Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu zaczalem sie interesowac ewentualna suplementacja lekami bez recepty zamiast stricte suplami. Zastanawialiscie sie kiedys jak was ruchaja na suplach? 

 

Wit B6, cynk i wapn. To mnie interesuje bo tego mi moze ewentuaknie brakowac w diecie.

 

Przebadany lek bez recepty

Screenshot_20231029-083159.jpg.4b3fdefc870aa390c117470c58a684f7.jpg

 

Suplement bez restrykcyjnych regulacji

Screenshot_20231029-083321.jpg.55a6738ecec367a682b62498a66bdee5.jpg

Screenshot_20231029-083406.jpg.d3e93fda1a620b899d084d5175f14304.jpg

 

Tak wiem jest tez magnez ale chuj z nim. 1 tabletka leku za 5zl to odpowiednik 25 tego z olimpu :kekw:

 

Z cynkiem jest podobnie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Brał ktoś Tongkat Ali? Poczytałem o tym trochę i o ile nie wierzę w ten testosterone booster bullshit, to inne właściwości tej roślinki mogłyby mi się przydać. Obawiam się tylko skutków ubocznych o których ludzie wspominają, szczególnie problemów ze snem, które i tak już mam :D Ale wiele osób zwraca też uwagę, że to może sie pojawić dopiero po zażywaniu zbyt dużej dawki 

Odnośnik do komentarza

nic nie biore właśnie, dlatego chętnie bym sprawdził jakiegoś supla dla podbicia energii i samopoczucia w trakcie dnia. a z tym pogorszeniem jakości snu to chyba faktycznie chodzi o to, że ludzie biorą za duże dawki, o złej godzinie albo sporadycznie po prostu może tak na kogoś zadziałać, tyle wynika z krótkiego riserczu 

Odnośnik do komentarza

Nie, żebym kogoś namawiał, ale podane przez producentów supli na opakowaniach mikro dawki raczej zadziałają jako placebo. Większość mniej, lub bardziej dostępnych substancji testowałem na sobie nie posiłkując się opiniami z forów o suplementach/sterydach i wiem, że trzeba ostro sypać, żeby wygrać walkę z chujową sylwetką. Wspomnianego nie przyjmowałem, to jakiś booster libido, więc nie czuję potrzeby:thanks:.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, krupek napisał:

Jak brakuje energii i kuleje samopoczucie to ja bym zaczął od szukania przyczyny, a potem się wspomagał.

dziękuję wujku dobra rada, przyczyny są mi znane i część z nich da się właśnie suplami załagodzić, albo chociaż spróbować 

 

16 godzin temu, Crazy Horse napisał:

Większość mniej, lub bardziej dostępnych substancji testowałem na sobie nie posiłkując się opiniami z forów o suplementach/sterydach i wiem, że trzeba ostro sypać, żeby wygrać walkę z chujową sylwetką

suplementy, jak sama nazwa wskazuje, to ma być dodatek. z chujową sylwetką wygrasz dietą i ruchem, a nie tym, że wpierdolisz potrójną dawkę supla XD no chyba, że jesteś pro body builderem i musisz teścia brać, ale zakładam, że nie 

Odnośnik do komentarza

Na mnie ashwa dzialala calkiem ok ale zrezygnowalem bo mialem jakies wyraziste pojebane sny po niej. 

 

Na pobudzenie moze po prostu np guarana z olimpu? Kilka tabsow. Na mnie fajnie dzialala, nie bylem pobudzony ale mijala zamuła. No i delikatnie wjezdzala nie jak jakies potrojne espresso ze łapy sie trzesą.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, number_nine napisał:

dziękuję wujku dobra rada, przyczyny są mi znane i część z nich da się właśnie suplami załagodzić, albo chociaż spróbować 

No fajnie, ale może po prostu nie potrafisz dobrze zadbać o odżywczą dietę i skupiasz się głównie na kaloriach, albo masz deficyty w podstawowych witaminach, minerałach, albo elektrolitach. Dla przykładu, niski poziom D3, albo magnezu, czy żelaza powoduje braki energetyczne. Boostery testosteronu to już ingerowanie w hormony i z tym bym tak nie szalał. Ashwagandhy bym się nie bał, tylko trzeba robić przerwę w suplementacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, krupek napisał:

No fajnie, ale może po prostu nie potrafisz dobrze zadbać o odżywczą dietę i skupiasz się głównie na kaloriach, albo masz deficyty w podstawowych witaminach, minerałach, albo elektrolitach. Dla przykładu, niski poziom D3, albo magnezu, czy żelaza powoduje braki energetyczne. Boostery testosteronu to już ingerowanie w hormony i z tym bym tak nie szalał. Ashwagandhy bym się nie bał, tylko trzeba robić przerwę w suplementacji.

Stary, ja nie mam 15 lat i znam swój organizm :) Witaminy biorę na bieżąco, od 8 miesięcy mam zdrowszą dietę, niż pewnie 90% populacji więc to nie o to chodzi. A co chodzi, to sie niekoniecznie chce zwierzać na forum o gierkach (nie, nie chodzi o to żeby kuska lepiej stała), kumasz to chyba?

Edytowane przez number_nine
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Te boostery testosteronu to placebo. Kiedys robilem test kupilem booster, jakis popularny. Zrobilem badania tescia, po 3 miesiacach zrobilem ponownie. Nawet minimalnie spadl xd

 

Jak sie ma za niski poziom testosteronu (co tez ogromnie wplywa u mezczyzn na poziom energii) to do androloga i on przepisuje booster w postaci testosteronum prolongatum ;) Oczywiscie jesli wykluczymy wszystkie inne mozliwosci niskiego tescia. 

 

Albo moze dzialaja te boostery ale w jakis kilkukrotnosciach zalecanych dawek, nie wiem.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, kanabis napisał:

Te boostery testosteronu to placebo. Kiedys robilem test kupilem booster, jakis popularny. Zrobilem badania tescia, po 3 miesiacach zrobilem ponownie. Nawet minimalnie spadl xd

Kiedyś trochę o tym czytałem/oglądałem i zdania są mocno podzielone. Ludzie związani ze sportem raczej polecają mając sporo argumentów za, a ludzie, którym bliżej do nauki zwracają uwagę, że to nie tyle boostuje, co może utrzymać teścia na prawidłowym poziomie. Ogólnie ze wszystkimi suplami jest tak, że co człowiek to inna opinia. Jeden nawpierdala się ekstraktu z kozieradki i twierdzi, że jest teraz bardziej męski XD a inny zje najdroższego boostera i powie, że to placebo. Wystarczy spojrzeć na opinie produktów w sklepach, wczoraj nawet widziałem taką, w której typ stwierdził, że booster słaby, bo zamiast zalecanej jednej tabletki zjadł trzy i nic nie poczuł XD Ja oprócz kreatyny nie biorę żadnych supli, więc z ciekawości zamówiłem Tongkat Ali i zobaczymy czy i jak zadziała 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Byczki moje drogie, obecnie jestem w okresie masy i z rana nie chce mi się za bardzo wpychać żarcia. Pierwszy normalny posiłek jem o 9 a wstaje o 6 rano , na czczo wlatują 2 banany i 60g białeczka ale jako że już w ciągu dnia ciężko mi upychać kalorie zastanawiam się nad podbiciem węgli z samego rana. Zwykłe carbo zakładam że jest bezsensu i równie dobrze mogę wypić 100g cukru ale nigdy nie stosowałem vitargo i zastanawiam się czy nie byłoby fajną opcją dorzucenie vitargo do szejka z rana jako podbicie kcal plus zawsze można popijać podczas treningu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Byczki moje drogie, obecnie jestem w okresie masy i z rana nie chce mi się za bardzo wpychać żarcia. Pierwszy normalny posiłek jem o 9 a wstaje o 6 rano , na czczo wlatują 2 banany i 60g białeczka ale jako że już w ciągu dnia ciężko mi upychać kalorie zastanawiam się nad podbiciem węgli z samego rana. Zwykłe carbo zakładam że jest bezsensu i równie dobrze mogę wypić 100g cukru ale nigdy nie stosowałem vitargo i zastanawiam się czy nie byłoby fajną opcją dorzucenie vitargo do szejka z rana jako podbicie kcal plus zawsze można popijać podczas treningu.

Ja bym jednak poszedł w stronę kalorycznych owoców. Te vitargo to w sumie też to samo co byś cukier pił tyle że z witaminkami ;)

Dorzuc jeszcze z banana, winogrona, jakieś kaki zblenduje i wleci jak złoto. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zależy jak do tego podchodzisz , jakbym słuchał organizmu to bym dalej wyglądaj jak na zdjęciu po lewej stronie(+/-45kg) a nie jak po prawej(+/-95kg). Dlatego fajnie jakby się wypowiedział ktoś kto podbijał już jakoś węgle z rana. Gainery odpadają bo przeważnie siedzi tam maltodekstryna a o 9 jak pisałem wjeżdza omlet z 5 jaj i 200g płatek więc też nie chce płatek dorzucać by mi flaków od błonnika nie rozerwało.

 

Untitled.jpg

@kanabisMyślałem też o jakimś maśle orzechowym ale gorzej że trzeba to blendować , kiedyś dorzucałem olej lniany na odżywki ale strasznie tłuszcze mnie zamulają więc staram się unikać.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam odwrotnie, raczej węgle na mnie gorzej działają i prócz owocowo/warzywnych szejków jem je tylko około treningowo. 

 

No z tłuszczami miałbyś łatwiej. A nie możesz spróbować dorzucić jakiegoś awokado? Może znaczenie ma też rodzaj tłuszczów? A co do masła orzechowego to można przecież normalnie łyżka zjeść, ja tak robię? ;)

Na tych fotkach wygląda jakbyś zjadł tego po lewej

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, kanabis napisał:

Ja mam odwrotnie, raczej węgle na mnie gorzej działają i prócz owocowo/warzywnych szejków jem je tylko około treningowo. 

 

No z tłuszczami miałbyś łatwiej. A nie możesz spróbować dorzucić jakiegoś awokado? Może znaczenie ma też rodzaj tłuszczów? A co do masła orzechowego to można przecież normalnie łyżka zjeść, ja tak robię? ;)

Na tych fotkach wygląda jakbyś zjadł tego po lewej

Jeszcze jest jedna opcja , którą kumple z roboty ma keto stosują. Chodzi o tłuszcze MCT , ponoć nie zalegają na flakach i mogą być fajną opcją. W sumie nigdy nie wrzucałem też awokadowa więc może i do kolacji (150g ryżu , 500g twarogu) bym dorzucił.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.01.2024 o 13:21, number_nine napisał:

Brał ktoś Tongkat Ali? Poczytałem o tym trochę i o ile nie wierzę w ten testosterone booster bullshit, to inne właściwości tej roślinki mogłyby mi się przydać. Obawiam się tylko skutków ubocznych o których ludzie wspominają, szczególnie problemów ze snem, które i tak już mam :D Ale wiele osób zwraca też uwagę, że to może sie pojawić dopiero po zażywaniu zbyt dużej dawki 

No i biorę to już ~4 tygodnie, nie zacząłem świecić ani nie czuje złych skutków ubocznych. Z pozytywnych rzeczy zauważyłem, że poziom energii w ciągu dnia wzrósł i mam lżej na głowie, więc może to obniżenie kortyzolu faktycznie zadziałało, a może sobie to po prostu wkręcam :D zjem opakowanie do końca, zrobie przerwę i wtedy zobaczę czy będzie różnica

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...