Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.06.2021 o 15:40, Ukukuki napisał:

Do mnie dotarł  uchwyt do monitora HAMA Fullmotion. Wszystko super, tylko regulowanie pochylenia monitora jest na klucz, wiadomo ,że tego się nie zmienia za często jednak lepiej zaznaczyć tą niedogodność. Wiedziałem o tym przed zakupem, reszta solidna, trzyma mój monitorek bez problemów. Wreszcie mam sporo więcej miejsca na biurku. Podstawka od G7 to sztos ale na małym biurku zabiera sporo miejsca dlatego musiałem się zdecydować na taki krok. 

 

@Suavek https://www.purepc.pl/jaki-monitor-kupic-polecane-monitory-do-biura-i-grania-na-czerwiec-2021-poradnik-zakupowy-w-roznych-przedzialach-cenowych

Ilu calowy masz monitor, bo chciałem coś podobnego kupić do 32, ale wszędzie widzę ograniczenie do 26...

Odnośnik do komentarza

Koledzy chciałbym komuś pomóc w zakupie monitora do PS5, a przyszłości do PC jak ceny kart zejdą na ziemię (przynajmniej taki jest plan). Kwota maks do 1500 złotych, 27". Ten G27 wygląda bardzo dobrze z tego co widzę matryca VA, 144 fps, HDR i AMD FreeSync. Jeśli dobrze rozumiem PS5 obsłuży to i tak w FHD z 120 FPS? A w przyszłość jeśli wyjdzie patch to może i VRR? Bo HDR normalnie ogarnie? I w IPS chyba bez sensu się pchać? Zaznaczę, że to dla 13-14 latka więc wiadomo w co gra, ale chciałbym dobrze doradzić nawet jak nie wykorzysta potencjału.

 

Odnośnik do komentarza

@Sedrak Nie kupuj tylko monitora 1440p do PS5. 

 

28 minut temu, easye napisał:

Powinien obsłużyć, sam jestem ciekaw jak ten HDR wypada na monitorwch. Zamówiłem DELL S3422DWG (jasność 400 cdl) piszą że jednak wspoera GSynca i Huawei Mate GT - sam porównam te 2 monitory i jeden zwroce.

 

400 to raczej słabo poczujesz HDR. Mój pierwszy monitor z HRD taki miał i nawet nie poczułem albo tak słabo działał. Przy 600 za to potrafi czasem dowalić - trochę inne wrażenia niż na TV bo jednak siedzi się zdecydowanie bliżej. 

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, Ukukuki said:

@Sedrak Nie kupuj tylko monitora 1440p do PS5. 

 

 

400 to raczej słabo poczujesz HDR. Mój pierwszy monitor z HRD taki miał i nawet nie poczułem albo tak słabo działał. Przy 600 za to potrafi czasem dowalić - trochę inne wrażenia niż na TV bo jednak siedzi się zdecydowanie bliżej. 

Rozumiem, że PS5 obsługuje tylko FHD albo 4K? Na 27" w ogóle będzie widać różnicę w 4k? A w takiej sytuacji żeby wziąć 4K i 120mhz to monitor musi mieć już HDMI 2.1? Zwracać w ogóle uwagę na to by miał FreeSync?

 

Dobra 4K odpada. Zaczynają się od 4000 złotych... To teraz brać bardzo dobry FHD, bo rozumiem, że WQHD nie ma sensu do PS5, bo tak wyświetli FHD?

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

Wyświetli FHD które beznadziejnie skaluje się do natywnej monitora 1440P. To już lepiej 4k monitor i wyświetlać na nim fullHD, ładnie się skaluje. Co do reszty pytań nie wiem. 4K spoko jak na taki monitor, fullHD to już jednak archaizm. 1440P jest fajnym kompromisem między tymi rozdzielczościami ale to wiadomo tylko PC albo XSX. 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Ukukuki napisał:

@Sedrak Nie kupuj tylko monitora 1440p do PS5. 

 

 

400 to raczej słabo poczujesz HDR. Mój pierwszy monitor z HRD taki miał i nawet nie poczułem albo tak słabo działał. Przy 600 za to potrafi czasem dowalić - trochę inne wrażenia niż na TV bo jednak siedzi się zdecydowanie bliżej. 

o ile na jasności mi tak nie zależy, to dla mnie często kolorystyka z HDR jest bardziej naturalna, nie spodziewam się nie wiadomo czego.

Zakochałem się trochę w monitorach Ultra Wide - 34 cale jednak jest całkiem spory, ale musze przetestować sam jak się na tym gra i czy warto wywalać tyle kasy. 

Odnośnik do komentarza

No kupiłem tegi Della

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s3422dwg

 

I co mogę napisać - lekki opad szczeny względem mojego rocznego AOC. Pomimo tego, że 34 nadal wydają się o wiele mniejsze niż zwykle 32 całe, tak jak już usiądziemy przed nim i włączymy jakąś grę to doznania są niesamowite. Nie wiem, nie czytałem nigdy o Ultra Wide, ale za tym musiało stać szereg badań, szerokość to raptem 10cm więcej, monitor z boku wygląda jak linijka a jak przed nim usiądziemy, to przez to że rogówka nie lata gora/dol, a obraz jest panoramiczny to.mam wrażenie że gram na jakiś ogromnym monitorku.

 

Najbardziej jednak brakowało mi HDRu, zawsze musiałem przenosić komputer pod telewizor jak chciałem pograć z lepszymi kolorkami w jakąś szpile, w dell jasność jednak jest większa niż pisałem, około 550 cd/m2. Naczytalem się, że wszystkie Monitory mają bardzo słaby efekt HDR, a dla mnie gierki niesamowicie zyskały na jakosci, do tego całkiem dobre czernie, GSync jednak działa, jestem zachwycony!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ale ten rynek monitorów i TV jest zrypany. Dla większości modeli takie parametry jak pokrycie palety kolorów nawet nie jest podawana przez producentów. Do tej pory siedzę na Samsungu G7 ale go już praktycznie nie używam bo się nie da. Matryca w laptopie ma prawie 100% pokrycie kolorów sRGB i DCI ponad 70% nie są to jakoś szałowe parametry ale przy samsungu różnica jest kosmiczna. Chciałem zmienić monitor na podobne parametry bo się na to nie da patrzeć obecnie i siedzę tylko na jednym ekranie laptopowym :pawel: Tak samo gram albo podpinam do TV. 

 

Te monitory Oledowe od Della dla graczy dalej nieosiągalne w kraju. Przed napisaniem posta sprawdziłem jeszcze na stronie, jest możliwość zamówienia ale dostawa to dopiero sierpień. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.04.2022 o 20:28, Ukukuki napisał:

Ale ten rynek monitorów i TV jest zrypany. Dla większości modeli takie parametry jak pokrycie palety kolorów nawet nie jest podawana przez producentów. Do tej pory siedzę na Samsungu G7 ale go już praktycznie nie używam bo się nie da. Matryca w laptopie ma prawie 100% pokrycie kolorów sRGB i DCI ponad 70% nie są to jakoś szałowe parametry ale przy samsungu różnica jest kosmiczna. Chciałem zmienić monitor na podobne parametry bo się na to nie da patrzeć obecnie i siedzę tylko na jednym ekranie laptopowym :pawel: Tak samo gram albo podpinam do TV. 

 

Te monitory Oledowe od Della dla graczy dalej nieosiągalne w kraju. Przed napisaniem posta sprawdziłem jeszcze na stronie, jest możliwość zamówienia ale dostawa to dopiero sierpień. 

A masz miejsce, żeby trochę oddalić biuro i powiesić/postawić TV? Bo jeśli tak to szczerze polecam C1 48 cali, cenowo taniej niż Dell, a z PC współpracuje idealnie. No ale żeby było komfortowo to musi być  w odległości min. 1-1,5 metra, przynajmniej dla mnie, bo widziałem wariatów w necie co na biurku stawiali.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie kupujcie monitora NanoIPS. Kolory są świetne, obraz idealnie płynny i ostry, ale męczenie się oczu przy tej matrycy to nie ściema, sam się przekonałem i wiem już, że posty w necie na ten temat nie wzięły się z niczego. Szkoda, bo tak jak wspomniałem, obraz legancki. Poza kontrastem oczywiście, choć czerń może być po ustawieniu black stabilizer na 0.

Odnośnik do komentarza

No właśnie podobno zależy. Ja nie mam problemów z innymi matrycami, nie mam problemów ze zwykłym IPS-em, a tutaj wystarczy parę minut. Coś w nich musi być, że nie każdy toleruje ich miganie. I nie pomaga nic, włącznie z mocnym ograniczeniem podświetlenia. Kupując przez internet zawsze można zwrócić, no ale warto mieć to na uwadze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...