Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dałeś za uchwyt? Bo to jest coś, nad czym teraz będę się głowił. Nie chcę wydawać majątku, ale bubla też nie chce kupić.

 

Ten MSI Optix MAG251RX na razie satysfakcjonujący. Prawdę mówiąc nie czuję w ogóle różnicy po przesiadce z 144hz na 240hz, ale test ufo jednak robi wrażenie. Do konsoli też się nadaje. Największy plus póki co to tolerowalny backlight bleed i brak bad pixeli (tfu tfu). Oby tak dalej. Tylko te ciemniejsze krawędzie ekranu nadal rozpraszają. Ale powoli zaczynam je tolerować. ;)

 

 

W sumie tylko dzięki takim recenzjom dowiedziałem się o BENQ Zowie XL2546K, który też jak na TN wydawał mi się kuszący. Ale o ile w najbliższym tygodniu nie pojawią się jakieś bad pixele, to chyba zostanę przy MSI i nie będę już więcej szukał/kombinował.

Odnośnik do komentarza

Chce kupić byle jaki monitor do pracy do biura. Znajomy chce sprzedać swój 5 letni za 400 zł. Model poniżej. Wszystko w nim działa, ma tylko jednego badpixela. Warto tą używkę brać? Bo nie ukrywam wydawanie 1000 zł na nowego średnio mi teraz pasuje, a i w przyszłości. 

https://www.x-kom.pl/p/206799-monitor-led-27-samsung-t27d390ew-tv-czarny.html

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie śmiejcie się ale nie ogarniam tego jak odpalić grę na drugim wyświetlaczu w tym przypadku TV. Na komputerze mam Geforca 1660, do którego mogę podłączyć np. dwa monitory. I tak mam podłączony monitor na złączu Display Port, a TV idzie po kablu HDMI. kiedy oba są włączone to widzę na monitorze pulpit z ikonami, a na TV sam pulpit bez ikon. Jak odpalam grę to ładuje się ona na monitorze, a nie na TV. Jak zrobić tak aby włączyła się na TV (a nie na monitorze, choć może być i tu i tu). Jedyny sposób z jakiego korzystam to odłączenie monitora/wyjęcie wtyczki DP.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po dwóch miesiącach użytkowania MSI Optix MAG251RX muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony.

 

Wiem, że 24 cale w dzisiejszych czasach wielu nie zadowoli, ale po tych wszystkich przygodach z wyborem monitora stwierdzam, że było warto i dobrze trafiłem, w tym przedziale cenowym.

 

Backlight bleed na czarnym tle jest akceptowalny. Owszem, widać go, ale nie bardziej, niż odbicie jakiegoś źródła światła, czy lampy za plecami. Właściwie tylko przy kompletnie ciemnym pomieszczeniu jest to zauważalne. A że i praktycznie w ogóle już nie gram w takim oświetleniu, to rzadko kiedy ta czerń denerwuje. Oczywiście wiele zależeć może od egzemplarza, ale w moim przypadku jest "ok". Podobnie jesli chodzi o podświetlenie krawędzi ekranu przy innych tłach. Na obecnych ustawieniach jasności i kontrastu widać, że krawędzie są ciut ciemniejsze, ale nieznacznie i tylko na jednolitym tle.

 

Ogólnie kolory są bardzo ładne, żywe. Co prawda ilość ustawień nie jest powalająca, aczkolwiek wystarczająca. Menu jest obszerne, plus można zainstalować program kontrolny do obsługi przez windowsa.

 

No i te 240hz jednak robią różnicę. Szczególnie, jak się odpali https://www.testufo.com i porówna 60 a 240. Do tego monitor ma dodatkową opcję, która zapobiega rozmazywaniu się obrazu, aczkolwiek jasność wtedy drastycznie spada.

 

Bad pixeli brak i mam nadzieję, że tak zostanie. Monitorek jest ładny, regulowany, i w sumie jedyne co mi się w nim nie podoba to naklejka z tyłu "esports gaminig", czy coś takiego. Ale i od tyłu nie patrzę na monitor, więc pierdoła.

 

Wspominam na przyszłość. Niewykluczone, że MSI ma większe i równie dobre warianty. A ten mam nadzieję, że posłuży przez lata.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

mam lapka z grafiką na pokładzie 1050Ti i w przyszłości są plany na zbudowanie kompa do gierek w 1440p na wysokich detalach. Teraz pytanie czy warto juz teraz kupić pod przyszły zestaw monitor czy jednak czekać? 

Jeśli jednak kupić to jaki, budrzet az tak nie gra roli bo w raty bym brał, chcę żeby miał te 27 - 32" i w dobrych parametrach w sensie min 144hz. Gram głownie w rpgi i rts w strrzelanki to raczej dla zabawy.

Dzięki za ewentualne porady

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu korzystam z dwóch monitorów przy komputerze. Nowy główny monitor ma wbudowane głośniki, z których słucham muzyki, YT itp. Od jakiegoś czasu zdarza się, że głośniki zaczynają charczeć. Nie są jakoś bardzo obciążone dźwiękiem aby móc stwierdzić, że jest za głośno co mogłoby być powodem charczenia. Dźwięk idzie po kablu HDMI. Zrobiłem taką kombinację, że do tego monitora mam podłączony jeszcze drugi komputer do gier, który jest rzadziej włączany ale są do niego podłączone głośniki. Trochę musiałem zrobić kombinacji aby podłączyć ten drugi monitor - nie wiem czy charczenie może być przez to, że gdzieś kable teraz stykają albo gdzieś się robi jakieś zwarcie. Potrafi samo z siebie się pojawić i samo zniknąć bez mojej ingerencji. Jest to dość irytujące.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam sie do zakupu monitora. Mam jakiś co ma z 15 lat :D.

 

Maksymalnie za 1200zl.

26-29 cali.

 

Co polecacie?

Czasami będę używał do strzelanek. Czasami będę podłączał pod PS5 a głównie to do pracy- ale nie żadnej zaawansowanej grafikowej;)

Wiec patrzeć na czas reakcji i odświeżanie? 

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

ja nie używam  HDR, co prawda mam lapka z archaicznym układem 1050TI to nawet nie wiem czy w pełni obsługuje. Ale jak włącze to obraz jest wyraźnie ciemniejszy i tekst mniej czytelny i wydaje się jakby mniejsze odświeżanie było chociaż pokazuje że takie samo. Co do samego HDR to może nie jest to poziom LG C8(którego również posiadam) ale nawet na planszy testowej z YT całkiem dobrze sobie radzi. Do filmów może bym włączył.

@easye jak z ultawide sie zastanawiasz to  najlepszą opcja  według Rtings.com w stosunku cena jakość jest Gigabyte M34WQ

https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/by-features/ultrawide
https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/by-features/curved
https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/by-resolution/1440p-quad-hd-qhd

Edytowane przez Kaczi
Odnośnik do komentarza

Trochę przestałem ufać Rtings bo mają ostatnio lekkie rozdwojenie jaźni. Np w rece  G7 piszą że HDR jest słaby, a to przez 8 stref, niska jasność, slaby peak brightness itp, po czym w kolejnym artykule wrzucają go do najlepszych monitorów z LCD z HDR.:dry:

 

Tutaj to samo:

Unfortunately, it's not good in a dark room, as it has a low contrast ratio and mediocre black uniformity. 

 

Dla porównania w recce Della,  którego tu nie ma pisza:

The Dell S3422DWG is a good monitor for HDR gaming. It has low input lag and an excellent response time, and it supports FreeSync for a nearly tear-free gaming experience. It has good contrast and amazing black uniformity, and it has good peak brightness in HDR, so small highlights stand out a bit.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...