Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio robiłem badania okresowe do roboty i wyszedł mi dobry cholesterol HDL minimalnie poniżej normy, gdzie w grudniu miałem go ok. Może od tego, że nie ruszałem sie poł roku i dieta też inna była. Reszta w normie. No, ale oprócz żarcia chciałbym dorzucić jakieś tablety najlepiej lek bez recepty a nie suplement z dobrymi tluszczami. Co polecacie, co bierzecie?

Odnośnik do komentarza

Generalnie, jak zwiększysz ruch, a w diecie zrobisz przewagę warzyw, pełnoziarnistych zbóż i chudego mięsa, albo ryb, a ograniczysz tłuszcze zwierzęce i z nabiału to będziesz mieć efekt. Omega 3 polecam z orzechów włoskich, albo oleju lnianego. Omega 6 z pestek dyni. Tranom to bym nie ufał, bo to w większości poprodukt rybny, często z odpadów i tych teoretycznie lepszych marek też to dotyczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
49 minutes ago, Kaczi said:

Ktoś może polecić jakąś dietę albo osobę co tę dietę by mi ułożyła. Jestem kierowcą i mam 37 lat, oraz otyłość 1 stopnia(167 cm przy 90kg) Sport sportem ale nie oszukujmy się dieta albo zdrowy sposób odżywiania to podstawa tyle że im starszy jestem tym mniej chce mi się gotować. Depresja, lenistwo i brak motywacji, zmęczenie( mentalne) po robocie. Mieszkam w UK jak niektórzy z was wiedzą i te serwisy co dostarczają posiłki są raczej drogie i nie na stan mojego konta niestety.... Potrzebuje jakiegoś planu, rozpiski właśnie żebym mógł fizycznie się go trzymać  z treningami jak już bym miał ogarnięte to, to powinno być lepiej    

Od siebie polecam Centrum Respo. Wszystko on line przez aplikację, prosta i przyjemna. Dieta, ćwiczenia, wszystko ładnie rozpisane co i kiedy jeść, filmiki jak ćwiczyć  oraz przystępna cena. 

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie co polecacie na skurcze mięśni? Biorę 600mg magnezu i póki nie szalałem z kawą było spoczko ale obecnie pijąc po kilka kawusi dziennie jest tragedia. Skurcze są na tyle bolesne szczególnie po treningu i rano że człowiek wije się z bólu. Obecnie nawet czuje skurcze na poszczególnych mięsniach pleców albo brzuchu.

Odnośnik do komentarza

No u mnie 90% czasu mocz jednak jest bezbarwny , pijam coś w okolicy 8 litrów na dzień. Najgorsze jest to że te skurcze są k.rewsko bolące i łapią nagle w dziwnych momentach. Zakładam że te 4-5 ekspresso dziennie też wypłukuje mocno witaminki ale jak pisałem leci multipack witamin+omega 3+ ostropest plamisty+magnez. Jeszcze spróbuje potas bo tutaj może być ubytek no i co prawda troszkę ustało jak piłem po kilka tabletek musujących(zestaw elektrolitów) ale szukam gdzie dokładnie by znaleźć ten jeden brakujący elemencik.

Odnośnik do komentarza

"Szacuje się, że kawa zawiera co najmniej 7 mg magnezu w 200 ml gotowego napoju. Łatwo więc policzyć, że wspomniane 2-3 filiżanki kawy dostarczą co najmniej 14-21 mg magnezu – jeśli porównamy tę ilość z wypłukiwanymi 4 mg elektrolitu na dobę, okazuje się, że bilans jest dodatni.

Warto też przytoczyć wyniki badań koreańskich naukowców, którzy przeprowadzili kontrolę źródeł oraz ilości magnezu w diecie mieszkańców Korei Południowej. Okazało się, że dla osób w wieku od 30 do 64 roku życia głównym źródłem magnezu jest właśnie kawa. Co więcej, stanowi ona także cenne źródło witamin z grupy B oraz polifenoli, a jej pozytywne działanie na organizm zostało potwierdzone licznymi badaniami."

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...