Skocz do zawartości

Kawa


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Plugawy napisał:

Też kupiłem przyprawe do kawy, ale mi nie smakuje, bo te przyprawy to mają w sobie też cukier a ja pije kawe zawsze bez niego.

Ja też jestem orędownikiem starego powiedzenia, że nie psuje się kawy cukrem, a miłości małżeństwem, ALE.....

 

Używam od wielu wielu lat zwykłego (nie ciśnieniowego) przelewowego ekspresu do kawy firmy Krups. Filtry dlań w rozmiarze 2 i 4 nabywam zwykle w Rossmanie. Jeśli chodzi o kawę to nie wybrzydzam. Najczęściej biorę  granatową zmieloną Tchibo z biedy lub od święta złotą Lavazza Oro Qualita. Kawę pijam w ilości jednego dużego kubola dziennie z mlekiem w okolicach godz. 12-tej. I teraz wracam do tego "ale". W momencie kiedy już mam wsypaną kawę do filtra to na wierzch wsypuję dosłownie szczyptę cukru i szczyptę soli. Taki stary patent, którego nauczyłem się od ś.p. ojca. Możecie mi wierzyć lub nie, ale dzięki temu kawa smakuje minimalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem sobie dripper V60, chyba najbardziej popularny model do dripu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz faktu, że kawa smakuje naprawdę świetnie, bo nie jest przeparzona jak w moce, to nie ma fusów, robi się dosłownie w moment to cały ten proces przygotowywania to po prostu czysta frajda. :D Polecam, będzie za moment pite. :lapka: 

 

IMG_20220818_001136.thumb.jpg.4ee83c7bd787ef3a7b597d058c78800f.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam krupsa https://www.mediaexpert.pl/agd-male/ekspresy-i-kawa/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-krups-evidence-ea8901-bialy

od 2-3 lat i jestem mega zadowolony, poleciłem koledze i szwagowi, kupili nowszy model, o ten https://www.mediaexpert.pl/agd-male/ekspresy-i-kawa/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-krups-ea895e-evidence-one który bardziej polecam, lista kaw jest bardziej czytelna, ma kolorowe ikonki kaw i po ciemku dobrze widać co wybierasz. Zalety obu tych modeli to łatwość w czyszczeniu, zwłaszcza kiedy pijecie mleczne kawy, które polecam, fajna gęsta pianka itp. 
Delonghi nie miałem, więc nie mam porównania, zresztą ciężko porównać dwie firmy, które mają wiele modeli. A tak właściwie to napisz o co chodziło z zachwytem żony? O smak kawy czy właśnie o działanie ekspresu? Jeśli o to pierwsze to tutaj więcej ma do powiedzenia jakość kawy niż to w czym robisz. Już dawno dałem sobie spokój z kawami ze sklepu, a kupuje tylko w palarni, dokładnie z Bychawy. Krupsa polecam, bo mam i jest naprawdę łatwy w konserwacji.

Edytowane przez Arkady
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Też kupowałem w Tchibo, dobre mają te kawki na wagę. Jeśli zaś nie masz ciśnienia i możesz poczekać dzień na dostawę to polecam Nuno.pl - palarnia z Radomia, mają szeroki asortyment kawusi, w dodatku dostajesz kawę dosłownie 3-4 dni od daty wypalenia MEGA świeża i za ceny które mogą uchodzić za rozbój. Dla mnie petarda i w sumie już tylko u nich kawę zamawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, baniek napisał:

Pija ktoś kawę z kawiarki? Szukam takiej na indukcję i we współczesnym internecie znaleźć jakieś opinie, które nie są botami to cud

 

Tak. Bialetti dopasowane wielkością do pożądanej ilości kawy. Jednak są dwa typy - te srebrne o cienkich ściankach (venus, kitty, musa), które są może małe i poręczne, ale lubi z nich kipieć i dość szybko się eksploatują i te solidniejsze jak Moka induction, które polecam bardzo. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki, na początek wziąłem Venus - zobaczymy jak nam ten cały rytuał podejdzie. Kawę w domu to pijemy głównie przy weekendzie, więc nie chciałem pakować się w większe wydatki. A i kawkę wziąłem z nuno tak jak tam e-koledzy wyżej pisali. Zdam raport jak przejdzie pierwsze parzenie.

Edytowane przez baniek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...