Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Indywidualna sprawa, ćwiczę 5 razy w tygodniu i codziennie piję pół litra kawy (przelewowej), nie suplementuje magnezu a jego deficyt przy tej chorobie o której wspomniałem (tężyczka) że warto zbadać, symptomy objawiłyby się bardzo szybko. Kiedyś trafiłem na ciekawy artykuł, mówiący o tym że nie istnieje idealny typ magnezu i wszystko zależy od objawów, stosuje się wtedy odpowiedni typ magnezu. Z magnezem jest też tak że jego poziomu nie da się idealnie zbadać, trzeba by przeprowadzić biopsję fragmentu mięśnia żeby uzyskać idealny wynik. Także ostrożnie z tym :)

Odnośnik do komentarza

Ale pol litra kawy to dwa kubki. Tez tyle pije, tez przelewowej i to nie jest raczej duzo. Taka ilosc dziala raczej prozdrowotnie i powoduje korzysci. 

 

Ale sa ludzie ktorzy naprawde łoją kawe, energole itd. 

Jak z wieloma substancjami w rozsadnych dawkach dzialaja korzystnie ale jak ktos przesadzi dzialaja wrecz przeciwnie. 

 

Jak kiedys pilem 3 kawy dziennie, w dodatku fusiary robionej z dwoch lyzek stolowych to w koncu zaczelo mnie w klatce napierdalac. Poza tym kofeina z kawy w odroznieniu np od tej z guarany dziala bardzo "niedelikatnie" w sensie dostaje sie mocny strzal nie stopniowo i dla osob ktore maja np sklonnosci do zaburzen lękowych duze ilosci nie sa korzystne. 

 

Ja np jak pierwszy raz zrobilem kawe w kawiarce i wypijem za duzo na raz to czulem sie jak na amfetaminie :)

Odnośnik do komentarza

Żona kiedyś prowadziła knajpę i byliśmy na doborze kaw do lokalu, wypiłem takie ilości że nikt nie był w stanie ruszyć dupy z krzesła, prowadzić samochodu. Odpływałem, krew z nosa, zawroty głowy, poty, dochodziłem do siebie przez pół dnia. Miałem kiedyś takiego profesora na studiach który wypijał 10-11 espresso dziennie (małe małpki w sumie ale dla niektórych dawka nie do ogarnięcia). Dużo zależy od ośrodka układu nerwowego i tolerancji na "używki" niektórzy mają coś w stylu "osobowości wysoko wrażliwej" i po 1 kawie mają jazdę. Będąc już w temacie, jedyna przedtreningówka która "motywuje" zamiast zamieniać treningi w jakąś masakrę z próbą kontroli tętna i oddechu to Redweiler... 10/10.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Też bym brał Olimp, albo jakiś bodymax. W sumie długo nic oprócz witaminy D nie brałem z witamin. Jak brakuje Ci magnezu to zmień wodę na Muszyniankę. Jest różnica między nią a jakimiś gówno wodami najtańszymi jak się trenuje. Za to do naleśników jest lepsza źródlana gazowana bo na Muszyniance dziwne ciasto mi się robiło, ale w smaku dobre wyszły. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Muszynianka to nie wiem czy nie jedyna woda mineralna w sklepach ktora faktycznie spelnia wymogi wody mineralnej. Jeszcze jakas kropla mineralow byla czy jakos tak. Reszta "mineralek" to kranówy. 

 

No ale jeszcze nie tak dawno w cenie muszynianki mozna bylo kupic original cole w biedrze wiec cena mowi sama za siebie :)

 

Ja z wit i min biore tylko witaminy z grupy b, cynk i wapn, jesien/zima witamine d bo tego jedynie moze mi brakowac z tego co obliczalem. Cala reszta owoce i warzywa. Kiedys bralem multi z olimpu ale wolalem zainwestowac w blender,warzywka i owoce. Roznica na plus warzyw i owocow niesamowita. No ale one zawieraja tez wiele innych korzystnych substancji procz witamin i mineralow ktorych w tabsach nie ma. O przyswajalnosci nie wspominajac.

Odnośnik do komentarza

@kanabisjest jeszcze jakaś Muszynianko podobna i nazywa się Cechini Muszyna i też ma od groma minerałów a jest tańsza i ma 2l, ale nie zawsze jest w sklepach. Muszyniankę kupuje w biedrze jak jest promocja przy zakupie dwóch 6pakow i wychodzi wtedy 1.99zl za butelkę a nie 2.89.

 

A słyszeliście o piciu wody z miedzianego dzbanka albo kubka? Podobno same plusy, ale nie wiem czy to nie jakieś zdrowehomeo pierdololo. 

16 minut temu, _Red_ napisał:

Woda Zuber tak jebie kiblem, że to musi być legitna mineralka. Właśnie opierdzielam kolejny kubek w Krynicy :fsg:

 

Może jakaś lecznicza? :)

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Plugawy napisał:

@kanabisjest jeszcze jakaś Muszynianko podobna i nazywa się Cechini Muszyna i też ma od groma minerałów a jest tańsza i ma 2l, ale nie zawsze jest w sklepach. Muszyniankę kupuje w biedrze jak jest promocja przy zakupie dwóch 6pakow i wychodzi wtedy 1.99zl za butelkę a nie 2.89.

Nie jest zla ale procz wapnia jednak polowa tego co w muszyniance jesli chodzi o najwazniejsze minerały. Muszynianka to bezdyskusyjnie top jesli chodzi o mineralki. No za 1.99 taka woda to jak za darmo :nosacz3:

 

No ale dobrze wiedziec bo jak czasem nie ma muszynianki to kupowalem budżetową oazke :kekw: Teraz bede szukal tej cechini

 

Screenshot_20230326-161310.jpg

Screenshot_20230326-161342.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poleci ktoś jakiś zestawik, na pewno kupuję kreatynę, a do tego potrzebuję coś dobrego na stawy, mięśnie, ścięgna itp., bo oprócz dźwigania gram też w piłkę i zapisałem się na Teakwon-Do. Chcę tylko coś na regenerację, energię, siłę i coś, żeby przerobić te zbędne kilogramy na mięśnie, jestem ciemny w temacie, suplementy już brałem, ale bardziej pod kątem zdrowia, a nie sportów, D3, omegę 3 i takie tam.

Odnośnik do komentarza

Może źle się wyraziłem, ale chyba wiadomo, że mięśnie same z odżywek się nie zrobią. Chciałem tylko coś na regenerację, z większymi dawkami magnezu itp., nie końskimi, bo nie jestem sportowcem zawodowym, ale jednak działam rano (siłowo) i wieczorem (ruchowo), więc od poniedziałku do piątku jestem cały w zakwasach. Chciałem też coś na siłę (kreatynę), coś na energię (na rano) i może coś jeszcze, ale nic na przyrost masy, coś co wspomoże spalanie tłuszczu podczas treningu. Dzięki :)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.