Skocz do zawartości

Kawa


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

Pojemnik na fusy to luz, jak mało kawy pijemy to po 3 dniach jak opróżniam już widac początek grzyba- biały nalot. 
Ale środek się czyści. Delongi podaje w instrukcji raz na miesiąc. 
Wczoraj odkamieniałem, wyczyściłem zaparzacz i środek. 
Pojemnik na mleko/ system rurek w środku jak jest rurka do włożenia w kartonik. To czyścić, bo mleko po jakimś czasie zaschnie i idzie pawia puścić. Niestety, dobra kawa smaczna ale wymaga minimalnego poświęcenia czasu na ekspres. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Z takich zwykłych ziarenek co łatwo dostać w okolicy 50 zł/kg: Lavazza Qualita Oro, Tschibo Exclusive (medium roast), Costa Coffee Signature Blend.

 

Nie lubię goryczki i kwaśnej kawy, a kojarze, że te mi wchodziły (pije głównie czarne). Od czasu do czasu sobie wezmę coś na wagę z lokalnej palarni, ale to już pewnie zależy od sklepu.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Na testy czeka to: 

 

https://allegro.pl/oferta/swiezo-palona-kawa-ziarnista-brazylia-goralski-2kg-13591464332

 

Zamówiłem jeszcze jak było za 89zł i l leży bo w młynku jeszcze jest końcówka tego 

 

https://allegro.pl/oferta/kawa-nuno-brazylia-sul-de-minas-swieza-arabika-1kg-11958412154

 

Chwilę wcześniej miałem z promocji Lidlowskiej ich Bariste Espresso i Creme no dla mnie dużo gorsze niż byle jaki random z Allegro.

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Dla mnie wszystkie kawy marketow są po prostu gorzkie, przepalone. Dla tego wszystkim znajomym i nieznajomym polecam nie tykać kaw, jeśli na opakowaniu nie ma daty palenia. Lepiej wydać 60 zł na świeżą kawę z randomowej polskiej palarni niż 50zł za jakąś przereklamowaną Lavazzę czy coś...  No chyba, że ktoś pije "sypaną", większości osób z takimi upodobaniami nie robi różnicy nawet najlepsza kawa, bo idealna jest rozpuszczalna :p

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja fenomenu czarnej, czy też Americano, jak kto woli nie rozumiem. Może po prostu nie piłem dobrej kawy w takim wykonaniu. Od czasu do czasu wpada u mnie jakaś kawa mleczna, ale przez większość czasu króluje espresso, a tutaj profil ma znaczenie. Dlatego chcę wierzyć, że dobra kawa, jak w espresso, będzie jednak miała wpływ na zwykłą czarną :D

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Masamune napisał:

a fenomenu czarnej, czy też Americano, jak kto woli nie rozumiem.

To po prostu codzienna kawa, pasująca do wszystkiego i nie wymagająca jakiejś uwagi czy degustacji. Już to tutaj porównałem do bezceremonialnego walenia żubra i mówienia, że dobre piwko, ale zostałem wyśmiany XD więc już nawet mi się nie chce przekonywać do próbowania czegoś ciekawszego, co może poszerzyć horyzonty i uświadomić, ile dobrych rzeczy jeszcze jest na świecie hehe. I żeby nie było, ja też czarne pijam, bo w robocie albo do śniadania wolę coś "zwykłego", a zajadać drożdżówką dobrą kawę, to tak se

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza

Albo sypana u babci, w szklance z koszyczkiem, gdzie dodatkowo się najesz fusami obecnymi do połowy szklanki :ohboy:

 

Nie znam się na metodach parzenia kawy, mam automat DeLonghi, najczęściej wbijam tryb: kawa (po prostu, 180ml napoju), long (zaparza kilka razy i leje po trochu jak dziad z prostata) albo espresso lungo. Z rzadka samo małe espresso na łyka.

 

Mlecznych nie pije często bo nie chce mi się karafki czyścić xD No i w pracy bym zionął z pyska na kilometr po mlecznej papce w ustach :rayos:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.