Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań jako laik.

 

W związku z wadą wzroku siedzę raczej blisko ekranu. Rozdzielczość FHD w zupełności mi wystarcza. Niemniej jednak coraz więcej monitorów gamingowych oferuje już wyższe rozdziałki, jak i oczywiście większe ekrany.

 

Czy FHD na monitorze 27' ma sens? I vice-versa, czy ustawienie FHD na ekranie obsługującym WQHD ma sens? Czy w obu przypadkach będzie ziarno?

 

Alternatywa to 24' i w sumie taki rozmiar by mi odpowiadał, tylko jak patrzę na oferty, to raczej nie ma tego samego szału z nowymi technologiami, co w większych modelach.

 

I tak potencjalne zainteresowanie tym modelem - https://www.x-kom.pl/p/612634-monitor-led-27-lg-27gn600-b.html - przeszło na rozważanie tego - https://www.x-kom.pl/p/619950-monitor-led-24-lg-24gn600-b.html

 

W sumie na korzyść większego oprócz rozdziałki przemawia tylko G-Sync, z którego i tak nie wiem, na ile bym korzystał. Tym bardziej, że z FreeSync chyba też da radę przy karcie Nvidii? Na korzyść mniejszego też niższa cena, szczególnie, że i tak nie kupuję monitora z górnej półki.

 

Drugie pytanie - czy odczuję jakieś znaczące różnice przechodząc z TN na matrycę IPS jeśli chodzi o płynność/smużenie? Nie wiem, co mnie ostatnio napadło, ale niezbyt dobrze mi się gra, gdy widzę tylko rwący ekran podczas ruchu. Kiedyś chyba nie zwracałem na to uwagi, a teraz mam wrażenie najmniejszy ruch kamery mnie denerwuje, nawet mając w obecnym monitorze ustawione 144Hz.

No bo to kolejna kwestia - chciałem pod ten sam ekran mieć podłączone również PS4. Czyli i tak FHD i często "cinematic 24fps"... Czy jakikolwiek monitor wpłynie na odbiór takich gierek? Bo choć mój obecny monitor ma lepszy wyświetlacz od TV, to mimo tego dużo gierek "rwało" i nie było zbyt przyjemnych w odbiorze. Jeśli niewiele miałoby się w tej kwestii zmienić, to w ogóle może zmienię priorytet zakupu.

 

Ostatnie pytanie - czytam rozbieżne opinie na temat tego, jak dużo zasobów komputera zżera drugi monitor. Jak to w końcu jest? Dużo stracę np. grając na jednym, mając przy tym odpalony drugi, nawet jeśli nie ma w tle żadnych aktywnych aplikacji? Bo obecny monitor bym sobie zostawił i zrobił dual, niewykluczone, że pionowo. Ale to tylko i wyłącznie fanaberia. Nie jest mi to niezbędne, dlatego się zastanawiam, czy warto się w to bawić, czy tylko niepotrzebnie będzie to zżerać więcej prądu i zasobów.

 

Z góry dzięki za ewentualne sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Nie patrz raczej na typ matrycy tylko na recenzje i odwzorowanie kolorów. Nowy monitor VA który mam ma o wiele lepsze kolory niż poprzedni który był IPS, obraz też wydaje się płynniejszy ale poprzedni miał tylko 75Hz jak dobrze pamiętam. 

 

Mój monitor 1440P do którego podpinałem PS4, PS4 pro i PS5 oraz switcha obraz ma takie rozmycie, coś jak mleko na monitorze. Ogólnie zawsze tak się dzieje jak nie masz natywnej rozdzielczości tylko na TV tego tak bardzo nie widać bo daleko siedzisz. Obraz wygląda jakby miał kompresję czy coś takiego. Dłużej jak pograsz na konsoli to już tego nie widzisz. Jednak jak pograsz chwilę na PC w natywnej rozdzielczości a później odpalisz jakąś gierkę na konsoli to matko jedyna, nie da się patrzeć. Xboxy mają wsparcie do 1440P więc jest pewnie o wiele lepiej niż na sonce. Chyba ,że gierka ma dynamiczną rozdzielczość to pewnie czasem jest to mleko. 

 

Monitor bierz 27 cali minimum, będzie widać trochę pixele w FHD ale tragedii nie ma. Optymalnie najlepiej jest kupić 1440P gdzie masz dobry kompromis między wydajnością a jakością obrazu. 

 

Poczytaj też o monitorach 4k, FHD chyba dobrze skaluje się do tej rozdzielczości. FHD bardzo słabo się skaluje do 1440P. 

 

Ja nawet nie wiem z której technologi monitor korzysta, obsługuje dwie. Jednak rwania klatek nie widziałem. Nie patrzyłbym też na HDR, strasznie daje to po oczach, w niektórych gierkach aż razi a mam tylko 600 nitów. Zawsze to wyłączam. Za to obsługa 120 klatek to takie minimum. 

 

 

@Suavek masz monitor w dobrej cenie https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/monitor-lg-27gl850-b-27-144hz-ips-za-1599-zl-w-amazon-pl/#comments

 

A jeszcze jeden https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/monitor-samsung-odyssey-g5-lc32g55tqwrxen-32-144hz-1-ms-za-1199-zl-w-media-markt/ Ja mam G7 27 cali i jestem mega zadowolony. Jednak nic o g5 nie wiem ;p 

Edytowane przez Ukukuki
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko tak jak pisałem, priorytetem dla mnie są nie tyle kolory, co płynność obrazu i brak smużenia/ghostingu. Dlatego VA chyba nie do końca się sprawdzą, z tego co czytam? Na tej samej zasadzie mój obecny TV ma przepiękne kolory i swego czasu miał same pozytywne opinie, ale za to w praktyce taki ghosting, że właściwie przestałem na nim grać, bo zwyczajnie męczyły mi się oczy. Przełączyłem wszystkie konsole pod monitor, a TV używam właściwie tylko do Netflixa czasem...

 

No i nadal nie wiem czy pakować się w 2560 x 1440. Nie mam PC z górnej półki, więc albo by mi wydajność spadła przez zwiększenie grafiki, albo bym musiał zostać przy FHD ryzykując słabe skalowanie i rozmazane detale.

 

I tak jak wspomniałem, oczy już nie te, i tak siedzę blisko ekranu, więc duży monitor mógłby okazać się większym problemem, niż pożytkiem 32' zdecydowanie odpada. Ba, nawet rozglądałem się za jak najmniejszymi monitorami swego czasu (nawet kilkunasto-calowymi), żeby sobie postawić jak najmniejszy jako drugi ekran, ale niestety oferty już są raczej mizerne, lub tandetne.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Suavek napisał:

Tylko tak jak pisałem, priorytetem dla mnie są nie tyle kolory, co płynność obrazu i brak smużenia/ghostingu. Dlatego VA chyba nie do końca się sprawdzą, z tego co czytam?

 

Samsung w G7 i G9 się tego pozbył przy matrycach VA. Poczytaj i zobacz testy na yt. Nie wiem jak jest z G5, nie wgłębię się w temat za ciebie ;p 

 

9 godzin temu, Suavek napisał:

I tak jak wspomniałem, oczy już nie te, i tak siedzę blisko ekranu, więc duży monitor mógłby okazać się większym problemem, niż pożytkiem 32' zdecydowanie odpada.

 

Zawsze możesz kupić monitory większy i się trochę od niego odsunąć. Ja i tak gram we wszystko na padzie oprócz gier strategicznych, online i FPSów. 

 

Drugi monitor zabiera trochę mocy co do poprzedniego pytania. Do pracy spoko, do grania trzeba mieć dwa takie same i mocnego PCta. 

 

9 godzin temu, Suavek napisał:

No i nadal nie wiem czy pakować się w 2560 x 1440.

 

Jak nie będziesz grał w tej rozdzielczości to nie warto, rozmazany obraz dostaniesz. Zarówno na PC jak i konsoli. Jednak kiedyś zmienisz kartę i co wtedy, nowy monitor? Na ekranach 4k, fullHD się dobrze skaluje więc chyba lepiej już taki monitor niż 1440P. 

 

Niezależnie jaką rozdzielczość planujesz, nie kupuj mniejszego monitora niż 27 cali. 

Odnośnik do komentarza

Spontaniczny zakup 24GN600-B, poniekąd dlatego, że obecny monitor już zaczynał szwankować (pozioma linia się pojawiła, jakby odbicie po czymś).

 

No i niby wszystko fajnie, tylko matryca jest nierównomiernie podświetlona. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po odpaleniu przeglądarki ze stroną główną google, całą białą. Krawędzie boczne są zdecydowanie ciemniejsze, niż reszta ekranu. Jak ustawię ekran cały czarny, to również widać nierównomierne podświetlenie na całym monitorze.

 

Nie miałem wcześniej IPS. Norma, takie coś, i trzeba się przyzwyczaić, czy dać sobie spokój i zwrócić bez podania przyczyny i szukać czegoś innego?

 

EDIT:

Posiedziałem chwilę i już tak nie razi, albo się trochę zmniejszyło. Poza tym spoko, kolorystycznie jednak zauważalna różnica względem TN. Ale chyba i tak zwrócę, bo zdaje się martwy piksel się trafił, tudzież kurz pod matrycą...

Odnośnik do komentarza

Sorki forumek, ale zapytam - na ile to normalne w IPS, że krawędzie boczne ekranu są ciemniejsze od centrum? Chodzi o podświetlenie i kąt patrzenia, bo jak przesunę głowę w bok, to kolor jest normalny, ale jak patrzę na wprost monitora, to widzę różnicę w odcieniu krawędzi względem reszty.

 

Zwróciłem jeden monitor (LG), kupiłem drugi, zupełnie inny (ACER), ale wrażenie dokładnie te same. I teraz nie wiem, czy jest to w miarę normalne w IPSach, czy mam zwracać kolejny monitor i szukać do skutku...?

 

Na razie jeszcze dam mu szanse, ale nie jestem prawdę mówiąc przekonany. Może powinienem zostać przy TN...?

Odnośnik do komentarza

TN dzisiaj to już ogromny archaizm, zresztą nie da się wrócić do tej matrycy korzystając wcześniej z IPS lub VA. Mój poprzedni monitor był IPS i miał wszystkie typowe wady tej matrycy. Nierównomierne podświetlenie, słaba czerń i kontrast. Obecnie siedzę na Odyssey G7 który ma matrycę VA ale nie ma typowych wad tej matrycy. Rozważałem też nano IPS od LG lub Della. Tylko ja siedziałem kilka dni oglądając testy, czytając recenzje i opinie użytkowników monitorów aż wybrałem ten który zapewniał mi złoty środek w moim budżecie. A ty widzę kupujesz losowo monitory w sklepie :/ przysiądź parę dni i poświęć trochę czasu na wybranie z 3 polecanych monitorów w twoim budżecie i wtedy kombinuj. 

Odnośnik do komentarza

To mi wyglada na ips glow i backlight bleeding. W cenie, jakiej sie poruszasz to normalne ~ zakladam ze to ok 800 zl (obadaj w google)

 

Chcesz miec monitor z dobra matryca, to trzeba wylozyc min 1400 zl

 

TN ma granatowy odcien matrycy, slabszy kontrast i kąty widzenia, kosztem szybkiego czasu reakcji - jezeli cos takiego cie jara, to czemu nie

Odnośnik do komentarza

Obecnie testuję https://www.x-kom.pl/p/577974-monitor-led-24-acer-nitro-xv253qpbmiiprzx-hdr-czarny.html. Wydawało mi się, że to średnia półka, tym bardziej, że opinie miał dobre.

 

No ale siedzę kolejną godzinę, sprawdzam, i nie mogę się przyzwyczaić, że ok 2-3cm po lewej i prawej kolory są stopniowo ciemniejsze. W skrajnych przypadkach kolor przechodzi w szarość. Niby nieznacznie, ale ja zwracam na to uwagę. No i przy totalnej czerni jednak widzę jaśniej podświetlone segmenty.

I przyznam, że kąty widzenia wcale nie zachwycają, jak na IPS. Ogólnie chyba zwrócę, tym bardziej, że jest bad pixel.

 

Ogranicza mnie fakt, że chcę nieduży monitor FHD 144hz i jednak zależy mi na tej płynności i braku smużenia, więc nie wiem, czy warto ryzykować VA. Generalnie mógłbym wydać więcej na monitor, tylko mówię, problem jest obecnie jak z telefonami - wszystko coraz większe i masywniejsze, jakby miało się to przełożyć na wygodę użytkowania...

 

Rozważałem jeszcze trochę droższego https://www.x-kom.pl/p/611483-monitor-led-24-dell-alienware-aw2521hfa-czarny-240hz.html albo jakiegoś https://www.x-kom.pl/p/553909-monitor-led-24-acer-predator-xb253qgpbmiiprzx-czarny-hdr400.html, ale tu pewnie też nie uniknie się nierównego podświetlenia.

Odnośnik do komentarza

Dell, albo Alienware powinno byc dobre.

 

Jak dla mnie to te monitory gamingowe to pic na wodę.

 

Ja mam nie do gier Eizo EV2460, 60hz i jestem b zadowolony. Nie męczy oczu, ma auto regulację jasności jak w tel, waskie ramki i rowno podswietlona matryce. Nie smuzy - gralem w Hadesa i bylo ok. Inna sprawa, ze nie gram w jakies szybsze strzelanki etc i czasem obraz wydaje sie ciemny, ale da rade sie przyzwyczaic (z auto jasnoscia)

Odnośnik do komentarza

Eizo i NEC robią jedne z najlepszych ekranów na rynku ale niestety kompletnie nie nadają się do grania. Chyba ,że ktoś celuje maks w 60 klatek i nie interesują go dodatkowe funkcje pod gry. 

 

9 godzin temu, Suavek napisał:

Ogranicza mnie fakt, że chcę nieduży monitor FHD 144hz i jednak zależy mi na tej płynności i braku smużenia, więc nie wiem, czy warto ryzykować VA

 

W twoim budżecie VA odpada, będzie smużyć. IPS będzie miał nierówne podświetlenie, nawet monitor za 2k to będzie miał. 

Odnośnik do komentarza

Będę musiał się trochę pobawić/pomęczyć i przetestować po prostu różne modele, zwracając te felerne.

 

Wróciłem z roboty, odpalam "na świeżo" tego Acera i od razu powiedziałem, że "nie", zwracam to do sklepu. No bo jeśli matryca IPS ma mieć lepsze kolory i kąty patrzenia, to tu coś ewidentnie nie wyszło, skoro krawędzie ekranu są zauważalnie ciemniejsze od centrum. A w przypadku czerni jaśniejsze... No ok, kolorki fajne w tym IPS, kontrast, ale co z tego, skoro potem widzę, że np. lewa część strony internetowej, albo jakiegoś programu, jest ciemniejsza od prawej...

 

No to stwierdziłem, że w sumie i tak pewnie skończę docelowo z dwoma monitorami, to na razie zamówiłem w pełni świadomości jakiegoś niedrogiego LG 24GL650-B (TN), który póki co zastąpi mi mój obecny monitor (również LG, TN, więc nie powinienem tak kaprysić). Gorszy kontrast mi nie powinien raczej przeszkadzać (pewnie i tak będzie lepszy, niż w obecnym starociu), bo nie będzie męczył tak oczu, a przynajmniej liczę, że podświetlenie będzie równomierne.

A w międzyczasie może sprawdzę jakieś IPSy kolejne, aż trafię na takiego, który mnie nie denerwuje. ;)

Odnośnik do komentarza

Trzeci monitor na razie najprzyjemniejszy, mimo, że z gatunku tych budżetowych. Kolory jak na TN wcale nie dużo gorsze od IPS Acer Nitro, a przynajmniej podświetlenie w miarę równomierne na jednolitych tłach i wszystko chodzi płynnie.

 

Tylko jeden mankament i zarazem pytanie z mojej strony - audio po podłączeniu głośników do wejścia Jack w monitorze jest beznadziejne. Ma to znaczenie tylko w przypadku konsoli podłączonej przez HDMI, ale tak jak w poprzednim monitorze podłączałem głośniki dwustronnym Jackiem i wszystko brzmiało cudownie, tak tutaj dźwięk jest beznadziejny, metaliczny i przytłumiony. No i się zastanawiam, czy to port jest jakoś walnięty, czy jest to po prostu urok sprzętu i nie jest on w stanie przekazać lepszej jakości dźwięku? Wydawało mi się, że nie powinno takie coś mieć znaczenia, ale przyznaję, że się nie znam. Nie ważne, czy podłączam głośniki, czy słuchawki, dźwięk jest kiepski. Coś jak podłączenie słuchawek do portu pada PS4 - jakość zwyczajnie pozostawia wiele do życzenia. Stary monitor daje o wiele lepszy dźwięk przy takiej samej konfiguracji.

 

Taki urok, czy skopany port? W necie jak szukam info o podobnych przypadkach, to widzę trochę ludzi się skarży na podobny problem, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. W efekcie na ten moment monitor odpada raczej jako sprzęt do konsol i będzie tylko do PC.

Odnośnik do komentarza

Trochę lipa, ale trudno. Rozważam jeszcze tego Della Alienware AW2521HFA, bo wygląda ładnie i raczej nie jest to całkiem dolna półka. 240hz, więcej portów, fajny design, oceny pozytywne z kilkoma wyjątkami. Podświetlenie matrycy to chyba już jak gra w totka, ale najwyżej będzie kolejny zwrot, jeśli coś będzie felerne.

 

Ogólnie przy okazji wizyty w sklepie pooglądałem trochę monitorów na wystawie i w sumie stwierdziłem, że zdecydowana większość ma te nierówne podświetlenie. Tj. przy jaśniejszym ekranie dalej widziałem, że krawędzie ekranu są zdecydowanie ciemniejsze niż środek. Jakoś zwracam na to uwagę, bo rzuca mi się w oczy bardziej, niż drobne różnice w kontraście. Nie wiem, czy teraz to już norma, czy też mieli wystawione jakieś dziwne egzemplarze, ale na mój gust trochę dziwnie reklamować matrycę IPS kątami widzenia, a potem mieć nierówne kolory na ekranie... Jakbym na jakąś jaskrę cierpiał.

 

Z innej beczki, ma ktoś doświadczenie z uchwytami mocowanymi do biurka? W coś bym zainwestował, ale nie chcę kupić bubla, ani przepłacić. Jakieś pojedyncze ramię VESA 100x100, które utrzyma te kilka kilo i nie będzie się po krótkim czasie luzować.

 

EDIT:

Aczkolwiek patrząc na takie coś mam wątpliwości co do tego Della... uniformity-large.jpg

 

W ogóle te ciemniejsze boki ekranu to chyba norma, jak czytam recenzje różnych monitorów na rtings. Co recenzja, to "The edges of the screen are a bit darker, but it shouldn't be noticeable with most content."

dse-large.jpg

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Suavek napisał:

Z innej beczki, ma ktoś doświadczenie z uchwytami mocowanymi do biurka? W coś bym zainwestował, ale nie chcę kupić bubla, ani przepłacić. Jakieś pojedyncze ramię VESA 100x100, które utrzyma te kilka kilo i nie będzie się po krótkim czasie luzować.

 

Ja kupiłem niedawno uchwyt do monitora HAMA Fullmotion. Jednak jeszcze do mnie jedzie, dam znać jak wrażenia. Niby do 10kg, kupiłem go trochę przyszłościowo jak kiedyś będę miał większy monitor. Obecnie mam 27 cali ktory tak naprawdę jest większy od mojej starej ultrapanoramy 29 cali. 

Odnośnik do komentarza

Nerwica natręctw... OCD... Nic nie poradzę. ;)

 

Tak serio, no próbowałem, ale siadam do monitora i widzę różnicę w odcieniu danego koloru, to ciężko mi to zignorować. Albo, jak czerń po lewej stronie ekranu była jaśniejsza, od prawej. Za bardzo przyzwyczajony widocznie jestem do w miarę równych kolorów.

 

Ten TN z niższej półki też szałowy nie jest pod tym względem, ale nie rzuca się już tak w oczy jak przy IPSach. Nie jest idealnie (tym razem w poziomie, góra ekranu jest ciemniejsza niż dół), ale po odrobinie konfiguracji chyba znalazłem złoty środek i sobie ten monitor zostawię, choćby na przyszłość, jako drugi ekran. Na ten moment kolory są całkiem spoko jak na TN. Czerń jest czernią (tj. nic się nie świeci, nie ma backlight bleedingu zauważalnego), ani martwych pikseli. Gdyby nie badziewny port audio, to mimo mankamentów bym był bardzo zadowolony z zakupu, jak na tę cenę (750zł).

 

Dlatego też ciekawi mnie opinia o jakichś uchwytach biurkowych. Bo nie mam miejsca, żeby postawić drugi monitor, ale mam dużo wolnej przestrzeni obok, i uchwyt by się sprawdził.

 

A tymczasem będę polował na jakąś promocję tego Della. Podoba mi się monitor i spróbuję szczęścia licząc, że trafię na model bez jakichś naprawdę drażniących wad. Ewentualnie jeszcze spróbuję jakiegoś Acer Predatora. Darmowe zwroty mam już rozpracowane, więc tracę tylko czas i nerwy. ;)

Odnośnik do komentarza

@Suavek Nierówne podświetlenie będziesz miał w każdym monitorze, takie uroki tej technologii. Nawet jak zwiększysz budżet dwukrotnie to będzie to samo. Za ok 6-7k będzie w tym roku monitor Samsunga który będzie miał sporo stref więc pewnie będzie lepiej pod tym względem. 

 

Trzeba czekać na nową technologię albo kupić dobry monitor CRT :)

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, gniewny napisał:

bez sensu. dokladasz ludziom roboty tylko dlatego ze mozesz. idz do sklepu z lupa i sluchawkami i kup stacjonarnie.

Oj żeby tak w mojej pracy ktoś się przejmował, że mi dokłada roboty... ;)

 

Bez przesady. Ludzie żonglują monitorami w dużo większym stopniu przy zakupie. Ja zwróciłem raptem dwa, z czego oba mógłbym powiedzieć z powodu bad pixeli. Bo gdyby nie to, to inaczej bym może podszedł do decyzji.

 

Poza tym człowiek się uczy i zbiera doświadczenie. Pomijając monitory z pracy, na które nie mam wpływu, to dotychczasowe monitory domowe służyły mi tyle lat i były na tyle porządne, że nie miałem potrzeby częstych zmian. Widocznie technologia się zmieniła przez te kilka-kilkanaście lat, że faktycznie będę musiał zmienić przyzwyczajenia.

 

W markecie też wszystkiego nie wyłapię, poza tym, skoro każdy egzemplarz może być inny. Skoro przysługuje prawo do zwrotu, to wolę przetestować sprzęt na spokojnie w warunkach domowych. No ale na ten moment bez presji. Obecny zakup jest wystarczający, a za czymś lepszym rozejrzę się przy okazji.

Odnośnik do komentarza

Ech, no dobra. ;) Faktycznie te nierówne podświetlenie matrycy to norma. IPS ma ciemniejsze krawędzie, głownie po lewej i prawej. TN zmieniają kolor horyzontalnie. TIL...

 

Kupiłem i sprawdzam właśnie MSI Optix MAG251RX. Oczywiście krawędzie zauważalnie ciemniejsze na jednolitym tle, no ale zobaczymy, czy dam radę się przyzwyczaić. Jeśli tak, to chyba zostawię monitorek. Kolory bez szału, ale spoko. Ghostingu praktycznie nie ma. Backlight bleedu się obawiałem, bo w necie znalazłem sporo negatywnych opinii, ale ze wszystkich IPS jakie sprawdzałem ten jest najmniej bolesny. O ile nie pojawią się bad pixele, to może nie będzie tragicznie. Zobaczymy jeszcze w nocy, przy sztucznym świetle, albo całkowitej ciemnicy, aczkolwiek w tej drugiej nie zdarza mi się już pracować/grać, więc ciekawostka.

 

Brałem jeszcze pod uwagę BENQ Zowie XL2546K. Ma dobre recenzje jak na TN i jak tak przeanalizowałem wszystko, to monitor wydał mi się dla mnie odpowiedni. Na pewno jeszcze do rozpatrzenia, jeśli z jakiegoś powodu nie zdecyduję się na tego Optixa.

Odnośnik do komentarza

Do mnie dotarł  uchwyt do monitora HAMA Fullmotion. Wszystko super, tylko regulowanie pochylenia monitora jest na klucz, wiadomo ,że tego się nie zmienia za często jednak lepiej zaznaczyć tą niedogodność. Wiedziałem o tym przed zakupem, reszta solidna, trzyma mój monitorek bez problemów. Wreszcie mam sporo więcej miejsca na biurku. Podstawka od G7 to sztos ale na małym biurku zabiera sporo miejsca dlatego musiałem się zdecydować na taki krok. 

 

@Suavek https://www.purepc.pl/jaki-monitor-kupic-polecane-monitory-do-biura-i-grania-na-czerwiec-2021-poradnik-zakupowy-w-roznych-przedzialach-cenowych

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...