Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Plugawy napisał:

Zamiast ładować suple to poćwicz z rok i zobacz czy się nie zniechęcisz. 

 

Od ponad 2 lat gram w piłkę 2 razy w tygodniu, od ponad pół roku chodzę na naukę pływania, a od ponad 4 miesięcy na siłkę. Nie, nie zniechęcę się, jestem uparty w dążeniu do celu, ale bez forsowania. Jedyne co mnie może powstrzymać to kontuzje, albo brak czasu, ale na razie mam go, aż zanadto.

 

Nawet na skok dwa razy poleciałem na ponad weekend, bo za pierwszym razem nie trafiłem w pogodę, a ten co zna ten sport wie, że jest bardzo rygorystycznie, jeśli chodzi o pogodę, nie może być nie tylko zbyt wietrznie, czy pochmurnie, ale i za gorąco.

 

Z pisaniem też, byłem grafomanem na początku, jebanym przez innych jak Wojtek na ppe.pl, ale się nie poddałem, dziś już te osoby siedzą cicho.

 

Nie, nie chwałę się, chciałem tylko wyrazić, że poddawanie się jest nie w moim stylu.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Na stawy tak jak krupek pisze animal flex najlepszy. Kreatyna na sile jak najbardziej. Magnez kup po prostu chelat z olimpu. Na energie mocniejsza kawa albo kup kapsy z guaraną.Nie da sie za bardzo chudnąc i robic miesni jednoczesnie bez sterydow bo na logike na ujemnym deficycie jesz mniej kalorii niz potrzebujesz. Mozesz jedynie starac sie jak najmniej stracic miesni , podtrzymac to co masz jednoczesnie zrzucajac tluszcz co jest w zupelnosci wystarczajace bo odkrywajace sie miesnie beda wygladaly jakbys "przypakowal". Polecam jesc duzo bialka i w treningu starac sie podtrzymywac ciezar jaki tachamy mimo ze na deficycie jest mniej sily. Nawet kosztem ilosci powtorzen. Miesnie maja wiedziec ze dalej potrzebujemy ich w takiej wielkosci jakiej są. 

 

Pozdrawiam, trener personalny Wiktor

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie wczoraj taki skromny zestawik, żeby od dziś zacząć się wspomagać, aż do lipca, chyba nie ma źle, a nie było dużego wyboru, bo byłem w healthy shopie:

 

- kreatynę CR5 (na 3 miesiące, bo dobrze wychodziło cenowo)

- flex guard

- C4 pre-workout (które zawiera między innymi kofeinę i 1000mg beta alaniny)

- BCAA defend 2:1:1

- Whey Protein

- Guaranę

 

Wszystkiego, oprócz kreatyny wystarczy mi na miesiąc, więc na 2 i 3 miesiąc zrobię większy research. Preferuję proszek, ale Guaranę wziąłem w tabletkach (120), zalecane po 2 na raz (maksymalnie 6 dziennie), więc będę miał 2 na rano i 2 na wieczór przed Teakwon-Do itd.. To teraz biorę się za siebie, z tym że tak już pisałem - zdrowie jest dla mnie najważniejsze, nie chciałbym powrotu starej kontuzji ręki, którą dopiero co wyleczyłem, więc trenuję sobie na 75%, nie dopierdalam nie wiadomo jakiego ciężaru, niczego nie forsuję, po lekku, dokładnie, systematycznie, a czas i tak zrobi swoje. Jeszcze raz dzięki za pomoc, tego właśnie szukałem, no i to BCAA też wydaje się być bardzo dobre.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dietę jakąś trzymasz, dbasz o podaż makro? BCAA i przedtreningówka to raczej kasa w błoto, bo tego nie potrzebujesz, ale twoja kasa i twoje decyzje. To raczej dla kogoś, kto trenuje bardzo intensywnie i zazwyczaj więcej niż raz dziennie, żeby zwiększyć intensywność i regenerację. Przy rekreacyjnym trenowaniu podaż białka i węglowodanów w odpowiednich porach są zupełnie wystarczające w regeneracji i odbudowie uszkodzeń w mięśniach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wziąłem na miesiąc, najwyżej na następne 2 nie wezmę, a trenuję 2 razy dziennie, rano siłowo, wieczorem ruchowo, około 1h rano, 1h-1.15h wieczorem.

 

Aż tak rekreacyjnie nie trenuję, nie zajeżdżam się po prostu. W wyciskaniu na ławeczce muszę zostawić zapas siły na jedno powtórzenie, bo nie mam nikogo do pomocy.

 

Najważniejsze, że ręka nie boli, bo wcześniej czułem nieprzyjemne ukłucie w okolicach łokcia przy podrzucaniu hantli na rozpiętki na przykład.

 

Nad dietą jeszcze popracuję, poczytam, może za kolejne 4 miesiące wrzucę fotkę jak mi poszło. Dzięki.

 

 

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A to mój drugi skromny zestawik i na razie to mi wystarczy, w lato i jesień będę trenował na sucho, kupię sobie dopiero coś na zimę (kreatynę jeszcze mam, bo wziąłem na 3 miesiące):

 

- calogen

- msm

- magnez + cynk

- EAA energy

- Whey Protein 

 

I muszę przyznać, że te wszystkie owocowe odżywki smakują sztucznie, piję, bo piję, za to Whey Protein mógłbym pić codziennie, wcześniej miałem o smaku cookies & cream, które było smaczne, a teraz wziąłem o smaku chocolate peanut butter i jest jeszcze lepsze.

 

Na zimę zrobię większy research i zamówię sobie już wysyłkowo konkretny zestawik.

Odnośnik do komentarza

Moja mama ma 62 lata i miała problemy z kolanami, ale bierze suplement z awokado, a do tego je też ten owoc i bóle ustąpiły, dlatego wziąłem sobie olej z tego owocu.

 

Oczywiście robię to zapobiegawczo, bo osteopatka bardzo mi pomogła z łokciem i biodrem. Do tego raz dziennie po treningu smaruję stawy kolan, barkowe i łokciowe maścią końską, czy innym olejkiem z masą ziół.

 

Jeszcze parę lat temu czułem się jak 60 latek, gdy miałem 40, a dziś nic nie boli, są tylko zakwasy po treningu. MSM też ponoć dobre, więc wziąłem na próbę na jeden miesiąc.

 

Nie wiem co tam się dzieje z twoim kolanem, ale warto spróbować jakichś suplementów, maści, czy nawet pójść do osteopaty, bądź fizjoterapeuty.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie ze pomoże. W animalu masz kompleks substancji chroniacych i pomagajacych w regeneracji stawow. Oczywiscie to tylko suplement wiec jak masz powazne problemy to moze nie wystarczyc ale napewno polepszy sytuacje.

 

Ja zawsze po ciezkim cyklu treningowym jak przychodzi okres regeneracyjny kupuje kolagen w prochu i tabsy z kwasem hialuronowym. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...