nad designem świata (aż ciężko uwierzyć, że później ludziska z Suckera popełnili nijaki twór o nazwie Infamous) muszę poinformować, że Bentley od początku do końca pierwszej części gry nie dosiada wózka inwalidzkiego. Nie wiem co było dalej - nie skonsumowałem kolejnych części trylogii.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Od kilku dni gram w Jak & Daxter 3 HD na PS3. Postanowiłem sobie odświeżyć bo ostatni raz grałem w okolicach premiery i pamiętałem, że mi  w sumie nie podeszło. Teraz wiem dlaczego.

Przy tej serii widać doskonale, że lepiej aby ND nie robili na siłę wielkich zmian w swoich IP, a ewentualnie niech robią nowe IP.  Tym bardziej doceniłem, że w serii Uncharted nie robią tak dużych zmian.

Mama przegrane ok 10 h no i chyba dam sobie spokój, te częste jeżdżenie po westlandzie czy multum strzelania odbija mi się straszną czkawką.

Podsumowując

Jak1>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Jak 2>Jak3.

 

 

p.s. czasami ktoś pisze, że w serii R&C jest mało platformówki w platformówce, w takim razie nie wiem co powiedzieć na temat Jaka trzeciego ? Przecież tam jest mniej elementów platformowych niż w pierwszym Uncharted...

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

co do platformówek, w końcu ukazała się platformówka 2.5D bazująca na serii Assassin's Creed. Musze przyznać że pomimo iż byłam dość sceptycznie nastawiona to miło się zaskoczyłam. Szczególnie polecam fanom serii, AC Chronicles China powinno wam się spodobać

(bezwstydny link do mojego gameplayu 

https://www.youtube.com/watch?v=zCnVx6NXVn0

Edytowane przez MissD2Anna
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Shovel Knight - poki co mam dosc mieszane uczucia, moze przez to ze wszedzie dalo sie przeczytac spusty nad SK,

nie zrozumcie mnie zle, bo gra ma swietna muzyke, calkiem ciekawe etapy, fajne teksty tylko ze gameplay jest strasznie powtarzalny i troche nudny. 

jest to solidna produkcja tylko serio poki co nie rozumiem tych zachwytow.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.