Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 744
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 1 miesiąc później...

Myślę nad zmianą monitora. Aktualnie do pracy/forumka mam 27 cali FullHD. :kekw:
 

Chciałem coś większego w 4K, ale szkoda mi kasy, bo ceny za 32 cale lub większe są dość wysokie. 
 

No i jestem kolejną osobą rozważającą 4K TV jako główny monitor. 
 

82099069-ACFC-4586-B27-D-3-EB283901-C03.

 

Jakie wady względem monitora ma to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Kaczi napisał:

pierwsze co przychodzi mi na myśl to odświeżanie?  Brak HDMI2.1

No TV ma tylko 60Hz, ale to mi nie przeszkadza przy tak niskiej cenie. O dziwo, jest opcja 120Hz w 1080p, ale wolę 120fps nie tykać, bo ciężko będzie wrócić do 60fps.

Jeśli to jest jedyny problem obok włączania i wyłączania pilotem, to chyba się zdecyduję. Stary monitor pójdzie do innego pokoju, bo i tak potrzebne mi kolejne stanowisko do pracy. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Kaczi napisał:

no jak uwazasz, personalnie w 60Hz to bym się nie pchał nawet 1080p 

Do grania mam duży TV jako drugi monitor. Też 60Hz, ale za jakiś czas zrobię upgrade. Na razie mi też to nie przeszkadza, bo moja karta nawet 60fps w 4K nie wyciąga i czekam na nowe GPU. Aktualnie gram w 1440p/60fps

Chcę też mieć główny monitor w 4K i sporo większy od tych 27/28 cali.

 

Normalne monitory 43 cale do PC kosztują kilka razy więcej od tego TV, a często nie mają nawet HDR, czy wyostrzania ruchu. 

Jeszcze się nie zdecydowałem na 100%, ale serio ciężko mi znaleźć poważne wady wyboru TV względem bardzo dużego monitora.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.07.2022 o 23:23, Kaczi napisał:

no jak uwazasz, personalnie w 60Hz to bym się nie pchał nawet 1080p 

No i się posłuchałem. Udało mi się znaleźć dobrą ofertę na NeoQLED QN90A w 50 calach. Świetne recenzje i wciąż tańszy od mniejszych monitorów o gorszych parametrach. Dziś zmienię sobie tylko biurko na większe i jestem gotowy. 
 

5-B3-A7276-FDDB-46-BA-988-D-4-CB1401-A18
B43-EE453-AB5-E-4-AEB-BA08-CF9-D42-AE681

 

Mam mega satysfakcję. Dobry i wystarczająco duży. Może nawet będę wolał go do gier względem starszego 65 cali TV. 
Sporo tańszy od 27’ calowego monitora Sony. £620 vs £999 :kekw:

Odnośnik do komentarza

W dziale HD też o tym TV napisałem, ale tu napiszę bardziej konkretnie i pod kątem monitora PC. 

 

Moim osobistym zdaniem trzeba być nienormalnym, by sobie do PC dać coś większego, niż klasyczny monitor. 

Jeśli ktoś chce podłączyć duży ekran do PC do filmów i gier pod pada, to OLED jako drugi monitor jest moim zdaniem bardziej optymalny. 

 

Natomiast dla wariatów chcących duży ekran do codziennego użytku i forumka, to różnica pomiędzy 27cali vs 50 cali wygląda mniej więcej tak:

F62004-BB-8-FC1-4-CB0-BB86-D1-BFD5-E7-A9

 

TV mają gładką, a nie matową matrycę. Dla mnie osobiście to akurat ogromna zaleta. Apple też chyba nigdzie nie stosuje matowych matryc, wszystko ma z gładką, a ludzie chwalą ich ekrany. 

 

Jak wspomniałem, to trzeba być nienormalnym, by dać sobie 50' jako monitor. No i jestem mega zadowolony. :dafuq:

Co prawda musiałem dać większe biurko (stół), stracić trochę miejsca w pokoju, ale było warto. Nie rozumiem, dlaczego w monitorach na PC jest takie parcie na IPS z matową matrycą, skoro VA gloss wygląda o tyle lepiej. Tutaj jakość przypomina mi wspomniane już ekrany Apple. :banderas:

Po dwóch godzinach chyba się też przyzwyczaiłem do wielkości. 

 

Cenowo jest OK jak na takie parametry. 

Monitory 4K z 120 lub 144Hz są bardzo drogie nawet w 27 calach. 

QN90A u mnie kosztuje 630 funa, ale dopłaciłem do QN94A za 700. Samsung niestety do niektórych modeli daje różne matryce i nie chciałem ryzykować wersji na IPS. 

 

Dużą zaletą jest też to, jak rewelacyjnie TV ogarnia skalowanie z 1440p. No nie widzę większej różnicy pomiędzy 4K. Obok mam Hisense w 65 calach i tam pomiędzy 4K była bardzo widoczna różnica, a tu w ELDEN RING przełączałem pomiędzy i tylko spadek fps głównie dostrzegam. Bardzo miłe zaskoczenie. 

 

Wersje z 2021 mają tylko jedno wejście HDMI 2.1. Wersje z 2022 mają normalnie 4, ale są też blisko 2x droższe. Jak komuś potrzeba więcej HDMI 2.1, to trzeba albo dopłacić do innego modelu, albo bawić się w rozgałęziacze. 

 

Generalnie jestem zadowolony z zakupu, ale nie polecam. Mniejszy monitor przeniosę do drugiego pokoju i tam będzie  stanowisko do pracy. Ten PC będzie natomiast prawdopodobnie tylko do relaksu i do tego ten TV się sprawdza super. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Wolfie_ napisał:

1080p? 1440p? 4k? Budzet? 

No nastawienie na jak najlepsze wyniki. Więc 1080p. Budżet bez znaczenia.

Mam teraz G9 od Samsunga 49cali 240Hz. Fajny. Ale nie do pro grania. Oczywiście nie jestem pro. Amator. Po prostu takie hobby. Lepiej na 17 calowym laptopie 300Hz mi się gra niż na tym 49 calowym.

Odnośnik do komentarza
Just now, Chewie said:

Kiedys tak ale teraz Benq jest w plecy jezeli chodzi o refresh rate

Odnośnik do komentarza

Dell jest akurat w promocji za 1999zł. 

To nie tak że szastam kasą na lewo i prawo. Mógłbym go kupić ale chyba zdecyduję się właśnie na tańszego

Predator XB253QGW monitor gamingowy 24,5 cala , Full HD, 280 Hz OC DP; 240 DP/HDMI, Fast LC 1 ms , 2 x HDMI 2.0, DP 1.2a, regulacja wysokości, obrotowy, GSync Compatible, Adaptiv. eSync: Amazon.de: Komputery i akcesoria

280Hz na moje amatorskie potrzeby wystarczy. Bo nie widzę sensu dopłacania 1000zł do Della, nie mówiąc o Asusie.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Ukukuki napisał:

Mam powyższy monitor i polecam, bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Ma dwa miesiące i jednak nie mam miejsca na 3 monitor na biurku.  800 zł i jest twój :obama:

 

Też kupowałem pod pro :d

Może bym wziął ale już zamówiłem Acera. Nie wiem jak zmieszczę 49cali + 25cali i jeszcze mam 42 calowy 4K Philipsa, chyba będzie pionowo stał.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

No ja Samsung odyssey g7 27, jakiś LG 4k i ten mobiuz. I jednak nie mogę patrzeć na fullHD jak obok stoją inne monitory :sapek: Już pomijam ,że nie mogę też patrzeć na matrycę VA w samsungu od kiedy mam mobiuza i LG. We wrześniu powinien do mnie dojść ten oled od Della. 

Niestety, coś za coś.

 

Kurcze myślałem że 190cm biurko będzie wystarczające. Okazuje się że jest za ciasno. Albo ze mną coś nie tak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.