Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Grzegorzo napisał:

Siemanko sportowe świry, 

Wiecie, gdzie jest teraz promka na dobre białko? Ostatnio miałem All nutrion whey protein z SFD, ale pamiętam, że sporo osób tutaj polecało kfd (https://sklep.kfd.pl/kfd-premium-wpc-80-700-g-bialko-p-4077.html to było to?)

Od razu w sumie moze być w tym samym sklepie BCAA oraz BCM

Pozdro elo z fartem

 

Kupuj Regular WPC - tańsze i większa paczka. 

https://sklep.kfd.pl/kfd-regular-wpc-80-instant-bialko-750g-p-2451.html

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

pytanie

 

czym się różni ta odżywka od standardu do kupienia na SFD albo KFD że jest to tak zayebiście drogie?

 

https://www.sfd.pl/sklep/Optimum_Nutrition_Whey_Gold_Standard_100-opis2268.html

 

czy to jest coś w stylu produktów dla GRACZY i zwyczajne golenie frajerów?

Odnośnik do komentarza

Używam tego białeczka, dobry skład, rozpuszcza się przyzwoicie i nieźle smakuje (jedynie banan mi do gustu nie przypadł, w moim odczuciu dość "chemicznie" smakował). Jeśli będziesz je kupował, to proponuję sprawdź też na allegro, jest tam niby ich oficjalny dystrybutor i ostatnio za 199 zł dostałem puchę i gratis koszulkę, a jeszcze wcześniejszym razem w zestawie była przedtreningówka.

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza

A ja sobie wziąłem ostatnio wrzucane na początku tej strony białko z KFD. Suplementów tego typu nie kupowałem już od lat, więc byłem mocno zaskoczony niską ceną (co chwilę słyszę, że ktoś dał za 1kg-1,5 kg okolice stówki). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to niska półka, no i co by nie mówić, to tylko WPC, ale popatrzyłem na te ich testy, próbki badań itd. i w sumie chooj, powiedzmy, że im wierzę, nie zaszkodzi sprawdzić. W smaku pycha, rozpuszczalność bardzo dobra, zawartość białka znośna (ok. 80%).

 

Mazzeo : izolaty są lepsze i droższe od koncentratów, bo, najprościej mówiąc, mają po prostu więcej białka (dobijają powyżej 90%) i zminimalizowane tłuszcze i cukry. No ale teksty "100% Whey Gold Standard zawiera opatentowany kompleks enzymatyczny aminogen, zapewniający całkowite i szybkie trawienie każdej porcji produktu 100% Whey Gold Standard" to już dla mnie czysto marketingowe gadki. 

edit : teraz się przyjrzałem składowi i tam w zależności od smaku są wahania między 72-82% xd. Namiszali różnych białek i reklamują jako izolat. 

 

kanabis : porównanie od czapy, bo w przypadku odżywek możesz sobie chociażby wspomniane już testy przeglądnąć, a produkt leży na półce i jest regularnie sprawdzany i oceniany przez nabywców. Generalnie skłaniam się ku teorii, że w świecie suplementów "za firmę" płaci się dużo więcej, niż trzeba. Może się mylę, no ale ja sprawdzam tylko najprostsze produkty, na których raczej trudno coś przykancić. 

Odnośnik do komentarza

Nie z czapy, porownanie idealne. 

Oceniane przez nabywcow? W jaki sposob mozna ocenic na podstawie smaku czy w bialku producent nie przylecial w chu.ja i nie dodal bialka sojowego czy kazeiny zamiast wpc? Na podstawie badan ktorych nie zleca jakas instytucja pilnujaca jakosci tylko sami producenci? Bo chyba nie sugestiami forumowiczow kfd czy sfd gdzie 70% to 16 latkowie 60kg?

 

Nauczylem sie w zyciu ze w 99% przypadkow cena idzie w parze z jakoscia. Auto? Czy nie przeplacamy za duzo za marke mercedes? Zdecydowanie. Ale czy nie bedzie to jednak lepsza jakosc niz vw? Bedzie. Czy nie przeplacamy za tv sony bo sony? Przeplacamy. Ale czy nie bedzie jednak mial lepszej jakosci niz manta? Bedzie.

 

Tak jest ze wszystkim sam sie tez przekonalem niedawno na jedzeniu jak kupujac taniej migdaly w czekoladzie w co drugim byl  migdal i nikt mi nie wmowi ze suplementy na ktorych mozna kantowac jeszcze bardziej jest wyjatkowo inaczej i placac wiecej procz marki placimy tez za jakosc surowca

 

I bez jakis spin psychofanow kfd czy sfd bo to jest moje zdanie a wy mkzecie dla mnie i provit dla swin jesc jak wam sie podoba,

I izolat i hydrolizat nie rozni sie tym ile ma bialka odzywka tylko przyswajalnoscia i szybkoscia wchlaniania

W skrocie oczywiscie

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Ja regularnie jade na peakach albo olimp whey slony karmel jak cos tanszego chce.

 

Tylko zanim ktos zaraz przyleci i powie ze olimp iksde to olimp jest na rynku 25 lat wiec jakies gorszej jakosci produkty sila rzeczy mogly sie i im zdarzyc

Fitmax tez robi polecane bialka ale chyba jakos mniej popularny u nas

Odnośnik do komentarza

Aminogram na ogół się dodaje jak surowiec jest słabej jakości,by się dobrze trawił i nie powodował wzdęć.Izolat jest lepszy tylko po treningu,gdy jelita po treningu nie pracują tak jak powinny.W ciągu dnia średnio się nadaje bo bardzo szybko się wchłania-ok.40 minut i co ,będziecie co godzinę pić?Lepsza jest mieszanka wpc z wpi w ciągu dnia.Dla mnie olimp ma spoko białko ma nie wywalają do odżywek dla dzieci laktoferyny i immunologlobiny,ale co ja się tam znam ;)

Odnośnik do komentarza

Też na olimpie od  X lat lecę.

Co prawda teraz ZMA kupiłem 7siódemki i testuję. Dużo o 7 dobrego piszą różni siłacze.

Cnie?

Za to źle oceniam ostrovity. Niby dużo i tanio, ale ssie pałe.

A tak, to twarożek mlekovity i inne półtłuste. No jajka mają dużo białka / może by ususzyć i zetrzeć jakoś w moździeżu/.

Co tam jeszcze. Pytajcie, jak by co odpiszę.A, batony białkowe obowiązkowo lecą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...